Polecane posty

mati0907    3

żenada chcesz dostać punkty za coś czego nie masz??żenada :D chłopcy do podstawówki nie po PROW!!!!kto niema pojęcia w rolnictwie i jest niezorientowany niech sobie da spokój z MR :rolleyes:

 

Sam jesteś żenada. Skąd wiesz że nie mam pojęcia. Posłyszałem to spytałem, nie wiem czego tu się czepiać. Czytam ten wątek od dawna, nie zadaje głupich pytań bo prawie wszystko wiem a i tak się ktoś przyczepi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Taka pani co wypełnia wnioski powiedziała mi że jak się dostarczy jakieś zaświadczenie że się zapisało do szkoły na kurs np od września, to będzie jakiś punkt albo punkty za wykształcenie. Prawda to ??

 

Pani od wniosków wprowadziła Cię w błąd.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

nie ma żadnych pkt jezeli nie masz dyplomu. Ja mam niefart, bo będę miał wyższe rolnicze 15 lipca :D czyli 5 pkt w d*pe, bo liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku :) Pisałem już nawet pismo do Ministerstwa Rolnictwa o interpretację zapisów aktu wykonawczego, i tylko mi jakaś Pani z biura ministra oddzwoniła że sorry, ale nic z tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

panowie, powiedzcie mi jak to jest z dzierzawa od rodzicow? gosc w odr mowil ze dzwonil do centrali do warszawy i powiedzieli mu ze od rodzicow nie moze byc. a ja gdzies slyszalem ze moze. i jak to w koncu jest???

 

moze byc dzierżawa od rodziców. Ja na takiej podstawie dostałem w 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawrenowicz    1

Nie może być dzierżawy od rodziców prosze Państwa, nie można też kupować ziemi od swoich krewnych (wstępujacych i zstępujących)

Dzierżawa uwzgledniana w tym działaniu to dzierżawa od ANR i od JST.

Rodzice moga jedynie podarować ziemie w akcie darowizy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar5678    0

Co do dzierżaw od rodziców to wszyscy macie rację... od rodziców i osób prywatnych nie można spisać dzierżawy, ale w nowym PROWie a teraz jest nabór ze starego więc jeszcze można

 

Co do dzierżaw od rodziców to wszyscy macie rację... od rodziców i osób prywatnych nie można spisać dzierżawy, ale w nowym PROWie a teraz jest nabór ze starego więc jeszcze można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio8989    0

Ja mam takie pytanie. Gdyby przyznano mi premię, to mogę wziąć za te przykładowo 80tys. używany ciągnik np. z 2000 roku? (w biznesplanie mam już uwzględniony zakup ciągnika)

Podobno jest powiedziane, że na takich zasadach to obowiązuje jak przy MODERNIZACJI, czyli max 5-letni <_<

Ale słyszałem, że poprzedni młodzi rolnicy dokonywali zakupu używanych ciągników (oczywiście potwierdzenie fakturą) i to przechodziło.

Oczywiście mam plan B kupić nowy mniejszy, który również mi się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A ja mam takie pytanie: jak tam z punktacją u was/znajomych? Dziś pytałem jednego z robiących biznesplan to mówił że ludzi co mają 12-15 ha odsyła do domu bo szkoda kasy i czasu bo i tak nie dostaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

same ha nic nam nie mówią. W procesie punktacji jest zbyt dużo składowych żeby oceniać szanse na podstawie areału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dzwoniłem teraz z ciekawości do agencji i spytałem się czy jeżeli wyższe rolnicze będę miał za niecały rok i jeśli wezmę jakieś zaświadczenie o tym, że kończę tą szkołę niebawem to przyznają 5 punktów? Otóż babka powiedziała, że dadzą mi 5 punktów. Jedni mówią tak, drudzy tak, komu wierzyć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Nie może być dzierżawy od rodziców prosze Państwa, nie można też kupować ziemi od swoich krewnych (wstępujacych i zstępujących)

Dzierżawa uwzgledniana w tym działaniu to dzierżawa od ANR i od JST.

Rodzice moga jedynie podarować ziemie w akcie darowizy

 

Kolego a gdzie jest tak napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawrenowicz    1

2) użytkowania wieczystego;

3)10) dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa

dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu

5 lat od dnia wypłaty pomocy;

4)11) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

a) w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,

B) na okres co najmniej 10 lat.

 

 

Rzeczywiscie nie doczytałem tego punktu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

a jest taka kwestia, bo jeśli by gospodarstwo przepisał na swojego syna nieletniego (4lata) a on dalej by sobie tam pomalu pyrkał i po 12mc przepisał to spowrotem na siebie lub na swoją żonę to przeszło by to czy musiałby komuś dalszemu z rodziny czy powiedzmy na to 'sąsiadowi' przepisać żeby potem zakwalifikować się na MR???

 

I druga sprawe mam co jeśli by on zakupił nowe gospodarstwo w innej wsi albo dajmy na to u sąsiada czy jakiegoś dziadka to co wtedy kwalifikuje się na MR??? Bo tak jak mi się wydaje to musiałby on odczekać dalej te 12mc wtedy kupic gospodarstwo jakieś inne i dopiero wtedy mógłby sie zakwalifikować??? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Po co takie kombinacje? Jak brałeś dopłaty, lub zarejestrowane zwierzęta, krus jako rolnik itp. To na kogo byś nie odpisał a później na siebie to i tak to wyjdzie że prowadziłeś działalność.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzwoniłem teraz z ciekawości do agencji i spytałem się czy jeżeli wyższe rolnicze będę miał za niecały rok i jeśli wezmę jakieś zaświadczenie o tym, że kończę tą szkołę niebawem to przyznają 5 punktów? Otóż babka powiedziała, że dadzą mi 5 punktów. Jedni mówią tak, drudzy tak, komu wierzyć? :D

 

Kolego liczy się dzień składania wniosku. Jeśli nawet teraz zaznaczysz, że masz to wyższe rolnicze to podczas weryfikacji wniosku Arimr poprosi Cię o dostarczenie świadectwa a uczelnia chyba Ci go na rok przed skończeniem szkoły nie wyda :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

A ja mam takie pytanie: jak tam z punktacją u was/znajomych? Dziś pytałem jednego z robiących biznesplan to mówił że ludzi co mają 12-15 ha odsyła do domu bo szkoda kasy i czasu bo i tak nie dostaną...

Powierzchnia ma duże znaczenie ale nie aż takie żeby z 12 czy 15ha nie dostać premii. Wszystko zależy też od województwa i średniej. Ja mając 12-13ha mam ok12pkt + 10 za wykształcenie i bezrobocie, czyli 22 na 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Mam trochę błahe pytanie a mianowicie gdzie można zrobić kopię dowodu osobistego poświadczoną urzędowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

W arimr najłatwiej :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W arimr najłatwiej :-)

 

I najtaniej :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Powierzchnia ma duże znaczenie ale nie aż takie żeby z 12 czy 15ha nie dostać premii. Wszystko zależy też od województwa i średniej. Ja mając 12-13ha mam ok12pkt + 10 za wykształcenie i bezrobocie, czyli 22 na 26.

 

Tylko że bardzo dużo osób nie ma wykształcenia lub jest w trakcie jego robienia więc ma za to 0 pkt. Wtedy można jedynie nagonić gruntem kilka pkt bo na bezrobocie wpływu nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

na co piszecie biznesplany?

macie pomysl jak to sensownie wydac na 25ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0
Napisano (edytowany)

za 100 tys najwyzej jedna maszyne mozna kupic nowa.

mozna te pieniadze z MR wykozystac w modernizacji z przyszlego naboru?

Edytowano przez emil902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj