Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyhef    214

 

Ano prawda.

 

 

Eno, ale jeśli np po dwóch-trzech latach będę chciał zmienić strukturę połowy zasiewów i np zamiast jęczmienia zasiać pszenicę, to będę musiał w tym czasie złożyć korektę biznesplanu czy jak to wygląda? Niektórzy nie wiedzą co jutro będą mieć na obiad, a Ci wymagają 5 lat do przodu na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawkko    0

Jest to koszt kwalifikowalny.

 

Dzięki za odpowiedz, co prawda byłem dzisiaj w regionalnej ARiMR to babka powiedziała że nie wie ale raczej nie jest to koszt kwalifikowalny. Sam teraz nie wiem, a czy jak złożę biznes plan z tymi kosztami (czyli agrowóknina/tkanina czy nawodnienie ) a oni mi cofną później z powodu iż koszty kwalifikowane się nie zgadzają to czy będę miał szansę żeby zmienić inwestycję na np zakup ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Eno, ale jeśli np po dwóch-trzech latach będę chciał zmienić strukturę połowy zasiewów i np zamiast jęczmienia zasiać pszenicę, to będę musiał w tym czasie złożyć korektę biznesplanu czy jak to wygląda? Niektórzy nie wiedzą co jutro będą mieć na obiad, a Ci wymagają 5 lat do przodu na polu.

 

Zgodnie z przepisami jeśli struktura upraw zmieni się o 30 % to będziesz musiał wystąpić do ARiMR o pozwolenie na zmianę założeń biznesplanu.

 

Dzięki za odpowiedz, co prawda byłem dzisiaj w regionalnej ARiMR to babka powiedziała że nie wie ale raczej nie jest to koszt kwalifikowalny. Sam teraz nie wiem, a czy jak złożę biznes plan z tymi kosztami (czyli agrowóknina/tkanina czy nawodnienie ) a oni mi cofną później z powodu iż koszty kwalifikowane się nie zgadzają to czy będę miał szansę żeby zmienić inwestycję na np zakup ziemi?

 

Proponuję obdzwonić parę regionalnych biur plus ewentualnie Ministerstwo Rolnictwa. Chociaż z doświadczenia wiem, że prawdopodobnie w każdej instytucji udzielą Ci innej odpowiedzi. Zależy na kogo trafisz. Przy ewryfikacji wniosku ARiMR się do tego ustosunkuje.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paajonk    0

Chcę wydrukować Plan rozwoju gospodarstwa i w podglądzie wydruku pojawiąją się tabele, których nie widać normalnie, np. puste tabele z uprawami które wpisałem do wyliczenia ESU. Też tak macie? trzeba to drukować?

Czy jeśli nie mam produkcji zwierzęcej mimo to drukować puste tabele dotyczące obrotu stad itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

mieliście może taki przypadek a więc tata ma działkę np o powierzchni 10 ha i występuje ona pod jednym numerem a chce mi odpisać połowę jak to ująć w biznesplanie jak w wypise z rejestru gruntów mam 10 ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

WITAM MAM PROBLEM DOWIEDZIAŁEM SIE DZISIAJ ZE JAK MÓJ OJCIEC BRAŁ PROW I NIE MINEŁO JESZCZE 5 LAT TO NIE MOŻE PRZEPISAĆ ZIEMI NA MNIE CZY TO PRAWDA !!!

trzeba napisać podanie o zgodę na przekazanie działek które były uwzględnione w modernizacji, bo chyba o to pytasz.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

mieliście może taki przypadek a więc tata ma działkę np o powierzchni 10 ha i występuje ona pod jednym numerem a chce mi odpisać połowę jak to ująć w biznesplanie jak w wypise z rejestru gruntów mam 10 ha ?

 

Pierwszy raz się z spotykam z takim przypadkiem. Rozumiem, że tata odpisze Ci te 5 w późniejszym terminie. Na tą chwilę musisz podać stan faktyczny czyli numer działki, jej powierzchnię ewidencyjną a powierzchnię gruntów rolnych wpisać 5 ha. Tak mi się wydaje na zdrowy rozsądek.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

mieliście może taki przypadek a więc tata ma działkę np o powierzchni 10 ha i występuje ona pod jednym numerem a chce mi odpisać połowę jak to ująć w biznesplanie jak w wypise z rejestru gruntów mam 10 ha ?

jak zechce Ci to przekazać to będzie musiał zrobić podział, bo inaczej to będzie to współwłasność co jest niedopuszczalne.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

jak zechce Ci to przekazać to będzie musiał zrobić podział, bo inaczej to będzie to współwłasność co jest niedopuszczalne.

 

Endriu42 spotkałeś się z takim przypadkiem w ostatnich naborach?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Mam pytanko odnoście Oświadczenia o spełnianiu standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i utrzymania zwierząt. Przejrzałem listy kontrolne i moje "przyszłe" gosp. nie spełnia ponad połowy punktów tam zawartych, utrzymania zwierząt nie dotyczy.. Czy jak zaznaczę na tym oświadczeniu że nie spełnia wymogów to mnie to dyskwalifikuje czy po prostu po przejęciu gosp. mam te standardy osiągnąć?

 

To jak to jest? U was w gosp. każdy ma na wszystko papiery? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11
Napisano (edytowany)

 

 

Endriu42 spotkałeś się z takim przypadkiem w ostatnich naborach?

Były takie przypadki, tak jak piszesz narazie można tak wpisać, mogą poprosić o wyjaśnienia, ale później jak połowa ma być przekazana to bez geodezyjnego podziału się nie obejdzie, no i zmiana prg będzie potrzebna bo zmienią się nr działek Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

Witam. mam pytanie odnośnie tabeli 6.1 gdzie obliczana jest nadwyżka bezpośrednia z produkcji a mianowicie skąd wziąć cenę produktów w roku docelowym np.2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocerba    0

Witam, proszę o pomoc. Czy starając się o premię dla młodego rolnika mogę mieć wszystkie grunty wykorzystywane rolniczo oraz grunty zabudowane (z budynkami gospodarczymi do wykorzystywania w rolnictwie) w formie umowy dzierżawy z data pewną na 10 lat? bez gruntów własnych. Drugie pytanie czy jezeli zajmę sie uprawą tylko polową (zboża, warzywa) bez obsady zwierzęcej to dzialki z trwałymi uztkami zieonym (tuz) bede mógł normalnie wliczać do powierzchni gospodarstwa? (co robić z sianem? sprzedawać na umowe i rozliczać musze z agencją tą sprzedaż później?). Proszę o poradę. Dziekuje z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

mam pytanie czy w PRG musze wpisac na jakiej działce bede budował nowa chlewnie? czy moge wpisac że w ciagu 3 lat planuje zakup działki lub zostanie ona przekazana od rodziców ale na chwile obecna poprostu nie wiem czy otrzymam warunki zabudowy oraz konieczne bedzie podzielenie tej działki na ktorej planuje budowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

mam pytanie czy w PRG musze wpisac na jakiej działce bede budował nowa chlewnie? czy moge wpisac że w ciagu 3 lat planuje zakup działki lub zostanie ona przekazana od rodziców ale na chwile obecna poprostu nie wiem czy otrzymam warunki zabudowy oraz konieczne bedzie podzielenie tej działki na ktorej planuje budowe

 

Nie musisz podawać takiej informacji odnośnie gdzie będzie chlewnia stała.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Witam. Szukam informacji na temat m.r. czy ktoś moglby podeslac mi jaki sa aktualne wymagania.albo gdzie je znajde

 

www.arimr.gov.pl

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam. mam pytanie odnośnie tabeli 6.1 gdzie obliczana jest nadwyżka bezpośrednia z produkcji a mianowicie skąd wziąć cenę produktów w roku docelowym np.2020

cena ma być taka jak w roku bazowym, ale nie wiem czy ta tabela wogóle Ci potrzebna jak uprawiasz to co jest w tabeli esu to nadwyżki nie musisz wyliczać.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Były takie przypadki, tak jak piszesz narazie można tak wpisać, mogą poprosić o wyjaśnienia, ale później jak połowa ma być przekazana to bez geodezyjnego podziału się nie obejdzie, no i zmiana prg będzie potrzebna bo zmienią się nr działek

 

kolrga ma racje. O tóż ARiMR aby pozytywnie zakonczyc procedure wypłaty kaski oczekuje od benificjenta zarejestrowania umowy dzierzawy w starostwie a starostwo nie moze zarejestrowac takiej umowy. S wiec albo cała działka 10ha i jeden numer abo 5ha i dzielenie działki geodezyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mandolina    0

panowie, powiedzcie mi jak to jest z dzierzawa od rodzicow? gosc w odr mowil ze dzwonil do centrali do warszawy i powiedzieli mu ze od rodzicow nie moze byc. a ja gdzies slyszalem ze moze. i jak to w koncu jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Taka pani co wypełnia wnioski powiedziała mi że jak się dostarczy jakieś zaświadczenie że się zapisało do szkoły na kurs np od września, to będzie jakiś punkt albo punkty za wykształcenie. Prawda to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

żenada chcesz dostać punkty za coś czego nie masz??żenada :D chłopcy do podstawówki nie po PROW!!!!kto niema pojęcia w rolnictwie i jest niezorientowany niech sobie da spokój z MR :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby być zorientowanym nie trzeba mieć wykształcenia rolniczego. Rolnik to nie lekarz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj