Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam przyszłych Młodych Rolników. Mam pytanie odnośnie sprawy użyczenia budynku, sprzętu. Czy trzeba teraz z wnioskiem dostarczyć jakiś papier, że będzie użyczony budynek (np notarialnie), czy dopiero jak przyjdzie pozytywna decyzja o Premii? Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja nic takiego nie dostarczałem ani nie podpisywałem,jedynie w biznes planie jest to ujęte,ale nie wiem jak teraz będzie wygladała kwestia użyczania budynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

no wlasnie a gdyby moi rodzice przepisali na mnie cala ziemie a krowy zostalyby na mame to jakby to wygladalo? można by tak zrobić , obore bym mamie uzyczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Nie mam gościa który się tym zajmuje i on mi wszystko dogrywał ja tylko dokumenty dowoziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam chciałem zapytać o jedną sprawe. Otórz pan z ODR powiedział mi że w biznesplanie mogę wpisać tylko te działki które ojciec podał we wniosku o płatności bezpośrednie. A jeśli by ojciec np. 1 czerwca wzioł w dzierżawe 10 letnią ziemie to już do wielkości gospodarstwa, którą wpisujemy do biznesplanu by sie nie liczyła?

 

Możesz wpisać te działki, które ojciec może wydzierżawić 1 czerwca. Grunt, żebyś znał dane właściciela. Pan z ODR wprowadził Cię w błąd.

 

Witam przyszłych Młodych Rolników. Mam pytanie odnośnie sprawy użyczenia budynku, sprzętu. Czy trzeba teraz z wnioskiem dostarczyć jakiś papier, że będzie użyczony budynek (np notarialnie), czy dopiero jak przyjdzie pozytywna decyzja o Premii? Pozdrawiam wszystkich.

 

Na tym etapie nie musisz dostarczać żadnej umowy dzierżawy budynków.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze , mam do was kilka pytań .Mam okazję wziąć w dzierżawę 11 ha z tego co czytałem w sieci to dzierżawę notarialną na 10 lat uznają , czy jeśli w biznesplanie wpiszę zakup ziemi to będę mógł wykupić część tej dzierżawy na własność ? I jak myślicie czy ok 16-17 pkt to dużo czy raczej przeciwnie ? Czy z tych funduszy mogę kupić używany sprzęt np ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

prosze o informacje czy można w biznesplanie wpisac " dzierżawa budynków gospodarczych od rodziców do celów produkcji zwierzęcej"?

a srodki przeznaczyć na zakup maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_21    0
Napisano (edytowany)

a ja mam pytanie

na działce stoji dom stodoła garaze itp i zajmuja to 20ar czy musze to odliczyc od tej powierzchni działki

 

np 2ha jest ta działka i musze odliczyc te 20 czy jak

Edytowano przez Tomek_21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Mam pytanie: Czy jeśli rodzice przepiszą mi budynki (chlewnia) to czy mogą później w niej hodować zwierzęta? Ja w biznesplanie wpisałbym tylko uprawę roślinną. A budynki miałbym przepisane po to, żeby nie dzielić działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Mam pytanie: Czy jeśli rodzice przepiszą mi budynki (chlewnia) to czy mogą później w niej hodować zwierzęta? Ja w biznesplanie wpisałbym tylko uprawę roślinną. A budynki miałbym przepisane po to, żeby nie dzielić działek.

 

Rodzice będą mogli trzymać zwierzęta.

 

a ja mam pytanie

na działce stoji dom stodoła garaze itp i zajmuja to 20ar czy musze to odliczyc od tej powierzchni działki

 

np 2ha jest ta działka i musze odliczyc te 20 czy jak

 

We wniosku i PRG w planowaniu wpisujesz powierzchnię ewidencyjną oraz powierzchnię użytków rolnych czyli tą, którą faktycznie uprawiasz.

 

prosze o informacje czy można w biznesplanie wpisac " dzierżawa budynków gospodarczych od rodziców do celów produkcji zwierzęcej"?

a srodki przeznaczyć na zakup maszyn?

 

Nie rozumiem w ogóle pytania.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Planuje jeśli dostane pieniążki uprawe na 4ha ziemniaków i teraz zakup kombajnu do ziemniaków nowego to duży koszt a jakbym kupił używaną anne z 80' roku za pieniądze które można wydać bez dokumentowania.

Czy trzeba jakoś udowodnić w biznes planie w jaki sposób i jakim sprzętem bym uprawiał ziemniaki/?

Co mam wpisać? ,

nic nie trzeba udowadniać zawsze możesz korzystać z usług, jak najbardziej te 30 tys. możesz kupić co chcesz.

 

prosze o informacje czy można w biznesplanie wpisac " dzierżawa budynków gospodarczych od rodziców do celów produkcji zwierzęcej"?

a srodki przeznaczyć na zakup maszyn?

W PRG wpisujesz budynek, powierzchnię rok budowy a w uwagach użyczenie bądź dzierżawa, więcej nic nie trzeba opisywać.

 

a ja mam pytanie

na działce stoji dom stodoła garaze itp i zajmuja to 20ar czy musze to odliczyc od tej powierzchni działki

 

np 2ha jest ta działka i musze odliczyc te 20 czy jak

nie musisz tego odliczać, budynki, rowy i grunty pod stawami to użytki rolne, była o tym informacja na stronie arimr, do użytków rolnych nie wliczamy tylko nieużytków i lasów, najlepiej z ewidencji gruntów i budynków to wypełnić, zgodnie z info na str. arimr.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Zna ktoś odpowiez na moje pytania?

Jeśli ESU w roku bazowym wychodzi mi ponad 10 to przez 5 lat nie może być mniejsze???

Czy mogę zaniżyć ESU wpisując inną uprawe niż teraz rośnie na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Tak Esu nie może być mniejsze w roku doceliwym niż w bazowym, możesz zaniżyć aby ta uprawa nie była opisana we wnioskach o dopłaty, żeby arimr tego nie sprawdziła


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko pytanie czy nie będzie kontroli w tym roku z obszarówek...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panie i panowie jeśli macie problemy z wypełnieniem wniosku czy biznesplanu to szczerze polecam kolegę @freetaxi dzisiaj byłem i mam wszystko zrobione jedynie moja ślubna musi złożyć jeden mały podpis i w poniedziałek uderzam do Lublina. Co do tych którzy chcą się wiązać z ODR to w moim przypadku wszystkie dokumenty leżały już 2 tygodnie i nic dzisiaj wpadłem zabrałem papiery i po paru godzinach mam gotowy cały wniosek także jak chcecie może w waszych stronach jest inne podejście w ODR ale u mnie niestety olewają człowieka jak tylko mogą jakby te pieniądze przeznaczone na premię były z ich własnych kieszeni albo chcą tylko dla "swoich".

Także jeszcze raz szczerze polecam kolegę @freetaxi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

W PRG wpisujesz budynek, powierzchnię rok budowy a w uwagach użyczenie bądź dzierżawa, więcej nic nie trzeba opisywać.

 

 

 

czyli warunek " dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa"bedzie spelniony na zasadzie ze rodzice mi go użyczaja lub spisać z nimi umowe dzierżawy?

aby prowadzic hodowle trzody chlewnej moge wykorzystywać nie swoje budynki a premie wydatkować na to co wpisze w biznesplan np. ( zakup maszyn, ciągnik, silos paszowy?)

na dzierżawach tylko nie wolno budować nowych budynków - ale wyposażenie chlewni, czy korzystanie z tych budynków do produkcji to już jest jak najbardziej dozwolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Tak najlepiej użyczyć budynki od rodziców bo dzierżawa to musisz płacić czynsz dzierżawny, za darmo to użyczenie, co do silosu to jest to budowla trwale związana z nieruchomością, tak samo wyposażenie budynków, nie wiadomo jak to będzie interpretowane, w związku z zakazem budowy na dzierżawach, może być z tym problem. Ale maszyny jak najbardziej można.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Tylko pytanie czy nie będzie kontroli w tym roku z obszarówek...

Tylko że teraz rosną tu buraki a na jesieni będe siał pszenice a ziemie przepisaną będe miał dopiero około listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko że teraz rosną tu buraki a na jesieni będe siał pszenice a ziemie przepisaną będe miał dopiero około listopada

 

W PRG uprawy piszemy w plonie głównym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feniks    0

Witam wszystkich, również zastanawiamy się z rodzicami, czy nie próbować skorzystać z MR, z tym że trochę mało ha (niestety więcej dzierżaw "na gębę" niż swojego), ale do rzeczy. Chodzi mi o kwestię hodowania krówek, otóż rodzice nie chcą z nich rezygnować (2 szt na swoje potrzeby i sąsiadów), a mi nie za bardzo się opłaca dostosowywać całej obory do wymagań UE. Z tego co przeczytałem wynika, że mogli by mi przepisać garaże na maszyny, stodołę z magazynami oraz pole, a w oborze mogli by sobie hodować dalej krówki jako "niezależne gospodarstwo". Czy w takim wypadku kontrola jakoś nie robi problemów, że na jednym podwórku dwa gospodarstwa? Czy w ogóle jest to możliwe?

 

Może ktoś polecić kogoś w woj. opolskim od wniosków. W ODR chcą 1000 zł netto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Czyli??

Przy podawaniu powierzchni w poszczególnych latach należy uwzględnić powierzchnię roślin zbieranych, jako plon główny w tym roku, będą to, więc

zasiewy jesienne roku poprzedniego oraz zasiewy wiosenne roku bieżącego.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj