Polecane posty

zuzaa    1

Witam

Mam pytanie podstawowe. Co to oznacza "Pomoc w wysokości 100 000 złotych, przekazywana jest na rachunek bankowy wnioskodawcy. Co najmniej 70% tej kwoty beneficjent powinien przeznaczyć na realizację inwestycji określonych w biznesplanie."?

 

W przypadku, gdy w Biznes Planie wpiszę, że planuję kupić 2 urządzenia za łączną kwotę 70 000 zł, a w trakcie realizacji projektu dokładnie zapłacę za te wydatki 70 000 zł, to czy ten warunek zostanie spełniony? Ile dokładnie dostanę z ARIMR (w przypadku pozytywnej decyzji) pieniędzy w powyższym przypadku? Czy dostanę 100 000,00 zł, z czego 70 000,00 zł wydam na te 2 urządzenia, a 30 000 zł będę mogła wydatkować na inne cele nie opisane w projekcie?

 

Czy też jak w Biznes Planie wpiszę, że zamierzam kupić 2 urządzenia za 70 000,00 zł dostanę od ARIMR tylko 70 000,00 zł?

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Dostajesz 100 000, 70 000 wydajesz na to co masz zapisane w biznesplanie, a 30 000 na co chcesz Agencjii to nie obchodzi, najlepiej na konto niech % leci :) A jak chcesz to możesz wydać 100 000 na zakupy określone w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

A co jak się okaże w trakcie realizacji inwestycji, że maszyny będą tańsze i kupię je np. za 68 000 zł?

Czy wówczas te 70% będzie spełnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musisz wydać 70 tys nie mniej. Trzrba by było zrobić zmianę prg i dokupić coś

 

No to sie orientuje ze trzeba byc ubezpieczonym w krus wiec czy ten staz jest punktowany i ile punktow mozna uzyskac?

zależy jakie masz wykształcenie nierolnicze tzn. śreznie, wyższe, podstawowe itp. i jaki staż. Info o pkt. w rozporządzeniu i napewno na tym forum o tym już było.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0
Napisano (edytowany)

Wybaczcie ale jak czytam pytania czesci użytkownikow to rece opadaja, co piaty post to samo pytanie albo pytania w stylu czy jak wydam 68%premii to bede mial wydane 70% premii? Litosci, w dzisiejszych czasach i aktualnej oplacalnosci to najrozsadniejszy musi dziedziczyc gospodarstwo zeby to mialo rece i nogi, umiejetnosc czytania i podpisania sie juz nie wystarczy. A pozniej jest płacz ze Unia żąda zwrotu premii bo sie czegos nie dopracowalo. Ludzie, troche myslenia. Z gory przepraszam za flustracje ale kiedys każdy nie wytrzymuje.

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ile w waszych stronach biorą firmy za kompleksową obsługę wniosku???

500 na początku, i 2500 potem. Wielkopolska powiat konin :)

 

Ja w swoich rejonach(mazowieckie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzke) dostosowałem ceny do tych z ODR. Ja biorę 600 PLN a nie wiem za co potem wołają te 2500 ? Przy komplecie dokumentów taki wniosek robi się w około 3-4 godziny na spokojnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

 

 

 

Ja w swoich rejonach(mazowieckie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzke) dostosowałem ceny do tych z ODR. Ja biorę 600 PLN a nie wiem za co potem wołają te 2500 ? Przy komplecie dokumentów taki wniosek robi się w około 3-4 godziny na spokojnie.

W mojej okolicy (wielkopolska, powiat września) biora od 700-2500zl za pelne prowadzenie z wnioskami, najdroższe sa firmy a prywatni za kompleksową obsluge biora ponizej 1000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W mojej okolicy (wielkopolska, powiat września) biora od 700-2500zl za pelne prowadzenie z wnioskami, najdroższe sa firmy a prywatni za kompleksową obsluge biora ponizej 1000zl.

 

Też mam zarejestrowaną działalność, wystawiam faktury a te moje 600 PLN to opłata za napisanie wniosku o przyznanie pomocy i "monitoring" nad wnioskiem aż do uzyskania decyzji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

jeśli złożę wniosek i nie dostanę premii, a tym samym nie przejmę gospodarstwa to rozumiem że będę mógł się starać ponownie w następnym naborze?

 

"Jeżeli średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest mniejsza od średniej krajowej, możliwe jest przyznanie pomocy zarówno, gdy w dniu złożenia wniosku gospodarstwo spełnia kryterium średniej wojewódzkiej lub w ciągu 180 dni od dnia otrzymania decyzji spełni to kryterium. Należy jednak pamiętać, iż rolnik zobowiąże się do zwiększenia powierzchni użytków rolnych, do co najmniej średniej krajowej w przeciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy"

 

w momencie składania wniosku będzie mi brakować jakiś 1 ha do średniej wojewódzkiej, ale rozumiem że po otrzymaniu decyzji będę miał pół na uzupelnienie pow. do średniej woj. i 3 lata na uzupełnienie do średniej krajowej?

 

nie wydaje mi się, w momencie składania wniosku musisz mieć do przejęcia średnią wojewódzką, nie możesz sobie potem w ciągu tego pół roku doszukać brakujący hektar, wydaje mi się, że po prostu nie rozpatrzą ci wniosku poztywnie, a nawet jak by było tak jak piszesz, to ciekawe ile byś dostał punktów za ziemię,?

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Tańsze raczej nie będą, ale droższe na pewno. Trzeba sie dogadać co do ceny z gościem u którego będą kupowane i już. Ja też się za to biorę bo musze pare gratów wpisac do biznesplanu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crawl    1
Napisano (edytowany)

A jak z tymi kwalifikacjami zawodowymi w końcu jest? Jak jestem po technikum informatycznym to muszę teraz robić jakiś kurs rolniczy. I jak jest ze stażem w gospodarstwie?

Edytowano przez crawl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

2500 zł za wypełnienie wniosku,chyba im na mózg padło. :D

aby żerować na rolnikach.

dostajesz to podziel się z nami.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumar7    3

Dzisiaj znajomy zadał mi nurtujące pytanie. Ukończył on zasadnicza szkołę zawodową w zawodzie mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, lecz nie przystąpił do egzaminu zawodowego, od 2 lat ubezpieczony jest jako domownik. Spytał się czy spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji w działaniu MR? Stwierdziłem, że nie bo zgodnie z rozporządzeniem aby mieć zasadnicze rolnicze trzeba mieć świadectwo i zdany egzamin zawodowy. Postanowiliśmy jeszcze to sprawdzić i zadzwoniliśmy na infolinie Agencji, gdzie Pani stwierdziła, że samo świadectwo wystarcza i spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji. Proszę o odpowiedź czy spełnia czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vladimir55    2

A ile trwa taki kurs? I jak on wygląda?

Kolego ja idę na kurs R3 (rolnika kwalifikowanego) trwa on rok w systemie zaocznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Dzisiaj znajomy zadał mi nurtujące pytanie. Ukończył on zasadnicza szkołę zawodową w zawodzie mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, lecz nie przystąpił do egzaminu zawodowego, od 2 lat ubezpieczony jest jako domownik. Spytał się czy spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji w działaniu MR? Stwierdziłem, że nie bo zgodnie z rozporządzeniem aby mieć zasadnicze rolnicze trzeba mieć świadectwo i zdany egzamin zawodowy. Postanowiliśmy jeszcze to sprawdzić i zadzwoniliśmy na infolinie Agencji, gdzie Pani stwierdziła, że samo świadectwo wystarcza i spełnia wytyczne odnośnie kwalifikacji. Proszę o odpowiedź czy spełnia czy nie...

90% osób na tym forum twierdzi że spełnia samo ukończenie szkoły bez zdanego egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumar7    3

przy szkole średniej rolniczej się zgodzę że tytuł jest zbyteczny wystarczy samo świadectwo ale przy zawodowym zgodnie z rozporządzeniem musi być egzamin zawodowy zdany wg mnie, tylko dlaczego infolinia poinformowała inaczej. Zadałem jeszcze pytanie przez maila zobaczymy co odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Oni tam mało wiedzą, dzwonię do nich, mówię że mam ziemię na siebie ale się uczę cały czas a babka mówi że powinienem ją sprzedać w ciągu 12 mc i nie mogę składać na MR a w rozporządzeniu jak wół że można nawet w takich wypadkach bo nauka trwa cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

nie wydaje mi się, w momencie składania wniosku musisz mieć do przejęcia średnią wojewódzką, nie możesz sobie potem w ciągu tego pół roku doszukać brakujący hektar, wydaje mi się, że po prostu nie rozpatrzą ci wniosku poztywnie, a nawet jak by było tak jak piszesz, to ciekawe ile byś dostał punktów za ziemię,?

 

też tak uważałem ale znalazłem to: "Jeżeli średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest mniejsza od średniej krajowej, możliwe jest przyznanie pomocy zarówno, gdy w dniu złożenia wniosku gospodarstwo spełnia kryterium średniej wojewódzkiej lub w ciągu 180 dni od dnia otrzymania decyzji spełni to kryterium." może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć? jutro zadzwonie lub podjadę do agencji się dowiedzieć dokładnie, bo do 21 czerwca nie dam rady ale gdyby to była prawda to w ciągu tych 180 dni spokojnie bym przekroczył śr. wojewódzką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj