Polecane posty

DevilDriver    0

Panowie Witam wszystkich , mam pytanie studiuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne i do tego 2 rok technika rolnika (trzy letnie) woj. maz powiat makowski.

Jestem osoba bezrobotną i chciałbym zło,zyć dokumenty na MR, ale nie mam wykształcenia , jestem bezrobotny i w mojej gminie jest dużo ludzi po technikum i studiach roliczych ...

 

Powiedzcie mi czy mam wogóle szanse dostać dotacje ?

u nas można powiedzieć startuje ludzi " jak psów" i moje obawy są czy mam szanse , podobno w moim powiecie jak dostanie co czwarta osoba to bedzie dobrze , podobno kumpel dowiedział sie o tym w Agencji ...

co radzicie ?

 

Składając wniosek możesz tylko zyskać. przecież nic nie stracisz jeśli złożysz wniosek... a wykształcenie uzupełnisz w ciągu 3lat przecież.

 

 

kurde, ja tu czegoś nie rozumiem. skoro mam 3lata na uzupełnienie gruntów, to jak mam napisać biznesplan? co mam napisać, że przejme takie i takie grunty w przeciągu 3lat i to wpisać. czy mogę dowolne grunty wskazać i korygować w przeciągu tych lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Na stronie arimr został dzisiaj zaktualizowany biznesplan. Został rozwiązany problem z wyborem makroregionu. Wszystko działa poprawnie.


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

19 punktów w Mazowieckim przejdzie? jak myślicie?

 

 

ile pkt za bezrobocie wyliczyłeś w siedleckim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przyjąłem 42 powiaty. 5/42=0,11 a siedlecki jest na 11 miejscu od końca czyli 1,2pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HulkHogan    0

Witam serdecznie,

 

Czy po skorzystaniu z dotacji Młody Rolnik, można będzie korzystać z dotacji na rozwój przedsiębiorstw w przyszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie arimr został dzisiaj zaktualizowany biznesplan. Został rozwiązany problem z wyborem makroregionu. Wszystko działa poprawnie.

 

Jakies konkretne zmiany? Która zakładka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Witam serdecznie,

 

Czy po skorzystaniu z dotacji Młody Rolnik, można będzie korzystać z dotacji na rozwój przedsiębiorstw w przyszłym roku?

 

Jezeli dostaniesz premie, musisz być przynajmniej rok od podpisania umowy na pełnym krusie, więc przez ten czas odpada, później możesz zakładac firme i brac dotacje jakie chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Podbijam pytanie @przyszlyrolnik.

 

Gdzie są zmiany? Bo mam biznesplan wydrukowany dwa dni temu i nie mogę znaleźć niczego nowego, albo zmienionego.

 

I jeszcze się zapytam o coś: w biznesplanie trzeba napisać o klasach bonitacyjnych swoich gleb, problem tkwi w tym, że rodzice mieli taki wykaz o swoich działkach, które teraz ja przejmuję, ale gdzieś zgubili i teraz muszę to jakoś zdobyć. Gdzie się udać po takie informacje? W gminie mają, czy trzeba do najbliższego wydziału geodezji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie @przyszlyrolnik.

 

Gdzie są zmiany? Bo mam biznesplan wydrukowany dwa dni temu i nie mogę znaleźć niczego nowego, albo zmienionego.

 

I jeszcze się zapytam o coś: w biznesplanie trzeba napisać o klasach bonitacyjnych swoich gleb, problem tkwi w tym, że rodzice mieli taki wykaz o swoich działkach, które teraz ja przejmuję, ale gdzieś zgubili i teraz muszę to jakoś zdobyć. Gdzie się udać po takie informacje? W gminie mają, czy trzeba do najbliższego wydziału geodezji?

 

Kolego pytanie do Ciebie, poniżej tych klas bonitacyjnych o których piszesz w biznes planie jest tabela 2.2 - jak ją wypełniasz? (Podane są lata 2014-2021)

Pozatym jest tam tylko 16 pozycji na uzupelnienie. Co jeśli braknie tych wierszy... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

 

 

 

 

kurde, ja tu czegoś nie rozumiem. skoro mam 3lata na uzupełnienie gruntów, to jak mam napisać biznesplan? co mam napisać, że przejme takie i takie grunty w przeciągu 3lat i to wpisać. czy mogę dowolne grunty wskazać i korygować w przeciągu tych lat?

 

3 lata masz na uzupełnienie wykształcenia. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z agencji masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Jakies konkretne zmiany? Która zakładka?

 

W poprzedniej wersji w zakładce 6. gdzie wyliczasz ESU nie było możliwości wyboru makroregionu z listy o, którym jest mowa w instrukcji. Zostało to poprawione.


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

Witam czy może mi ktoś powiedzięć ile za to miałbym punktów ?

1. wykształcenie technik mechanizacji rolnictwa, egzamin zawodowy zdany

2.pole 11,80h

3.województwo lubelskie (bezrobocie)

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

a słuchajcie mam pytanie, przepraszam jeśli już się wcześniej pojawiło.

 

Wczoraj zacząłem sam robić biznesplan i naszła mnie myśl, jak złoże wszystko do agencji to oni to jakość weryfikują i wzywają na ewentualne poprawki czy wszystko ląduje na jedną kupkę czeka i do końca czerwca? Bo nie chce mieć takiej sytuacji że coś się pomyliłem i przez to premi nie dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DevilDriver    0
Napisano (edytowany)

3 lata masz na uzupełnienie wykształcenia. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z agencji masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa.

 

Czy aby na pewno? Skoro Sankcje 100% nakładają jeśli, nie uzupełnisz w przeciągu 3lat powierzchni. poza tym. powinno się uzupełnić w przeciągu 180dni, a to róźnica.

Edytowano przez DevilDriver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1
Napisano (edytowany)

Panie i Panowie, czytam i dojść też nie mogę.. Rozumiem, że z programu mogę zakupić maszyny tylko nowe lub nie starsze niż 5 lat? Jak możecie to podpowiedzcie też skąd bierzecie już te wnioski i biznesplany, bo jak wchodzę na stronę agencji to mam te wnioski ale chyba nie aktualne.. Jeszcze mam pytanie odnośnie biznesplanu. Jak tam trzeba sie odnieść do tego sprzętu i cen? Chciałbym kupic prasę rolującą i siewnik, ale nie wiem jakie ceny trzeba podawac, bo nie moge przewidzieć czy kupie nowa prase czy powiedzmy 4 letnią. Jak to jest, jak agencja do tego podchodzi jesli podam w biznesplanie inna cene a kupie za troche inna?

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganek    0

Witam.

Koledzy mam pytanie bo rodzice chcą mi odpisac czesć swojej ziemi zebym mogł skorzystac z MR i co jesli oni wczesniej korzystali juz z Modernizacji a niemineło 5 lat a chce mi odpisac ta ziemie która była wpisana w wniosku na Modernizacje i co w takim przypadku.I co na to Agencja???.Chociaz mysle ze bardzo duzo jest takich osób w Polsce.Jesli ktoś by wiedział cos na ten temat to z góry bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka20055    0

Witam.

Koledzy mam pytanie bo rodzice chcą mi odpisac czesć swojej ziemi zebym mogł skorzystac z MR i co jesli oni wczesniej korzystali juz z Modernizacji a niemineło 5 lat a chce mi odpisac ta ziemie która była wpisana w wniosku na Modernizacje i co w takim przypadku.I co na to Agencja???.Chociaz mysle ze bardzo duzo jest takich osób w Polsce.Jesli ktoś by wiedział cos na ten temat to z góry bardzo dziekuje.

 

Hej, musisz złożyć podanie do Agencji o przeniesienie własności, które uzasadniasz mlodym rolnikiem. Nawet jeśli nie dostaniesz odpowiedzi od Agencji w przeciągu tygodnia to i tak złóż wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Czy aby na pewno? Skoro Sankcje 100% nakładają jeśli, nie uzupełnisz w przeciągu 3lat powierzchni. poza tym. powinno się uzupełnić w przeciągu 180dni, a to róźnica.

Mówimy o czym innym. Masz 180 dni na przejecie gospodarstwa po otrzymaniu decyzji. Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli "uzupełnić w ciągu 3 lat powierzchnię" ? Jednym z wymogów jest, że należy mieć średnią krajową, a więc nie wiem czy jest takie coś jak uzupełnienie w ciągu 3 lat?? Może ktoś to przy okazji wyjaśnić... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Panowie takie pytanko czy osoba ktora posiada juz ziemie kilka lat ale ciagle sie uczy w systemie dziennym i jest ciaglosc nauki ma mozliwosc otrzymania premi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego Fabian w którym naborze tak miałeś, możesz podać jakąś podstawę prawną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

w wymaganych dokumentach widnieje takie coś jak:

 

-zaświadczenie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego o okresach podlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu prowadzenia ww. działów specjalnych produkcji rolnej, bądź potwierdzające brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku;

 

pojawia się tutaj pytanie ode mnie. jak długo trwa wydanie takiego zaświadczenia przez US? chodzi mi o brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj