Polecane posty

marcin1832    3

tyle mam ile ma,ile wskazuje metryka/pesel :rolleyes: a mam nie jeden zawód już,pracuje i nie narzekam.pokończyć szkół powiadasz?jak nie skończyli to niech nienarzekają albo mogli rodzice od 18.roku ubezpieczyć ich w KRUS,jest tez wyjście nie czatowac na wszelkie dotacje bez kwalifikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

A mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie jeśli się orientujesz coś w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danmag    0
Napisano (edytowany)

tyle mam ile ma,ile wskazuje metryka/pesel :rolleyes: a mam nie jeden zawód już,pracuje i nie narzekam.pokończyć szkół powiadasz?jak nie skończyli to niech nienarzekają albo mogli rodzice od 18.roku ubezpieczyć ich w KRUS,jest tez wyjście nie czatowac na wszelkie dotacje bez kwalifikacji

 

Może nie każdy w wieku 15/16 lat wybierając szkołę średnią myślał aby zostać zapalonym rolnikiem. Wielu ludzi z innym wykształceniem sytuacja zmusiła prawdopodobnie do pozostania na wsi. Poprostu jeśli jest okazja, to czemu z niej nie skorzystać. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Większość pewnie czekała kilka lat na MR, aby zrealizować swoje plany, a nie jak to piszesz czatowała na wszelkie dotacje....

Edytowano przez danmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1987    0

Co do dzierzawy ja to tak rozumiem.

Moze byc zawarta w postaci aktu notarialnego albo przez urzad gminy i musi byc zawarta na 10 lat.

Do obliczeń bierzemy pod uwagę dane tych działek ewidencyjnych, które są przedmiotem:

  • własności;
  • użytkowania wieczystego;
  • dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy;
  • dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
    • w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
    • na okres co najmniej 10 lat.
       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomeski1992    0

Odpowie mi ktos na jakie maszyny mozna wydawac kase z mlodego jesli bede mial tylko ziemie na siebie ///////////////?????????????????????????????????????????????????????????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3
Napisano (edytowany)

Odpowie mi ktos na jakie maszyny mozna wydawac kase z mlodego jesli bede mial tylko ziemie na siebie ///////////////?????????????????????????????????????????????????????????//

 

Kasę można wydawać na co się chce, aby tylko maszyny nie było starsze niż 5 lat

 

Ktoś sam robi ten biznesplan na młodego rolnika ?

 

ja sam robię choć łatwo nie jest, ale jak mam jakieś niejasności to dzwonię do agencji i oni mi pomagają

 

mam tyle samo ziemi do przepisania co Ty (bo razem z dzierżawami to ponad 20- ale bez możliwości 10letnich niestety) i też jestem z mazowieckiego. Jak liczyłam to za ziemię coś ok 11,5 będzie a bezrobocie 4,64. Razem prawie 16 punktów powinno być.

 

 

 

Oni to wszystko przeliczają. Ilość koni mechanicznych w traktorze też Ci dopasują do areału. Właśnie ja też mam kłopot, bo za 70 000 chciałam kupić maszyny nowe a do tych 30 000 dołożyć i kupić traktor jakiś około 90 KM. I zastanawiam się czy będę mogła kupić te maszyny skoro na obecną chwilę nie mam odpowiedniego ciągnika... Czarna magia :D

 

Ja też tak chcę zrobić, tylko liczę jeszcze, że w przyszłym roku uda mi się skorzystać z modernizacji i kupić wszystko razem. W Twoim przypadku zrobiłbym tak: na wydanie premii masz 3 lata, więc najpierw kup traktor, a później sprzęty. W biznes planie możesz wpisać zakresy kupowanego sprzętu np. siewnik od 2,5 do 3m i nikt już się nie będzie czepiał

Edytowano przez czyzyk85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ja będę sam pisał. Zapytałem z ciekawości w biurze gdzie piszą wnioski, 2000zł !!!! Za wypełnienie kilku stron. I do tego trzeba wpisać się w kolejkę po 15. maja. Jest to wyjście dla bardzo bardzo leniwych. Tylko kto później ziemie będzie uprawiał, jak komuś nie chcę się zgłębić tematu i napisać samemu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3

u nas biora 1000zl za biznesplan ;) to jescze idzie dac tylke;)

 

a jesli chodzi o dobor maszyn to podobno wedlug tych kryteriow jest przydzielane podobnych jak na modernizacje. zalamuje mnie to troszke ale zobaczymy ;P kolega w poprzednim naborze ubiegal sie o rozrzutnik do obornika 10t, ale mial przepisane tylko 16ha i kilkanascie opasow, to mu powiedzili ze przysluguje mu 2,5t polski jednosiowy ;D to zmienil biznesplan na zakup ziemi...

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/126_dzialanie/formularz_wniosku_o_przyznanie_pomocy/eksp_pt_zasady_dob_maszyn/Zasady_doboru_maszyn_rolniczych_2008_.pdf

 

Ale jak to jest w praktyce przyznawane to niewiem, czy do ciagnikow jakie sie ma czy do ziemi, nie mam pojecie :) w agencji mi powiedzili ze wlasnie wedlug tego linku co podalem, ale jakby ktos cos wiedzial wiecej to z gory dzieki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak według tego linku by było przyznawane to ja chyba rezygnuję z prowu bo tu jest jeden wielki nonsens, wychodzi na to że już mam sprzęt większy niż powinienem, osobę która to napisała śmiało mogę nazwać kretynem i nie jest to obraza a stan faktyczny, wychodzi na to że mogę kupić pług 3 skibowy, tylko po co jak mam 4, ciągnik największy też większy od max, w roku wywożę około 300-400 tys gnojowicy, polecają mi na to beczkowóz 3 tys, a pole oddalone około 3km po drogach polnych (zaniedbanych), stek bzdur nijak mających się do zapotrzebowania na sprzęt, wychodzi na to że w moim przypadku nawet nie warto sobie du*y zawracać prow-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na modernizacje były jakieś wytyczne ale nie były to sztywne zasady. Dobra argumentacja i maszyny bierzesz praktycznie jakie chcesz. Na młodego to nie wiem czy tez to obowiązuje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManieKxDD    3

mi pisza z agencji ludzie :) i 100 tysiecy powiino byc to zamiaruje kupic 2 siewnik do kukurydzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danmag    0

Kasę można wydawać na co się chce, aby tylko maszyny nie było starsze niż 5 lat

 

 

 

ja sam robię choć łatwo nie jest, ale jak mam jakieś niejasności to dzwonię do agencji i oni mi pomagają

 

 

 

Ja też tak chcę zrobić, tylko liczę jeszcze, że w przyszłym roku uda mi się skorzystać z modernizacji i kupić wszystko razem. W Twoim przypadku zrobiłbym tak: na wydanie premii masz 3 lata, więc najpierw kup traktor, a później sprzęty. W biznes planie możesz wpisać zakresy kupowanego sprzętu np. siewnik od 2,5 do 3m i nikt już się nie będzie czepiał

 

Przecież trzeba wydać to na nowy sprzęt. Używane nie wchodzą w grę. Tak nam mówili na spotkaniu w ODRze. A ja akurat nie mam ochoty specjalnej kupować nowego traktoru. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

A mi powiedzieli w osrodku doradztwa ze sprzęt może byc bez problemu używany bez grupy wiekowej. Mi tez pisza ludzie z agencji za 600zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

ja bede miał przepisane 17ha i składam wniosek na ciągnik 80-95km z ładowaczem zobaczymy co z tego bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Skąd się biorą Ci informatorzy w odr że nie wiedzą nawet jakie są koszty kwalifikowalne, ręce opadają :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ja wczoraj czytałem te zasady doboru maszyn to mi kopara opadła dosłownie. Ale spokojnie, myślę że nie są aż tak restrykcyjni ;) tak jak kolega mówi dobra argumentacja i się uda... Ja chcę wziąć rozrzutnik 8 t tandem, a wychodzi że nie załapię się nawet na 6 t, gdzie rocznie mam ponad 350 t obornika a niedługo zwiększy się do ponad 600 t i to mam nadzieję będzie dobrym argumentem :lol:

 

Ta punktacja w dalszym ciągu jest niesprawiedliwa i wręcz idiotyczna bo nie wliczana jest prod. zwierzęca ;[ Dajmy na to gospodarstwo nastawione na prod. roślinną bez prod. zwierzęcej młody ma na siebie 30 ha i on dostanie rozrzutnik pewnie grubo ponad 10 t, a mi nie dadzą bo brakuje ha :ph34r: co ma piernik do wiatraka???

 

 

 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Od każdej decyzji możesz się odwołać - ja tak zrobiłem z ładowarką kołową, której używam do przeładunku skrzyniopalet na plantacji. Agencja odrzuciła mi ją argumentując że taki sprzęt przysługuje od 50ha, mimo że to najmniejszy model ładowarki Volvo :P odwołałem się, napisałem uzasadnienie, rozpisałem dlaczego mniejszy sprzęt się nie nada i przeszło ;) Po prostu duża cześć urzędasów zza biurka nigdy nie widziała pola czy krowy, więc trzymają się ściśle ministerialnych wytycznych, ale jak powalczysz o swoje to da się coś ugrać i z nimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pumaq23    5

panowie ma ktoś jakiekolwiek pojecie o preferencyjnych kredytach na młodego rolnika na np.kurnik itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Też piszę sobie sam biznesplan, to raptem kilka stron i trochę szkoda kasy skoro można posiedzieć te parę godzin samemu i wszystko ogarnąć. Jedyny problem będę miał z ostatnią stroną z tymi nadwyżkami bezpośrednimi, bo jeszcze nie wiem dokładnie o co tam chodzi. A z tymi z ODR'u to prawda co piszecie. Kumpel składał wniosek na MR w naborze w 2011 roku, biznesplan i wniosek uzupełniał mu główny kierownik ODR'u, którego wszyscy znają. Zanosi wniosek do agencji a tam babka złapała się za głowę i mówi: "Panie, kto Panu to uzupełniał?" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie ma ktoś jakiekolwiek pojecie o preferencyjnych kredytach na młodego rolnika na np.kurnik itp. ?

 

 

Na tyle na ile mam pojęcie to odpuść sobie temat budowy kurnika, tym bardziej na kredyt.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

panowie co musi mieć maszyna nie starsza niż 5 lat?

musze znać jej dokładną nazwę i rok produkcji?

od kogo ją kupie też już muszę wiedzieć? poratuje ktoś?

słyszałem ze maszyna musi miec jakiś kod to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Napisano (edytowany)

Również wypełniam sam biznesplan i zatrzymałem się na tabeli 6. Wie ktoś gdzie jest ta lista rozwijalna dotycząca makroregionu ? Oczywiście mowa o wersji elektronicznej ;)

 

mlodyhef nadwyżki wypełniasz tylko w przypadku gdy uprawiasz inną produkcję niż te podane w tabelach z pkt 6.

 

PS. jeszcze pytanie dotyczące strony " 3.a Obroty stad ". Doczytałem się w instrukcji, że należy wypełnić tabele w sytuacji gdy występują znaczne wahania pogłowia zwierząt w ciągu roku. Jak ma się do tego produkcja opasów ? Może w tym przypadku tabele zostawiamy w " spokoju " ? :D

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj