Polecane posty

batman17    1

a czy ktoś moglby się tutaj wypowiedzieć na temat kontroli MR czy jest to temat tabu???

chodzi mi o to co sprawdzają czy więcej papiery czy gospodarstwo ?

ja myślę że skńczyłem program mr z 2008r listopad. kontrolę miałem w 3-cim roku sprawdzili wszystko co mogli papiery jakie tylko miałem, stan gospodarstwa, uprawy, zrobione inwestycje. ogólnie wszystko co się dało umowy śmieciowe, wywozu szamba, szafki na chemie, kursy chemizacyjne, atest opryskiwacza, gdzie trzymam olej zużyty, wymiary budynków i pól,czy uprawy zgadzają się z biznesplanem( a muszą się zgadzać do 30 % i również hodowli do 30%), dobrostan zwierząt, płytę obornikową, wykształcenie. Ogólnie był ciężko. powiem wam że jeżeli staracie się o mr to musicie wszysko mieć zgodnie z przepisami w papierach i też w gospodarstwie. ale mam kolegów którym minęło 5 lat MR i w ogóle nie mieli kontroli, a jednemu znajomemu przyjechali na kontrol 3 mieś po 5 latach i sprawdzali czy się rozwija czy wziął pieniądze żeby wziąść! życzę powodzenia w dostaniu premi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0
Napisano (edytowany)

Jak to jest na 100% w sprawie dzierżaw uznawanych do młodego rolnika?

 

Musze zawierać dzierżawy notarialnie ? , czy wystarczą 10 letnie bez notariusza z"datą pewną"?

 

 

  • dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
    • w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
       
    • na okres co najmniej 10 lat.

 

I jak mam w lubelskim ok 18 ha to czy to sie liczy jako 16 punktów za ziemię bo dwókrotność średniej wojewódzkiej?

Edytowano przez slepy78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jezeli wpisze uprawy przez 5 lat pszenica- rzepak kolejno po sobie to bedzie to prawidlowe?

moze rzepak-jeczmien jary- pszenica- rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

batman17 ale miałeś jakies problemy z niezgodnościami? i czy chodzili w pole mierzyc działki? a ta plyta obornikowa to jest chyba nieobowiazkowa przynajmniej narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Witajcie !

Czy jest możliwość dostania premi młody rolnik przy dzierżawie 30 ha od rolnika ?? Umowa bedzie na 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Witam, mam jeszcze jedno pytanie dotyczące budynków, co w przypadku jak nie mam żadnego budynku? Czy jest konieczność jego posiadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0
Napisano (edytowany)

 

andrewk napisał ;

 

Piszę jeszcze raz gdyż mam mętlik w głowie jeżeli chodzi o dzierżawy. Czy w biznesplanie, tabela 2.0 działki przejmowane od rodziców są jako darowizna, a gdy np. wpiszę działkę od innego podmiotu jako dzierżawa to będzie liczyć się do powierzchni gospodarstwa ? Wiadomo, że po załapani się na MR, poszła by w ciągu 180dni umowa o dzierżawę 10-letnią, a od rodziców gospodarstwo zostało by przepisane. Tylko walka cały czas o te głupie punkty... Z góry dzięki za odpowiedź

 

Endriu42 odpowiedział;

 

 

to co teraz wpiszesz i przejmiesz w te 180 dni to będzie się liczyło do pkt. czy to darowizna czy dzierżawa.

 

 

 

A mnie sie wydaje że nie bo pisze że do pow. gosp. wliczają sie tylko grunty własne i dzierżawy już na dzień składania wniosku

Edytowano przez MarcinCiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano6930    0

witam!!! chciałbym się dowiedzieć czy mając wykształcenie tylko średnie nie rolnicze ,ale robiłem szkołę w kierunku rolniczym (profil rolniczo-spożywczy) czy to wystarczy do MR???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik5100    0

Witam, uczyłem się w zawodzie technik weterynarii, maturę zdałem lecz nie zdałem egzaminu zawodowego. czytałem na stronie agencji, ze w takim przypadku do dyplomu ukończenia szkoły potrzebne jest zaświadczenie ze szkoły ze to był dany profil nauczania. Czy ktoś się spotkał się z podobna sytuacją?

http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/arimr-przypomina-mlodym-rolnikom-o-uzupelnieniu-wyksztalcenia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

A na świadectwie nie masz napisanego kierunki jaki ukończyłeś ?? Zaświadczenie też możesz mieć na wszelki wypadek. Egzaminu chyba nie musisz mieć zdanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik5100    0

Właśnie nie ma i nawet jak byłem w ODR też nie wiedział nic na ten temat doradca. Mówił ze na starszych świadectwach było pisane a teraz nie piszą, głownie to chodzi mi o egzamin zawodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

Siemka, jeżeli dostanę się na MR, to w ciągu 5 lat muszę zwiększyć Wielkość ekonomiczną gospodarstwa o 4 ESU, czy teraz liczy się SO ??,czy wystarczy tylko powiększyć gospodarstwo o średnią krajową.???, wyliczyłem że w moim woj.świętokrzyskim na 4 Esu trzeba mieć 17 ha pszenicy.....!!!!, przecież za 100 tyś to nawet 5 ha się nie kupi.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jeżeli na wykozystanie pieniędzy z MR mamy 3 lata to można te pieniądze wplacic na lokate przez ten czas i trochę pomnozyc>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

5 ha się nie kupi?

2 nie kupisz :)

esu 4 to minimum a nie zwiększać o 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

no właśnie..!Ok, dzięki, źle zrozumiałem.! :) , A czy pisał ktoś z was może podanie o przeniesienie zobowiązań z Modernizacji gospodarstw rolnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

batman17 ale miałeś jakies problemy z niezgodnościami? i czy chodzili w pole mierzyc działki? a ta plyta obornikowa to jest chyba nieobowiazkowa przynajmniej narazie

niby płyta obornikowa nie jest obowiązkowa ale czepiają się jak jej n ie ma, ale szambo na gnojówkę musi być. tak pole mierzyli i to dosyć dokładnie. miałem problemy ponieważ nie zgadzały mi się uprawy z biznesplanu a na polu. w ogóle miałem sporo problemów, ale na szczęście to jest koniec tego horroru i nerwówki jak ktoś z agencji zadzwonił lub pisma przysyłał i i ch*j wie o co im chodziło. ja więcej nie wezmę żadnych unijnych pieniędzy i będę sobie spokojnie żył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

mamy chociaż jednego praktyka :)

a tak wogóle to po jakim czasie otrzymałeś zwrot, czy jakiś czas po zakupie maszyn czy jak to dokładnie wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

[quote name=xD_mati19' timestamp='1399055818' post='1360461]

Endriu42

 

tak do końca trudno przesądzić przeczytaj post wyżej podobna sytuacja. Zależy czy to uprawiałeś i brałeś dopłaty, czy masz nr gosp. stada itp.

NO moja mama ma nr gosp. i stada też - no ale to jest porypane bo ja dostałem spadek i wo gule nikt nie wiedział 5 lat temu ze takie zasady beda, jak by wiedział to by sie zrzekł z tych hektarów i po sprawie :(

no ale to ważne abyś ty nie miał tych nr a nie Twoja mama.

 

To ja mam pytanie za 100pkt. Czy mogę wydzierżawić spadek nie rozpisany notarialnie? Sąsiad ma pole po matce, sądownie otrzymał spadek wraz z bratem, ale nie mają rozpisane tego notarialnie, podatek dalej przychodzi na matkę, która już nie żyje. Jak w takim wypadku spisać umowę dzierżawy? Na dniach chyba wybiorę się do arimr, ale może ktoś wie?

Możesz aby była umowa spisana z wszystkimi współwłaścicielami.

 

 

andrewk napisał ;

 

Piszę jeszcze raz gdyż mam mętlik w głowie jeżeli chodzi o dzierżawy. Czy w biznesplanie, tabela 2.0 działki przejmowane od rodziców są jako darowizna, a gdy np. wpiszę działkę od innego podmiotu jako dzierżawa to będzie liczyć się do powierzchni gospodarstwa ? Wiadomo, że po załapani się na MR, poszła by w ciągu 180dni umowa o dzierżawę 10-letnią, a od rodziców gospodarstwo zostało by przepisane. Tylko walka cały czas o te głupie punkty... Z góry dzięki za odpowiedź

 

Endriu42 odpowiedział;

 

 

to co teraz wpiszesz i przejmiesz w te 180 dni to będzie się liczyło do pkt. czy to darowizna czy dzierżawa.

 

 

 

A mnie sie wydaje że nie bo pisze że do pow. gosp. wliczają sie tylko grunty własne i dzierżawy już na dzień składania wniosku

Na dzień składania wniosku nie musisz nic posiadać dopiero w ciągu 180 dni od decyzji przejmujesz co deklarowałeś we wniosku.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co można kupić za otrzymaną dotację? Czy może to być pole od teścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Od teścia nie możesz kupić za premię, składasz nawet oświadczenie, że nie kupiłeś nic od wstępnych/ zstępnych swoich czy współmałżonka.

 

Czy z kolei do powierzchni gospodarstwa można zaliczyć dzierżawę na 10 lat od teścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

witam

sam próbuje wypełnić biznesplan i jestem w kropce:

przy wyliczeniu ESU w tabeli (chodzi mi o produkcję zwierzęcą - tuczniki)

załóżmy że mam miejsce na 200 szt tucznika na rzut z zakupu

na rok liczę 3 rzuty razem 600

czy w tabeli wpisuje liczbę warchlaków w wadze 20-50kg ???/ jak tak to jaką liczbę

jaką liczbę tuczników powyżej 50 kg powinienem wpisać????/ 600 bo tyle przez rok się przewinie przez gospodarstwo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

2 pytania: czy mając na siebie ziemię ale nie prowadząc nigdy działalności i nie mając numeru gospodarstwa można uzyskać premię? Kolega ma 2ha na siebie, studiuje.

Ile punktów można otrzymać za zdany egzamin państwowy technik rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

czy aby otrzymać premię wystarczy zostać właścicielem ziemi czy budynków inwetarskich również?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj