Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lowca131    0

Otóż pani w agencji powiedziała mi, że środków tych nie można łączyć, co bardzo mnie zdziwiło. Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat to proszę o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recrut83    0

Ubezpieczonym w KRUS musisz byś przez 12 miesięcy po otrzymaniu premii. Przez te 12 nie możesz podjąć żadnej innej pracy która skutkowałaby odprowadzaniem składek emerytalno-rentowych do ZUS ponieważ automatycznie wykreślą Cię z KRUS i premia będzie do zwrotu. Obecnie umowa o dzieło daje jedyną legalną możliwość pracy i jednocześnie nie wykluczającą z ubezpieczenia w KRUS

czyli jak pracuję i mam umowę na stałe a mam 10ha i wykształcenie mgr. inż. inne niż rolnicze ale do uzupełnienia to nie mogę ubigać się o MR bo wiadomo nie zrezygnuje z pracy , trochę to chore skoro teraz daję rade sam ta ziemię obrobić starym sprzętem a nie mogę się starać by modernizować tabor maszyn i powiększać ha chyba że się mylę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Możesz, ale musisz zająć się tylko pracą w gospodarstwie, tak by każdy chciał, żeby pracować gdzieś na stałe i jeszcze prowadzić gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
recrut83    0

a te informacje są pewne??

wiadomo nie jest to gospodarstwo 100ha tylko 10ha więc wszystko ogarniam w między czasie orki siewy nawożenie opryski

Edytowano przez recrut83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Co do łączenia z modernizacja myślę że można w rozporządzeniu końcowym PROW 2014-2020 znalazłem coś takiego :

"Powiązania z innymi aktami prawnymi

Przepisy, z których wynika, iż istnieje możliwość podwójnego finansowania operacji

kwalifikującej się do wsparcia w ramach tego poddziałania (m.in. kredyty preferencyjne, ulga

inwestycyjna).

Przepisy dotyczące definicji młodego rolnika z poddziałania „Premie dla młodych rolników”. "

 

Po przeczytaniu tego myślę że można to połączyć :D

Jak wy to rozumiecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Ubezpieczyć się w KRUSie należy po wstępnym zatwierdzeniu dokumentów przez agencie.Wygląda nato że okres jednego roku morze znacznie się przedłużyć bo nie wiadomo kiedy wpłynie premia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Czy trzeba mieć ziemię na siebie w momencie składania wniosku czy dopiero gdy zostanie rozpatrzony wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11732    0

Ziemie przepisują rodzice na ciebie w momencie jak otrzymasz pozytywną decyzje i macie na to 180 dni.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

W tym pliku z najczęstrzymi pytaniami pisze ze:

 

 

Minimalna powierzchnia do spełnienia na dzień złożenia wniosku o przyznaniu pomocy

 

Województwo dolnośląskie

10,42

Województwo kujawsko-pomorskie

10,42

Województwo lubelskie

1 ha a po 180 dniach od przyznania pomocy 7,50

Województwo lubuskie

10,42

Województwo łódzkie

1 ha a po 180 dniach od przyznania pomocy 7,57

Województwo małopolskie

1 ha a po 180 dniach od przyznania pomocy 3,92

Województwo mazowieckie

1 ha a po 180 dniach od przyznania pomocy 8,51

Województwo opolskie

10,42

Województwo podkarpackie

1 ha a po 180 dniach od przyznania pomocy 4,60

Województwo podlaskie

10,42

Województwo pomorskie

10,42

Województwo śląskie

1 ha a po 180 dniach od przyznania pomocy 7,24

Województwo świętokrzyskie

1 ha a po 180 dniach od przyznania pomocy 5,53

Województwo warmińsko-mazurskie

10,42

Województwo wielkopolskie

10,42

Województwo zachodniopomorskie

10,42

Czyli jednak trzeba mieć ziemie w dniu składania wniosku??? :/ chore....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania420    0

Czyli jednak trzeba mieć ziemie w dniu składania wniosku??? :/ chore....

 

 

Można mieć ziemię przed, ale warunek jest taki, że te osoby prowadziły samodzielnie gospodarstwo nie dłużej jak 15 miesięcy przed złożeniem wniosku....

 

10 i 17 maja (następujące po sobie soboty) w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Toruniu maja się odbyć dni otwarte dla rolników, na których będzie przybliżony zasady naboru na MŁODEGO ROLNIKA! ;)

 

Tak dla informacji, ale to jeszcze trzeba do Torunia dzwonić i dopytywać o szczegóły tych dni otwartych, o miejsce oraz godzinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

znacie jakieś szkoły gdzie można uzupełnić wykształcenie rolnicze na terenie woj. kujawsko pomorskiego? może to być kurs zawodowy, technika rolnika czy też podyplomowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Można mieć ziemię przed, ale warunek jest taki, że te osoby prowadziły samodzielnie gospodarstwo nie dłużej jak 15 miesięcy przed złożeniem wniosku....

 

10 i 17 maja (następujące po sobie soboty) w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Toruniu maja się odbyć dni otwarte dla rolników, na których będzie przybliżony zasady naboru na MŁODEGO ROLNIKA! ;)

 

Tak dla informacji, ale to jeszcze trzeba do Torunia dzwonić i dopytywać o szczegóły tych dni otwartych, o miejsce oraz godzinę ;)

Nie pytam czy można mieć, tylko czy trzeba tak jak wynika z tego dokumentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

będzie

 

Nie pytam czy można mieć, tylko czy trzeba tak jak wynika z tego dokumentu?

 

nie trzeba ale można w tym naborze

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Piszę jeszcze raz gdyż mam mętlik w głowie jeżeli chodzi o dzierżawy. Czy w biznesplanie, tabela 2.0 działki przejmowane od rodziców są jako darowizna, a gdy np. wpiszę działkę od innego podmiotu jako dzierżawa to będzie liczyć się do powierzchni gospodarstwa ? Wiadomo, że po załapani się na MR, poszła by w ciągu 180dni umowa o dzierżawę 10-letnią, a od rodziców gospodarstwo zostało by przepisane. Tylko walka cały czas o te głupie punkty... Z góry dzięki za odpowiedź

 

PS, jakby ktoś jeszcze mógł wyliczyć ilość pkt ze stopy bezrobocia ( powiat augustowski )

 

http://www.up.podlasie.pl/index.php/strony/22278

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

nie trzeba ale można w tym naborze

 

Czy mając ziemie rolną dłużej niż rok przed złożeniem wniosku o pomoc dla MR jednak nie uprawiając jej (ziemia puszczona w dzierżawę) i nie będąc zarejestrowanym w KRUS przez ten czas można starać się o pomoc dla MR?

 

Mam okazję kupić parę hektarów które w przyszłości wraz z ziemią przepisaną od teściów wchodziły by w skład mojego gospodarstwa, aktualnie nie posiadam żadnych GR, pracuję i chciałbym powoli kupować ziemie. Czy mogę ją kupić i wydzierżawić dopóki nie zacznę samodzielnie prowadzić gospodarstwa tak by móc w przyszłości skorzystać z MR? Czy sam fakt posiadania ziemi dłużej niż rok (lecz nie prowadzenie gospodarstwa rolnego i nie opłacanie składek KRUS) dyskwalifikował by mnie z programu MR?

 

Oba przypadki dotycza tej samej sytuacji, przedstawiłem je tak byście mogli lepiej zrozumieć moje pytanie.

Jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowidź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do b radoszewski

 

Kolejny geniusz się odezwał... a żaden się nie zastanowił nawet. Premia jest zachętą do prowadzenia gospodarstwa. Teraz może mi powiesz dlaczego w naborze są punkty Za bezrobocie w powiecie? To teraz może zaczniesz myśleć i powiążesz fakty :)

Chociaż może lepiej sam napiszę to uniknę czytania kolejnych wypocin...

Otóż chodzi o ograniczanie bezrobocia, a teraz mi wyjaśnij dlaczego ktoś ma mieć etat i gospodarstwo jak niektórzy na chleb nie mają? Może zrozumiesz po głębszych przemyśleniach samą ideę premii.

Dalej mówisz że z 10-15 ha nie da sie utrzymać rodziny... kolejna bzdura, dla lenia i obiboka to i 100 ha nie wystarczy, jak sie nie chce pracować tylko zasiać zboże i zebrać sprzedać czyli pracować tylko kilka dni w roku przy małym areale to pewnie że się nie da wyżyć ale przez lenistwo.

Mówisz o zarabianiu na etacie żeby rozwijać gospodarstwo, a tu prosta sprawa, jak nie ma cię cały dzień w oborze to jak ci coś zachoruje wracasz i może być martwe, nie da się. Prawidłowo zadbać no chyba że w wyżej wymienionym przypadku.

Wracam jeszcze do sprawy krus, są dotacje premie ale dla rolników, pomyśl po ludzku a nie po baraniemu ilu ludzi mieszkających w miastach ma gospodarstwa tyle że oddane w nieoficjalną dzierżawę, może im dajmy premie, prow i to będzie w porządku? W końcu mają gospodarstwa i mogą powiedzieć że im się należy i uwierz im na słowo... musi być jakiś papierek że ta premia nie idzie na darmo

Co do ciągników: marką to sobie możesz tyłek podetrzeć, marka w polu nie pracuje. Ja nie mówię żeby nie kupować nowych ciągniKów tylko żeby zachować odrobine rozsądku przy wyborze. Nowszy, szybszy, gwarancja... przede wszystkilm ekonomiczny, tani w eksploatacji i niezawodny. Może chociaż kilka zdań dotrze do pseudomądrych...

 

 

Boże widzisz i nie grzmisz...

 

Drogi kolego polecam przeczytać co napisałeś i również to do czego się odnosiłeś oraz treść pierwotną.

Rozpatrujemy tu konkretny przypadek (na pewno nie odosobniony) gdzie z przyczyn ekonomicznych i rentowności gospodarstwa osoba je przejmująca musiała również szukać zatrudnienia na etacie. Zgadzam się że dla lenia 100ha nie wystarczy ale my tu nie o takich ludziach rozmawiamy. Ci ludzie mają etat nie dla tego że są leniwi tylko właśnie pracowici i chcą coś osiągnąć a leniwi na ogół to ci bezrobotni pijący pod sklepem i narzekający, że im nikt nie daje a jak daje to za mało bo na jedzenie nie starcza bo najpierw kupili zgrzewkę piwka.

 

Tak z pełną świadomością mogę powiedzieć: Uważam, że lepiej dać premię na rozwój i działalność człowiekowi operatywnemu, który potrafi pracować na dwóch etatach na raz i chce rozwijać gospodarstwo aby poprawić jego rentowność i nie musieć zapylać u kogoś tylko robić na swoim. Poza tym pracując na etacie płaci tyle ZUS-u miesięcznie co ty kwartalnie KRUS, poza tym dochodzi miesięcznie podatek dochodowy i na służbę zdrowia. Jak byś nie patrzył to w sumie on finansuje tobie wizyty u lekarza (oczywiście to przenośnia i proszę się jej nie czepiać) - nie zapominajmy, że KRUS jest dotowany z Budżetu jaśnie wielmożnego Państwa a tam pieniądze się same nie generują. Widzę, że ty tego nie rozumiesz.

 

Powyższe zdanie nie jest w sprzeczności z tym aby mali gospodarze nie pracujący na etatach mogli taką pomoc otrzymać bo jeżeli spełniają warunki to się im należy.

 

Mnie i jak mniemam koledze chodzi o to aby nie zamykać możliwości rozwoju gospodarzą, którzy często na skutek nie sprzyjających warunków i wcześniejszych decyzji jak np. rodzice postanowili pójść w bardziej specjalistyczną uprawę, zrezygnowali w związku z tym z inwentarza a koniunktura się zmieniła i zostali z problemem.

Piszesz żeby siedzieć w oborze, 100% poparcia z mojej strony ale trzeba mieć przy czym a jak rodzice wyszli z hodowli to sam wiesz zapewne ile kosztuje i zajmuje odbudowa stada. Czyli idąc za twoją radą to taka dotacja bardzo by się takiemu MR przydała aby chociaż częściowo stado odbudować i zmodernizować budynek.

 

Rozumie, że chodzi ci o to aby pieniądze faktycznie zostały na wsi i jej służyły i ja to popieram. Rzecz w tym, że nie ureguluje się tego na zasadzie selekcji podług Funduszu Społecznego bo część z potrzebujących pracuje również na etatach.

 

Problem masz taki, że uważasz każdego pracującego na etacie za cwaniaka, który to próbuje wydębić i zabrać kasę biednym rolnikom.

Błąd. Takim myśleniem skazujesz na wyprowadzkę ze wsi ludzi którzy się tam urodzili a na skutek błędów rodziców nie mogą w pełni prowadzić gospodarstwa.

 

To że Twój ojciec miał dość szczęścia i rozumu aby ciebie przed tym uchronić nie stawia ciebie w pozycji do decydowania o tym czy Ci młodzi ludzie powinni płacić za błędy swoich rodziców.

 

Aha i mam prośbę, zanim odpiszesz płomiennego posta nadzianego emocjami i frazesami rodem z Samoobrony przeczytaj uważnie i postaraj się zrozumieć w czym rzecz a nie rzucaj się od razu do atakowania ludzi których nie rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Dosadzenie i czytelnie kolega wyżej to napisał, lepiej bym tego nie ujął. Podzielam to zdanie i myślę, że nie trzeba zaczynać żadnego syfu w tym temacie (odezwu z drugiej strony), po prostu jasno wyrażona opinia, która nikogo nie obraziła. Nie każdy ma wystarczającą ilość ziemi, aby można być tym "100 ha leniem", a idąc w produkcję zwierzęcą w obecnych czasach (gdzie nikt Ci nie zagwarantuje opłacalności przez dłuższy okres, tylko żyjesz ciągłą niewiadomą) można łatwo powinąć sobie nogę i zostać z niezłym długiem do spłacenia. Oczywiście co innego jeśli masz już budynki i warunki do hodowli, wtedy możesz ryzykować na mniejszą skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jeśli chcecie dyskutować na temat opłacalności, cwaniactwa czy zasad przyznawania dotacji to załóżcie odrębny temat, w tym piszemy na temat młodego rolnika, tyle. Każdy następny post dotyczący powyższej sprawy będzie odpowiednio nagradzany


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesieksa    0

Witam. Mam pytanie dotyczące wykształcenia. Jestem po liceum i aktualnie chodzę do szkoły policealnej. Czy muszę zdać egzaminy Państwowe kwalifikacyjne żeby móc wziąć młodego rolnika czy samo ukończenie tej szkoły wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie dyskutować na temat opłacalności, cwaniactwa czy zasad przyznawania dotacji to załóżcie odrębny temat, w tym piszemy na temat młodego rolnika, tyle. Każdy następny post dotyczący powyższej sprawy będzie odpowiednio nagradzany

 

Tu nie chodziło o cwaniactwo, etc. tylko o to komu pomoc powinna przysługiwać i chyba ten temat jest właściwym aby takie sprawy poruszyć bo jak sam tytuł mówi "(nowe zasady)". Temat śledzi wiele osób i może są w śród nich również osoby, które mogą mieć znajomych lub znajomych znajomych (różnego rodzaju grupy i stowarzyszenia), którzy mogli by się sprawie przyjrzeć i zaproponować zmiany jako grupa a nie jednostka :)

 

Zgadzam się w pełni dość dyskusji która poza opiniotwórczym elementem nic nie wnosi do problematyki na ten czas a dodatkowo powoduje niepotrzebne tu napięcia.

 

 

 

 

Mam jeszcze pytanie w jakim czasie, od złożenia wniosku czy otrzymania pomocy, należy wejść w posiadanie gospodarstwa i w jakim czasie należy uzupełnić brakujący do średniej wojewódzkiej obszar z dzierżawy. Pytam bo dzwoniłem do ARiMR i rozmawiałem z dwoma osobami i jedna mi powiedziała, że odnośnie dzierżawy rok a druga, że 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Endriu42, a w jaki sposób masz, w przypadku braku wykształcenia rolniczego, mieć 3 lata stażu w KRUS jak nie możesz być dłużej ubezpieczony niż 15 miesięcy? Czytać uważnie i nie mieszać.

Aby doliczyć staż w krus trzeba być ubezp. jako domownik a nie jako rolnik o czym napisałem. Czytaj kolego uważnie i nie krytykuj.

 

 

 

Tu nie chodziło o cwaniactwo, etc. tylko o to komu pomoc powinna przysługiwać i chyba ten temat jest właściwym aby takie sprawy poruszyć bo jak sam tytuł mówi "(nowe zasady)". Temat śledzi wiele osób i może są w śród nich również osoby, które mogą mieć znajomych lub znajomych znajomych (różnego rodzaju grupy i stowarzyszenia), którzy mogli by się sprawie przyjrzeć i zaproponować zmiany jako grupa a nie jednostka :)

 

Zgadzam się w pełni dość dyskusji która poza opiniotwórczym elementem nic nie wnosi do problematyki na ten czas a dodatkowo powoduje niepotrzebne tu napięcia.

 

 

 

 

Mam jeszcze pytanie w jakim czasie, od złożenia wniosku czy otrzymania pomocy, należy wejść w posiadanie gospodarstwa i w jakim czasie należy uzupełnić brakujący do średniej wojewódzkiej obszar z dzierżawy. Pytam bo dzwoniłem do ARiMR i rozmawiałem z dwoma osobami i jedna mi powiedziała, że odnośnie dzierżawy rok a druga, że 3 lata

A do jakiej średniej woj. w 3 lata chce kolega powiększyć? Jak jesteś z woj. ze średnią niższą od krajowej to musisz od razu mieć średnią woj. minimum w te 180 dni i w 3 lata do śr. krajowej, a jak jesteś z woj. o wyższej średniej woj. od średniej krajowej to średnia krajowa w 180 dni i tyle.

 

Piszę jeszcze raz gdyż mam mętlik w głowie jeżeli chodzi o dzierżawy. Czy w biznesplanie, tabela 2.0 działki przejmowane od rodziców są jako darowizna, a gdy np. wpiszę działkę od innego podmiotu jako dzierżawa to będzie liczyć się do powierzchni gospodarstwa ? Wiadomo, że po załapani się na MR, poszła by w ciągu 180dni umowa o dzierżawę 10-letnią, a od rodziców gospodarstwo zostało by przepisane. Tylko walka cały czas o te głupie punkty... Z góry dzięki za odpowiedź

 

PS, jakby ktoś jeszcze mógł wyliczyć ilość pkt ze stopy bezrobocia ( powiat augustowski )

 

http://www.up.podlasie.pl/index.php/strony/22278

to co teraz wpiszesz i przejmiesz w te 180 dni to będzie się liczyło do pkt. czy to darowizna czy dzierżawa.

 

 

 

Czy mając ziemie rolną dłużej niż rok przed złożeniem wniosku o pomoc dla MR jednak nie uprawiając jej (ziemia puszczona w dzierżawę) i nie będąc zarejestrowanym w KRUS przez ten czas można starać się o pomoc dla MR?

 

Mam okazję kupić parę hektarów które w przyszłości wraz z ziemią przepisaną od teściów wchodziły by w skład mojego gospodarstwa, aktualnie nie posiadam żadnych GR, pracuję i chciałbym powoli kupować ziemie. Czy mogę ją kupić i wydzierżawić dopóki nie zacznę samodzielnie prowadzić gospodarstwa tak by móc w przyszłości skorzystać z MR? Czy sam fakt posiadania ziemi dłużej niż rok (lecz nie prowadzenie gospodarstwa rolnego i nie opłacanie składek KRUS) dyskwalifikował by mnie z programu MR?

 

Oba przypadki dotycza tej samej sytuacji, przedstawiłem je tak byście mogli lepiej zrozumieć moje pytanie.

Jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowidź.

to zależy czy jeszcze nie brałeś dopłat z arimr lub kredytów pref. z dopłatami arimr, czy nie masz nadanego nr gosp. i siedziby stada.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj