Polecane posty

cebula440    0

prosze pomóżcie a jeśli jestem panna i chciałabym w przyszłości wyjść za mąż za facetea który ma juz gospodarstwo od wielu lat to moge starać się o młodego rolnika i po jakim czasie mogę wyjść za mąż od chwili otrzymania premi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Powiedzcie mi proszę, czy za ewentualną kasę z młodego rolnika mógłbym kupić prasę do tłoczenia oleju powiedzmy rzepakowego którego bym pozniej sprzedawał ?

Myślę że tak, jeżeli opiszesz to dokładnie w planie rozwoju i wykażesz że jest to sposób na zarabianie pieniędzy.

 

prosze pomóżcie a jeśli jestem panna i chciałabym w przyszłości wyjść za mąż za facetea który ma juz gospodarstwo od wielu lat to moge starać się o młodego rolnika i po jakim czasie mogę wyjść za mąż od chwili otrzymania premi

Serce nie sługa, a że przy okazji ma gospodarstwo. nie ma chyba zapisu dot. takiej sytuacji, jest jedynie zapis że jeżeli planujesz kupić za premię MR np. ziemię od nieoficjalnie przyszłego męża, wtedy jest to sprzeczne, tz. celowe działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

ziemie dostane od rdziców w darowiżnie afacet ma swoja juz dawno ale narazie nie planujemy slubu ale właśnie jak to jest czy nie będe muzsiała czekać 5 lat do zamąż pójścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

Witam,mozecie mi powiedziec jak to jest ,mowia niektorzy po przyznaniu premii,bede musiał uprawiac przez 5 lat,warzywa,straczkowe,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Jeżeli chodzi o punkty za bezrobocie, liczy się je odejmując najniższą stopę bezrobocia od najwyższej i trzeba podzielić na 6. Np. woj. Opolskie 23,2%- 7,3%=15,9/6=2,65, 0pkt bezrobocie nie przekraczające 9,95%, 1 pkt. 12,6%, 2 pkt. 15,25, 3pkt. 17,9, 4 pkt. 20,55 i 5pkt. za bezrobocie powyżej 20,55%

 

Witam,mozecie mi powiedziec jak to jest ,mowia niektorzy po przyznaniu premii,bede musiał uprawiac przez 5 lat,warzywa,straczkowe,?

warzywa strączkowe??? a może rośliny motylkowe?? ciężko nazwać np. koniczynę warzywem. Ja myślę że za to wykształcenie powinni dawać 15pkt. Jak przyszłemu młodemu rolnikowi skarzą siać "warzywa strączkowe" to bidny 10ha zasieje fasolkę strączkową.

 

ziemie dostane od rdziców w darowiżnie afacet ma swoja juz dawno ale narazie nie planujemy slubu ale właśnie jak to jest czy nie będe muzsiała czekać 5 lat do zamąż pójścia

Ja myślę że na 99.9% możesz wziąć MR i nie będziesz musiała czekać 5lat żeby oddać się lubemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurcze niech ktoś mi napiszę bo już mętlik mam w głowie trzeba mieć średnią krajową czy średnią województwa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

W woj. ze średnią niższą od krajowej można mieć średnią woj. i masz 3 lata na dobicie do średniej krajowej, w pozostałych wymagana jest średnia krajowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To zależy od tego czy mieszkasz w województwie w którym średnia województwa jest większa lub mniejsza od średniej krajowej. Jeśli średnia województwa jest większa od krajowej to musisz mieć minimum średnią krajową i potem uzupełnić do średniej województwa. Jeśl i średnia województwa jest mniejsza od krajowej to musisz mieć minimum średnią województwa i potem uzupełnić do krajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

A gdzie Ty znalazłeś taki zapis że w woj. ze średnią wyższą od krajowej muszą zwiększyć do średniej wojewódzkiej? Nie ma czegoś takiego. Uzupełnienie powierzchni tyczy się tylko woj. ze średnią niższą niż krajowa i jest na to 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

Za powierzchnię dostałbyś ~10 pkt, wykształcenie- 0, ewentualnie za bezrobocie w powiecie na tle woj. max 5pkt. Czyli maksymalnie 15pkt. Nie wiem czy to dużo czy mało, dowiesz się po 150 dniach po zamknięciu naboru. Ja przeliczyłem woj. Lubelskie, pow. Zamojski: pow. 14-15ha ok 12pkt, wykształcenie- 5pkt. (studia inne niż rol. + studia rolnicze podyplomowe), bezrobocie 3-4pkt. Łącznie 20-21pkt. Wniosek będę składał, mam nadzieję że to wystarczy.

kolego a mógł

 

 

byś podać ile pkt za hektary może link do tej strony bo niegdzie nie moge znaleść a i nawet jak mam zawodowe wykształcenie to nie dostaje żadnych pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Punkty za kwalifikacje zawodowe:

• Wykształcenie wyższe rolnicze albo inne wyższe + co najmniej 3 – letni staż pracy w rolnictwie, lub wykształcenie inne wyższe + studia podyplomowe związane z rolnictwem -5 punktów

• Wykształcenie średnie rolnicze lub średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie – 4 punkty

• Wykształcenie rolnicze zasadnicze – 3 punkty

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy + co najmniej 3 – letni staż pracy w gospodarstwie – 2 punkty

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze + co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie – 1 punkt

Punkty na podstawie stopy bezrobocia:

• Gospodarstwo położone w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe – 5 punktów

• Gospodarstwa położone w pozostałych powiatach – przyznaje się mniejszą liczbę punktów, aż do 0, gdy stopa bezrobocia jest najniższa w województwie

Punkty za wielkość gospodarstwa:

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest większa lub równa średniej krajowej

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w kraju i nie większa niż średnia w danym województwie – 5-10 punków (maksymalne punkty dla średniej zbliżonej do wojewódzkiej)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10 -15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni w województwie – 16 punktów

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest mniejsza niż średnia krajowa

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż średnia w kraju – 5-10 punktów (maksymalne punkty dla powierzchni równej w kraju)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10-15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni gospodarstwa w kraju -16 punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bartek coś dziwnie tłumaczysz ...instas jakoś lepiej to ujął. Mieszkam w kuj-pom czyli śr. woj to 15.14 ha a moje gospodarstwo ma ok 13 ha także na krajową się łapię a jeżeli zrobią woj to d*pka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

wykształcenie zawodowe rolnicze 3pkt, a jeżeli zawodowe nie związane z rolnictwem 0pkt, chyba że 5 letni staż pracy w rolnictwie, wtedy 1pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

no właśnie zasadnicze rolnicze a od ilu pkt myślisz uda się załapać na MR 20 ?

 

a i jeszcze jedno pytanie : w następnych latach tez MR nie ?

Edytowano przez kendzior15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Dziś dzwonił do mnie facet z agencji i powiedział, że muszę mieć min. 13ha, podlasie. Znakiem tego będzie brana pod uwagę średnia wojewódzka a nie krajowa. Następna sprawa to punkty, mianowicie wydaje mi się, że Ci, którzy będą mieli największą ilość punktów nie będą dostawali premii jeden za drugim, a będzie to rozpatrywanie wniosków... Czas pokaże co to będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ehhh na dniach wyjdzie rozporządzenie to wszystko się wyjaśni.... w agencji i odr też nic nie wiedzą także narazie to takie wróżenie z fusów.

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Już wszystko wiadomo. Nie wiem czego jeszcze nie wiecie. Zaktualizowane wnioski są już na stronie agencji, więc wystarczy przeczytać wymogi. I tam jest jasno napisane, średnia krajowa!! jest to minimum dla województw ze średnią wyższej od krajowej. Facet z agencji miał pewnie na myśli to, żeby mieć realne szanse na premię trzeba mieć średnią województwa. Za krajową jest zaledwie 5pkt. a w woj. z niższą średnią od krajowej jest 10pkt. a np. w podkarpackim na 5pkt. wystarczy 4,6ha, w małopolskim 3,92ha, ale i tak jest 3 lata na uzupełnienie powierzchni do średniej krajowej.

 

A jeżeli chodzi o to czy składać wniosek czy nie, to przecież jak się ktoś nie załapie to można składać w przyszłym roku drugi raz, tylko na nowych zasadach. Z drugiej strony myślę że jeżeli nie ma się 10 pkt. za wielkość gospodarstwa to nie ma sensu składać, szkoda czasu i papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Dobra panowie a powidzcie mi jak wygląda sprawa z dzierżawami od prywatnych ludzi na jaki okres czasu musi być umowa na 5 czy 10 lat.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy jest gdzieś napisane o punktach połówkowych?

jak np będzie obliczana liczba pkt za bezrobocie, jeśli jest trochę wyższe od połowy? 2,5pkt? czy 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie liczył bym na połówki, może zaczniemy się bawić w tysięczne części...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj