Polecane posty

aszx    0

jeżeli to prawda to będzie to bardzo mało osób pewnie nie wykorzystaja nawet połowy dotacji większość gospodarzy ma blokady gruntów bo to brali prow-y,usługi itd więc zdobycie 25 ha od rodziców będzie trudne do przekroczenia

a kiedy pojawioą się te ostateczne wymogi? będzie jakieś rozporządzenie na dwa tygonie przed składaniem wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

witam jestem tutaj nowy i chcialbym zasiegnac info odnosnie kupna jakiegos nowego ciagnika z tym ze jestem na zus-ie a dodatkowo przejmuje po rodzicach 10-cio hektarowe gospodarstwo i chcialbym wiedziec czy mam szanse na skorzystanie z jakiegos programu itd wiem ze mlody rolnik odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

obecnie nie ma uruchomionych żadnych programów pomocowych z nowego budżetu. musisz czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

z 14 ha masz bardzo duże szanse :) ale 25ha to już w zasadzie pewna premia :) Ja sam startuje z 14,5 ha i liczę na to że premię dostanę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a czy z zakupem ziemi jest tez jakas mozliwosc skorzystania z jakis srodkow unijnych czy tez czesciowa splata kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

średnia woj. wielkopolskiego to ok 20,40ha (punkt zero z maks ilosc pkt tj 16 -/+ od tego areału to wzglednie sa odejmowane punkty do 10pkt bodajze) z jakims hakiem i raczej jak ktoś ma taki areał i wykształcenie to wówczas mozna powiedziec pewniak a typu kwesti 14ha + wykształcenie takie na styk moze byc moze nie ale same 14ha raczej nie ma co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszx    0

z 14 ha masz bardzo duże szanse :) ale 25ha to już w zasadzie pewna premia :) Ja sam startuje z 14,5 ha i liczę na to że premię dostanę ;)

a niewiesz cy thezba mieć płytęi zbiornik na gnojowice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

panowie jestem z wojewódzstwa podlaskiego wydzierżawię notarialnie 12,5 ha i chciałbym złożyć papiery na MR ale nie wiem czy dostane się w tym roku czy poczekać na następne lata uczę sie w technikum mechanicznym i robie szkołę rolniczą zaoczną na kwalifikację R3 zawód rolnik myslicie że dostanę się w tym roku na MR czy odpuścić sobie i poczekać na kolejny rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feniks    0

Witam, mam pytanie związane z moim "niepełnym" wykształceniem, mianowicie w czerwcu mam planowo obronę dyplomu mgr na kierunku nie związanym z rolnictwem. W przypadku deklaracji uzupełnienie wykształcenia wystarczy szkoła policealna na kierunku rolniczym czy musi być to wykształcenie na poziomie obecnego czyli studia rolnicze? I tak z ciekawości czy może ktoś się orientuje jaki mniej więcej był próg punktowy w poprzednich naborach, bo trochę mało tych punkcików mi się wróży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okenzi    0

Witam, mam pytanie związane z moim "niepełnym" wykształceniem, mianowicie w czerwcu mam planowo obronę dyplomu mgr na kierunku nie związanym z rolnictwem. W przypadku deklaracji uzupełnienie wykształcenia wystarczy szkoła policealna na kierunku rolniczym czy musi być to wykształcenie na poziomie obecnego czyli studia rolnicze? I tak z ciekawości czy może ktoś się orientuje jaki mniej więcej był próg punktowy w poprzednich naborach, bo trochę mało tych punkcików mi się wróży :(

 

poczytaj sobie o studiach podyplomowych które się nazywają AGRO-UNIA na przykład na SGGW w Warszawie UR w Krakowie. Dostaniesz tego magistra i możesz składać. Po roku masz kwalifikacje...

 

a po co inwestować w ciągnik który ma się psuć? jak dla mnie to moje myślenie rozsądne

c 330 (1976r)- właściwie nie ma pracy a i awarie raczej sporadyczne i mało kosztowne

c 360-3p (1990r)- ekonomiczny i również praktycznie nieawaryjny

zetor 7340 (2003r)- przez wszystkie lata naprawy kosztowały mnie grosze bo się nic nie psuło poza jakimiś drobiazgami

dodam że wszystkie ciągniki od nowości w jednych rękach.

w gospodarstwie chyba chodzi o to żeby było jak najmniej awarii które ograniczają nas w pracy i zarzucanie komuś że ma takie ciągniki dla mnie jest głupotą :)

a odnośnie twojej opinii o krusie to ja nie widzę nic krzywdzącego w obowiązku ubezpieczenia... środki są przeznaczone na rozwój gospodarstw, a jeśli ktoś nie jest w stanie udokumentować swojej pracy znaczy że ewentualnie może kombinować tylko jak wyciągnąć kasę (ukręcić mimo że mu się nie należy). miej pretensje do ojca że nie przepisał gospodarstwa skoro już jak napisałeś "starszy człowiek" i gospodarstwem w większości sam się zajmujesz, poza tym mógł cię ubezpieczyć w gospodarstwie a mogłeś sobie iść na czarno robić. trzeba się zdecydować co chcesz w życiu robić

 

Sam piszesz że ciągniki są u Ciebie od nowości. Ja też chciałem mieć u siebie ciągnik od nowości, bo dobrze wiem że nikt nie sprzedaje kilkuletniego sprzętu z którym wszystko jest ok. Jakbyś wiedział więcej o tych ciagnikach to wiedziałbyś że seria 5M to jeden z ciągników John Deere z najmniejszą ilością dodatkowego osprzętu który się może psuć, że, co wiem od serwisanta z wieloloetnim stażem jak i od ludzi chińskie mosty, których się tak boisz działają bez zarzutu, podobnie z pompą o której wszyscy piszą. Podobno był z nią jakiś problem zaraz na początku produkcji w kilku starszych rocznikach, w moim pompa działa już bez zarzutu. Chłopie oni te ciągniki robią już od 170 lat, a że teraz robią je u Chińczyków to raczej normalne. Poczytaj siebie gdzie robi podzespoły Volkswagen, Toyota czy wielu innych.

Na czarno to możesz sobie iśc pracować u wujka Zdziśka na budowie, a ja pracuję w urzędzie,podbijam i podpisuję ludziom papiery. Jak Ty to sobie wyobrażasz? Zresztą nawet gdyby, to nie wiem jak Ciebie, ale mnie rodzice nauczyli jednej ważnej rzeczy, żeby być uczciwym. Więc o żadnej lewiźnie nie ma tu mowy.

Takie uwagi są mocno nie na miejscu, widać że kolega jest rolnikiem a nie żadnym miejskim cwaniaczkiem który chce tylko kase wyciągnąć. Moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś przejmuje gospodarstwo po rodzicach i deklaruje się że będzie je dalej rozwijał przedstawi porządny biznesplan to te pieniądze mu się należą. A to że pracuje poza rolnictwem i znajduje jeszcze czas na gospodarstwo to powód do pochwały a nie głupkowatych docinek.

Ciesze się że chociaż jedna osoba ma podobne zdanie o tym wszystkim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Witam

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym 4ESU?

Jak liczyłem swoje ESU to wyszło mi 9

A i myślał ktoś żeby połączyć młodego rolnika z modernizacją w przyszłych latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ale ja nic o chińskich mostach nie pisałem :) sam się czepiłeś zetora. A byłem dobrze wychowany, póki nie kradnę, nie mam sobie nic do zarzucenia. Jak taki wielce porządny jesteś to nie neguj przepisów bądź co bądź przez część rządu napisanych, porządny obywatel przecież tak robić nie powinien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

czy na młodego rolnika wymagana jest płyta i zbiornik do gnojowicy, bo z tego co wiem to tego wymogu już niema ale czy to się tyczy też młodego rolnika?

 

 

Wczoraj byłem sie dowiedziec wszystkiego o mlodym rolniku i jezeli chodzi plyte obornikową. Generalnie obornik musi znajdowac sie na powierzchni "utwardzonej". Nie musi byc to 10 warstw cementu na przemian z folią itp. Chodzi o nieprzepuszczalnosc gnojowicy do gruntu.

 

Wszystkie wymagania do mlodego rolnikaw zalaczniku oraz wykaz dokumentow ktore nalezy przygotowac (wazne przez 30 dni)

da38452e84202aff.jpg

wymaganiamodyrolnik.zip

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Zapytaj pań, może one prędzej odpowiedzą he he

No a tak serio to jeszcze jakiś czas były kredyty preferencyjne, jedna linia dotyczyła zakupu ziemi ale ostatnio się tym nie interesowałem więc wpisz w wuja google: kredyt preferencyjny zakup ziemi. Coś tam powinno wyskoczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Czy dobrze zrozumialem ze bedzie jeszcze nabor na PROW w tym roku? Wybory w tym roku to widze ze na wszystko nagle znalazly sie pieniadze...

 

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/beda-dodatkowe-pieniadze-na-modernizacje/

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/nowy-prow-juz-jesienia,50543.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszx    0

odnośnie gnoju

Gnojówkę i gnojowicę przechowuje się wyłącznie w szczelnych zbiornikach o pojemności umożliwiającej gromadzenie produkcji tego nawozu z co najmniej 6-ciu miesięcy. Zbiorniki te są zbiornikami zamkniętymi w rozumieniu przepisów (Prawo Budowlane) dotyczących warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle rolnicze i ich usytuowanie.

Obornik (łącznie z pomiotem od drobiu) przeznaczony do rolniczego wykorzystania jest przechowywany na nieprzepuszczalnych płytach, zabezpieczonych w taki sposób, aby wycieki nie przedostawały się do gruntu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Kolego, jesteś młody, trochę robisz zamieszanie. ŻADNE SKŁADKI W ZUSIE NIE PRZEPADAJĄ!!! Sprawdzone przed chwilą na infolinii (już się zmartwiłem, że kolejna osoba pisze wprost że przepadają - jeżeli nie jesteś pewien to napisz "podobno, chyba, z tego co słyszałem" ).

Jeżeli masz inne info. to opisz co na tej infolinii Ci powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja mam pytanie będę skladal teraz wniosek na mr później będzie przepisana na mnie ziemia, gospodarstwo i tu moje pytanie teraz trzeba skladac wnioski obszarowe i na kto je ma skladac mój ojciec który ma obecnie na siebie gosp czy ja? wiem ze gdzies wcześniej na forum był poruszany ten temat ale nie mam czasu na to by przeszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Codziennie od kilku miesięcy odwiedzam to forum. Jest tu bardzo dużo info. tych prawdziwych i tych mniej. Większość pojawiających się podstawowych pytań, pojawia się jak nie na każdej to na co drugiej stronie. Najlepszy komentarz z ostatnich dni (dzisiejszy) to najnowsza informacja że w maju ma być nabór na MR!!!! Piszę się o tym od kilkudziesięciu stron!!! Dlatego jest 522 str. zamiast 122.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

średnia woj. wielkopolskiego to ok 20,40ha (punkt zero z maks ilosc pkt tj 16 -/+ od tego areału to wzglednie sa odejmowane punkty do 10pkt bodajze) z jakims hakiem i raczej jak ktoś ma taki areał i wykształcenie to wówczas mozna powiedziec pewniak a typu kwesti 14ha + wykształcenie takie na styk moze byc moze nie ale same 14ha raczej nie ma co liczyć

 

 

Nie wiem skąd żes wyczepał taką srednią wojewódzką w wlkp jak wojewódzka wynosi 13,46 w woj wlkp w 2013 r. http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednia-powierzchnia-gospodarstwa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

panowie jestem z wojewódzstwa podlaskiego wydzierżawię notarialnie 12,5 ha i chciałbym złożyć papiery na MR ale nie wiem czy dostane się w tym roku na ten program czy poczekać na następne lata uczę sie w technikum mechanicznym i robie szkołę rolniczą zaoczną na kwalifikację R3 zawód rolnik myslicie że dostanę się w tym roku na MR czy odpuścić sobie i poczekać na kolejny rok? proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
ja mam pytanie będę skladal teraz wniosek na mr później będzie przepisana na mnie ziemia, gospodarstwo i tu moje pytanie teraz trzeba skladac wnioski obszarowe i na kto je ma skladac mój ojciec który ma obecnie na siebie gosp czy ja? wiem ze gdzies wcześniej na forum był poruszany ten temat ale nie mam czasu na to by przeszukac

wniosek składa ojciec.jeśli się załapiesz Ty będziesz składał za rok.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj