Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wencelpiotr    0

Wielkie dzięki za odpowiedź

co do składek z ZUS to tak całkowicie przepadają ale do emerytury liczy się czas płacenia składek

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Przejrzałem kilkanaście stron wstecz i nie znalazłem. Trzeba posiadać budynki gospodarskie w przypadku dzierżawy notarialnej ma 10 lat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

panowie czy jeżeli chciałbym wziąć młodego rolnika to w dniu składania wniosku muszę mieć ziemie?

czy jeżeli mi go rozpatrzą pozytywnie dopiero mogę taką ziemie na siebie przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Po rozpatrzeniu wniosku przepisujesz ziemie.

 

Przejrzałem kilkanaście stron wstecz i nie znalazłem. Trzeba posiadać budynki gospodarskie w przypadku dzierżawy notarialnej ma 10 lat ??

Napisz to jeszcze raz po polsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Oj no jak wezmę np samą ziemię w dzierżawę to czy muszę mieć jakieś budynki ? Chyba jaśniej już napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Jeśli będziesz np tylko zboża uprawiał to nie.

No zboża, może trochę ziemniaków. A bydło bym np u brata w oborze trzymał. Nie przejdzie takie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

No zboża, może trochę ziemniaków. A bydło bym np u brata w oborze trzymał. Nie przejdzie takie coś ?

Jest paragraf który mówi że w danej oborze czy chlewni mogę być zwierzęta tylko twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okenzi    0

A dla mnie zasada o konieczności ubezpieczenia w KRUS jest trochę krzywdząca. Od paru lat pracuję na etacie ubezpieczony w ZUS, gospodarstwo stoi na ojca, 10,85 ha własnych + 5 ha w 10-letniej 1 ha w 3-letniej i chyba z 10 kolejnych w dzierżawie na gębę. Specjalizacja krówki, około 25 sztuk. Ojciec to już starszy człowiek, więc codziennie wstaję o 4.30 rano żeby wydoić i zasypać paszę, wracam z roboty koło 16.00 i zachrzaniam w pole żeby posiać opryskać itd. Cały urlop, a jak brakuje to chorobowe zużywam na żniwa zrobienie kiszonek z trawy i qq. W łykendy też nie siedzę oczywiście. Spłacam kredyt 150 tys za za Jasia 5080M którego mój ojciec bał sie brać na SAPARD, więc wziąłem sam na kredyt. W istniejącym stanie rzeczy ani na MR ani na żadne inne dofinansowania nie mam szans. Odechciewa się robić cokolwiek człowiekowi. Spłacę ten ciągnik i sprzedaję wszystko wp***u....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

A dla mnie zasada o konieczności ubezpieczenia w KRUS jest trochę krzywdząca. Od paru lat pracuję na etacie ubezpieczony w ZUS, gospodarstwo stoi na ojca, 10,85 ha własnych + 5 ha w 10-letniej 1 ha w 3-letniej i chyba z 10 kolejnych w dzierżawie na gębę. Specjalizacja krówki, około 25 sztuk. Ojciec to już starszy człowiek, więc codziennie wstaję o 4.30 rano żeby wydoić i zasypać paszę, wracam z roboty koło 16.00 i zachrzaniam w pole żeby posiać opryskać itd. Cały urlop, a jak brakuje to chorobowe zużywam na żniwa zrobienie kiszonek z trawy i qq. W łykendy też nie siedzę oczywiście. Spłacam kredyt 150 tys za za Jasia 5080M którego mój ojciec bał sie brać na SAPARD, więc wziąłem sam na kredyt. W istniejącym stanie rzeczy ani na MR ani na żadne inne dofinansowania nie mam szans. Odechciewa się robić cokolwiek człowiekowi. Spłacę ten ciągnik i sprzedaję wszystko wp***u....

jaki sens było brać chińskiego dżona na takie gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okenzi    0

Nie rozumiem. Za duży? Zły że ma chińskie mosty? Miałem za***przać wszystkie orki na 15 ha ornego 30-stką z 2-skibówką? czy może do niej 6-tonową samozbierająca przypiąć na 10 ha łąk? Dodam że u nas w świętokrzyskim trafiają się niezłe górki. Co do jasia to wkurza mnie takie pieprzenie że to chiński ciągnik, gwarancja się już kończy a ja do tej pory miałem wymienioną manetkę z rewersem i to tylko dlatego że długie światła nie działały zaraz jak go przywieźli. Najwięcej do powiedzenia na temat tych ciągników mają Ci co tłuką stare Zetory czy MTZ-ty w których nie ma się za bardzo co popsuć. Ja jako użytkownik nie mogę złego słowa powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a po co inwestować w ciągnik który ma się psuć? jak dla mnie to moje myślenie rozsądne

c 330 (1976r)- właściwie nie ma pracy a i awarie raczej sporadyczne i mało kosztowne

c 360-3p (1990r)- ekonomiczny i również praktycznie nieawaryjny

zetor 7340 (2003r)- przez wszystkie lata naprawy kosztowały mnie grosze bo się nic nie psuło poza jakimiś drobiazgami

dodam że wszystkie ciągniki od nowości w jednych rękach.

w gospodarstwie chyba chodzi o to żeby było jak najmniej awarii które ograniczają nas w pracy i zarzucanie komuś że ma takie ciągniki dla mnie jest głupotą :)

a odnośnie twojej opinii o krusie to ja nie widzę nic krzywdzącego w obowiązku ubezpieczenia... środki są przeznaczone na rozwój gospodarstw, a jeśli ktoś nie jest w stanie udokumentować swojej pracy znaczy że ewentualnie może kombinować tylko jak wyciągnąć kasę (ukręcić mimo że mu się nie należy). miej pretensje do ojca że nie przepisał gospodarstwa skoro już jak napisałeś "starszy człowiek" i gospodarstwem w większości sam się zajmujesz, poza tym mógł cię ubezpieczyć w gospodarstwie a mogłeś sobie iść na czarno robić. trzeba się zdecydować co chcesz w życiu robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Takie uwagi są mocno nie na miejscu, widać że kolega jest rolnikiem a nie żadnym miejskim cwaniaczkiem który chce tylko kase wyciągnąć. Moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś przejmuje gospodarstwo po rodzicach i deklaruje się że będzie je dalej rozwijał przedstawi porządny biznesplan to te pieniądze mu się należą. A to że pracuje poza rolnictwem i znajduje jeszcze czas na gospodarstwo to powód do pochwały a nie głupkowatych docinek.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Podobno nabór wniosków od maja ma być na starych zasadach, czyli dzierżawa wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To nie są głupkowate docinki tylko objektywna opinia, bo jeśli by zniknął obowiązek płacenia krus to pojawiło by się duże pole do popisu dla pseudorolników. Także z punktu prawnego jest to jak najbardziej uzasadnione. Bo chyba chodzi o wsparcie aktywnych rolników a nie tych którzy z doskoku zajmują się rolnictwem, a odnośnie brania dotacji to przecież nikt nie broni zrobić jakiegoś kursu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A dla mnie zasada o konieczności ubezpieczenia w KRUS jest trochę krzywdząca. Od paru lat pracuję na etacie ubezpieczony w ZUS, gospodarstwo stoi na ojca, 10,85 ha własnych + 5 ha w 10-letniej 1 ha w 3-letniej i chyba z 10 kolejnych w dzierżawie na gębę. Specjalizacja krówki, około 25 sztuk. Ojciec to już starszy człowiek, więc codziennie wstaję o 4.30 rano żeby wydoić i zasypać paszę, wracam z roboty koło 16.00 i zachrzaniam w pole żeby posiać opryskać itd. Cały urlop, a jak brakuje to chorobowe zużywam na żniwa zrobienie kiszonek z trawy i qq. W łykendy też nie siedzę oczywiście. Spłacam kredyt 150 tys za za Jasia 5080M którego mój ojciec bał sie brać na SAPARD, więc wziąłem sam na kredyt. W istniejącym stanie rzeczy ani na MR ani na żadne inne dofinansowania nie mam szans. Odechciewa się robić cokolwiek człowiekowi. Spłacę ten ciągnik i sprzedaję wszystko wp***u....

 

Sprzedaj już to mniej odsetek zapłacisz od Jasia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Wielkie dzięki za odpowiedź

co do składek z ZUS to tak całkowicie przepadają ale do emerytury liczy się czas płacenia składek

Pozdrawiam

 

Kolego, jesteś młody, trochę robisz zamieszanie. ŻADNE SKŁADKI W ZUSIE NIE PRZEPADAJĄ!!! Sprawdzone przed chwilą na infolinii (już się zmartwiłem, że kolejna osoba pisze wprost że przepadają - jeżeli nie jesteś pewien to napisz "podobno, chyba, z tego co słyszałem" ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

ja przed świętami rozmawiałem z doradca z agencji i wg jego informacji premie młodego rolnika otrzyma osoba w wieku 18-40 lat + wykształcenie i + 25 ha gruntów własnych. Ile w tym jest prawdy nie wiem, jednakowoż zaznaczył ze wszystko się jeszcze zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszx    0

czy na młodego rolnika wymagana jest płyta i zbiornik do gnojowicy, bo z tego co wiem to tego wymogu już niema ale czy to się tyczy też młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

jeżeli to prawda to będzie to bardzo mało osób pewnie nie wykorzystaja nawet połowy dotacji większość gospodarzy ma blokady gruntów bo to brali prow-y,usługi itd więc zdobycie 25 ha od rodziców będzie trudne do przekroczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj