Polecane posty

raul1985    10

Witam !

Mam, pytanie ile czasu sie ma na złożenie faktury i potwierdzenia przelewu w ramach rozliczenia młodego rolnika ?

czy po 3 letach prowadzenia gospodarstwa powino sie wypełnić jakąs ankietę ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

Hmmm, czy jeśli w ogóle nie prowadzę gospodarstwa (wszystko jest puki co na mojego tatę), czy powinniśmy w takim razie przepisać gospodarstwo już teraz, czy po złożeniu wniosku?

 

Jak jest z KRUSem? Ile lat/miesięcy trzeba być tak ubezpieczonym?


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy aby ubiegac sie o dofinanowanie na mlodego rolnika grunty moga byc tylko dzierzawione od osob prywatych bez wlasnej ziemi? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Czy tak ciężko przeczytać parę stron do tyłu? Macie wszystko wyjaśnione, w poprzednich stronach, połowa postów do tego tematu nic nie wnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moze juz bylo w tym temacie ale nie mam czasu szukac. A wiec czy jak wezme 100 tys na MR no i moja gospodarka bedzie mniejsza o wartośc ekonomiczną niż 6 tys. euro to wtedy bede sie starał na te małe gospodarstwo 60 tys . na ale tu pytanie czy potem bede sie mógł starac o ProW ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

mam pytanie czy aby ubiegac sie o dofinanowanie na mlodego rolnika grunty moga byc tylko dzierzawione od osob prywatych bez wlasnej ziemi? ? ?

Tak mogą być same dzierżawy

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wencelpiotr    0

Mam może głupie pytanie i za pewne już było. Czy jeżeli ojciec kupił by teraz np nową maszynę za pieniądze a ja załapał bym się na młodego rolnika to czy będzie mógł mi ją później odsprzedać abym mógł ją wliczyć do wydatków ? dodam tylko że mowa o nowiutkiej maszynie oraz mój ojciec jest na vacie i wystawi mi fakturę . proszę o szybką odpowiedź ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

A gdzie się śpieszysz??

Szybko ci odpowiem...NIE.

A szerzej znajdziesz wyjaśnienie kilka postów wcześniej. Masz czas do naboru, to zdążysz przeczytać a będziesz bogatszy o wiedzę która tutaj już jest!

I jeszcze odpowiadając na głupie pytanie kolegi Rolnik_kujawy - tak, urzędnicy z agencji będą stać dzień i noc przy twoim polu i patrzeć czy oby na pewno ty siedzisz w ciapku. Po co w ogóle to pytanie?? Masz życzliwych sąsiadów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Shaun właśnie zniżyłeś sie do takiego poziomu, właściwie to spadłeś poniżej niego, jesteś zerem tak wypowiadając się.

 

 

Załóżmy, że dostaje premie. Moge ją wykorzystać na zakup 2 ha (2x 40 tys)? od sąsiada ?

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbirsky    0

A czy ktoś wie: czy np: zaświadczenie z KRUS, z Urzędu Skarbowego wymagane jako dokumenty można już teraz zbierać, jaka musi być data wydania takowego "świstka"?

 

dokumenty te ważne są przez 30 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Shaun właśnie zniżyłeś sie do takiego poziomu, właściwie to spadłeś poniżej niego, jesteś zerem tak wypowiadając się.

 

 

Załóżmy, że dostaje premie. Moge ją wykorzystać na zakup 2 ha (2x 40 tys)? od sąsiada ?

 

Tak jestem zerem skoro dałem sie podpuscić na odpowiedzi na te banalne pytania...

Założyć sobie możesz noge na noge... po 40k za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jestem zerem skoro dałem sie podpuscić na odpowiedzi na te banalne pytania...

Założyć sobie możesz noge na noge... po 40k za ha

 

Zupełnie nie rozumiem odpowiedzi na pytanie. U nas w regionie nie trudno znaleźć średniej jakości ziemie za takie pieniądze i to wcale nie w super lokalizacji więc o co ten przytyk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninania    0

Czesc,

 

Na nowych zasadach podobno nie wchodzi w gre dzierzawa jak dotad a co do uzupelnienia wykształcenia - wszytsko zalezy od Waszej sytuacji - jaka szkole ukonczyliscie i czy jestescie ubezpieczeni w KRUS jako domownicy i jesli tak to ile czasu. Nabor od 15 maja, wczesniej jednak lepiej przeczytac rozporzadzenie w tej sprawie - tam wszytskie szczegóły sie pojawia. Na razie duzo jest domysłów.

 

Jeszcze jedno - niektorzy z Was pytaja czy moga skladac drugi raz o premie - odpowiedz brzmi NIE. To pomoc jednorazowa, ktora łaczy sie jedynie z modernizacją gospodarstwa i zwrotem czesci srodkow.

 

Jesli zas chodzi o osoby, ktore maja gospodarstwa od wiecej niz 12 mscy - tez nie mozna skladac wnioskow w tym przypadku. Jesli macie gospodarstwa krocej niz 12 mscy - droga wolna. Jak wiecej pytan - zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

chyba nie o to chodziło, a bardziej o to czy w sytuacji gdy nie mam gospodarstwa, składam wniosek ale okazuje się że nie dostaję premii więc nie przejmuję teraz i czekam do następnego naboru i znowu składanie wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Co tu tak nerwowo w tym temacie ?co?Endriu wracaj i odp. bo się powybijają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

święta się skończyły i ludzie jacyś podminowani, a niektórych jeszcze kac męczy i dodatkowo nerwowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Czesc,

 

Na nowych zasadach podobno nie wchodzi w gre dzierzawa jak dotad a co do uzupelnienia wykształcenia - wszytsko zalezy od Waszej sytuacji - jaka szkole ukonczyliscie i czy jestescie ubezpieczeni w KRUS jako domownicy i jesli tak to ile czasu. Nabor od 15 maja, wczesniej jednak lepiej przeczytac rozporzadzenie w tej sprawie - tam wszytskie szczegóły sie pojawia. Na razie duzo jest domysłów.

 

Jeszcze jedno - niektorzy z Was pytaja czy moga skladac drugi raz o premie - odpowiedz brzmi NIE. To pomoc jednorazowa, ktora łaczy sie jedynie z modernizacją gospodarstwa i zwrotem czesci srodkow.

 

Jesli zas chodzi o osoby, ktore maja gospodarstwa od wiecej niz 12 mscy - tez nie mozna skladac wnioskow w tym przypadku. Jesli macie gospodarstwa krocej niz 12 mscy - droga wolna. Jak wiecej pytan - zapraszam

Z tą modernizacją nie jest tak do końca. kilka stron wcześniej pisaliśmy o łączeniu remii MR z MGR, w nowym rozporządzeniu dot. MGR jest jakiś niezrozumiały zapis o podwójnym finansowaniu. A jeżeli chodzi o okres posiadania gosp. to nie 12 a 15miesięcy

 

Mam może głupie pytanie i za pewne już było. Czy jeżeli ojciec kupił by teraz np nową maszynę za pieniądze a ja załapał bym się na młodego rolnika to czy będzie mógł mi ją później odsprzedać abym mógł ją wliczyć do wydatków ? dodam tylko że mowa o nowiutkiej maszynie oraz mój ojciec jest na vacie i wystawi mi fakturę . proszę o szybką odpowiedź ...

Nie możesz kupić ani maszyny ani ziemi od rodziców. Lepiej zaczekać do dnia złożenia wniosku na MR i wtedy kupić tą maszynę, oczywiście wcześniej ją wpisać w biznesplan. Oczywiście jest małe ryzyko jeżeli nie załapiesz się na MR to wtedy tata zapłaci za twoją nową maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Pytanie z innej beczki pracuje na umowę o prace (składki są w ZUS-ie) przejmuje gospodarstwo i automatycznie jestem w KRUS-ie. Co dzieje się już z zgromadzonymi składkami w ZUS-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Przejadają obecni emeryci. Ale nie martw się, ZUS każdemu z nas zapisuje u siebie na komputerach, że jak będziesz odchodził na emeryturę, to wypłaci ci coś - to coś nazywa się emeryturą :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Do tej pory było tak że składki przepadały. Ja obecnie od 2009r. prowadzę DG i płacę ZUS jak przejdę na KRUS i zrezygnuję całkowicie z ZUS-u to zgromadzone składki przepadną bo raczej po 5latach na Zusie emerytury nie dostanę no chyba że z 50zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj