Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tym esu to tez przegiecie wymagana srednia krajowa a esu trzeba 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym esu to tez przegiecie wymagana srednia krajowa a esu trzeba 4

 

 

Przegięcie? Utrzymasz rodzinę z 10 ha żyta?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

 

 

Przegięcie? Utrzymasz rodzinę z 10 ha żyta?

Unijną rodzinę 2+1 utrzymasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kto mowi ze z 10ha sa jeszcze dzierzawy ustne lub papierek nie notarialny a eo esu sie nie wlicza nie kazdy podpisuje notarialna -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhyNot    0

Witam wszystkich od pewnego czasu zaczeliśmy się interesować dofinansowaniem dla młodego rolnika tylko mamy mały problem, jak wygląda sytuacja z małymi gospodarstwami spacjalistycznymi? Może wszystkiego nie doczytałem albo nie zrozumiałem ale wymaganym warunkiem jest powierzchnia gospodarstwa. Posiadamy około 4ha pod szkłem i do tego 2 ha borówki czyli nie mam wymaganej średniej, osiągnąć tą średnią w ciągu 3 lat też będzie ciężko ponieważ raz że nikt nie sprzedaje, dwa że cena 1 ha jest dość wysoka. Jak wiecie produkcja sadownicza/szklarniowa różni się w znacznym stopniu od np produkcji zbóż jeśli chodzi o minimalną powierzchnię na której uprawa będzie opłacalna. Zamierzam wybrać sie do doradcy ale zapytać na forum nie zaszkodzi;) Są jakieś szanse na dostanie tej premii? Planujemy powiększenie szklarni/modernizację parku maszynowego a 100 tys na drodze nie leży, do tego chętnie skorzystalibyśmy z prow ale to temat na oddzielną dyskusję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Witam wszystkich od pewnego czasu zaczeliśmy się interesować dofinansowaniem dla młodego rolnika tylko mamy mały problem, jak wygląda sytuacja z małymi gospodarstwami spacjalistycznymi? Może wszystkiego nie doczytałem albo nie zrozumiałem ale wymaganym warunkiem jest powierzchnia gospodarstwa. Posiadamy około 4ha pod szkłem i do tego 2 ha borówki czyli nie mam wymaganej średniej, osiągnąć tą średnią w ciągu 3 lat też będzie ciężko ponieważ raz że nikt nie sprzedaje, dwa że cena 1 ha jest dość wysoka. Jak wiecie produkcja sadownicza/szklarniowa różni się w znacznym stopniu od np produkcji zbóż jeśli chodzi o minimalną powierzchnię na której uprawa będzie opłacalna. Zamierzam wybrać sie do doradcy ale zapytać na forum nie zaszkodzi;) Są jakieś szanse na dostanie tej premii? Planujemy powiększenie szklarni/modernizację parku maszynowego a 100 tys na drodze nie leży, do tego chętnie skorzystalibyśmy z prow ale to temat na oddzielną dyskusję ;)

Ilości ziemi nie przeskoczysz chyba że jesteś z małopolski lub z podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

witam, aktualnie studiuję, mieszkam na wsi, rodzice są ubezpieczeni w krusie, czy jestem ubezpieczony jako domownik?

Domownik to nie znaczy że mieszkasz z rolnikami tylko czy opłacasz KRUS jako domownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po szkole przez 1 rok oplacam juz krus. to za malo? nie mam 3 lat stazu?

 

Skoro opłacasz tylko rok to jak możesz mieć 3 lata stażu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

wczesniech mialem szkole a zaraz po niej zaczalem placic. czyli odpadam na starcie bo nie mialem mozliwosci wczesniej oplacac skladek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczesniech mialem szkole a zaraz po niej zaczalem placic. czyli odpadam na starcie bo nie mialem mozliwosci wczesniej oplacac skladek?

 

Nie odpadasz tylko po prostu nie dostaniesz punktów za wykształcenie jeżeli to nie była szkoła rolnicza :)

i musisz się zobowiązać do uzupełnienia w ciągu 3 lat i 9 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Panowie to teraz w maju składane bedą jeszcze wnioski na 75 tys na starych (nieco zmodyfikowanych) zasadach? a 100 tys dopiero w nowym naborze?

Z tego co mi w ARiMR powiedzieli to wcale tak łatwo nie jest z tą premią :(

Co waszym zdaniem najlepiej wpisać w biznesplan? traktor czy maszyny? 75 tys to połowa traktora :/ czy na 14 ha moge wpisać traktor 75KM?

Jak to połączyć z kredytem dla MR? podobno tylko 20% z premi można wykorzystać na wpłate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Panowie to teraz w maju składane bedą jeszcze wnioski na 75 tys na starych (nieco zmodyfikowanych) zasadach? a 100 tys dopiero w nowym naborze?

Z tego co mi w ARiMR powiedzieli to wcale tak łatwo nie jest z tą premią :(

Co waszym zdaniem najlepiej wpisać w biznesplan? traktor czy maszyny? 75 tys to połowa traktora :/ czy na 14 ha moge wpisać traktor 75KM?

Jak to połączyć z kredytem dla MR? podobno tylko 20% z premi można wykorzystać na wpłate?

Byłeś w ARiMR czy pod sklepem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Kolego Ralex, nie cytuj poprzedniego postu, bo wpadnie admin i pozamiata. Ale rozumiem twoją wypowiedź. Na forum powinien być elementarz "Jak czytać posty ze zrozumieniem".

Jeżeli kolego Farmer, powiedzieli ci w ARiMR że łatwo nie będzie, to mieli rację. I mam nadzieję, że będzie sito ostre. Wielu z tu zadających pytanie, nie dostanie kasy, bo widać po stylu pisania, że ledwo szkoła podstawowa skończona, albo była "promocja". Ogarnijcie się! A dopytywanie się czy dostanę punkty czy nie (i tak przez następnych 25 postów aby tylko dobić kolejną ilość do swojego konta) na pewno nie ułatwia czytania tego tematu. Bo o ile można było napisać, że punktacja jest rozpisana przez jednego z kolegów (albo i kilku już) dwie strony wcześniej, o tyle trzeba teraz napisać 12 stron wcześniej.

Na tą chwilę jest napisane o naborze, że będzie się zaczynał 15 maja, że kasy jest 100tyś. a ja osobiście nie zrozumiałem zapisu, że został zwiększony okres posiadania gospodarstwa z 12 do 15 miesięcy (zapis nie precyzyjny czy chodzi o to że do 15 miesięcy przed złożeniem wniosku mogę posiadać gospo, czy chodzi o okres bycia ubezpieczonym w krus po dostaniu premii??) - tutaj zaczekam na rozporządzenie min. rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Babcia mojej żony podzieliła swoje gospodarstwo 6lat temu przed naszym ślubem między swojego syna oraz troje wnuków, syna ma większą część udziałów i jest tam w tej chwili gospodarzem, reszta pracuje w mieście na etacie. całe gospodarstwo ma 10ha z czego wujek ma 7 a reszta po 1ha. Pytanie czy to dyskwalifikuje mnie do wzięcia młodego rolnika.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

za średnie rolnicze masz pkt

 

srednie rolnicze + 3 lata krus

a ja mam tylko 1 rok krus

to ile za to punktow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Za odpowiednie kwalifikacje zawodowe uznawane są:

• Wykształcenie rolnicze wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy, lub tytuł mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

• Wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie lub wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + studia podyplomowe o profilu związanym z rolnictwem lub wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze

+ co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie

Za staż pracy uznaje się:

• Podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników, jako rolnik lub domownik

• Zatrudnienie w gospodarstwie rolnym na podstawie umowy o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej

• Odbycie stażu obejmującego wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej

 

wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Wyluzujcie panowie! Każdy ma prawo pytać, od tego jest forum. Nie każdy masz czas kartkować strony wstecz i wyszukiwać krok po kroku i śledzić temat. To jak jest z tą mocą ciągnika względem ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj