Polecane posty

instas    21

Jest projekt nowego PROW.

http://www.minrol.go...-lata-2014-2020

Np. przy MGR wymagana wielkość ekonomiczna gospodarstwa to 6tys. euro i max 250tys. A nie 15tys. jak pisano. I można starać się wspólnie pieniądze (wtedy min. to 15 tys. euro). [czuję że coś mieszam :P]

Młody rolnik - strona 129. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa ma się zawierać w przedziale 10 - 100tys. euro. Dzierżawa tylko od Państwa (ARR) lub Jednostek samorządu terytorialnego. Kwota wsparcia do 100tys. Szczerze to nie doszukałem się wymogu ubezpieczenia w KRUSie, choć to akurat może z mojej ignorancji wynikać.

Dla tych co nie mają dużych gospodarstw i nie chcą rezygnować z Pracy na etacie ciekawą propozycją wydaje się być program "Restrukturyzacja małych gospodarstw".

Mylisz się kolego. "Restrukturyzacja małych gospodarstw" przeznaczona jest dla osób fizycznych zajmujących się wyłącznie uprawą roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Niestety, ale masz rację.b :( . Chociaż trochę dziwne są te wymogi. Z jednej strony wymaga się by wielkość ekonomiczna była mniejsza jak 6000 euro, a z drugiej żeby gospodarstwo było jedynym źródłem utrzymania rolnika. Trochę socjalem tu pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Jak myślicie, kiedy pojawi się instrukcja do wypełniania wniosków o wsparcie dla młodych rolników? Jeżeli ktoś na taką trafi, bardzo proszę o kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/premia-dla-mlodego-rolnika-nabor-wnioskow-od-15-maja/


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

http://www.topagrar....kow-od-15-maja/

 

10 220 postów w temacie i nareszcie coś konkretnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Od ilu hektarów można składać wnioski na MR w wielkopolsce ? Czy brane jest tylko ESU ?

Coś kolo 10.4 ha.

Brane jest ESU i ilość hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

a za tą premie mozna kupić używany ciągnik? bo nowego cięzko jest kupić do 100....

 

Mozna uzywany do 5 lat tylko nie mogł on byc wczesniej z pomoca srodkow unijnych.

 

Aktualnie mam 17ha i 4ha dzierzawy, Czytalem, że dzierżawa będzie uznawana w tym MR jeżeli bedzie podpisana notarialnie. Moje pytani brzmi na ile lat musi byc ta dzierżawa notarialna?

 

Sadzicie ze z 21pkt jest szansa na zdobycie tej premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

coś mi się wydaje że 21 to raczej na 95% dostaniesz premię, mi by wychodziło 17-18 i myślę że mam spore szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
Aktualnie mam 17ha i 4ha dzierzawy, Czytalem, że dzierżawa będzie uznawana w tym MR jeżeli bedzie podpisana notarialnie. Moje pytani brzmi na ile lat musi byc ta dzierżawa notarialna?

10 lat. Z tym notariuszem to pewne? nie wystarczy rejestracja umowy w Starostwie powiatowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Wiecie może ile można uzyskać punków za ile ha. I to musi być powierzchnia obecna czy mamy jakiś czas na jej osiągnięcie. Np. mam 10ha ale za 5 lat będę miał 30ha. Co oni biorą poduwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

7 pkt to minimum żeby Twój wniosek został rozpatrzony, ale jeszcze nie gwarantuje otrzymania premii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Wiecie może ile można uzyskać punków za ile ha. I to musi być powierzchnia obecna czy mamy jakiś czas na jej osiągnięcie. Np. mam 10ha ale za 5 lat będę miał 30ha. Co oni biorą poduwagę?

Dostajesz punkty za to co masz nie to co będziesz miał

jakie masz wykształcenie

ile pola

i jakie bezrobocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ma może ktoś jakie papiery trzeba przyszykować do wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ciekawe jak to w końcu ma być z przeznaczeniem premii MR na MGR. W nowym PROW znalazłem trochę nie jasny zapis:

" Powiązania z innymi aktami prawnymi

Przepisy, z których wynika, iż istnieje możliwość podwójnego finansowania operacji

kwalifikującej się do wsparcia w ramach tego poddziałania (m.in. kredyty preferencyjne, ulga

inwestycyjna).

Przepisy dotyczące definicji młodego rolnika z poddziałania „Premie dla młodych rolników”."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jeśli się nie mylę to już było wstawiane ale ciężko temat przejrzeć...

Może ktoś podac plik na którym moge policzyc punkty?

Punkty za kwalifikacje zawodowe:

• Wykształcenie wyższe rolnicze albo inne wyższe + co najmniej 3 – letni staż pracy w rolnictwie, lub wykształcenie inne wyższe + studia podyplomowe związane z rolnictwem -5 punktów

• Wykształcenie średnie rolnicze lub średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie – 4 punkty

• Wykształcenie rolnicze zasadnicze – 3 punkty

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy + co najmniej 3 – letni staż pracy w gospodarstwie – 2 punkty

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze + co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie – 1 punkt

Punkty na podstawie stopy bezrobocia:

• Gospodarstwo położone w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe – 5 punktów

• Gospodarstwa położone w pozostałych powiatach – przyznaje się mniejszą liczbę punktów, aż do 0, gdy stopa bezrobocia jest najniższa w województwie

Punkty za wielkość gospodarstwa:

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest większa lub równa średniej krajowej

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w kraju i nie większa niż średnia w danym województwie – 5-10 punków (maksymalne punkty dla średniej zbliżonej do wojewódzkiej)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10 -15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni w województwie – 16 punktów

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest mniejsza niż średnia krajowa

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż średnia w kraju – 5-10 punktów (maksymalne punkty dla powierzchni równej w kraju)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10-15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni gospodarstwa w kraju -16 punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

Jeśli mam studia wyższe nie zwiazane z rolnictwem ale mam ponad 120 godzin przedmotow zwiazanych z rolnictwem, bede musiał cos uzupelniac? Stażu w gospodartwie nie mam zadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

liczy się tylko to czy rolnicze czy nie, jak nie rolnicze to 3 lata stażu dodatkowo, a przedmiotów lub godzin z rolnictwem związanych możesz mieć i tysiąc i nikogo to nie obchodzi. wogóle co to za studia jak jest dużo rolniczych przedmiotów a nie ma się papierka rolniczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj