Polecane posty

majkel207    21

na 5 lat dzierżawa to tylko do agencji, od osób prywatnych na 10 lat, odnośnie Zusu faktycznie pomyliłem się, w Krusie trzeba być przez rok, ale MR zobowiązuje się samodzielnie prowadzić gospodarstwo przez 5 lat, dlatego umowa o pracę nie wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

siostra przepisze mi pole na mr i chcę tez od niej kupić za premię jak to zrobić poprawnie prawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efelinka    0

Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy beneficjent ma 180 dni na przejęcie gospodarstwa o wielkości ok. 4,5h.

Czy ta przejmowana powierzchnia 4,5 ha może zostać dokonana na podstawie umowy dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 5 lat dzierżawa to tylko do agencji, od osób prywatnych na 10 lat, odnośnie Zusu faktycznie pomyliłem się, w Krusie trzeba być przez rok, ale MR zobowiązuje się samodzielnie prowadzić gospodarstwo przez 5 lat, dlatego umowa o pracę nie wchodzi w grę

Jeżeli ktoś prowadziłby 15ha gospodarstwo to według mnie mógłby spokojnie pracować na etacie i prowadzić gospodarstwo. Ale nie wiem jak agencja się do tego ustosunkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Gospodarstwo prowadzić i na etacie? No chyba nie przy krowach mlecznych no chyba że jeszcze ktoś będzie pomagał, bo przy odpowiedniej strukturze zasiewów można spokojnie 20 mlecznych trzymać a co za tym idzie już trochę chodzenia jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

moim zdaniem to wszystko da się wytłumaczyć:) przecież samodzielne pracowanie to także zarządzanie:) więc nie musimy własnoręcznie pracować, może mieć do tego pracownika, albo tłumaczyć się że jest się młodym, spać nie trzeba a pole uprawia się nocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Jest projekt nowego PROW.

http://www.minrol.go...-lata-2014-2020

Np. przy MGR wymagana wielkość ekonomiczna gospodarstwa to 6tys. euro i max 250tys. A nie 15tys. jak pisano. I można starać się wspólnie pieniądze (wtedy min. to 15 tys. euro). [czuję że coś mieszam :P]

Młody rolnik - strona 129. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa ma się zawierać w przedziale 10 - 100tys. euro. Dzierżawa tylko od Państwa (ARR) lub Jednostek samorządu terytorialnego. Kwota wsparcia do 100tys. Szczerze to nie doszukałem się wymogu ubezpieczenia w KRUSie, choć to akurat może z mojej ignorancji wynikać.

Dla tych co nie mają dużych gospodarstw i nie chcą rezygnować z Pracy na etacie ciekawą propozycją wydaje się być program "Restrukturyzacja małych gospodarstw".

Edytowano przez ciupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie 4 esu trzeba osiagnac w ciagu 5 lat?? czy do 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

Witam wszystkich serdecznie,

 

czy jeśli jestem studentem dziennym (I rok) oraz jednocześnie uczęszczam na zaoczny kurs kwalifikacyjny (technik rolnik), to czy mogę się teraz ubiegać o otrzymanie pomocy z Młodego Rolnika? Gospodarstwo będę mógł przejąć w lutym 2016 roku.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Jeżeli gospodarstwo możesz przejąć dopiero w 2016 to musisz ubiegać się o premię w następnym naborze, nie w tym, który będzie ogłoszony w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Jest projekt nowego PROW.

http://www.minrol.go...-lata-2014-2020

Np. przy MGR wymagana wielkość ekonomiczna gospodarstwa to 6tys. euro i max 250tys. A nie 15tys. jak pisano. I można starać się wspólnie pieniądze (wtedy min. to 15 tys. euro). [czuję że coś mieszam :P]

Młody rolnik - strona 129. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa ma się zawierać w przedziale 10 - 100tys. euro. Dzierżawa tylko od Państwa (ARR) lub Jednostek samorządu terytorialnego. Kwota wsparcia do 100tys. Szczerze to nie doszukałem się wymogu ubezpieczenia w KRUSie, choć to akurat może z mojej ignorancji wynikać.

Dla tych co nie mają dużych gospodarstw i nie chcą rezygnować z Pracy na etacie ciekawą propozycją wydaje się być program "Restrukturyzacja małych gospodarstw".

To co podałeś to jest PROW 2014-20 a większość pisze tu o naborze który będzie w tym roku i zasady będą troszeczkę inne ze starego PROWU 7-13 lekko zmodyfikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efelinka    0

Czy prawdą jest że osoby, bez wykształcenia rolniczego nie będą mogły w tegorocznym naborze składać wniosków?

Czy prawdą jest, że przepisy o uzupełnieniu wykształcenia nie będą obowiązywały w 2014 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

To co podałeś to jest PROW 2014-20 a większość pisze tu o naborze który będzie w tym roku i zasady będą troszeczkę inne ze starego PROWU 7-13 lekko zmodyfikowane

Dlatego podałem tą informację czysto informacyjnie. Pojawiła się świeża informacja na stronie ministerstwa więc przejrzalem ją i podzieliłem się com wyczytał.

Co nie przeszkadza chyba niczemu, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na tytuł wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

siostra przepisze mi pole na mr i chcę tez od niej kupić za premię jak to zrobić poprawnie prawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Czy prawdą jest że osoby, bez wykształcenia rolniczego nie będą mogły w tegorocznym naborze składać wniosków?

Czy prawdą jest, że przepisy o uzupełnieniu wykształcenia nie będą obowiązywały w 2014 roku?

 

 

Sam nie mam wykształcenia rolniczego jestem dopiero w trakcie robienia (2 kl. Tech) i w tym roku składam wniosek. Także jeśli nie masz wykształcenia rolniczego a chcesz wziąć premię to musisz uzupełnić szkołę w ciągu 3 lat ;) Co do drugiego pytania już nie znam odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Własnoręcznie napisałem pismo zaadresowane do Ministra Rolnictwa w sprawie zmian jakie będą wprowadzone w zasadach ubiegania się o Młodego Rolnika, otrzymałem już odp, także na piśmie, z której jasno wynika, że zmianią się glównie 2 rzeczy:

 

- wielkość premii (podwyższenie do 100 tys)

- wprowadzony zostanie system punktowy (z minimalną ilością punktów - 7)

 

W naborze tegorocznym na pewno nie zostanie zniesiony obowiązek opłacania skłądek w KRUS przez min rok od podpisania umowy, oraz to że rolnik będzie miał czas na uzupełnienie wykształcenia (sam skończę szkołę dopiero w styczniu)

 

Jezeli ktoś będzie potrzebowałm, mogę podrzucić skan pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj