Polecane posty

pw34    0

Cześć, jeśli jestem płatniekiem ZUSu w sensie pracuje na etacie w firmie energetycznej, mogę skorzystać z MR? Jeśli nie to czemu, ponieważ nie widze takiego zapisu w starych zasadach MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Jeżeli nie byłeś wcześniej rolnikiem to możesz, ale musiałbyś zrezygnować z obecnej pracy, aby odprowadzać składki do KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

Jeżeli nie byłeś wcześniej rolnikiem to możesz, ale musiałbyś zrezygnować z obecnej pracy, aby odprowadzać składki do KRUS.

 

 

Słyszałem że kiedyś była możliwość płacenia zusu oraz czesci krusu? Musze byc bez pracy na dzien skladania wniosku czy przy przejmowaniu gopodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

wie ktos czy w swietokrzyskim okolice kielc jest ktos co wypelnia dobrze papiery na MR

jakie papiery już wypełniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Mam pytanko, składam wniosek na MR i czy przejęcie gospodarstwa może nastąpić dopiero w dniu otrzymania decyzji o przyznaniu MR? Nie chciałbym stracić szansy na kolejnego MR w razie gdyby ten nie wypalił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Mam pytanko, składam wniosek na MR i czy przejęcie gospodarstwa może nastąpić dopiero w dniu otrzymania decyzji o przyznaniu MR? Nie chciałbym stracić szansy na kolejnego MR w razie gdyby ten nie wypalił...

przejęcie ma nastąpić po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy. Było na to 180 dni od odebrania decyzji

 

 

 

 

Słyszałem że kiedyś była możliwość płacenia zusu oraz czesci krusu? Musze byc bez pracy na dzien skladania wniosku czy przy przejmowaniu gopodarstwa?

możesz płacić zus i krus ale wtedy nie będziesz ubezp. w Krus w pełnym zakresie z mocy ustawy tak jak to jest wymagane w mr. Po wydaniu decyzji dopiero musisz ubezp. sie w krus

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

przez 5 lat nie możesz być na Zusie w ogóle

a skąd takie informacje

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

przejęcie ma nastąpić po wydaniu decyzji o przyznaniu pomocy. Było na to 180 dni od odebrania decyzji

 

możesz płacić zus i krus ale wtedy nie będziesz ubezp. w Krus w pełnym zakresie z mocy ustawy tak jak to jest wymagane w mr. Po wydaniu decyzji dopiero musisz ubezp. sie w krus

 

 

Dzięki za tak szybką odpowiedź, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Napiszę tak: ręce i cycki opadają jak czytam te głupoty. W żadnym innym miejscu nie spotkałem się z tak dużą ilością idiotycznych pytań, nie mówię już o niektórych odpowiedziach. Aktualnie widzę 507 stron pustego gadania. Nie ma żadnych potwierdzonych informacji a tu znajdzie się jeden mądry co gdzieś, od kogoś usłyszał, więcej nie zrozumiał, napisał i za chwilę gównoburza, bo ktoś słyszał coś innego. Bezsensowne tworzenie historyjek. Co więcej, dużo wypowiedzi typu: prawdopodobnie..., chyba zmienią..., podobno... Po co to wszystko? Niektórzy niech sobie doczytają o podstawach tego projektu. Mylenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa z przychodem gospodarstwa uważam za... może lepiej nie będę kończyć tej wypowiedzi. To co zapamiętałem z ostatnich stron, wypowiedzi strazaka. Taki trochę z Ciebie pies ogrodnika. Uważasz, że jak ktoś ma na koncie 200k zł to już mu się nie należy nic albo jak ktoś dostanie gospodarstwo z wyposażeniem to też ma mu nic nie przysługiwać? Nie rozśmieszaj mnie, innych zresztą też. Nie znasz sytuacji wielu ludzi w jakiej znaleźli się w stosunku do dofinansowań unijnych. Kolejna rzecz, która niesamowicie mnie irytuje. Tak, wiem. Zaraz się zacznie gadanie, że nie każdy musi być polonistą lub też coś w tym stylu, ale na litość boską. Jeśli w polu tekstowym pojawia się faliste podkreślenie w dodatku czerwonym kolorem to w tym słowie, sformułowaniu na miliard procent jest błąd. Pofatygujcie się trochę i popracujcie nad tym. No ch*j(Tak. ch*j a nie h*j) mnie strzela jak widzę np. takie błędy: "kopie"(chodzi o "kupię"), szczeguły, itp.

Polecam zapoznać się z tym PDFem: http://www.minrol.go...T_PROW_.doc.pdf

Wszystko w kwestii projektu ułatwiania startu młodym rolnikom zaczyna się na dole strony 122. W takiej wersji będzie szło to do zatwierdzenia.

Dziękuję za uwagę. Czekam z niecierpliwością na hejty :)

 

P.S. Czy aby dostać dofinansowanie na MR musze złorzyć wniosek w agęcji?

Uważaj bo ci żyłka wdu..e pęknie i będzie bolało , a jak nie możesz czytać naszych postów to kliknij myszką w taki mały krzyżyk i po kłopocie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Strażaczku, o mnie się nie martw. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie emanuję taką zazdrością. I z szacunkiem proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

 

możesz płacić zus i krus ale wtedy nie będziesz ubezp. w Krus w pełnym zakresie z mocy ustawy tak jak to jest wymagane w mr. Po wydaniu decyzji dopiero musisz ubezp. sie w krus

 

Czyli nie da sie pogodzic tych dwóch rzeczy? Nie mozna pracowac na pelny etat, prowadzic gospodarstwo i dostac mr?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynka    403

Pytanko, czy ktos posiada przykladowy wypelniony stary wniosek? (Jakas strona internetowa, badz wasze wnioski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Czyli nie da sie pogodzic tych dwóch rzeczy? Nie mozna pracowac na pelny etat, prowadzic gospodarstwo i dostac mr?

Jeśli dostaniesz MR masz obowiązek być ubezpieczony rok w KRUS po roku możesz prowadzić gospodarstwo i pracować w NASA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale niektórzy głupoty wypisują. Na krusie po otrzymaniu dotacji trzeba być tylko przez ROK. A gospodarstwo można mieć na siebie jeszcze przed złożeniem wniosku ale nie dłużej niż 12 miesięcy i przed otrzymaniem dotacji ale nie dłużej niż 18 miesięcy. Nawet już można je przejąć i wszystko będzie w porządku.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Pytanko, czy ktos posiada przykladowy wypelniony stary wniosek? (Jakas strona internetowa, badz wasze wnioski)

Skąd wiesz że będą te same wnioski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jeżeli nie byłeś wcześniej rolnikiem to możesz, ale musiałbyś zrezygnować z obecnej pracy, aby odprowadzać składki do KRUS.

A czy można złożyć wniosek w trakcie umowy o pracę i zrezygnować z niej dopiero po otrzymaniu decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

A czy można złożyć wniosek w trakcie umowy o pracę i zrezygnować z niej dopiero po otrzymaniu decyzji?

oczywiście że można a nawet tak trzeba;-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondynka    403

Nie wiem vzy beda te same wnioski, ale chcialabym sprobowav sama napisac :-) wiec pewnie te najwazniejsze rzey beda te same :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

oczywiście że można a nawet tak trzeba;-)

I to mnie cieszy :D tez trzeba czekać kiedy dokładny termin wyznaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie wiem vzy beda te same wnioski, ale chcialabym sprobowav sama napisac :-) wiec pewnie te najwazniejsze rzey beda te same :P

wniosek z instrukcją wypełniania jest na stronie arimr, oczywiście do poprzednich naborów, ale wielkich zmian to raczej napewno nie będzie, można próbować wypełniać. W razie problemów mogę podpowiedzieć ;-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

czy mogę przejąć 100% gruntów od rodziców w dzierżawę na MR na 5 lat? żeby przyznano mi premię?

ile punktów dają za bezrobocie w lubelskim?

kiedy najpóżniej muszę zacząć zbierać potrzebne dokumenty do złożenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzierżawa jest od osoby prywatnej to musi być na 10 lat (ale nie wiem czy można od rodziców). W lubelskim zależy który powiat, najwięcej punktów włodawski a najmniej lubelski i łęczyński (znajdź sobie dane statystyczne w internecie). Dokumenty i w tydzień można zebrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj