Polecane posty

bizmut    2

kolego maniek będzie można uzupełnić o ile projekt rozporządzenia dot. szczegółowych zasad udzielania premii zostanie zatwierdzony ;)

 

A jeśli ktoś nie jest ubezpieczony w KRUS tylko w ZUS-ie z racji ubezpieczenia rodziców i niedawnego ukończenia szkoły?

 

Nie cytuj ostatniego posta.Jeśli odpisujesz na ostatni post to pisz u dołu tematu w białym okienku +1 .

SZYMANOX


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

To po otrzymaniu decyzji że otrzymasz premię masz 180 dni na przejscie do krusu i przepisanie pola na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Tak ale jak mam udokumentować swój staż pracy w gospodarstwie, skoro muszę jeszcze uzupełnić wykształcenie? Choć wyczytałem że jak ktoś ma wykształcenie rolnicze wyższe, średnie lub zasadnicze to nie trzeba stażu... :rolleyes:


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Panowie ja mam pytanko. Czytam ten temat i już nie wiem komu wierzyć i co robić. Mój ojciec zmarł w październiku 2013 roku.W dniu jego śmierci przejąłem cześć gospodarstwa i zostałem z automatu zarejestrowany w krus i muszę go płącić. Teraz moje pytanie czy mam szanse na młodego rolnika? czy nie ma tak że jest jakiś czas od przepisania gospodarstwa do otrzymania młodego rolnika? z tego co mówili to 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Na to pytanie nikt Ci teraz nie odpowie - wszystko okaże się jak Ministerstwo wyda odpowiedni akt prawny. Ale owszem, we wcześniejszym naborze było max 12 miesięcy

 

Nie cytuj ostatniego posta.Jeśli odpisujesz na ostatni post to pisz u dołu tematu w białym okienku +1 .

SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszx    0

Panowie ja mam pytanko. Czytam ten temat i już nie wiem komu wierzyć i co robić. Mój ojciec zmarł w październiku 2013 roku.W dniu jego śmierci przejąłem cześć gospodarstwa i zostałem z automatu zarejestrowany w krus i muszę go płącić. Teraz moje pytanie czy mam szanse na młodego rolnika? czy nie ma tak że jest jakiś czas od przepisania gospodarstwa do otrzymania młodego rolnika? z tego co mówili to 12 miesięcy.

ja też przejąłem gospodarstwo wcześniej i właśnie mija mi 12 miesięcy, to niesprawiedliwe że przez dwa lata niebyło młodego rolnika i Ci co przejeli w tym czasie niebedą mogli się ubiegać o wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

niesprawiedliwe bo?

 

MŁODY ROLNIK, nie stary który już ma gospodarstwo

UŁATWIENIE STARTU, nie dawanie kasy gospodarstwom które są już od roku

 

Nie cytuj ostatniego posta.Jeśli odpisujesz na ostatni post to pisz u dołu tematu w białym okienku +1

SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margaret742    0

Młody rolnik tylko do 40 lat, jeśli złożycie papiery do 12 miesięcy na młodego rolnika, a decyzja zapadnie zanim będziesz rolnikiem 18 miesięcy będziesz mógł skorzystać z dotacji.

 

Jest jeszcze inne dofinansowanie DZIAŁANIE 312 można uzyskać dofinansowanie do 300000zł jeśli zatrudnisz 3 osoby, 200000zł jeśli zatrudnisz 2 osoby, 100000zł jeśli zatrudnisz 1 osobę. Warunek taką samą kwotę trzeba nieć na koncie do wglądu w dni pokazania dofinansowania. W pierwszej wersji zatrudniając 3 pracowników po opłaceni ich - wynagrodzenie zostanie 228000zł do twojej dyspozycji, zatrudniając 2 pracowników i ich opłacenie zostanie 152000zł, jeden pracownik zostaje 76000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

niesprawiedliwe bo?

 

MŁODY ROLNIK, nie stary który już ma gospodarstwo

UŁATWIENIE STARTU, nie dawanie kasy gospodarstwom które są już od roku

A czy ktoś kto nawet i 5 lat ma gospodarstwo a dajmy na to 23 lata to stary ? Nie każdy może czekać i przepisywać ziemię jak łaskawie ogłoszą nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

ja też przejąłem gospodarstwo wcześniej i właśnie mija mi 12 miesięcy, to niesprawiedliwe że przez dwa lata niebyło młodego rolnika i Ci co przejeli w tym czasie niebedą mogli się ubiegać o wsparcie.

 

Ja tu nie widzę niesprawiedliwości. Zasady to zasady, przecież wiadomo było z góry że przez 2 lata nie będzien naboru. Mamy szczęście że w połowie tego roku będzie kolejny nabór, bo nie było go w planach gdy rozpisywano budżet do 2013 roku. Gdyby nie to że Ministerstwo zdecydowało przenieść środki które zostały niewykorzystane właśnie na ten cel, MR byłby dopiero w 2015 albo 2016 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Młody rolnik tylko do 40 lat, jeśli złożycie papiery do 12 miesięcy na młodego rolnika, a decyzja zapadnie zanim będziesz rolnikiem 18 miesięcy będziesz mógł skorzystać z dotacji.

 

Jest jeszcze inne dofinansowanie DZIAŁANIE 312 można uzyskać dofinansowanie do 300000zł jeśli zatrudnisz 3 osoby, 200000zł jeśli zatrudnisz 2 osoby, 100000zł jeśli zatrudnisz 1 osobę. Warunek taką samą kwotę trzeba nieć na koncie do wglądu w dni pokazania dofinansowania. W pierwszej wersji zatrudniając 3 pracowników po opłaceni ich - wynagrodzenie zostanie 228000zł do twojej dyspozycji, zatrudniając 2 pracowników i ich opłacenie zostanie 152000zł, jeden pracownik zostaje 76000zł

Ludzie skąd wy takie bzdury czerpiecie? Bynajmniej ich nie powielajcie. Na jakim koncie, do jakiego wglądu, co to za herezje?

Po za tym temat o młodym rolniku a nie przedsiębiorcy, jedno z drugim bez związku. Pomyśl zanim co palniesz kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to ten nabór co ma być w tym roku to jeszcze nic pewnego na ten temat nie wiadomo. Jedyną w miarę pewną rzeczą jest to że ma być a na jakich zasadach i kiedy to tego najstarsze plemienia indiańskie nie wiedzą. My możemy sobie gdybać i czekać bo tylko to nam pozostaje.

Chociaż podobno nadzieja matką głupich ale każda matka kocha swoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Młody rolnik tylko do 40 lat, jeśli złożycie papiery do 12 miesięcy na młodego rolnika, a decyzja zapadnie zanim będziesz rolnikiem 18 miesięcy będziesz mógł skorzystać z dotacji.

 

Jest jeszcze inne dofinansowanie DZIAŁANIE 312 można uzyskać dofinansowanie do 300000zł jeśli zatrudnisz 3 osoby, 200000zł jeśli zatrudnisz 2 osoby, 100000zł jeśli zatrudnisz 1 osobę. Warunek taką samą kwotę trzeba nieć na koncie do wglądu w dni pokazania dofinansowania. W pierwszej wersji zatrudniając 3 pracowników po opłaceni ich - wynagrodzenie zostanie 228000zł do twojej dyspozycji, zatrudniając 2 pracowników i ich opłacenie zostanie 152000zł, jeden pracownik zostaje 76000zł

bzdura, bzdura, bzdura. Zgadzają się tylko kwoty, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

A czy ktoś kto nawet i 5 lat ma gospodarstwo a dajmy na to 23 lata to stary ? Nie każdy może czekać i przepisywać ziemię jak łaskawie ogłoszą nabór.

STARY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margaret742    0

instas i damianzbr

 

Temat jest o młodym rolniku ale ci co nie mogą z tego skorzystać mogą w tym roku skorzystać z Działania 312 jeszcze nie wyznaczono terminu przyjmowania wniosków, jeśli to są dla ciebie bzdury to się nie odzywaj. Ja dostałam informację od Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i mam przed sobą poradnik dla wnioskodawców.

 

instas i damianzdr jeśli już zabraliście głos i napisaliście że jest to bzdura to może napiszecie dlaczego. Odezwijcie się jak ludzie a nie krytykanci, którzy ciągle narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Już tłumaczę dlaczego użyłem takich słów. Jako że sam korzystałem w 2010r. z dotacji dla przyszłych przedsiębiorców (nie rolników) i orięntuję się trochę w temacie. Pierwszą kwestią to wkład własny. Nie dostaniemy 100, 200 czy 300 tys. zł tylko dlatego że pokarzemy komuś stan naszego konta. Kwota dotacji musi zostać podwojona, odpowiednio do przewidywanej liczby zatrudnionych i musi zostać wykorzystana do inwestycji i potwierdzona fakturami. Druga kwestia która jest totalnie bzdurna to wynagrodzenie przyszłych pracowników. Nie jest tak że np. weźmiemy 100tys. zł, opłacimy pracownika i zostanie nam 76tys.zł. 100tys. zł. + 100 tys. zł wkładu własnego ma być w całości przeznaczone na inwestycje związaną z tworzeniem miejsc pracy na terenach wiejskich, a na przyszłe pensje pracownika masz zarobić po zrealizowaniu inwestycji. To tak w skrócie, chodziło mi głównie o te dwie nieprawdziwe info. związane z wkładem własnym, potwierdzeniem wydatkowania dotacji i kosztami pracowniczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

wybiegam trochę do przodu ale interesuje mnie gdy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i przepisaniu gospodarstwa przez ojca na mnie co się dzieje z wnioskiem o płatności bezpośrednie złożone przez ojca wiosną tego roku do ARIMR. Czy korekta??

czy ja gdy otrzymam nr gospodarstwa składam wniosek o płatności bezpośrednie,nie wiem....-jesienią????

niedługo wybiorę się do ARIMR ale może podzieli się ktoś doświadczeniem, kto skorzystał z tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

jeszcze jedno pytanie:

czy kupował ktoś za pieniądze z Młodego Rolnika wyposażenie chlewni, obory??

czy rozliczał ktoś pieniądze bądź zapisał w biznesplanie kupienie ruszta, tubomatów na pasze, śrutownika.....itp.

 

wszyscy tylko o maszynach, ciągnikach.....

Edytowano przez Antoni84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Wie moze ktos czy na mlodego rolnika mozna kupowac materialy budowlane typu bloki, cement płyty obornickie oraz stal??czy agencji wystarcza faktury zakupu tych materiałow i czy trzeba przedstawiac w agencji projekt budynku i biznesplan z nim związany??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Jak najbardziej można kupować wyposażenie chlewni czy obory, a także materiały budowlane do budowy budynków gospodarczych. Podstawa do rozliczenia to faktury i dowody zapłaty, ale agencja może też żądać pozwolenia na budowę itp.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Wychodzi mi po obliczeniach jakieś 13 pkt na 25.

Można gdzieś sprawdzić ile najmniej mieli punktów rolnicy którzy otrzymali dotację w poprzednich naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Czy znalazł ktoś ten projekt rozporządzenia na stronie ministerstwa rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj