Polecane posty

orkidea    0

@falcon83p

Warunek jest taki, że musisz być ubezp. w KRUS. Żeby być ubezpieczonym w KRUS nie można opłacać składek w ZUS. Pracując na umowę o pracę lub zlecenie automatycznie płacisz składki do ZUS. Pracując na umowę o dzieło nie odprowadzasz żadnych składek do ZUS. W takim wypadku można chyba upezpieczyć się w KRUS i spełnia się warunek ubezpieczenia przez te 12 miesięcy. Z tego wynikałoby, że można dalej pracować, ale tylko na umowę o dzieło. Podkreślam tylko, ze sam nie jestem tego pewien w 100%. Ale z całą pewnością możesz pracować na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za te 30tyś mogę kupić sobie BMW E60 wtedy będę prawdziwy rolnik albo lepiej zainwestuje to w maszyny, przyda się tur do nowego ciągniczka.

TUR to komfort, a E60 to prestiż. Decyzja łatwa nie będzie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

TUR pracuje i zarabia a E60 traci na wartości i jest tylko seryjną produkcją a nie prestiżem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

co wy tam sie bmw-ka podniecacie samochód jak samochód,osobiście preferuję suv-y.Najlepsze auta w teren :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ha!! Chyba terenu nie widziałeś. Nie mów że X5 , 6 czy inne kaszkaje się w teren nadają. Chyba po łące i tylko latem, albo na grzyby, nic po za tym.

Zobacz test jeep-a z silnikiem SRT8 :rolleyes: . To jest suv który jako tako w teren się nadaje, lub tundra. Choć i tak do off road jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale nie pisałeś że tylko nieliczne, więc nie spinaj się tak bo coś ci pęknie,

Chłopczyku, to było dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

jak dla mnie w teren to sprawdzony Land Rover Defender tylko roczniki z silnikami BMW bo te najnowsze to szmelc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

panowie, czytajcie regulamin, % poleca :) o autach mozecie porozmawiac w temacie auto dla rolnika itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

@GRGOJ spokojnie, nie ma komu dawać % bo nikt nie pilnuje porządku ostatnio...

 

Wracając do tematu, jeśli już będzie nabór i 100 tys, to w sumie dostaniemy 123 tys ze zwrotem VAT-u oczywiście po udokumentowaniu wydania 100 tys (faktury), dobrze kombinuję?? :D:P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Moim zdaniem nie. Jak jesteś watowcem to koszty kwalifikowane są kosztami netto. Tak przynajmniej jest przy dotacjach na otwarcie DG, chyba że MR rządzi się swoimi prawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Pisaliście wcześniej, że na ziemie można wydać 30%. Natomiast rozliczyć trzeba się z 70% dotacji, czyli pozostałe 30% też można wydać na zakup ziemi, czyli jak będzie w nowym naborze 100 tys to 60 można na ziemie. Dobrze to rozumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

tak, W takim wypadku 60 tys możesz przeznaczyć na zakup ziemi. udokumentowane musisz mieć 70 tys - co zrobisz z pozostałymi 30 tys to już Twoja osobista sprawa.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

@Instas nie gniewaj się, ale czy "Twoje zdanie" jest widzi mi się, czy wiesz na pewno że tak jest??

 

Jak jesteś watowcem to koszty kwalifikowane są kosztami netto.

 

Z tej wypowiedzi wnioskuję, że przy zakupie dajmy na to rozrzutnika na MR za 123 tys brutto, płacisz 100 tys netto a resztę Ci darują?? :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

@Instas nie gniewaj się, ale czy "Twoje zdanie" jest widzi mi się, czy wiesz na pewno że tak jest??

 

Z tej wypowiedzi wnioskuję, że przy zakupie dajmy na to rozrzutnika na MR za 123 tys brutto, płacisz 100 tys netto a resztę Ci darują?? :P

Chyba koledzy trochę mieszają MR z modernizacją i innymi działaniami inwestycyjnymi. W MR nie dostaje się zwrotu za część poniesionych kosztów, tylko dostaje kasę i wydaje. Także dobrze kolega kombinuje, jak kupisz sprzęt za 123 tys brutto płacąc 100 z MR to jeśli się rozliczasz z VAT to dostaniesz też zwrot VAT ;)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

@Instas nie gniewaj się, ale czy "Twoje zdanie" jest widzi mi się, czy wiesz na pewno że tak jest??

 

 

Z tej wypowiedzi wnioskuję, że przy zakupie dajmy na to rozrzutnika na MR za 123 tys brutto, płacisz 100 tys netto a resztę Ci darują?? :P

Przy zakupie za 123 tys. brutto płacisz 123 tys. brutto a wat rozliczasz w deklaracji vat-7 z US. Jeżeli masz podatek vat "naliczony" to możesz przenieść go na następny okres rozliczeniowy lub wystąpić do US o wypłatę naliczonego podatku lub przy sprzedaży artykułów powstaje podatek vat należny i wtedy nie musisz go wpłacać do US tylko odliczyć sobie od podatku naliczonego. Tak wygląda to w ogromnym skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Dzięki Endriu, zawsze myślałem że tak to właśnie działa, ale kolega @instas mnie zbił z tropu ;)

 

@instas muszę kiedyś poświęcić trochę czasu poczytać i ogarnąć ten Vat... ;) Cenne info, nawet nie myślałem że można przenieść to na poczet zwrotu podatku ze sprzedaży, jeśli gotówka potrzebna na gwałt to wypłacam, jeśli nie to po co biegać w te i spowrotem i odwalać papierkową robotę 10 razy... Dzięki


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Nie chciałem nikogo w błąd wprowadzać. Od 4 lat prowadzę działalność i kwestia podatków nie jest mi obca. Korzystałem też z dotacji na rozpoczęcie i wtedy nikt nie wyciągał ręki po odliczony vat. Teraz słyszałem że jak decydujesz się na vat to twoim kosztem kwalifikowanym z dotacji jest kwota netto a naliczony podatek vat masz zwrócić do instytucji udzielającej dotacji. No ale tyczy się to dotacji na rozpoczęcie DG, a premia MR ma pewnie swoje zasady. Do tej pory przy MR też nikt nie wnikał czy odliczysz vat czy będziesz rolnikiem ryczałtowym, kosztem była kwota brutto. Mam nadzieję że tego nie zmienią jak w przypadku DG. Jeżeli premia będzie wynosiła 100tys zł. to kupując coś za 100tys brutto powstaje vat naliczony 18700zł który na wniosek można wypłacić i dalej wykorzystać na zakup lub wykorzystać na poczet przyszłego podatku vat należnego.

 

 

Nie cytuj ostatniego posta.Jeśli odpisujesz na ostatni post to pisz u dołu tematu w białym okienku +1 .

SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już wie może czy będzie można uzupełnić te kwalifikacje tak jak to było do tej pory, czy jednak zmienią się zasady MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo44    10

W tym naboże co niby ma być to na starych zasadach czyli masz 3 lata od uzyskania premii, a 2014-2020 to jeszcze nic pewnego mie wiadomo co i jjak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o ten nabór, który będzie jeszcze na starych zasadach, bo słyszałem już takie głosy, że tutaj też zmienili tak, że nie można uzupełnić wykształcenia, ale skoro tak nie jest to bradzo fajnie :)

 

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj