Polecane posty

bizmut    2

w ministerstwie się nic nie dowiesz... <_< dopiero jak projekt przejdzie prace legislacyjne i konsultacje społeczne będzie wiadomo więcej, a gdy będzie już po nowelizacji rozporządzenia i prezes ARiMR ogłosi nabór :) wtedy można mówić o pewności przepisów dotyczących MR, póki co to jak wróżenie z fusów :P

Edytowano przez bizmut

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Ministerstwo to ustala trzeba by tam zapytać. A gdzie w arimr koledze tak mówili i czy pytałeś o ten nabór na starych zasadach czy o nowy prow?

 

no ten co teraz ma byc w tym roku ale to juz na nowych zasadach ale oni to tak jeszcze do konca to niewiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Dostałem ostatni z agencji pismo o tym że muśzę niedługo złożyć ankietę monitorującą a także jakieś oświadczenie o spełnieniu standardów w zakresie higieny, ochrony środowiska i utrzymania zwierząt. Pisało że te oświadczenie to O-8/144. Patrzyłem na stronie Arimr i nie widać takiego oświadczenie.

Czy może chodzi to o to: 13. Karta weryfikacji spełniania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie - ChecklistaStandardMR (wersja Microsoft Excel - xls)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dostałem ostatni z agencji pismo o tym że muśzę niedługo złożyć ankietę monitorującą a także jakieś oświadczenie o spełnieniu standardów w zakresie higieny, ochrony środowiska i utrzymania zwierząt. Pisało że te oświadczenie to O-8/144. Patrzyłem na stronie Arimr i nie widać takiego oświadczenie.

Czy może chodzi to o to: 13. Karta weryfikacji spełniania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie - ChecklistaStandardMR (wersja Microsoft Excel - xls)

W pkt. 11 na tej stronie masz ośw. Tylko to jest O-5/144.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

Tyle że tam pisze że to w momencie składania wniosku to się wypełnia

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

jesli na starych zasadach to mozna kupic grunty orne ? a i w jakim czasie trzeba kupic te grunty orne w jakim czasie te pieniadze wydac na zakup gruntow ornych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

a czy jeśli podczas składania wniosku poda się, że dotacje wykorzysta się na zakup maszyn to można to potem zmienić i wykorzystać je na zakup ziemi?

Edytowano przez krzychu94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Przyłączam się do pytania. Wcześniej na forum już pytałem o zmianę lub uwzględnienie ewentualnych zmian w biznes planie.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

można zmienić nawet jak nie przyznają dofinansowania na taki zakup. Ja mam inne pytanie, czy mozna zaplacić tym kilka rat za ciągnik kupiony przed ogłoszeniem naboru?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Byłem dziś na szkoleniu, fakt organizowanym przez prywatną firmę, ale według nich w weekend wyszło rozporządzenie, że będzie czas na uzupełnienie wykształcenia dokładnie to 3 lata i 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

A jeżeli mam 17 lat i uzupełnię wykształcenie w przeciągu tych 3 lat i 9 miesięcy, to mogę zgłosić wniosek, czy muszę mieć skończone 18 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Co to za firma, skąd oni takie informacje biorą, kto w weekend wydaje rozporządzenia? Na stronie ministerstwa nic nie ma.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Byłem na spotkaniu ekologów w Siedlcach w zeszłym tygodniu i też dostałem takie informacje od człowieka z ministerstwa. 100 000 zł, wykształcenie można uzupełnić, nabór jak tylko unia zaakceptuje akt wykonawczy który już został wysłany do Brukseli. Ale jak zapytałem ile może to potrwać to obaj panowie nabrali wody w usta :)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam

Proszę o pomoc, chcialbym przejąc gospodarstwo od rodziców i starać się o MGR, ale nie chcę zrezygnować z mojej obecnej pracy na etacie. Czy jest możliwość przejścia na inny rodzaj umowy (o dzieło, zlecenie) na czas 1 roku po otrzymaniu premii i opłacanie KRUS?

Mój pracodawca nie robi problemu ze zmianą umowy a w gospodarstwie pracuje od zawsze zatem nie ma problemu z samodzielnym jego prowadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

A no właśnie wszyscy mówią o czymś tylko nie do końca wiedzą o czym chyba skoro żadnych konkretów. Słyszałem że jest tyle pomysłów co do zasad tego naboru ilu ludzi to przygotowuje:-) każdy co innego mówi. Także niestety trzeba czekać na rozporządzenie na piśmie bo tak to tylko zgadywanie jak to będzie.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

a orientujecie się może z poprzednich lat jak długo trwa przyznanie dotacji i ich wypłata od złożenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

A no właśnie wszyscy mówią o czymś tylko nie do końca wiedzą o czym chyba skoro żadnych konkretów. Słyszałem że jest tyle pomysłów co do zasad tego naboru ilu ludzi to przygotowuje:-) każdy co innego mówi. Także niestety trzeba czekać na rozporządzenie na piśmie bo tak to tylko zgadywanie jak to będzie.

 

 

A no właśnie hasło "na starych zasadach" powoduje wielkie podniecenie !!! Znajoma też daje na starych zasadach a z agencji nie jest... Ale za to każdy ją lubi bo nie bierze... :)

Popieram Endriu Twoje słowa, dużo ludzi pieprzy rzeczy od rzeczy bo nawet nie raczy sprawdzic paru stron do tyłu o czym sie mówiło... i to takich podstawowych. A wróżenie z fusów też jest średnia opcja. Aż Ci sie dziwie , że masz cierpliwość do takich opierdalaczy umysłowych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelwinik    0

mam pytanie,

jstem rolnikiem , dopłaty biorę od początku wstąpienia do Uni, niestety nie załapałem się na pierwszego Młodego Rolnika, jestem żnaty, z tego wynika że ja już nie dostanę młodego rolnika ale czy moja małżonka mogła by go dostać, dodam że kilka lat temu zaraz po ślubie była ubezpieczona w KRUS jako domownik przez kilka lat, jeszcze jedno to czy skoro już byłą w KRUS jako domownik to ma praktykę kilkuletnią to czy musiała by zdobywać wykształcenie rolnicze

 

mam pytanie,

jstem rolnikiem , dopłaty biorę od początku wstąpienia do Uni, niestety nie załapałem się na pierwszego Młodego Rolnika-przegapiłem okres nauki, z tego wynika że ja już nie dostanę młodego rolnika ale czy moja małżonka mogła by go dostać gdy bym przepisał na nią gospodarstwo??, dodam że kilka lat temu zaraz po ślubie była ubezpieczona w KRUS jako domownik przez kilka lat, jeszcze jedno to czy skoro już byłą w KRUS jako domownik to ma praktykę kilkuletnią to czy musiała by zdobywać wykształcenie rolnicze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

można zmienić nawet jak nie przyznają dofinansowania na taki zakup. Ja mam inne pytanie, czy mozna zaplacić tym kilka rat za ciągnik kupiony przed ogłoszeniem naboru?

 

Rozporządzenie przewiduje co następuje:

"Za wydatki na inwestycje, o których mowa w ust. 2, nie uznaje się wydatków:

1) poniesionych przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy

2) na inwestycje budowlane na gruntach stanowiących przedmiot dzierżawy"

powiem tak, musisz udokumentować min. 70% ale nic nie jest powiedziane że resztę musisz zawinąć w skarpetę, możesz to nawet przepić (mam nadzieję że będą to czytać ludzie myślący nie zaś sugerujący się propozycjami B) )

 

Byłem dziś na szkoleniu, fakt organizowanym przez prywatną firmę, ale według nich w weekend wyszło rozporządzenie, że będzie czas na uzupełnienie wykształcenia dokładnie to 3 lata i 9 miesięcy.

 

W zupełności zgadzam się z użytkownikiem Endriu42 natomiast w woli rozwinięcia w/w tematu odsyłam do: PROJEKTU ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI ZMIENIAJĄCEGO ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE SZCZEGÓŁOWYCH WARUNKÓW I TRYBU PRZYZNAWANIA POMOCY FINANSOWEJ W RAMACH DZIAŁANIA „UŁATWIANIE STARTU MŁODYM ROLNIKOM” OBJĘTEGO PROGRAMEM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2007 – 2013 z dnia 19.03.2014 roku

 

Kolego tymtus przed tobą jeszcze długa droga do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa... ;)

Edytowano przez bizmut

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

tacy doradcy o jakich piszecie zazwyczaj mają wtyki w ministerstwie gdzie wszystko wiedzą ale nie chcą dużo mówić.

 

Za te 30tyś mogę kupić sobie BMW E60 wtedy będę prawdziwy rolnik albo lepiej zainwestuje to w maszyny, przyda się tur do nowego ciągniczka.

  • Like 1

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj