Polecane posty

marcin1832    3

trzeba było się uczyc,w technikum o tym było :) albo odpowiednio skorzystać z dostepnych czasopism,np.w top agrar kiedys była tabelka.dokładnie sę 4 okręgi podatkowe,czym lepsza klasa gleby tym więcej ha przeliczeniowych,wiadomo zależy od regionu i czy grunty orne czy łąka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

prawdopodobnie skonczone technikum rolnicze lub studia zaoczne rolnicze tkzw kus rolniczy ale na 100 procent nie jestem pewien wiem ze musi byc technikum rolnicze bo po zawodowce rolniczej nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

@Toru, czy link do tej nowelizacji/rozporządzenia jest podany na stronie agencji z zakładce "Ułatwianie startu młodym rolnikom"?

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master88    0

koledzy czy ktos wie na 100 % ze w tych dotacjach dla mlodego rolnika chodzi o hektary fizyczne? dodam ze jestem z woj. maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

@Toru, czy link do tej nowelizacji/rozporządzenia jest podany na stronie agencji z zakładce "Ułatwianie startu młodym rolnikom"?

 

Nie mam pojęcia, sam chętnie przeczytałbym to rozporządzenie jakby ktoś znalazł i podesłał link. Endriu jest pomocny przy problemach z wnioskiem/biznes planem itp. dlatego po jego odpowiedzi nie zgłębiałem tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nabór ma sie zacząć za pare miesięcy a agencja nie chce podać żadnych szczegółów. Jeśli ktoś trafił na jakieś informacje na temat naboru 2014r. to prosiłbym o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Kolega może wziął MR, bo miał 3 lata stażu na gospodarstwie ( opłacał krus).

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał ktoś z was dowaloną kare za zbyt małe ESU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie mam pojęcia, sam chętnie przeczytałbym to rozporządzenie jakby ktoś znalazł i podesłał link. Endriu jest pomocny przy problemach z wnioskiem/biznes planem itp. dlatego po jego odpowiedzi nie zgłębiałem tematu.

Na stronie arimr są zamieszczone rozporządzenia i nowelizacje podaję link:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Tutaj tekst ujednolicony ze strony sejmowej :)ujednolicony MR_cze 2013.pdf

Tak jak pisze kolega, mogę pomóc jak ktoś ma problem z MR, śmiało pisać, na priv najlepiej bo szybciej odczytam :)

  • Like 1

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znajomy dostał od rodziców w akcie darowizny 2ha jak miał 8 lat, obecnie ma 23 lata, studiuje, nie składał papierów o dopłaty, nie opłacał krusu. Rodzice użytkują ziemię oraz pobierają dopłaty. Czy może ubiegać się o MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

Na stronie arimr są zamieszczone rozporządzenia i nowelizacje podaję link:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Tutaj tekst ujednolicony ze strony sejmowej :)ujednolicony MR_cze 2013.pdf

Tak jak pisze kolega, mogę pomóc jak ktoś ma problem z MR, śmiało pisać, na priv najlepiej bo szybciej odczytam :)

 

 

kolego a ty juz korzystales z tego programu czy dopiero zamietrzasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

Może ktoś wyjaśnić jakie to standardy należy spełnić?

 

Wymogi określone standardami w zakresie ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt, gospodarstwo beneficjenta działania PROW 2007-2013 "Ułatwianie startu młodym rolnikom" powinno osiągnąć najpóźniej do dnia upływu 3 lat, licząc od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej. W przypadku niespełnienia tego warunku beneficjent będzie zobowiązany do zwrotu 25% kwoty pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a ja mam pytanie co do przepisu ziemi czy można ubiegać się o MR jak juz się ma ziemię od 4 miesięcy? jedni mówią że można do 12 miesięcy a wiciminister powiedziała (przynajmniej tak zrozumiałem) że nie można mieć ziemi by ubiegać się o MR jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Na stronie arimr są zamieszczone rozporządzenia i nowelizacje podaję link:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Tutaj tekst ujednolicony ze strony sejmowej :)ujednolicony MR_cze 2013.pdf

Tak jak pisze kolega, mogę pomóc jak ktoś ma problem z MR, śmiało pisać, na priv najlepiej bo szybciej odczytam :)

 

czy wiesz jak w tym roku będzie z ukończeniem szkoły? bo ja szkołę rolniczą kończę za rok, a chciałbym już w tym roku próbować załapać się na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

@jastrzab901, musisz spełniać wymogi wzajemnej zgodności, wszystkie obszary czyli A, B i C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam, mój Ojciec jest 500 do zielonej z wnioskiem na MGR w lubelskim, a ja chciałbym złożyc na "mlodego" i przejąć gospodarstwo w całości lub czesciowo ok 12 h z 36 czy moge przejac razem z wnioskiem na modernizację. Lub czy ojciec moze otrzymac dotacje na swoj wniosek (ciagnik 110 km) gdy przekaze mi czesc gospodarstwa? A moze olac ten MGR i nie liczyc ze sie zlapiemy tylko przepisac po 18 h na mnie i brata i starac sie o dwie premie dla mlodych po 100tys? Co byscie w tej sytuacji proponowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

kolego a ty juz korzystales z tego programu czy dopiero zamietrzasz??

Dopiero zamierzam:-)

 

czy wiesz jak w tym roku będzie z ukończeniem szkoły? bo ja szkołę rolniczą kończę za rok, a chciałbym już w tym roku próbować załapać się na młodego rolnika

Z tego co mi wiadomo to mają być stare zasady ale niczego nie można być pewnym dopóki nie będzie rozporządzenia.

 

Może ktoś wyjaśnić jakie to standardy należy spełnić?

 

Wymogi określone standardami w zakresie ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt, gospodarstwo beneficjenta działania PROW 2007-2013 "Ułatwianie startu młodym rolnikom" powinno osiągnąć najpóźniej do dnia upływu 3 lat, licząc od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej. W przypadku niespełnienia tego warunku beneficjent będzie zobowiązany do zwrotu 25% kwoty pomocy.

trochę opisałem o tych standardach wcześniej na stronie arimr jest lista którą wypełniasz a także na stronce którą powoli "rzeźbię" ;-) link poniżej.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a kiedy bedzie wiadomo w koncu jakie zasady beda bo jedni mowia ze stare zasady a z arimr mowia ze na nowych zasadach 100 tys ale na grunty orne tylko 30 % i ESU ma byc 10 tsy euro to w koncu jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Ministerstwo to ustala trzeba by tam zapytać. A gdzie w arimr koledze tak mówili i czy pytałeś o ten nabór na starych zasadach czy o nowy prow?

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj