Polecane posty

kamil19873    2

A ja mam pytanie do tych którzy dostali pieniadze w 2011r. Czy Sprawozdanie z realizacji biznesplanu przychodzi listem, czy samemu trzeba terminu pilnowac? Bo mi juz 3 lata mineło i tak se sie zastanawiam. Bo widze że jest termin 60 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Wczoraj konferencja PFHBIPM w Gniewie i wypowiedział się prezes PODR w Gdańsku, że są pomocni w wypełnianiu wniosków dopłat bezpośrednich oraz w przygotowaniu wniosku na MR który będzie od 2 czerwca. Taka ciekawostka :)

Edytowano przez Pestus123
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

faktycznie ciekawe :) bardzo duzo juz odwlekaja, bo poczatkowo zapowiedzi byly na przelom pierwszego i drugiego kwartalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ktoś się orientuje czy kurs kwalifikacji zawodowych R3 wystarcza na MR? i czy jak będę w trakcie kursu, ale prze ukończeniem to dostanę jakieś punkty (egzamin będzie we wrześniu) za to jak dołączę jakieś zaświadczenie, czy ewentualnie jak dołączę dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe już po naborze( o ile będzie o w czerwcu) ale jeszcze przed końcem rozpatrywania wniosków to wezmą mi to pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik82    0

A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

 

§ 21

W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

 

Czyli:

§ 4

1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

 

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!

Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?

nie musisz zaraz przepisywac calego gospodarstwa na siebie . przepisz tyle ile Ci potrzeba (bodajże srednia krajowa ) i bierz dotacje ...

 

Wszystko fajnie tylko ze nie można mieć gospodarstwa w chwili składania wniosku.

Mozna tylko nie mozna miec gospodarstwa dluzej niz 12 miesiecy . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

przeciez beda obowiazywac zasady z naboru 2011, a nie 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

czyli można mieć przepisane gospodarstwo nie dłużej niż 12 mies. czy w chwili składanie wniosku można tylko przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Pewnie, że możesz mieć przepisane przed złożeniem wniosku ale to troche śliski temat jeśli chodzi dokładnie o MR - na dzień dzisiejszy nie ma dokładnej daty ogłoszenia naboru, tak więc można sie wyrobić w tych 12-stu m-cach lub też nie . Najlepiej jest złożyć wniosek, poczekać na decyzję i wtedy przepisywać ( lub nie - zależne od rozpatrzenia wniosku ), na to masz jakieś nie wiem ile miesięcy nie wiem dokładnie ale tylko w tym wątku było napisane pierdylion razy tak samo jak odpowiedzi na większość pytań tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Ponawiam pytanie od sasiada: jeżeli składał wniosek na maszyny z prow i zakupił je w 2012 roku ale w 2013 cięzko zachorował, jest na rencie, to jego syn moze ubiegac sie o dofinansowanie na młodego rolnika w tym naborze? bo i tak przepisuje gosp. bo syn niczego nie moze załatwic sam a ojca po szpitalach tylko woza..

jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

to nie przekręt a tak jakby pomoc w wypełnieniu prawidłowo wniosku i napisanie biznesplanu oczywiście z konsultacja z rolnikiem wiele osób z tego co słyszałem z tego skorzystało, Czyli waszym zdaniem to zwykłe naciąganie kasy? Ja jestem zielony w tym wszystkim i nie chciałbym zaprzepaścić swojej szansy i coś żle napisać lub czegoś zapomnieć zrobić.. no i nie wiem właśnie czy wogóle jest sens korzystać z pomocy takiej osoby...Może ktoś napisze coś więcej jak wygląda cały proces ubiegania się o tą premię krok po kroku?

Jak kolega jest całkiem zielony to może być ciężko. Po pierwsze trzeba wypełnić wniosek i plan rozwoju gosp. oraz załączniki zaśw. krus, us. itp. złożyć to i czekać na decyzję o przyznaniu pomocy. Po decyzji jest czas na spełnienie warunków decyzji typu przejęcie gosp. ubezp. w krus itp. i złożenie wniosku o płatniść z tymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków. I po tym wypłacana jest pomoc. To tak w skrócie. Jak chcesz więcej szczegółów, czegoś nie rozumuesz to pisz na priv.

 

Ponawiam pytanie od sasiada: jeżeli składał wniosek na maszyny z prow i zakupił je w 2012 roku ale w 2013 cięzko zachorował, jest na rencie, to jego syn moze ubiegac sie o dofinansowanie na młodego rolnika w tym naborze? bo i tak przepisuje gosp. bo syn niczego nie moze załatwic sam a ojca po szpitalach tylko woza..

jak to jest?

No może jeżeli dopiero rozpocznie prowadzenie działalności. Ale ojciec musi też na piśmie wystąpić do arimr o zgodę na przejęcie zobowiązań z modernizacji przez syna.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eminencja    4

Ja mam taki galimatias rodzice utworzyli mi gospodarstwo na potrzeby młodego rolnika na nabór 2010 w 2013 przeszli na emeryturę i przekazali mi resztę majątku czy teraz muszę uzupełniać biznes plan o całą powierzchnię gospodarstwa oraz wpisywać tam całe stado bydła skoro już wielkość ekonomiczna została już osiągnięta w pierwszej wersji biznesplanu?

A jak wygląda kwestia dzierżaw ustnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Hmmm troszkę się pogubiłem, młody rolnik 2014 ma być na starych zasadach więc średnia krajowa może obowiązywać z roku poprzedniego czy poprzedniego naboru i jak było jeśli średnia wojewódzka była mniejsza? Jeśli będę kończył technikum mechanizacji rolnictwa za 2 miesiące to mam wykształcenie rolnicze czy musi być typowo technik rolnik? W roku 2011 były jakieś obostrzenia dotyczące wieku zakupionej maszyny wielkości itp? Z góry dziękuje za odpowiedź :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie do końca wiadomo, ze będzie na strych zasadach, na pewno będą jakieś zmiany tylko nie wiadomo jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

niby wiadomo...

wszystkie zasady takie jak w latach 2007-13 z ta różnica ze kwota pomocy wzrosla do 100tys zl

 

sam bede skladal taki wniosek w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Jeden mówi tak a drugi co innego. Macie jakieś oficjalne info co do warunków ubiegania się o MR czy to tylko wasze gdybanie ?? Panowie nie siejcie zamętu bo po waszych dwóch postach pojawi sie kilkadziesiąt innych z prośbą o wyjaśnienie czegoś czego na chwile obecną nikt tutaj dokładnie nie zna albo wrzućcie źródło waszych informacji jeśli to pewniaki.

Osobiście uważam, że te dodatkowe 25k PLN nie wpadnie do premii tak całkowicie za darmo tzn. gdy ogłoszą nabór moze pojawić sie jakiś dodatkowy warunek - niespodzianka. To tylko moje przypuszczenie i mam nadzieje, że sie nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

poczynilem wszystkie przygotowania. rozmawialem w arimr i z prywatnymi posrednikami. czekam tylko na przyjmowanie wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Pytanie z innej beczki: czy ktoś z ostatniego naboru nie dostał kasy ze względu na to że zabrakło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Witam. Mam takie pytanie. Rodzice przepiszą na mnie część gospodarstwa, tak abym mógł wziąć MR. Czy w takiej sytuacji będą oni mogli w późniejszym okresie korzystać z programów unijnych (np.modernizacji) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

nie musza ci przepisywac wystarczy ze od nich bedziesz dzierzawil.

chodzi o to abys ty nabyl ziemie i ja uprawial rodzice w tym czasie moga prowadzic swoje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to i 75000 to sporo, można fajną maszynkę kupić Ale myślę że skoro podnieśli to tyle ludu się na rzuci że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jastrząb do tej pory wszyscy dostawali

 

a druga sprawa, najprawdopodobniej będą jeszcze inne zmiany oprócz kwoty, drobne zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

nie musza ci przepisywac wystarczy ze od nich bedziesz dzierzawil.

chodzi o to abys ty nabyl ziemie i ja uprawial rodzice w tym czasie moga prowadzic swoje gospodarstwo

 

że niby dzierżawa od rodziców możliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podaliscie juz kilka terminow kiedy bedzie nabor, a konkretnie jeden termin w tym roku ktos juz sie orientuje kiedy to bedzie na MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur10021    36

Byłem dzisiaj na szkoleniu i nabór bedzie na starych zasadach 100tys można dostać, o nowych zasadach wogóle nie było sensu gadać tak zaostrzyli wymogi że na nowych zasadach o młodego rolnika ubiegać się mogą osoby które maja powyżej 35ha także mali skazani na odstrzał szkoda gadać jednym słowem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj