Polecane posty

dazio80008    0

Moze ktos wie kiedy rusza mlody rolnik w mazowieckim ja slyszalem ze od maja wnioski maja przyjmowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

A gdzie kolega znalazł taki zapis? nic takiego nie ma, nie może stanowić współwłasności ani współposiadania a to co innego.

 

I tu mam problem, dwa kawałki pola około 3ha ojciec ma współwłasność z siostrą (moją ciotką), jak mi przepisze to właśnie swoją cześć a co zrobić z częścią ciotki? Nie może to być na zasadzie użyczenia czy coś w podobie. Czy ciotka musi mi przepisać swoją część?

 

Czyli nie można ubiegać się o dotację jeżeli będzie się posiadać na własność np. 2 ha, a resztę brakującą do średniej krajowej z dzierżawy notarialnej na 10 lat od prywatnej osoby która na pewno nie jest skarbem państwa ani jednostką samorządu terytorialnego?

Na starych zasadach, a na takich ma się odbyć ten nabór, liczą się dzierżawy na 10lat od osób prywatnych podpisane u notariusza lub w UG

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

witam. mam pytanie odnośnie przekazania ziemi, mianowicie mamy teraz do kupienia ziemie ale z racji ze nie wiadomo co z MR piszemy ją na mame. pytanie brzmi czy np za pół roku bedzie mogła ten kawałek ziemi przepisac na mnie jako darowizna bez opłat skarbowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Mam pytanie do tych co wzieli MR w wczesniejszych naborach ile czasu rozpatrują wniosek jak to było w waszych przypadkach (urzedowo mają na to 150dni)a u was jak to wygladało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

"Wymagana powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi stanowić tylko własność beneficjenta, użytkowanie wieczyste, dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Okres dzierżawy nie może być krótszy niż 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, obowiązuje okres co najmniej 6 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy." Zależy od interpretacji i treści podpisanych umów.

Jeżeli jest to zwykła hipoteka z banku to nie ma tu czego interpretować, w niczym to nie przeszkadza. A przy kredytach bankowych to raczej najczęstsza forma zabezpieczenia i nie jest to współwłasność.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Witam przeczytajcie ostatnich 10 stron i wszystko stanie sie jasnę a nie pytacie ciągle o to samo koledzy:)

Mam jeszcze pytanie, słyszałem o takich osobach co piszą wnioski i biznesplany na MR i biorą za to 2500zł Czy jest to bardzo skomplikowane? Dużo z tym zachodu i czy łatwo się gdzieś pomylić i wtedy nie dostanie się płatności? Czy 2,5k zł to adekwatna cena co do trudu załatwienia formalności z tym związanych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

2,5 tys??!! niezłe przekręty, bez przesady tam nie ma nic nadzwyczaj skomplikowanego, porządnie się przyłożysz to sam to napiszesz...

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Być może. Na pewno wszelkie wątpliwości rozwieją w ARiMR.

Napewno tak jest, w arimr to samo Ci powiedzą. Uwierz mi kolego wiem co piszę;-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kogoś powaliło z tą ceną.

tak pisze kolega @Piotrz sam to zrobisz,a na sprawdzenie do ODR.oni ci to za darmo sprawdzą.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam przeczytajcie ostatnich 10 stron i wszystko stanie sie jasnę a nie pytacie ciągle o to samo koledzy:)

Mam jeszcze pytanie, słyszałem o takich osobach co piszą wnioski i biznesplany na MR i biorą za to 2500zł Czy jest to bardzo skomplikowane? Dużo z tym zachodu i czy łatwo się gdzieś pomylić i wtedy nie dostanie się płatności? Czy 2,5k zł to adekwatna cena co do trudu załatwienia formalności z tym związanych??

No ktoś przesadza z taką ceną. Nie jest to skomplikowane, ale mogę pomóc jak ktoś nie wie jak sobie z tym wszystkim poradzić ;-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

witam. mam pytanie odnośnie przekazania ziemi, mianowicie mamy teraz do kupienia ziemie ale z racji ze nie wiadomo co z MR piszemy ją na mame. pytanie brzmi czy np za pół roku bedzie mogła ten kawałek ziemi przepisac na mnie jako darowizna bez opłat skarbowych?

 

Jeśli będzie to darowizna to tylko koszty notariusza i za księgi działek zapłacisz


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Mógłby ktoś ostatecznie rozwiać moje wątpliwości odnośnie bycia "rolnikiem" po przyznaniu MR. Czytałem, chyba nawet w tym wątku, że trzeba być przez 3lata ubezpieczonym w KRUS, zaś nie dawno ktoś pisał o obowiązkowym ubezpieczeniu przez rok? Jak to w końcu jest?

 

Nie ważne, znalazłem zapis we wniosku o przyznanie pomocy: Zobowiązuje się do "pozostanie ubezpieczonym w KRUS z mocy ustawy przez okres co najmniej 3 lat od daty wypłaty pomocy"

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Była nowelizacja rozporządzenia i jest minimum 12 mies. od wypłaty pomocy ubezp. w krus.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Chyba to 100 tys jest dosyć prawdobodobne, dzisiaj nawet w agrobiznesie mówili. Nabór ma być w połowie tego roku.... Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wszystko fajnie tylko ze nie można mieć gospodarstwa w chwili składania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"O premie dla młodego rolnika będzie mogła ubiegać się osoba, która: w dniu składania wniosku będzie pełnoletnia i nie przekroczy 40 lat, nie ma prawa do renty, posiada kwalifikacje zawodowe, lub która zobowiąże się do uzupełniania wykształcenia, zamierza rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej, lub rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o pomoc, a do dnia wydania decyzji o przyznanie pomocy nie może upłynąć więcej niż 18 miesięcy"

Więc ,,Ziel" nie opowiadaj głupot jak nie wiesz dokładnie robisz tylko mętlik !!

Edytowano przez ursus1014ieco410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

mam wykształcenie i chce przejąć gospodarstwo po rodzicach lecz mam rentę rodzinną to w niczym nie koliduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ogladalem przed chwila dzisiejszy Agrobiznes w necie i jednak z tego co zrozumialem to będą się liczyc tylko ci którzy nie maja gosparstwa na siebie,z reszta oni sami chyba tego nie wiedza jeszcze, pozostaje tylko czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

 

2,5 tys??!! niezłe przekręty, bez przesady tam nie ma nic nadzwyczaj skomplikowanego, porządnie się przyłożysz to sam to napiszesz...

 

to nie przekręt a tak jakby pomoc w wypełnieniu prawidłowo wniosku i napisanie biznesplanu oczywiście z konsultacja z rolnikiem wiele osób z tego co słyszałem z tego skorzystało, Czyli waszym zdaniem to zwykłe naciąganie kasy? Ja jestem zielony w tym wszystkim i nie chciałbym zaprzepaścić swojej szansy i coś żle napisać lub czegoś zapomnieć zrobić.. no i nie wiem właśnie czy wogóle jest sens korzystać z pomocy takiej osoby...Może ktoś napisze coś więcej jak wygląda cały proces ubiegania się o tą premię krok po kroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Mi się wydaje że można, ale niektórzy wprowadzają jakieś nowe informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

według starych zasad można ale mogą zrobić tak ze premia będzie przyslugiwala tylko tym którzy dopiero przejma gospodarstwo i według mnie tak wlasnie będzie a wyksztalcenie tez mogą zrobić ze trzeba je mieć bez możliwość uzupełnienia, jeżeli jest na to mało kasy to cos musza zrobić jakies sito,biorac pod uwagę tych z 12 miesięcy wstecz i tych którzy przejma teraz to liczba chętnych będzie napewo duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj