Polecane posty

TOME11    174

i ta odpowiedź satysfakcjonuje mnie w 100%

 

thx

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaras91    0

Mam pytanie chciałbym skorzystać z młodego rolnika ale mam problem gospodarstwo mojego ojca ma tylko 14,70 ha ziemi w dodatku ziemia jest zastawiona w banku jak przepisać to tylko całość ale mojemu ojcu do emerytury brakuje 3 lata czy można by to obejść że ojciec przepisałby mi całe gospodarstwo a sam wydzierżawił 1ha od sąsiada? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

14,7 jest wystarczające, ale jeżeli jest zastawiona to zmienia postać rzeczy. Ponieważ ziemia deklarowana we wniosku musi być tylko i wyłącznie twoją własnością, wszystko zależy od umowy z bankiem. Jeżeli brakuje 3 lat do emerytury to są dwie możliwości, albo przepisać część ziemi tak żeby spełniać warunek o średniej krajowej 10-11 ha albo zaczekać na następny nabór z nowego PROW.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Mam pytanie chciałbym skorzystać z młodego rolnika ale mam problem gospodarstwo mojego ojca ma tylko 14,70 ha ziemi w dodatku ziemia jest zastawiona w banku jak przepisać to tylko całość ale mojemu ojcu do emerytury brakuje 3 lata czy można by to obejść że ojciec przepisałby mi całe gospodarstwo a sam wydzierżawił 1ha od sąsiada? Pomocy

Zawsze ojciec może być przez Ciebie ubezpieczony jako domownik jak przekaże całe gosp. bo zwykła emeryturę z Krus dostanie wtedy. A rent strukturalnych nie będzie raczej napewno.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Encorer    0

Pytanie z innej beczki, nie znalazłem na nie odpowiedzi więc pytam na początek was, co z młodymi rolnikami, który dostali gospodarstwo pod koniec 2012 oraz na początku 2013 roku? Nie było mowy o składaniu wniosków w 2013 bo takowych nie przyjmowali a teraz jest już 2014, minęło wymagane max 12 miesięcy wiec wnioskuje, że nie ma na co liczyć. ktoś coś wie w tej sprawie?

Edytowano przez Encorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

No niestety tego raczej nie wydłużą i nie ma co liczyć.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

14,7 jest wystarczające, ale jeżeli jest zastawiona to zmienia postać rzeczy. Ponieważ ziemia deklarowana we wniosku musi być tylko i wyłącznie twoją własnością, wszystko zależy od umowy z bankiem. Jeżeli brakuje 3 lat do emerytury to są dwie możliwości, albo przepisać część ziemi tak żeby spełniać warunek o średniej krajowej 10-11 ha albo zaczekać na następny nabór z nowego PROW.

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak to jest z hipoteką ustanowioną na gospodarstwie? Czy ma to wpływ na decyzje o przyznaniu dotacji? Ziemia jest wyłącznie moją własnością i hipoteka nie ma tu nic do rzeczy, wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

witam jeśli nie mam stażu ani wykształcenia a dopiero zamierzam iść do szkoły lub na kurs czy dostane jakieś punkty przy rozpatrywaniu wniosku o MR? jestem technikiem mechanikiem ze zdaną maturą, jestem z lubelskiego, czy w takiej sytuacji mam szansę na dotację? i jak to jest z tą dotacją 75 czy 100 tys w tym roku bo ja słyszałem że 100 dopiero od przyszłego roku na nowych zasadach??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak to jest z hipoteką ustanowioną na gospodarstwie? Czy ma to wpływ na decyzje o przyznaniu dotacji? Ziemia jest wyłącznie moją własnością i hipoteka nie ma tu nic do rzeczy, wg mnie.

Nie przeszkadza hipoteka aby Ci nie zlicytowali tej ziemi przed upływem 5 lat od otrzymania premii z mr

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

No niestety tego raczej nie wydłużą i nie ma co liczyć.

 

A mogliby, łaski nie robią, co to jest jeden warunek zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

witam jeśli nie mam stażu ani wykształcenia a dopiero zamierzam iść do szkoły lub na kurs czy dostane jakieś punkty przy rozpatrywaniu wniosku o MR? jestem technikiem mechanikiem ze zdaną maturą, jestem z lubelskiego, czy w takiej sytuacji mam szansę na dotację? i jak to jest z tą dotacją 75 czy 100 tys w tym roku bo ja słyszałem że 100 dopiero od przyszłego roku na nowych zasadach??pozdrawiam

Dostaniesz 0 pkt za wykszt. ale szanse masz zależy jak duże przejmiesz gosp. ilu będzie chętnych i ile środków do podziału. Ile będzie to się okaże wiele wskazuje na to że już teraz może być 100 tys

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

dzis w Kielcach konferencja prasowa Kalemby, ciekawe czy cos powie nt. MR.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

o której?

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

nie wiem, czytalem wczoraj na stronie ministerstwa albo agencji, ze bedzie na konferencji na targach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Witam, mam takie pytanie. Mam wykształcenie wyższe, ale w innym kierunku niż rolnicze, a w przyszłości chciałbym skorzystać z młodego rolnika. Stąd moje pytanie, aby otrzymać dotację potrzebne jest wykształcenie. Aby wykształcenie było honorowane to muszą być to studia wyższe czy wystarczy tylko jak sobię zrobie np. technika rolnika zaocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

"Wiadomości o pozyskanej rekompensacie nie były jedynymi dobrymi, jakie minister Kalemba ogłosił w Kielcach. Podał pierwsze informacje dotyczące Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dla polskiej wsi zostało przeznaczone 42,2 miliarda euro. W programie większą uwagę zwrócono na restrukturyzację gospodarstw mniejszych, choć środki są na gospodarstwa o każdym obszarze. – W tej perspektywie planujemy objąć dotacją od 90 do 100 tysięcy gospodarstw rolnych. Pierwsze wnioski już będzie można składać w 2015 roku – zapowiedział minister. – Mamy pewność, że płatność obszarowa do każdego hektara wyniesie 240 euro. Są to środki zagwarantowane. Nowa perspektywa 2014-2020 będzie bardziej stabilna i przyczyni się do rozwoju gospodarstw."

A o Młodym Rolniku nic nie znalazłam a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam, mam takie pytanie. Mam wykształcenie wyższe, ale w innym kierunku niż rolnicze, a w przyszłości chciałbym skorzystać z młodego rolnika. Stąd moje pytanie, aby otrzymać dotację potrzebne jest wykształcenie. Aby wykształcenie było honorowane to muszą być to studia wyższe czy wystarczy tylko jak sobię zrobie np. technika rolnika zaocznie?

Może być technik rolnik zaocznie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

14,7 jest wystarczające, ale jeżeli jest zastawiona to zmienia postać rzeczy. Ponieważ ziemia deklarowana we wniosku musi być tylko i wyłącznie twoją własnością, wszystko zależy od umowy z bankiem. Jeżeli brakuje 3 lat do emerytury to są dwie możliwości, albo przepisać część ziemi tak żeby spełniać warunek o średniej krajowej 10-11 ha albo zaczekać na następny nabór z nowego PROW.

 

 

Kolego nie zgodzę się , ponieważ pisze wyraźnie, że w grę wchodzą również dzierżawy długoterminowe. To znaczy dzierżawy na okres ponad 10 lat zawarte notarialne, aby wziąć młodego rolnika na starych zasadach można mieć wyłącznie dzierżawy. W woj. Świętokrzyskiem co najmniej 13 ha , żeby maksa za ziemię dostać. W nowym młodym rolniku trzeba mieć 70% ziemii na własność , 30% mogą stanowić dzierżawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Może być technik rolnik zaocznie.

 

Kolego jesteś pewny że zaocznie technik rolnik wystarczy? Co jeszcze musiałbym spełnić? Nie mam ziemi na siebie, ale gdyby była pewność, że dostane tą dotację to kawałek ziemi by się przepisało np. 18ha. Jak to jest z tym ubezpieczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ja nie pisałem o dzierżawach. Dzierżawy podpisane notarialnie mogą jak najbardziej być. Chodzi mi o ziemię którą deklaruje się jako własność. Jest zapis że nie może stanowić zastawu ani ciążyć żadne zobowiązanie.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

Kolego jesteś pewny że zaocznie technik rolnik wystarczy? Co jeszcze musiałbym spełnić? Nie mam ziemi na siebie, ale gdyby była pewność, że dostane tą dotację to kawałek ziemi by się przepisało np. 18ha. Jak to jest z tym ubezpieczeniem?

Musisz mieć dokument że posiadasz wykształcenie rolnicze technik rolnik wystarczy, nieważne jak zdobyty, aby legalnie;-) musisz prowadzić gosp. mieć ziemię na własność lub wydzierżawić min. średnią krajową i przez rok po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy być ubezp. w krus w pełnym zakresie z mocy ustawy jako rolnik. To tak w skrócie.

 

 

Ja nie pisałem o dzierżawach. Dzierżawy podpisane notarialnie mogą jak najbardziej być. Chodzi mi o ziemię którą deklaruje się jako własność. Jest zapis że nie może stanowić zastawu ani ciążyć żadne zobowiązanie.

A gdzie kolega znalazł taki zapis? nic takiego nie ma, nie może stanowić współwłasności ani współposiadania a to co innego. Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Musisz mieć dokument że posiadasz wykształcenie rolnicze technik rolnik wystarczy, nieważne jak zdobyty, aby legalnie;-) musisz prowadzić gosp. mieć ziemię na własność lub wydzierżawić min. średnią krajową i przez rok po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy być ubezp. w krus w pełnym zakresie z mocy ustawy jako rolnik. To tak w skrócie.

 

A gdzie kolega znalazł taki zapis? nic takiego nie ma, nie może stanowić współwłasności ani współposiadania a to co innego.

"Wymagana powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi stanowić tylko własność beneficjenta, użytkowanie wieczyste, dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Okres dzierżawy nie może być krótszy niż 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, obowiązuje okres co najmniej 6 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy." Zależy od interpretacji i treści podpisanych umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli nie można ubiegać się o dotację jeżeli będzie się posiadać na własność np. 2 ha, a resztę brakującą do średniej krajowej z dzierżawy notarialnej na 10 lat od prywatnej osoby która na pewno nie jest skarbem państwa ani jednostką samorządu terytorialnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj