Polecane posty

Endriu42    11

Koledzy mam wykształcenie technik agrobiznesu, ilość hektarów możliwych do przejęcia to nie problem ale jak to jest z tym stażem w gospodarstwie 3 letnim? Rodzice są ubezpieczeni w ZUS i ja też. co muszę zrobić żeby z tym stażem było ok?

Staż jest potrzebny tylko jeżeli ktoś nie ma wykształcenia rolniczego a technik agrobiznesu to wykształcenie średnie rolnicze.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny8821    0

Panowie mam pyt. nie wiem czy ono juz padło czy nie. przeglądam forum ale nie widzialem. mianowicie czy jeśli ktos skorzysta z MR to czy pozniej bedzie mogł skorzystac z tej pomocy dla malych gosp ktora ma niby byc w nowym programie na lata 2014 - 2020? czy raczej nic nie wiadomo jakie to zasady itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Darmową kasę można dostać tylko raz, reszta to już tylko modernizacja i kupowanie na spółkę z UE :P

Może ktoś polecić jakiś portal od biznes planów itp. spraw odnoście dotacji? Czy każdy raczej lokalnie szuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanie, składając wniosek na MR muszę być ubezpieczony w KRUS, jeśli tak to przez jaki okres przed złożeniem wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

NIE możesz jako ROLNIK dłużej niż 12 miesięcy, najlepiej wcale :P

Jako domownik możesz ile chcesz, jak nie masz wykształcenia rolniczego to staż w gospodarstwie Ci leci.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

A co do tego stażu jezeli pracuje w gospodarstwie od małego to ktos raczej musi to poswiadczyć i czy sa jakies zastepcze punkty zamiast wykształcenia.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Darmową kasę można dostać tylko raz, reszta to już tylko modernizacja i kupowanie na spółkę z UE :P

Może ktoś polecić jakiś portal od biznes planów itp. spraw odnoście dotacji? Czy każdy raczej lokalnie szuka?

A czego kolega nie rozumie w biznesplanie może pomogę :-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

Czy możliwe jest otrzymanie dotacji bez wykształcenia rolniczego posiadając tylko staż ? jak tak ile on musi trwać i jak to udowodnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

A co do tego stażu jezeli pracuje w gospodarstwie od małego to ktos raczej musi to poswiadczyć i czy sa jakies zastepcze punkty zamast wykształcenia.

W mr możesz staż poświadczyć tylko ubezpieczeniem s Krus jako domownik lub okresami zatrudnienia na umową o pracę w gospodarstwie. To że pomagałeś tylko rodzicom bez ubezpieczenia lub innych dokumentów nic nid daje. Punkty dostaniesz za powierzchnię gosp. i stopę bezrobocia w powiecie. Za wykształcenie 0 jak nie masz.

 

Czy możliwe jest otrzymanie dotacji bez wykształcenia rolniczego posiadając tylko staż ? jak tak ile on musi trwać i jak to udowodnić ?

można ale albo uzupełnisz później wykszt. albo udokumentujesz staż w sposób jak opisałem powyżej. W zależności jakie masz wykształcenie 3 lub 5 lat stażu.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

A czego kolega nie rozumie w biznesplanie może pomogę :-)

 

W sumie to jeszcze do niego nie zaglądałem :) szukam info gdzie ew. szukać pomocy, czytałem tu na forum, że dobrze jest mieć z jakąś firmę która w tym siedzi w razie jakiś poprawek, niejasności itp.

 

Co do stażu to od kiedy on się liczy? Moi rodzice byli kiedyś rolnikami, jak nie byłem jeszcze pełnoletni i na pewno byłem przez nich jakoś ubezpieczony. Później ojciec poszedł na ZUS, a matka założyła działalność też na zus jak się nie mylę. Chodzi mi oto czy staż liczy się od ukończenia 18lat czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

czyli w punktacji podczas naboru liczy sie wyksztalcenie posiadane, czy deklarowane do uzupelnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

a jak ja mam wyższe nie rolnicze, i teraz robię kurs zaoczny na rolnika (w czerwcu kończę) to jak jest z tym stażem? mam czy nie mam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Lepiej gdybyś je miał,ale premia nie zalezy tylko od wykształcenia.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

W sumie to jeszcze do niego nie zaglądałem :) szukam info gdzie ew. szukać pomocy, czytałem tu na forum, że dobrze jest mieć z jakąś firmę która w tym siedzi w razie jakiś poprawek, niejasności itp.

 

Co do stażu to od kiedy on się liczy? Moi rodzice byli kiedyś rolnikami, jak nie byłem jeszcze pełnoletni i na pewno byłem przez nich jakoś ubezpieczony. Później ojciec poszedł na ZUS, a matka założyła działalność też na zus jak się nie mylę. Chodzi mi oto czy staż liczy się od ukończenia 18lat czy wcześniej?

Jak będziesz miał jakieś wątpliwości przy wniosku i prg to pisz trochę a nawet myślę że sporo wiem o tym ;-) napewno byłeś jako dziecko ubezpieczony przez rodziców i w trakcie nauki w szkole. Ale raczej nie jako domownik jak się uczyłeś dziennie. Wtedy rodzice płacą za siebie składki a za Ciebie nie muszą. Dopiero jak się nie uczysz i nie pracujesz to ubezpieczają Cię jako domownik i płacą za Ciebie składkę. To się dopiero liczy. W krus dadzą Ci zaświadczenie czy podlegałeś ubezp. i w jakim zakresie. Będzie to też potrzebne do wniosku.

 

ale obowiązkowe jest czy nie ?

Obowiązkowe albo wykształcenie albo staż. Jak nie masz jednego i drugiego to będziesz musiał w ciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie. Jeśli nie zmienią zasad

 

czyli w punktacji podczas naboru liczy sie wyksztalcenie posiadane, czy deklarowane do uzupelnienia?

Liczy się posiadane.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

w czerwcu mam egzamin na rolnika ale nie wiem czy zdam :P a krus mam opłacany chyba ze 3 lata wystarczy tyle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

a jak ja mam wyższe nie rolnicze, i teraz robię kurs zaoczny na rolnika (w czerwcu kończę) to jak jest z tym stażem? mam czy nie mam ?

Staż to staż wykształcenie to wykształcenie, jak skończysz ten kurs to będziesz miał wykształcenie i staż niepotrzebny.

 

w czerwcu mam egzamin na rolnika ale nie wiem czy zdam :P a krus mam opłacany chyba ze 3 lata wystarczy tyle ?

ale oprócz krus masz jakie wykszt. srednie wyzsze czy podstawowe?

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Byłem dzisiaj w Krakowie na forum młodych rolników i gościu z ARIMR mówił ze nabór na MR będzie w maju ewentualnie w czerwcu na starych zasadach.Zmienia sie tylko wysokośc premii z 75 do 100tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

po zawodówce jestem

Przy wykszt. zawodowym innym niż rolnicze to trzeba 5 lat stażu.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Endriu42 już nie będę pisał na PW i za pytam tu a odpowiedzi może i innym się przydadzą.

Więc tak, kolega ukończył zawodówkę, chyba rolniczą bo nazwa jej mówi coś o mechanizacji rolnictwa, a następnie ukończył zaocznie średnią szkołę (liceum zaoczne) do matury nie podchodził. Czy on posiada już odpowiednie wykształcenie rolnicze wymagane przy MR?

 

Oraz drugie pytanie. Osoba w dniu dzisiejszym prowadzi DG i jest na ZUS. Kiedy musi zakończyć DG (zrezygnować z ZUS) aby móc składać wniosek na MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj