Polecane posty

farmer_89    20

dowiadywałem się ogladajac zetora u dealera i powiedzieli ze już ruszyly kredyty preferencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

aha to super ze nie trzeba mieć plyty bo to duże koszty a ta kontrola u młodych rolnikow jak wypada? czepiają się bardzo? jest się czego obawiać?

 

 

Jak masz wszystko ok to nie ma się czego bać. Czy się czepiają to chyba zależy od tego na kogo się trafi.

U mnie sprawdzali działki, strukturę zasiewów czy się zgadza z PRG, ewidencję ŚOR, księgę stada, itp. Ogólnie sprawdzają to wszystko co obowiązuje każdego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Mam pytanie? można premie mr połączyć z kredytem preferencyjnym na zakup ciągnika?

 

 

 

 

tak tylko w ciągu 3 lat musisz spłacić kredyt aby ciągnik był twoją własnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@daniel18 a tobie skąd takie nieprawdziwe informacje się wzięły? Można do premi młody rolnik wziąść kredyt np. młody rolnik, niema żadych przeciwskazań i nieprawdą jest, że tylko na 3 lata. Wystarczy mieć ciągnik zarejestrowany na siebie, a nie na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

badzio9909789 Hmm wydaję mi że sama rejstracja nie wystarczy trzeba dowody na przesłanie pieniędzy itd Najwyżej masz sprawdzone informacje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biorąc kredyt dostajesz go na swoje konto i ze swojego konta robisz przelew na ciągnik, i tym samym masz potwierdzenie zapłaty. Sprawdzone na własnej skórze, jak i inni też tak robili. Mało tego w regulaminie Premi Młodego Rolnika jest napisane, że premie można łączyć z kredytami preferencyjnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Jak jest traz panowie z naborem wniosków na Młodego Rolnika ?

 

wiadomo coś ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

panowie czy opłacał ktoś krus wstecz bo brakuje mi roku i nie wiem czy mógł bym go opłacić wstecz z odsetkami-robił tak ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak masz tam znajomości to nie ma problemu ale jak pójdziesz do okienka i powiesz że tak chcesz to powiedzą że nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

 tak opłacał a nie ma znajomości.... :ph34r::blink:

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Dziwne żeby oni kasy nie chcieli :lol: może się coś zmieniło???Ogólnie Zorro zadźwoń i zapytaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

wydaje mi sie że to sprawa nie na telefon i trzeba chyba uderzyć do kierownika oddziału i spytać konkretnie-jak coś bedę wiedział to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomoc nie może być przyznana po upływie 18 miesięcy prowadzenia działalności rolniczej.

 

 

Witam Was, przeczytałem tą notke i zastanawiam sie co to może znaczyć- czy to że można sie ubiegać do 18-nastego miesiąca od przekazania gospodarstwa? Za odp dziękuje

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

panowie czy opłacał ktoś krus wstecz bo brakuje mi roku i nie wiem czy mógł bym go opłacić wstecz z odsetkami-robił tak ktoś?

oplacales krus jako domownik czy juz jako wlasciciel gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Jak jest traz panowie z naborem wniosków na Młodego Rolnika ?

 

wiadomo coś ?

dziś byłem na szkoleniu z ochrony roślin.

był facet z agencji i mówił,nabór wniosków ma odbyć się kwiecień-maj.jaka prawda z tego to nie wiadomo.

zależy od naszego rządu.ponoć Bruksela się zgodziła.

poz...............

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niedawno wysłali zapytanie do Brukseli. Na odpowiedź mają czekać 2-3 miesiące. Na darmo zapytania nie wysyłali po za tym mówią o tym już od dłuższego czasu więc bardzo możliwe że nabór będzie kwiecień/maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

opłacam krus jako domownik i brakuje mi tego roku i spróbuje go opłacić wstecz a czy sie uda to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrchomik    0

Witam chciałbym się dowiedzieć czy w biznes planie mam zapisaną produkcje i ją przekroczę w tych 5 latach coś mi grozi lub coś??? O i chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy opasy mogę trzymać w jednej oborze z trzodą??? I ile metrów od obory musi być szambo lub płyta czy to nie ważne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

toć już nie raz było to pisane,w stosunku do założeń zawartych w biznes planie możesz mieć 30% różnicy, jeżeli więcej to musisz wprowadzić zmiany do biznes planu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrchomik    0

czyli w raz z rozwojem??? Bo w planach mam przerobienie stodoły na oborę dla opasów i dla tego pytam :P

Edytowano przez Mrchomik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witam chciałbym się dowiedzieć czy w biznes planie mam zapisaną produkcje i ją przekroczę w tych 5 latach coś mi grozi lub coś??? O i chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy opasy mogę trzymać w jednej oborze z trzodą??? I ile metrów od obory musi być szambo lub płyta czy to nie ważne???

 

nie mozesz miec świn z bydłem musi byc jakaś oddzielone sciana i drzwi i wowczas mozna

szambo mam 2m od obory a miała byc przy fundamencie ale okazały sie słąbe i odeszlismy na 2m od sciany a płyta zaraz za ściana i wszystko robione tak jak ma byc plany pozwolenia itd. cała biurokracja ale to było w 2008r. dzis moze byc inaczej

 

produkcje czy to hodowle czy zasiewy moga sie roznic 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w stosunku do założeń zawartych w biznes planie możesz mieć 30% różnicy, jeżeli więcej to musisz wprowadzić zmiany do biznes planu

 

nawet ARiMR się w tym zakresie obudziła, w ubiegłym tygodniu pokusili się o wyjaśnienie w jaki sposób wyznacza się zmianę struktury produkcji:

http://www.arimr.gov.pl/nc/wazne/artykuly/arimr-przypomina-beneficjentom-premii-dla-mlodych-rolnikow.html?tx_ttnews%5BbackPid%5D=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj