Polecane posty

Optimus    71

no wlaśnie ja tez nie mam płyty a mam bydlo na płytkiej ściółce i nie wiem czy moge startować po MR .A jakbym wpisał w biznesplanie ze ta te pieniadze zrobie własnie płyte bo na chwile obecną nie spełniam tego warunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

znajomy otrzymał wezwanie do wyjaśnień, wynikają one ze zmiany struktury zasiewów o więcej niż 30% w 5 roku realizacji biznesplanu, czy w związku z tym może spodziewać się konieczności zwrotu 100% pomocy?

Miałem też taki przypadek, ale napisałem wniosek o zmiane biznesplanu i w ostatnim roku wpisałem tak żeby pasowało i zeby ESU było wieksze niż w pierwszym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Jak przysłali mi pismo ze niezgadza sie mój biznesplan z realizacja z bisnesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0
Napisano (edytowany)

witam

 

W tym momencie sieje żyto na paru hektarach i niespełniam wymogu 4esu

i dlatego mam pytanie czy mogę dopiero po przyznaniu młodego rolnika wpisać w biznes planie np.uprawę ziemniaka jadalnego i chodowle tuczników co zwiększyło by liczbe esu do 4 ,czy to by było zaliczone ?

 

Czy ten wymóg muszę już spełniać przed wnioskiem czy jakiś czas od wniosku?

Edytowano przez slepy78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Poziom wartości ekonomicznej co manjmniej 4 esu możesz osiągnąć w ciągu 3 lat od dnia otrzymania wsparcia, o ile się nie mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Witam.

 

Chodzi o warunki spełnienia wykształcenia. Czy dobrze doczytalem, że trzeba mieć rolnicze wykształcenie przy skladaniu wniosku - czyli nie można go uzupełnić.l?

Czy jest możliwość jakiegoś rolniczego krótkiego kursu/szkoły, które by dawały wykształcenie rolnicze?

 

Po drugie jeśli chodzi o staż to liczony może być on od 16 lat?

Słyszałem kiedyś o kwestii możliwości opłacenia krusu do tylu aby ten staż się naliczył.

 

Mam nadzieję, że innym też odpowiedź. na to pytanie się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Na te pytania były już w tym temacie odpowiedzi, więc niech inni, ruszą te cztery...palce i przeklikają kilka stron wstecz. Faktycznie, odpowiedzi na te pytania też im się przydadzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slepy78    0

 

3. Osiągnąć nadwyżkę bezpośrednią z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie równą co najmniej 4 ESU (Europejska Jednostka Wielkości Ekonomicznej) i nie mniejszą niż wartość nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

 

Czyli w dniu składania wniosku trzeba mieć już 4 esu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

@Optimus, jak płyta obornikowa kiedyś była nakazem a kto nie miał to kara jeśli by była kontrola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

juz wszystko wiem byłem w ODerze dzis i sie pytałem nie jest potrzebna płyta do MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3
Napisano (edytowany)

Optimus nie sluchaj do konca ludzi z odr bo oni czesto nie maja racji i gadaja glupoty, sam dobrze sie o tym przekonalem, lepiej zaczerpnij info z bardziej wiarygodnego zrodla

Edytowano przez konrad451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja tez się wcześniej dowiadywałem i powiedzieli ze tez nie jest obowiazkowa tylko te wielkie gospodarstwa maja obowiazek

wszędzie mowia inaczej i nie wiadomo kogo sluchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A kto wam powiedział, że jest wymagana płyta? Nawet na obszarach OSN nie jest wymagana jeśli chów jest na głębokiej ściółce i w okresie zimowym obornik nie jest przechowywany na obszarze OSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Koledzy nie dajmy się zwariować, co to za teoria że duże gospodarstwa maja obowiązek posiadania płyty? Bez względu na to czy gospodarstwo jest małe czy duże nie ma ogólnego obowiązku posiadania płyty. Płyta jest obowiązkowa na terenach OSN czyt. obszary szczególnie narażone na wpływ azotu, domniemam że również sytuacja może być analogiczna na obszarach typu "natura2000" i innych tego rodzaju tworach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Witam

Jeśli mam jedną oborę na głębokiej ściółce to trzeba mieć płytę, a mam drugą oborę na rusztach i zbiornik tylko pod rusztami to muszę budować nowy zbiornik na zewnątrz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak jak było już to wielokrotnie pisane płyty NIE TRZEBA mieć. Zbiornik na gnojowicę musi pomieścić odchody produkowane przez 4 miesiące a na OSN przez 6 miesięcy, nie musi to być zbiornik zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wystarczy znać zasady cross-compliance i dodatkowe na OSN. ARiMR dla młodych rolników ma takie same wymagania odnośnie płyt obornikowych jak od reszty rolników. Jestem beneficjentem MR z ostatniego naboru, miałem kontrolę wiec można powiedzieć jestem na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

aha to super ze nie trzeba mieć plyty bo to duże koszty a ta kontrola u młodych rolnikow jak wypada? czepiają się bardzo? jest się czego obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamu    0

Mam pytanie? można premie mr połączyć z kredytem preferencyjnym na zakup ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

No właśnie Ciekaw jestem czy ktoś już tak robił ? MR Połączyć z MGR podam za przykład Ciągnik wartości 220 tyś - MGR 60 %[ Nowy prow] wiec zostaje 88 i rozliczamy 52.5tyś MR i zostaje nam do spłaty 35.5 tyś Jesli ktoś nie ma gotówki wiec jak to rozliczyć Czyżby można wźiąć kredyt na cały Ciągnik ? Byłby wtedy rozliczony Ciągnik z MR z KREDYTEM ? Wszystkie ceny mam na myśli netto ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj