Polecane posty

biznes12    23

zadne kombinacje po prostu pytam ;) i dzięki za potwierdzenie moich obaw ;P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam wszystkich z naboru 2011 otrzymaliście już już oświadczenie beneficjenta premii MR i Listę kontrolną ? Ja już otrzymałem a nie upłyną jeszcze termin 3 lat od samodzielnego prowadzenia gsp więc zadzwoniłem do Agencji i odebrała miła pani która mi wszystko objaśniła ze po upływie 3 lat a ten termin jest liczony od momentu wystawienia zaświadczenia o samodzielnym prowadzeniu gsp w moim przypadku to styczeń 2012 czyli oświadczenie beneficjenta muszę wysłać w styczniu 2015 a lista kontrolna zostaje u mnie i wrazie kontroli na miejscu muszę ja udostępnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

witam po dłuższej przerwie ;)

Panowie zadam po raz kolejny zapewne takie pytanie ale na prawdę nie chce mi sie szukac tego w tym temacie bo jest tego bardzo dużo ;) Czy do premii młodego rolnika liczą się dzierżawy?

W ostatnim naborze się liczyły w nowym Prow sa plany że nie będą się liczyły.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Witam wszystkich z naboru 2011 otrzymaliście już już oświadczenie beneficjenta premii MR i Listę kontrolną ? Ja już otrzymałem a nie upłyną jeszcze termin 3 lat od samodzielnego prowadzenia gsp więc zadzwoniłem do Agencji i odebrała miła pani która mi wszystko objaśniła ze po upływie 3 lat a ten termin jest liczony od momentu wystawienia zaświadczenia o samodzielnym prowadzeniu gsp w moim przypadku to styczeń 2012 czyli oświadczenie beneficjenta muszę wysłać w styczniu 2015 a lista kontrolna zostaje u mnie i wrazie kontroli na miejscu muszę ja udostępnić

o jakie oświadczenie i listę kontrolną chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Witam chcialem się zapytać czy np jak ja mam gospodarstwo wziołem MR i maszyny na Prow 5 lat mija (2007-2013) . Czy mogę przepisać gosp na brata i czy on dostanie Mr i Prow (2014-2020)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mam pytanie do młodych rolnikow z naboru 2011 lub starszego: jak wygladala ta kontrola po 3 latach od samodzielnego prowadzenia gospodarstwa co sprawdzali i czy się bardzo czepiali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

@fireseba, gdzie te szkoły zamykają bo w pobliżu mnie wszystkie które były to i są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam chcialem się zapytać czy np jak ja mam gospodarstwo wziołem MR i maszyny na Prow 5 lat mija (2007-2013) . Czy mogę przepisać gosp na brata i czy on dostanie Mr i Prow (2014-2020)?

jak minie 5 lat zobowiązania Twojego to możesz przekazać gosp bratu i jak on bedzie spelnial warunki to dostanie dofinansowanie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Napisano (edytowany)

Narazie w obowiazujacym rozp. mozna uzupelnic wykszt w ciagu 3 lat. A jak bedzie nie wiadomo do konca. Sa plany zeby w prow 14-20 nie mozna bylo uzupelniac. A jak bedzie kto wie.

 

 

To znaczy mi nie chodzi o PROW 14-20, lecz o nabór na starych zasadach, czyli ten, który będzie teraz w nabliższym czasie. A pytam się dlatego, bo teraz będą decydowały punkty za te wykształcenie. Więc jeśli jestem teraz na studiach rolniczych i kończę je za rok, to we wniosku będę mógł wpisać, że będę miał wyższe rolnicze (będę miał za rok), czy średnie nierolnicze i staż w rolnictwie (które mam obecnie). Gdyby teraz nie liczyło się na starcie wykształcenie to bym się nie pytał, ale jak decydować mają punkty za nie to wolę się upewnić. Nie wiem czy jasno to napisałem, ale ma nadzieję, że zrozumiale.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1
Napisano (edytowany)

@Endriu42, jesteś pewien?

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartko944    5

Hmmm, zobowiązania mógłbyś przejąć ale na pewno nie dostaniesz Młodego rolnika ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1
Napisano (edytowany)

@bartko944, to jak i MR to i na PROW tez liczyć nie można jak już raz wzięte było?

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11
Napisano (edytowany)

Endriu42 jesteś pewien ?

no jak Twoje zobowiązania się skińczą to robisz co chcesz z gosp. Wiec nic nie stoi na przeszkodzie przekazaniu dla brata.

 

 

 

 

To znaczy mi nie chodzi o PROW 14-20, lecz o nabór na starych zasadach, czyli ten, który będzie teraz w nabliższym czasie. A pytam się dlatego, bo teraz będą decydowały punkty za te wykształcenie. Więc jeśli jestem teraz na studiach rolniczych i kończę je za rok, to we wniosku będę mógł wpisać, że będę miał wyższe rolnicze (będę miał za rok), czy średnie nierolnicze i staż w rolnictwie (które mam obecnie). Gdyby teraz nie liczyło się na starcie wykształcenie to bym się nie pytał, ale jak decydować mają punkty za nie to wolę się upewnić. Nie wiem czy jasno to napisałem, ale ma nadzieję, że zrozumiale.

We wniosku musisz wpisać to co będziesz miał na dzień składania wniosku bo trzeba to też udokumentować. Jak nie masz wykształcenia to zaznaczasz że uzupełnisz w ciągu 3 lat. Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Czyli we wniosku na chwilę obecną złożę że mam wykształcenie średnie nierolnicze i staż w rolnictwie to będę miał 3 punkty, a za rok miałbym tych punktów 5 (uzupełnię), więc ciekawe co oni policzą teraz przy podejmowaniu kto dostanie premię a kto nie, czy będzie tych punktów 3 czy 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11
Napisano (edytowany)

No raczej to co masz na chwile obecna, w rozp. masz zapis wnioskodawca posiada a nie będzie posiadał czy uzupełni.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta
  • Like 1

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Więc raczej ciemno to widzę, ale być może będzie inaczej jeszcze. Ok, podziękował za informację i kciuka zostawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

Dzisiaj w AGROBIZNESIE mówili że nabór na młodego rolnika będzie za około 2, 3 miesięcy czekają na potwierdzenie z brukseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Zofia Szalczyk z MRiRW powiedziała dziś w Agrobiznesie, że został wysłany wniosek do Komisji Europejskiej o przesunięcie środków chyba z mikroprzedsiębiorstw ze starego budżetu na MR właśnie. Procedura ma byc zamknięta w ciągu 2-3 miesięcy. Mówili też, że największy nacisk będzie na hektary i kwalifikacje zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

w końcu coś powiedzieli w Agrobiznesie... trzeba czekać na reakcję Brukseli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
Napisano (edytowany)

Oby się tylko nie okazało że będzie jak z ostatnim naborem prow-u ! Chętnych co nie miara a pieniędzy wystarczy dla..? No właśnie ciekawe dla ilu :|

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

trzeba być w dobrej myśli i miec nadzieje że dojdzie do te premii bo u nas to wszystko możliwe ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Witam. Mam pytanie. Mam wykształcenie średnie (technik rolnik) pozytywnie ukończone egzaminy zawodowe i mature. Od dziecka pracuje na gospodarstwie ale dodatkowo od 6 lat pracuje poza gospodarstwem i jestem na ZUSie i chciałbym się starać o premie. Czy wystarczy jeśli w trakcie składania wniosku zwolnie się i przejde na KRUS czy już kilka lat wstecz powinienem opłacać składki KRUS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryst    0

Witam,

to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość.

Wiadomo jest że jeśli oboje małżonków spełniają wymagania MR to wniosek może złożyć tylko jedna osoba. A co jeśli w dniu składania wniosku nie jestem jeszcze małżeństwem z moją dziewczyną dopiero po kilku miesiącach od złożenia wniosku bierzemy ślub. Czy o MR możemy starać się oboje?? Ślub już zaplanowany żeby ktoś nie powiedział, że to wyciąganie kasy. Ale jeśli jest taka możliwość i nabór będzie odpowiednio wcześnie to warto skorzystać. I jeszcze jedno pytanie co jeśli podpisanie umowy na MR nastąpi już po ślubie. Ważna jest data złożenia wniosku czy podpisania umowy??

 

Dodam że to pytanie czysto teoretyczne na razie, bo jeszcze nie ma żadnych terminów składania wniosków. Ale warto o takie rzeczy popytać bardziej doświadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trus22    3

będziesz musiał się zwolnic z miesiąc wcześniej za czym wniosek złożysz , dlatego ze do wniosku jest potrzebny dokument z Krus. Przynajmniej tak było we wcześniejszych naborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
Napisano (edytowany)

DjFarmerr wcześniej nie musisz opłacać.

trus22 jaki to dokument ?? Co on ma stwierdzać ??

Myślałem, ze dopiero po otrzymaniu decyzji z ARiMR należy zrezygnować z pracy.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj