Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol3211    0

Tylko młody rolnik jesli bedzie w 2014 to bedzie z przesunietych srodków z programu z lat 2007-13. Chyba ze coś się zmienił.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

A to sorki , teraz przeczytałem projekt nowego PROW i jednak bedzie 100 tyś w dwóch ratach 80% i 20% , to albo Top Agrar podała info na młodego ze starego PROW albo skłamali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

już mnie coś trafia jak ta gimbaza tu spamuje zacznijcie kU....WA czytac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Własnie czytałem tylko w TAP podali tak a na stronie Ministerstwa inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Polagra-Premiery

 

Tutaj piszą o tym że możliwe że jeszcze w tym naborze co ma być teraz z tych przesunięć mogą zrobić dofinansowanie 100tys. zł.

 

"– Czekamy jeszcze na odpowiedź z Komisji Europejskiej i uruchomimy nabór wniosków, który pozwoli na skorzystanie ze środków ok. 7 – 8 tys. młodych rolników. Przewidujemy wsparcie dla jednego gospodarstwa w wysokości 100 tys. zł. To już konkretna pomoc – zaznaczył szef resortu."

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

http://www.minrol.go...olagra-Premiery

 

Tutaj piszą o tym że możliwe że jeszcze w tym naborze co ma być teraz z tych przesunięć mogą zrobić dofinansowanie 100tys. zł.

 

"– Czekamy jeszcze na odpowiedź z Komisji Europejskiej i uruchomimy nabór wniosków, który pozwoli na skorzystanie ze środków ok. 7 – 8 tys. młodych rolników. Przewidujemy wsparcie dla jednego gospodarstwa w wysokości 100 tys. zł. To już konkretna pomoc – zaznaczył szef resortu."

 

Panie nawet nie wiesz jaką mi radość dziś sprawiłeś :D Najlepsze info dnia :) tylko aby się to spełniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2
Napisano (edytowany)

Hmm o ile będzie większa premia to będzie mniej wniosków rozpatrzonych pozytywnie nawet o 2 tyś wniosków mniej a co to jest 7-8 tyś na Polske jak kropka w na bałtyku :D

Edytowano przez Damian20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

tylko żeby dostać te 100tys na pewno trzeba mieć grubo ponad 20 ha i do tego produkcje zwierzeca ...... będzie sito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe ciekawe to sie zaczyna robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no dobra a jak ktos teraz np wniosek zlozy o te 100 tys na starych zasadach i nie dostanie to bedzie mogł startowac w nowym naborze na nowy mr czy jak to jest ? bo ziemie przepisuje sie dopeiro jak sie dostanie decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Tak złożenie wniosku do niczego Cię nie zobowiązuje i można w każdej chwili zrezygnować ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Zamiast podwyższać premię powinni pozwolić startować tym co w okresie od ostatniego naboru przejęli gospodarstwa. Bo gdzie tu sprawiedliwość. Nabory powinny być co roku jeżeli miałyby być takie zasady, bo to sprawia że każdy ma równą szanse, a nie że premię dostaną ci co w dobrym roku przejęli gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

moim zdaniem premie na start powinien otrzymać każdy młody rolnik który przejal gospodarstwo i chce je rozwijać, dzisiaj bez funduszy unijnych nie ma szans na rozwój mniejszych i średnich gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

tylko żeby dostać te 100tys na pewno trzeba mieć grubo ponad 20 ha i do tego produkcje zwierzeca ...... będzie sito

 

Jeśli punktacja będzie taka jak poprzednio to produkcja zwierzęca nie będzie miała znaczenia. Nie liczy się ESU a jedynie ilość ha, bezrobocie i wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
Napisano (edytowany)

jankes123

 

 

no dobra a jak ktos teraz np wniosek zlozy o te 100 tys na starych zasadach i nie dostanie to bedzie mogł startowac w nowym naborze na nowy mr czy jak to jest ? bo ziemie przepisuje sie dopeiro jak sie dostanie decyzje

Jak żeby startować to naboru to chyba trzeba być posiadaczem ziemi.Masz ziemie i jak nabór nie będzie w przeciągu 18miesięcy to już nie jesteś młodym rolnikiem pomimo że nie przekroczyłeś 40 lat ,chyba tak to powinno być ,jak źle piszę to poprawcie mnie

 

farmer_89 w ten sposób będą się zrzeszać małe rodzinne gospodarstwa ,które kiedyś z dziada pradziada były rozdzielane na dzieci a teraz mamy przez ten sposób w Polsce duży odsetek małych gospodarstw gdzie średnia kawałka to 1ha

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

zle mowisz zeby startowac na MR nie trzeba miec ziemi ba nawet nie mozna miec jej dluzej niz 12 m-cy po pozytywnej decyzji MR masz chyba 6 m-cy na przejecie gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Zamiast podwyższać premię powinni pozwolić startować tym co w okresie od ostatniego naboru przejęli gospodarstwa. Bo gdzie tu sprawiedliwość. Nabory powinny być co roku jeżeli miałyby być takie zasady, bo to sprawia że każdy ma równą szanse, a nie że premię dostaną ci co w dobrym roku przejęli gospodarstwa.

 

Dobrze prawisz kolego. Ja mam gospodarstwo 3 lata prawie i 21 lat. Nie jestem młody rolnik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Granica jednego roku jest po prostu śmieszna. A mati0907 nie mogłeś się załapać na poprzedni nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Planuję skorzystać z MR ale mam dylemat z budynkami, mianowicie są one w dzierżawie mojego brata i utrzymywanę są w nich krowy mleczne.Czy bedzie to stanowiło jakiś problem?Mam zamiar dostawić kawałek budynku dlatego wolał bym przejąć wszystko razem z budynkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Granica jednego roku jest po prostu śmieszna. A mati0907 nie mogłeś się załapać na poprzedni nabór?

 

Nie byłem jeszcze pełnoletni, nie cały miesiąc chyba brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Planuję skorzystać z MR ale mam dylemat z budynkami, mianowicie są one w dzierżawie mojego brata i utrzymywanę są w nich krowy mleczne.Czy bedzie to stanowiło jakiś problem?Mam zamiar dostawić kawałek budynku dlatego wolał bym przejąć wszystko razem z budynkami.

Lepiej żeby budynek był twoją własnością bo pozwolenia na budowe powinny być na Ciebie jak chcesz to finansować z mr.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Panowie mam pytanie chce skorzystac z MR mam ziemie i wyksztalcenie tylko w gospodarstwie niie mam plyty gnojowej i zbiornika, tylko zbiornik pod oborą czy bedzie to problemem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj