Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek8    0

Witam ogłoszenie terminu na młodego rolnika przez ARiMr powinno być 14 dni przed dniem rozpoczęcia przyjmowania wniosków.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

A jeśli chodzi o MR na nowych zasadach to jest napisane ze wartość gospodarstwa od 20 tys do 100 tys euro. Czy ta wartość musi być spełniona w dniu składania wniosku czy po iluś tam latach dojść do tego pułapu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

To o czym piszesz dotyczy naboru z PROW 2014-2020, który ma być uruchomiony (podobno) od 2015 roku. Jednak dokładnych /potwierdzonych zasad jeszcze nikt nie zna. MR o którym mowa w tym temacie dotyczy PROW 2007-2013 (czyli tego na starych zasadach) i także nie ma żadnej pewności, że ten dodatkowy nabór zostanie uruchomiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

witam :) czy bedąc ubezpieczony w Krus jako domownik tzn opłacam 1/3 składki mogę skorzystac z programu Młody rolnik? pozostałe warunki spełnione, i to z tego co czytam, będe miał dużo punktów. mam rodziców w wieku 55 lat, wiec czy jest sens czekac na nowy PROW i wtedy skorzystac z programu i np renty strukturalnej dla ojca( o ile będzie)? z góry wielkie dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja się spytam o wykształcenie bo nie znalazłem tego tutaj:

 

robię teraz zaocznie kurs w technikum na rolnika- i mam pytanie, czy aby otrzymać premię MR wystarczy kurs R3 czy trzeba mieć ten następny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam

 

Mam pytanie do beneficjentów: miał ktoś problem z kontolą MR w 5 roku po wypłacie premii? Chodzi o porównanie struktury zasiewów i ich powierzchni oraz deklarowanej liczby zwierząt w biznesplanie składanym we wniosku, a zasiewami i powierzchnią, do której pobiera się dopłaty oraz zwierzętami zarejestrowanymi w agencji. Po przekroczeniu in plus/in minus zasiewów czy też liczby zwierząt deklarowanych w biznesplanie o więcej niż 30 procent - premia do zwrotu z odsetkami. Przykład: młody przejmuje 20 ha, robi wniosek na 20 ha, dostaje premię, po jakimś czasie dokupuje np. 10 ha i zasiewa, pobiera do tego dopłaty, ale nie zrobił korekty biznesplanu lub powiększa oborę czy chlewnię i powiększa obsadę i zamiast 10 krów czy świń trzyma 14, ale nie zrobił korekty - po 5 latach premia do zwrotu z odsetkami!!! Taki zapis jest w rozporządzeniu RM, ale nie ma go w Decyzji o przyznaniu środków. Dużo osób o tym nie wie, dużo osób ma zwracać premie w skali kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

A ktoś może wie, jakie są zasady przeznaczania tych pieniędzy? Jakie maszyny kupić można a jakich nie, no i ogólnie na co można przeznaczyć te pieniądze na nowych warunkach albo na tych, które obowiązywały w ostatnim naborze, bo rozumiem że w tym będą takie same ?

Edytowano przez fioletowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Do jasnej ciasnej, myślisz, że te prawie 500 stron wstecz modlitwę o dobre plony układali?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luuuuk    2

witam. mam takie pytanie bo przeszukanie tylu stron jest troche meczoce, mam zrobiony kurs na zawód rolnika, z dyplomem po egzaminie powierzchnia gospodarstwa jest wystarczajaca do otrrzymania premii ale pracuje na etacie i mam opłacany zus czy jesli rodzice by mi przepisali gospodarwstwo to mam mozliwosc uzyskania dotacji na młodego rolnika? dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@Peron,

Aż tak strasznie to nie wygląda. Ja miałem za mało świń (różnica przekroczyła 30%), nie informowałem o tym Agencji. Zadzwonili i kazali zmienić w biznesplanie. Mówili, że gdybym miał za dużo, to nie byłoby problemu. Być może to było pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, ale nie sądzę, że w takich przypadkach zabierają całą premię. Lepiej trzymać się biznesplanu, bo akurat w tych sytuacjach, współpraca z powiatową Agencją, układa im się bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

@luuuk przeczytaj góra 10 stron do tyłu, było o tym na pewno i to nie raz


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musisz się ubezpieczyć po złożeniu wniosku, otrzymaniu decyzji i przejęciu gosp. w Krus w pełnym zakresie jako rolnik. Zus odpada. Na co najmniej rok, poki co.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ale jak masz za dużo o 30% to też musisz zmienić biznesplan jak nie chcesz mieć problemów z agencją. najlepiej mieć tyle ile się zadeklarowało w biznesplanie ewentualnie pare sztuk więcej ze względu na wybrakowanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

witam mam pytanko kiedy ma mi ojciec przepisać gospodarstwo po otrzymaniu decyzji na mr czy przed. bo rużnie mówią. mi sie wydaje że najlepiej po otrzymaniu decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

witam mam pytanko kiedy ma mi ojciec przepisać gospodarstwo po otrzymaniu decyzji na mr czy przed. bo rużnie mówią. mi sie wydaje że najlepiej po otrzymaniu decyzji

Po odebraniu decyzji masz 180 dni na przejęcie gosp.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Proszę o pomocne informacje :

Do wniosku MR nie dołączyłem oświadczenia o spełnieniu minimalnych standardów w zakresie higieny, ochrony środowiska i warunów utrzymania zwierząt, za chwilę upłynie termin 3 lat od kiedy rozpoczełem prowadzenie gospodarstwa a wiec termin kiedy te normy powinienem spełniać czy te oświadczenie powinienem dostarczyć do ARiMR w jakims konkretnym terminie?

Edytowano przez Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Proszę o pomocne informacje :

Do wniosku MR nie dołączyłem oświadczenia o spełnieniu minimalnych standardów w zakresie higieny, ochrony środowiska i warunów utrzymania zwierząt, za chwilę upłynie termin 3 lat od kiedy rozpoczełem prowadzenie gospodarstwa a wiec termin kiedy te normy powinienem spełniać czy te oświadczenie powinienem dostarczyć do ARiMR w jakims konkretnym terminie?

A miałeś we wniosku z mr zaznaczone że to spełniasz? W decyzji masz te warunki do spełnienia?

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Pytania o spełnienie wymogów to nie kojarze z wniosku MR za to jest strona z wykazem wszystkich załączników chyba kilkanaście i tam przy tym oświadczeniu nie mam x, tylko puste miejsce ,jako ze go wtedy nie dodałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Witam ordrazu sorry za te pyanie ale tych stron jest w ... :) Czy ktoś ma informację że młody rolnik będzie w tym roku i mniej wiecej kiedy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Pytania o spełnienie wymogów to nie kojarze z wniosku MR za to jest strona z wykazem wszystkich załączników chyba kilkanaście i tam przy tym oświadczeniu nie mam x, tylko puste miejsce ,jako ze go wtedy nie dodałem

jest podobna lista do listy zal. Str 5 tam zaznaczasz zobowiązania

 

Witam ordrazu sorry za te pyanie ale tych stron jest w ... :) Czy ktoś ma informację że młody rolnik będzie w tym roku i mniej wiecej kiedy? Pozdrawiam

Prawdopodobnie ma być nabór w tym kwartale. Jak w tym nie będzie to raczej nie będzie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Z kąd takie informacje Endriu42 masz ? I czemu twierdzisz że jak nie będzie w pierwszym to wcale nie będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Info od znajomych z arimr. :-) A myślę że jeśli teraz nie będzie to pózniej nie będzie czasu na rozliczenie tego prow do konca czerwca 2015. Później to będzie mr ale z prow 2014-20.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj