Polecane posty

damian40000    86

a ja jak by mi przyznali mr to chciał bym kupić ziemi bo bydła mam i tak dużo więcej niż na moich ha mogę wyżywić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a poza tym chyba stado nie zarobi na nowy ciągnik za ok 200 tys zl chyba ze to stado liczy co najmniej 50 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ktoś wspominał że później może być więcej kasy na MR, tylko czy później będzie ten program, w tym roku ma być z przesuniętych pieniędzy z poprzednich lat, natomiast na lata 2014-2020 czytałem o programach typu "modernizacja", "wsparcie małych gospodarstw" także nic nie wiadomo czy będzie jeszcze MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

MR raczej będzie w 2014-20 jest gdzies projekt na str. arimr ale kwota nie byla podana a zasady jescze niepewne chociaz prwnie podobne raczej dzierżawa od byle kogo może zniknąć. Zreszta teraz tez jej nie bylo na poczatku


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Mogliby się wypowiedzieć jasno i wyraźnie co i jak z tym. Nie byłoby takich pytań i domysłów. Można by się jakoś ustosunkować do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Dzisiaj mnie znajomy uswiadamiał,że wnioski będzie można bedzie składać od lutego tylko nie wiem ile w tym prawdy bo nigdzie nic nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@Thomas2135, w takim razie nie jest tak źle, da się to wszystko załatwić.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Josu    0

Witam, mam taki problem. 2 lata temu zalapalem sie na mlodego rolnika, ojciec przepisal mi tylko ziemie i prowadze produkcje roslinna. Teraz rodzice mogli by przejsc na emeryture przedwczesna w krusie i musza mi wszystko przepisac. dochodzi do tego bydlo opasowe i w agencji powiedzieli mi ze musze caly biznesplan zmieniac bo bede miec produkcje mieszana. Jak to wyglada w tym biznesplanie z hodowla? slyszalem ze to nie jest takie proste. jak by ktos mogl cos doradzic to bylbym bardzo wdzieczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Wypełniasz jedną tabelę w której wpisujesz liczbę zwierząt i ewentualnie tabele z obrotem stada. No i tabelę esu i to główne zmiany dotyczące zwierząt. No spełnienie standardów jak wczesniej nie było zwierząt.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Josu    0

no ale wiadomo jak to jest z hodowla bydla opasowego, jednego miesiaca kupi sie wiecej cielakow drugiego mniej, z tym to roznie bywa...zazwyczaj to w praniu wychodzi ile sie tego ma..... a w tym calym biznesplanie trzeba wsyztsko jasno okreslic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Aż tak dokładnie nie musi być do 30% może sie pozniej zmienic i nie trzeba znów poprawiać prg


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

U mnie podobna sytuacja jak u kolegi Josu, również ojciec przepisał na mnie połowę gruntów własnych, tj.: 24 ha i mam tylko produkcję roślinną, ale mam możliwość wydzierżawienia dodatkowo 12 ha od sąsiada i przejąć produkcje mleka też chciałbym na siebie, bo z takiego rozwiązania wynikło by wiele korzyści w naszym gospodarstwie. I teraz pytania: czy wystarczy, że złoże wniosek o dopłaty na tą dzierżawę, czy również jest potrzebna umowa dzierżawy spisana u notariusza? Dodatkowo powiem, że do przejęcia mam ok +- 20 krów mlecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pamiętaj tylko jak będziesz przejmował stado Ty i pozostali, aby zapisać w akcie notarialnym, że przedmiotem darowizny jest także kwota mleczna. Kwotę mleczną się dziedziczy. Niech nikt nie wciska, że musicie kupić nowy limit. Najlepsza jest dzierżawa spisana notarialnie, względnie w urzędzie gminy z datą pewną. Taka dzierżawa na ładne oczy jest lekko określając nie pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

ok ze wszystkim się zgadzam, ale chodzi mi bardziej o formalności które mam załatwić w ARiMR, w związku z MR przy zwiększaniu areału oraz przejęciu stada krów, bo w biznesplanie tylko produkcja roślinna była zadeklarowana.

Edytowano przez mgilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musisz złożyć podanie o zmianę PRG i zaktualizowany biznesplan ze zmianami.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

A co wtedy ze spełnieniem wymogów higieny przy chowie zwierząt? Mam 3 lata od zmiany PRG, czy 3 lata od wypłaty pomocy? chociaż to nie byl by problem w moim przypadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Myślę że od razu najlepiej by było dołączyć zaśw od lek. wet. napewno nie 3 lata od zmiany bo moglo by minac 5 lat. :-)


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Jezli zostannie ogłoszony nabór to po ilu dniach i jak długo przyjmowane są wnioski ??? jak to przebiega dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Zgodnie z ostatnim rozp. termin skladania nie moze byc dluzszy niz 60 dni i podawany jest przez prezesa arimr. Chyba ostatnio 30 dni bylo. A ile bedzie teraz nie wiadomo. Ogloszenie chyba jest 14 dni przed naborem.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Podejrzewam, że takich pytań będzie jeszcze milion pięćset sto dziewięćset, więc poświęcę te pare minut:

 

Będą trzy kryteria:

- wielkość gospodarstwa

- kwalifikacje zawodowe MR

- stopa bezrobocia

 

Wielkość gospodarstwa - województwa, gdzie średnia woj. jest niższa niż średnia krajowa

 

Powierzchnia nie mniejsza niż średnia woj., ale nie większa niż średnia krajowa - od 5 punktów (średnia woj.) proporcjonalnie do 10 punktów (średnia karjowa),

Powierzchnia większa niż średnia krajowa, ale nie większa niż dwukrotność tej średniej -od 10 punktów (średnia krajowa) proporcjonalnie do 15 punktów (dwukrotność średniej krajowej),

Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej krajowej - 16 punktów.

 

Wielkość gospodarstwa - województwa, gdzie średnia woj. jest wyższa niż średnia krajowa

 

Powierzchnia większa niż średnia krajowa, ale nie większa niż wojewódzka - od 5 punktów (średnia krajowa) proporcjonalnie do 10 punktów (średnia wojewódzka),

Powierzchnia nie mniejsza niż średnia wojewódzka, ale nie większa niż jej dwukrotność - od 10 punktów (średnia wojewódzka) proporcjonalnie do 15 punktów (dwukrotność średniej wojewódzkiej),

Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej wojewódzkiej - 16 punktów.

 

Wykształcenie:

 

Wyższe rolnicze, wyższe nierolnicze i minimum 3-letni staż w rolnictwie, wyższe nierolnicze i ukończone studia dyplomowe związane z rolnictwem - 5 punktów,

Średnie rolnicze, średnie nierolnicze i min. 3-letni staż w rolnictwie - 4 punkty,

Wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe - 3 punkty,

Tytuł kwalifikacyjny lub zawodowy, tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i minimum 3-letni staż w rolnictwie - 2 punkty,

Podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i minimum 5-letni staż w ronictwie - 1 punkt.

 

Stopa bezrobocia

 

Jeżeli gospodarstwo MR znajduje się w powiecie o najwyższej stopie bezrobocia w województwie to przyznaje się mu 5 punktów, dalej jest proporcjonalnie, aż do powiatów o najniższej stopie bezrobocia gdzie Młody Rolnik nie otrzymuje żadnych punktów.

 

Miłego liczenia

 

Z racji powtarzających się ciągle tych samych pytań zrobił się z tego straszny bajzel. Może Admin zrobiłby FAQ z tego typu informacjami jak te powyżej. Sam jestem na etapie szukania i zbierania informacji o MR i niby wszystko wszędzie jest ale tak naprawdę trzeba mieć trochę czasu aby potrzebne dane (napisane w sposób zrozumiały dla większości) znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj