Polecane posty

Shaun    242

No właśnie... Tylko skąd wyhaczyć takie info na 100% ?? Jak dla mnie podawanie nie sprawdzonych, choćby mało precyzyjnych prognoz na okres, w którym będzie nabór wniosków na cokolwiek to wróżenie z fusów i bardzo mija się z celem. Bo ktoś tam, gdzieś tam, coś tam słyszał i jeszcze co drugie słowo dotarło. Ty, ja i pewnie wiele osób siedzi jak na szpilkach i czeka ale na konkrety. Niby minister coś mówił, że więcej na wsparcie młodych, troche inne wymogi ale to tylko ogólniki.

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktoś gdzie dokładnie znajduje się zapis mówiący jakie wykształcenie uprawnia do ubiegania się o dotację MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

witam panowie według nowych przepisow aby uzyskać wykształcenie rolnicze można skończyć kurs kwalfikaji rolniczych R3 i zdać egzamin zawodowy czy ktoś kończył taki kurs jak to wyglada np. zaliczenie takiego kursu frekfencja obecności koszt egzamin końcowy itd dziękuje za wszelkie info na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

@Shaun, jedyne co zostaje, to miec wnioski wypelnione na tyle na ile sie da i czekac na otwarcie naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

witam panowie według nowych przepisow aby uzyskać wykształcenie rolnicze można skończyć kurs kwalfikaji rolniczych R3 i zdać egzamin zawodowy czy ktoś kończył taki kurs jak to wyglada np. zaliczenie takiego kursu frekfencja obecności koszt egzamin końcowy itd dziękuje za wszelkie info na ten temat

Ja jestem w trakcie robienia takiego kursu. Co do kursu to trwa dwa semestry po nich masz R3 a po jeszcze jednym semestrze masz R16 czyli tytuł technika. O kursy to musisz podzwonić i popytać w szkołach rolniczych bo oni takie coś organizują. Koszt egzaminu jest darmowy bo to unia finansuje. U nas frekwencja to 50%. Spotykamy się piątek , sobota, niedziela. Na zakończenie masz egzamin pisemny oraz praktyczny - wszystko przeprowadzane w szkole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Obecnie jestem ubezpieczony w KRUSie jako domownik, płatnikiem jest tata. Co będzie w sytuacji jeśli przepisze mi całe gospodarstwo, brakuje mu jeszcze do emerytury. Czy wtedy ja jako płatnik w KRUSie będę mógł jego ubezpieczyć jako domownika?? Żeby potem nie było problemu, że przez kilka ostatnich lat nie pracował, jak to rozwiązać??

 

Czy może zostawić mu ten 1 ha, ale co wtedy z numerem gospodarstwa??

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

Musze kupić prasę już teraz (niestety nie mogę czekać na MR). Rozumiem, że jeżeli na fakturze będę miał datę wcześniejszą niż data decyzji, to tej faktury nie mogę przedstawić do rozliczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Witam,

Musze kupić prasę już teraz (niestety nie mogę czekać na MR). Rozumiem, że jeżeli na fakturze będę miał datę wcześniejszą niż data decyzji, to tej faktury nie mogę przedstawić do rozliczenia?

 

mozesz przedstawic ja do rozliczenia jako maszyne uzywaną nie starsza niz 5 lat i nie zakupiona ze srodkow unijnych przedstawiasz wtedy umowe kupna sprzedazy z osoba prywatna (nie z rodziny) lub jesli masz znajomego ktory handluje maszynami i wystawi ci faktore do tego przelew bankowy

pamietaj ze na fakturze lub przelewie musza byc podane parametry techniczne tj. szer. robocza data prod. nr fabryczny maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@karste85, to dużo zmienia.

Myślałem, że nie mogę kupić używanej maszyny od osoby, która nie może wystawić faktury. Nie wiedziałem, że umowa kupna-sprzedaży od osoby prywatnej będzie honorowana. Prasę chcę kupić z kredytu (bez wsparcia UE). Czyli mówisz, że jeżeli kupię ją teraz (nie będzie starsza niż 5 lat i będę miał umowę kupna-sprzedaży z pełnym opisem co to za maszyna wraz z jej parametrami) z datą wcześniejszą niż wydanie decyzji pozytywnej o przyznaniu MR, to będę mógł ją rozliczyć na MR, który ma być w tym roku na starych zasadach (PROW 2007-2013)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal24a    0

witam, czy osoba nie mająca wykształcenia rolniczego może przejąć gospodarstwo po rodzicach, a jeśli nie co muszę zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

po pierwsze naucz sie czytac, bo to bylo kilkadziesiat razy napisane. Z reszta nie dostaniesz tej pomocy, skoro nie umiesz czytac :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Zlitujcie się i niech tu zajrzy jakiś moderator, bo widze, że każdy chciałby łatwą kasę, a nawet nie ruszy d**py że poczytać parę stron wstecz. Co niektórzy ogarnijcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    87

Jak macie ostatni TOP AGAR to o nowym naborze młodego rolnika są trzy strony opisane wszelkie informacje wymagania itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

No tutaj zgadzam się z poprzednikami, jest tutaj wiele info dotyczących wyksztalcenia, przejmowania gosp i wszystkich procedur, jest dużo linków na strony arimr i innych, warto się wysilić...

A ja ponawiam pytanie:

 

Obecnie jestem ubezpieczony w KRUSie jako domownik, płatnikiem jest tata. Co będzie w sytuacji jeśli przepisze mi całe gospodarstwo, brakuje mu jeszcze do emerytury. Czy wtedy ja jako płatnik w KRUSie będę mógł jego ubezpieczyć jako domownika?? Żeby potem nie było problemu, że przez kilka ostatnich lat nie pracował, jak to rozwiązać??

 

Czy może zostawić mu ten 1 ha, ale co wtedy z numerem gospodarstwa??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

przecież nie ma nakazu przepisywania całej ziemi, co innego jak były emerytury rolnicze unijne, wtedy trzebabyło się całkiem pozbyć ziemi, a teraz niech Ci ojciec przepisze tyle hektarów ile potrzebujesz no i w tedy zakładasz i tak nowe gospodarstwo,a więc piszesz do agencji o nadanie numeru,a ojciec pozostaje ze starym numerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

jestem w podobnej sytuacji, jak sie dowiem, to Ci dam znac @Pedro2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Tak tylko w tym sęk że każdy punkt ma znaczenie, a mamy 27 ha UR czyli i tak max nie dostanę. I nie wiem co robić, a jak to jest z nowym nr gospodarstwa co wtedy ze stadem w paszportach jest obecny nr gospodarstwa, wtedy tylko zmiana właściciela??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

tak wtedy ojciec sprzedaje Ci całe bydło i gitarai kase niby masz już wydaną, np. te wymagane 70 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

@GRGOJ z góry dzięki ;) ja po ostatniej wizycie w agencji mam dość patrzenia na te madralinskie "panie", w KRUSie pytałem odesłali mnie do kierownika, a kierownik nie miał czasu nawet 5 minut, słów brak...

@adam jak masz za przeproszeniem tak pierniczyc to lepiej nie pisz... Wiesz wszystko a jak ktoś o coś zapyta to się fochasz, czytałem dużo wstecz i jakoś nie znalazłem tych info, więc pytam. Po to m.in.jest ten temat...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

Bartek72511 wielkie dzięki za info te zjazdy sa raz w miesiacu czy co tydzien w trakcie kursu są jakieś dodatkowe egzaminy morzesz opisac dokładniej z ta frekfencja bo w moim przypadku morze byc problem bo mam troche napiety kalendarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

tak wtedy ojciec sprzedaje Ci całe bydło i gitarai kase niby masz już wydaną, np. te wymagane 70 %

Nie pisz bzdur i nie rób mentliku ludziom w głowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@Pedro2 Numer gospodarstwa i producenta nie jest i nigdy nie był dziedziczony, składasz wniosek o nadanie Tobie numeru producenta, a następnie zgłaszasz siedzibę stada. Wtedy ojciec przepisuje na Ciebie gospodarstwo i przekazuje zwierzęta a Ty musisz zgłosić ich przemieszczenie do Twojej siedziby, to samo wbijasz do paszportu w przypadku bydła czyli przemieszczenie do Twojej siedziby stada. Nawet jeśli mieściłaby się w tym samym budynku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a wiecie jak się sprawa ma z wykształceniem jeżeli np. delikwent ma średnie rolnicze + zdany egzamin dotego studiuje dziennie zaznaczam dziennie to moze ubiegać się o premię czy z uwagi na studia dzienne nie będzie miał możliwości samodzielnego prowadzenia gospodarwstwa i premia mu nie przysługuje lub musi przejść na studia niestacjonarne aby móc samodzielnie prowadzić gospodarstwo?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Dzięki serdeczne @lukasz222 ;) tak to sobie wyobrażałem, ze robi się przemieszczenie, ale nie byłem pewien. Dzięki


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj