Polecane posty

Radosny8821    0

ale tobie kolego chodzi o to ze mozna mieć gosp na własność 12 miesiecy nie dłuzej aby sie załapać na premie MR a ja myśłałem ze poprzednicy pisali o tym wymogu 1 rok w krus odnośnie kwalifikacji potrzebnych aby spelnic wymogi czyli albo wykształcenie rolnicze albo 3 lub 5 letni staż w rolnictwie. czy sie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ubezpieczeniu 3 i 5 letnim pisałem na poprzedniej stronie. 3 lub 5 letni staż to właśnie ubezpieczenie w KRUS. Po przejęciou gospodarstwa i otrzymaniu premii trzeba było być ubezpieczonym przez 3 lata, jednak skrócono to do roku. Teraz możesz mieć gospodarstwo a po roku możesz dorabiać legalnie w innej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Rozróżniajmy ubezpieczenie w KRUS jako domownik i jako rolnik. Staż to właśnie "domownik", a po otrzymaniu premii trzeba być ubezpieczonym jako "rolnik" przez minimum 12 miesięcy. Przynajmniej tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Witajcie :) Mam pytanie dot. rozliczania premi. Ile mam miesięcy na rozdysponowanie otrzymanych środków, oraz czy mogę to łączyć z modernizacją gosp. rolnych? Tzn. czy premia może posłużyć w całości jako wkład własny do wniosku? Ogólnie chodzi o budowę obory.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Witajcie :) Mam pytanie dot. rozliczania premi. Ile mam miesięcy na rozdysponowanie otrzymanych środków, oraz czy mogę to łączyć z modernizacją gosp. rolnych? Tzn. czy premia może posłużyć w całości jako wkład własny do wniosku? Ogólnie chodzi o budowę obory.

Nie zadawaj tak rozbudowanych pytań bo "strażnik" sie przyczepi ze odbiegasz od tematu.

Dotychczas było na rozdysponowanie 3 lata, premia mogła być wkładem własnym w modernizacje, można było budować za to np. oborę.

 

Sam łamiesz zasady, a później wielkie pretensje, + 1 punkt za cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja się nikomu nie wtrącam ale lepiej nie budowac obory za premie ponieważ u mnie w okolicy tez budowali obore z tego funduszu i później się wszystkiego bardzo czepiali a to okna za male a to korytarz za waski itp. nawet kobitka w agencji odradzala mi jakiekolwiek budowy z ta kase, najlepiej kupic nowa maszyne i mieć swiety spokoj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym prowie ma być nieco łatwiej jeśli chodzi o budynki. Niemniej jednak przepisy dobrostanu będą musiały być spełnione (wymiary, rodzaj materiałów, naświetlenie, mikroklimat itp itd):) Z dokładnością do centymetra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Dzięki za odpowiedź. Miejmy nadzieję że odbędzie nabór w 2014.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy mogę się ubiegać o premię, jednocześnie studiując dziennie? (Jestem na SGGW)

2. Ile czasu mam na zdobycie wykształcenia, i od kiedy ten czas się liczy?

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

Możesz ubiegać się o premie. A czas o ile się nie mylę to liczy się od daty przyznania pieniędzy a na wykształcenie masz 3 lata. A jaki kierunek studiujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Dzięki. Jestem na I roku Rolnictwa. Przepraszam admina za OT...

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

czy będąc obecnie ubezpieczonym w ZUS-ie (prowadzę niedużą działalność) mógłbym składać wniosek na MR chcąc przejąć gospodarstwo rodziców, czy ZUS odbiera szansę na premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Niedawno w agrobiznesie była mowa o tym, że ci którzy będą u końca 5 letniego wymaganego terminu prowadzenia gospodarstwa tuż przed zakończeniem tegoż okresu muszą zdać bodajże ok.1-2 miesięcy przed sprawozdanie z wywiązania się z planu.Teraz moje pytanie. Jak to się ma do tych młodych rolników, którzy brali ten program już w 2009 r.Osobiście składałem już deklarację po 3 latach od rozpoczęcia. Teraz będąc już pół roku przed zakończeniem dowiaduję się, że trzeba coś jeszcze składać bo jak nie to będą kary finansowe dla spóźnialskich. Przepraszam jeżeli umieściłem swój post nie w tym dziale, ale nigdzie nie mogę się doszukać odpowiedniego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

marasp - ZUS raczej odbiera Ci szanse. Jeżeli prowadzisz własną działalność i jest ona z przyszłością to pomyśl żeby to właśnie na nią wziąć jakieś dotacje z Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Czy to prawda że premia dla młodego rolnika w latach 2014-2020 ma wynosić 100tys. zł?

Możliwe że pojawił się już wątek na temat wysokości premii ale nie mam czasu szukać, byłbym wdzięczny za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe:) Ale ja nie mam zamiaru czekać, jeżeli w 2014 będzie nabór na MR to kolenego może w 2015 nie być, dopiero później. A za tyle czasu to maszyny, budynki i środki produkcji mogą dużo zdrożeć...i zjeść te dodatkowe 25 tys:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

gal-przy tego rodzaju działalności raczej nie skorzystam z unijnej pomocy, a na MR i rozwoju gospodarstwa bardzo mi zależy.

A czy ZUS będzie także odbierał szanse na skorzystanie z programu modernizacji gospodarstw w latach 2014-20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Mam takie pytanie czy muszę powtórnie składać dokumenty o uzupełnieniu wykształcenia jak złożyłem je wcześniej jak w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, tj. mam je złożyć do dnia 12. 12. 2013. A złożyłem je 25. 04. 2012.

Dzwonilem do agencji ale tam to czeski film. Może ktoś ma taki sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

Mi się wydaje że nie ponieważ miałeś złożyć "do" danego dnia a złożyłeś wcześniej. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie jak się dowiesz tam co składałeś bądź w agencji musisz próbować. Bo to są już większe pieniądze a przez taką błahostkę możesz mieć problemy. A co do tego tematu to zapewne odwiedzają go ludzie którzy będą chcieli się starać o MR i może być trudno z uzyskaniem profesjonalnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Dziś rano dzwonilem do oddziału regionalnego arimr i gosciu powiedział mi ze raczej nie muszę składać powtórnie ale jak chce spać spokojnie to żebym złożył. Więc nie dostałem w 100% pewnej odpowiedzi, dlatego dla pewności złożę jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Mam takie pytanie czy muszę powtórnie składać dokumenty o uzupełnieniu wykształcenia jak złożyłem je wcześniej jak w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, tj. mam je złożyć do dnia 12. 12. 2013. A złożyłem je 25. 04. 2012.

Dzwonilem do agencji ale tam to czeski film. Może ktoś ma taki sam problem.

ja złożyłem ponad rok temu a termin mam do 31.01.2014 i bez senu jest składać 2 raz a po za tym jak składałeś w ARiMR to powinieneś dostać potwierdzenienie złożenia dokumentów taki swistek jakie dokumenty dostarczasz chyba że go nie masz to wtedy lepiej jeszcze raz złożyc dla świętego spokoju. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

zadzwon do agencji, podasz imie i nazwisko, nr sprawy, znajda Ci kto prowadzi Twoj wniosek i dadza nr, zadzwonisz do tej osoby i dowiesz sie co masz zlozone, czego Ci brakuje i do kiedy masz dostarczyc, wszystko maja w komputerze, ja dostarczylem ostatnio swiadectwo, akty notarialne ze powiekszylem gosp do sredniej krajowej, nie dostalem zadnego potwierdzenia ze skladalem, za pare dni zadzwonilem i pani powiedziala to co wyzej napisalem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj