Polecane posty

Panowie jak wszyscy wszystkiego będą szukać po za forum lub na poprzednich stronach to sens jego dalszego istnienia można poddać w wątpliwość. Czasem warto odświeżyć niektóre tematy (pomijam to że niektórzy zadają banalne pytania które z łatwością można wyszukać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a ja mam pytanie odnośnie dzierżawy ziemi pod budowę wiatraku na 30 lat, tzn u sąsiada na polu powstanie wiatrak a na nasze pole będzie siegac smiglo i my musimy tez takowe umowę dzierżawy podpisac, moje pytanie czy ta umowa dzierżawy koliduje jakos z mozliwoscia skozystanie z programu MR bo ziemie trzeba przepsac a ta dzierzawa przechodzi wtedy na mnie czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem działkę która będzie graniczyła z wiatrakiem nie przekraczając 200m. Szykowałem ją pod budowę domu jak i warsztatu. A teraz się okazuje że ma stnąć wiatrak i przez 30 lat żadnego pozwolenia nie dostanę mało tego praktycznie niczego tam nie można sadzić i żadnych ozim siać. Czy są jakieś odszkodowania w związku z tą powstałą sytuacją>>??? Co należy zrobić????? wszystkie plany legły w gruzie. Grunt stracił ok 60% wartości. Proszę o jakieś rady. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

ZETOR10540Marek

 

A co jest w planie zagospodarowania gminy na tej działce? kiedy został uchwalony (przed czy po zakupie)?

 

Nie pisz posta pogrubioną czcionką!

Edytowano przez KRISTOFORn

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem. Ale raczej przed zakupem. Człowiek miał stawić świniarnię i miał już wszystkie pozwolenia które mu cofneli.

 

Szczerze to nie wiem. Ale raczej przed zakupem. Człowiek miał stawić świniarnię i miał już wszystkie pozwolenia które mu cofneli.

 

dodam jeszcze że człowiek od którego kupiłem wiedział o tym. I to zataił bo też będzie stawił wiatrak 3km dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Świniarnia a wiatrak to dwie różne sprawy. Gmina musiała wydać pozwolenie i zmianę w planie dla jednej i drugiej sytuacji.

 

Dziwi mnie fakt że chciałeś się budować koło świniarni ;)

 

Mimo wszystko jeśli decyzja została wydana przed twoim kupnem to wiele nie zdziałasz. Jak to mówią widziały gały co brały. Jeśli plan został uchwalony po kupnie prawdopodobnie przysługuje Ci zadośćuczynienie na podstawie Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno były zbierane podpisy od tych osób co działki będą jednym słowem zblokowane. I ten człowiek od którego kupowałem to zataił. A ja kupiłem te pole przy głownej trasie nie wiedząc o tym. nawet gdybym teraz chciał posadzić aronię to też nie mogę. i mam ręce związane. jedyne co mi przychodzi do głowy to starać się o jakieś odszkodowanie . A najlepsze jest to że w gminie powiedzieli że mogę przekształcić i się budować w tym miejscu i wyłącznie dlatego zakupiłem tę działkę. A teraz się dowiaduje że nie moge. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Zrobil się off top aby pomóc trzeba by mieć więcej i dokładniejsze informacje. Poproś admina aby wydzielił nowy temat to coś poradzimy ;)


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zakupiłem działkę która będzie graniczyła z wiatrakiem nie przekraczając 200m. Szykowałem ją pod budowę domu jak i warsztatu. A teraz się okazuje że ma stnąć wiatrak i przez 30 lat żadnego pozwolenia nie dostanę mało tego praktycznie niczego tam nie można sadzić i żadnych ozim siać. Czy są jakieś odszkodowania w związku z tą powstałą sytuacją>>??? Co należy zrobić????? wszystkie plany legły w gruzie. Grunt stracił ok 60% wartości. Proszę o jakieś rady. Dziękuję.

A dlaczego nie można siać ozimin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

KRISTOFORn

 

Bardzo proszę o nie nabijanie sobie postów, jak mniemam doczytałeś że jest nie na temat więc pewnie udało się też przeczytać że zaproponowałem aby ZETOR1054Marek poprosił admina o wydzielenie nowego wątku. Przeczytałeś nie zrozumiałeś? Jesteś Moderatorem obowiązuje Cie pewien poziom.

 

Wiem że sam sprowokowałem dyskusję nie na temat odpowiadając na post Marka jednak poprosiłem o wydzielenie dyskusji z tematu.

 

Zatem dawać ostrzeżenia i nic dalej z tym tematem nie robiąc pokazujesz jak to zaśmieca się wątki.

 

Mój post z pogrubioną czcionką wynika z błędnego działania skryptu forum, zgłaszałem to spory czas temu, skoro nie naprawiacie i olaliście uznaję ostrzeżenie za niezasadne.

 

Post nie związany z tematem +1 punkt ostrzeżeń

W kwestii nowych tematów (nowych wątków) to każdy może je założyć o ile nie dublują podobnego!

Edytowano przez KRISTOFORn

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Bardzo proszę nie zaśmiecać tego tematy wątkiem wiatraków, o tym jest dyskusja w temacie http://www.agrofoto....e/page__st__760

 

Za każdy następny post nie na temat polecą ostrzeżenia!

Akurat temat wiatraków i MR w tym przypadku jest ściśle powiązany, wiec po co te puste posty. Sąsiad chce przepisać na siostrzeńca ziemie żeby ten wzioł premie MR jego pola graniczą w polami na których stoją wiatraki, Zaleciłem mu żeby odrazu przeszedł na RŚ zrównoważone z przewagą ozimin. Wiec jest to na temat, czy nie?

 

Kolega ma problem z ewentualym zakazem samych upraw ozimin, oraz odszkodowaniem, a nie z planem RŚ.

http://www.agrofoto....60#entry1249986

Post nie na temat +1 punkt ostrzeżeń

 

problem dotyczy wiatraków i premi MR wiec o co ci chodzi? Jedno i drugie ze sobą jest powiązane.

 

Uspokoisz Ty się w końcu, czy nie!

Pkt. 1.11 +1 punkt ostrzeżeń

Pkt. 6.1 - Ban 24 godzinny

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam dzś otrzymałem paczke z agencji a w niej Listy kontrolne przeprowadzające weryfikacje spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska ,higeny i warunków utrzymywania zwierzat oraz Oświadczenie beneficjenta premi dla młodych rolników.

I teraz moje pytanie jak to wypełnic i kiedy im to odeslac po 3 czy po 5 latach od mometu prowadzenia gosp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

2xandrzej360

 

http://www.arimr.gov...go-rolnika.html

 

 

P.S.

 

KRISTOFORn

Nie bulwersuj się tak bo Ci żyłka skoczy. Nadal nie oczyściłeś tematu a ostrzeżeniami sypie.

 

Skoro ty możesz to ja także tobie daje 1 punkt za niewywiązywanie się z obowiązków moderatora.

 

Radzę ci się uspokoić, zwraca ci moderator uwagę to masz się do tego dostosować, żadnej łaski nie robisz, a nie jeszcze głupio komentować!!!! Sami robicie syf w tym temacie i jeszcze jakieś pretensje?

Edytowano przez MAT912

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999pl    0

Witam

Może to nie tu powinienem pisać ale się spytam , skończyłem szkołę technikum rolnicze i zdałem egzaminy zawodowe ,mam 20 lat , gospodarze z ojcem na 70 hektarach w kujawsko-pomorskim , może mi zapisać ziemie jak by coś było dla młodego rolnika jak parę lat temu , ja szukałem i nic nie znalazłem , myślicie albo wiecie czy jakieś fundusze będą dla młodego rolnika w 2014 roku ? ja usłyszałem jedynie coś o wyższych dopłatach , wolał bym kasę na maszyny lub budowę budynków bo muszę garaż pobudować . Proszę o pomoc, pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

może przepisać jak bedzie nabór na MR jak najbardziej

w 2014 cos ma byc z resztem na MR tzn z przesunieć z innych programów co było pisane bodajże aż jedną strone wstecz ale oczywiscie czytałeś to ALE TO NIC PEWNEGO!

a w nowej perspektywie jak siejecie same zboża bez hodowli i macie Esu >28 to raczej nie masz sznas na kaske z UE bo ma być MR od 28ESU

CHCESZ WIEDZIEĆ CZYTAJ a pytaj w ostatecznosci a nie wszystko ciężko nawet zgooglować a kiedys nie było internetu telefonu itd. a ludzie wiecej wiedzieli o tym co ich interesowało niż teraz przy takich udogodnieniach

 

 

Akurat temat wiatraków i MR w tym przypadku jest ściśle powiązany, wiec po co te puste posty. Sąsiad chce przepisać na siostrzeńca ziemie żeby ten wzioł premie MR jego pola graniczą w polami na których stoją wiatraki, Zaleciłem mu żeby odrazu przeszedł na RŚ zrównoważone z przewagą ozimin. Wiec jest to na temat, czy nie?

 

Kolega ma problem z ewentualym zakazem samych upraw ozimin, oraz odszkodowaniem, a nie z planem RŚ.

http://www.agrofoto....60#entry1249986

Post nie na temat +1 punkt ostrzeżeń

 

Moderator jest chyba po to aby utrzymał i dbał o porządek o tu mam wrazenie ze sytuacja wyglada tak

Moderator: Ale tu bałagan. Niech ktoś rzuci jeszcze słowo na nie temat to +ostrzeżenie.

I jak był bałągan tak jest niedosc ze był to przyczynił sie do wiekszego a były prośby o przenosiny do innego działu i zarzucenie linku ze strony moderatora i to wszystko przecież MY SZARZY USERZY nie mamy takich praw i obowiązku w przeciwienśtwie do Avatarem z czerwonym napisem pod nim

 

Owszem, moderator jest od utrzymania porządku i jak pisze żeby czegoś nie robić, to należy się do tego dostosować, to jest obowiązek usera, moderator nie jest jakimś sprzątaczem, bo jednemu i drugiemu jaśnie szanownemu panu nie chce się zastosować.

Edytowano przez MAT912
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Orientuje się ktoś w kwestii ubezpieczenia osób ubiegających się na MR? Trzeba być zarejestrowanym w KRUS-ie czy nie trzeba a może nie wolno do dnia złożenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tej pory można było być ubezpieczonym. Ubezpieczenie co najmniej 3 lat dla osób po liceach i 5 lat dla osób z zawodówek zwalniało z obowiązku zdobycia wykształcenia rolniczego. W Krus, gdy masz np wykształcenie lub zdobędziesz ubezpieczasz się po przejęciu gospodarstwa. Z resztą wszystkie warunki skorzystania z pomocy są wymienione w rozporządzeniu ministra rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Nie, nie jest przymusem. Jest obowiązkiem dla tych co chcą dostać premię MR :-D

Możesz przecież pracować zarobkowo na umowę o dzieło, kwestia dogadać się z pracodawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

No mam nadzieje, że jakiś nabór powstanie bo jak na razie wiąże swoją przyszłość z gospodarstwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny8821    0

koledzy mam pytanie pojawiaja sie tutaj komentarze dotyczące 1 roku wymogu ubezpieczenia w krusie. ale z tego co mi wiadomo to wymaga sie 3 lat jesli ma sie szkołe średnia i 5 jesli sie jej nie ma. czy sie myle? dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ostatnim naborze przepisy zostały zmienione i okres obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS po przejęciu gospodarstwa został skrócony do 1 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj