Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1215

@deer koledze Kaziu35 nie należy się jakiś % za takie coś? Poza tym chciałbym zgłosić, żeby moderatorzy bardziej zaopiekowali się tematami:

Młody rolnik (nowe zasady)

Prow 2014-2020

bo się robi powoli bałagan bo co chwila jest post " hej jestem nowy mam.. czy się załapie na młodego rolnika i prow"

 

@ aletes broń Panie Boże ja nie zabraniam pytać, w końcu od tego jest forum :) tylko zobacz do takich tematów zagląda mnóstwo ludzi i każdy ma pytania które sprowadzają się do listy nie wiem może 10-20 pytań (odnośnie premii MR ). W temacie ludzie odpowiedzą na te pytania i potem zaglądają kolejni i zadają te same pytania, kolejne te same odpowiedzi. Stron się robi dużo i konkretny temat staje się hydeparkiem

(a przecież młody rolnik 2014 to oddzielny temat)

Ja mam szczerą chęć żeby tu porządek był na forum bo np. prow 2014-2020 wszelkie info jakie mamy na ten temat można spisać na kartce w zeszycie a temat ma 40stron, jak nikt nie zapanuje nad tym to zanim prow wejdzie będzie miał 200 stron

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

przepraszam,że zapytałam? :blink: może wypowie się ktoś bardziej wyrozumiały najlepiej ze Szczecina który nie będzie uważał,że pytam nie na temat co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pytasz na temat... Tak jak kilkudziesięciu Twoich poprzedników. Wystarczy się cofnąć o kilka stron, to opcja dla tych którym się chce. Opcja dla najbardziej leniwych - wejście na stronę ministerstwa rolnictwa i odszukanie zakładki z planem PROW na lata 2014-2020. Świat kręci się wokół Słońca, a nie wokół poszczególnych osób. Mieć dostęp do internetu i nie potrafić znaleźć tak błahych informacji to grzech lenistwa i zaniechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

WiataM. Wiecie moze po jakim czasie moge sprzedac zakupiony sprzet za premie MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dlaczego tracą sens. Zależy ile kto używa jaką maszynę. Często nowy ciągnik po 5latach jest już zajechany i zaczyna się sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile taki ciągnik w Polsce średnio robi mth? 300? Znam tylko jedną osobę która wyciąga 1000mth rocznie, ma 4000mth i nic się z ciągnikiem nie dzieje (deutz agrotron). Jeśli sprzęt miałby się wyeksploatować w ciągu 5-ciu lat to jego zakup nie ma jakiegokolwiek sensu z ekonomicznego punktu widzenia. 5 lat to nawet belarus wytrzyma bez większych problemów. Tyczy się to również wszelkich innych maszyn. Według mnie to niektórym rolnikom sprzęt szybciej się nudzi, niż zużywa. Wielu młodych rolników tylko czeka żeby minął odpowiedni okres, sprzedać sprzęt i wyprowadzić pieniądze (oczywiście wszystko legalnie).

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Ale pitolicie panowie...juz dawno po zakupach a pytam z ciekawości bo jeśli było by to mozliwe to z checia zamienił bym opryskiwacz na wiekszy, nie teraz ale za dwa, trzy lata juz tak. A wy i tak nieodpowiedzieliscie tylko głupoty wypisujecie madrale a zapytałem tylko dlatego ze nie znalazłem nigdzie takowego przepisu co by to wyjaśnił.

 

A uzytkownic snikers czy jak ci tam to wogole lepiej niech sie nie wypowiadaj bo zal d*pe sciska na takich narzekaczy jak ty. nie powyrównywaj sytuacji jaka jest u ciebie z reszta kraju bo u nas tak nie ma ze np. ciagniki maja wczasy jak u was i robia po 300 mth rocznie a o rzekomym kreceniu z dofinansowaniem to juz niewspomne.

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

5 lat to minimum, bo musisz z tymi maszynami zamknąć realizację biznesplanu. Jak już cała procedura mija to co zrobisz to już Twoja decyzja. Ewentualnie dopytaj w ARiMR, ale raczej nic innego nie wymyslą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

szukam porady o młodym rolniku przejełem gospodarstwo rolne po tacie w maju więc chciałem sie zapytać czy mam szannse dostac dotacje dla młodego rolnika jeszcze jestem w trakcie nauki w technikum rolniczym czy do wniosku a by go zlożyc potrzebne jest ukonczenie szkoły i kiedy bd przyjmowanie wnioski czy tżeba sie zapisac wczesniej prosze opomoc to pilne a i jeszcze jedno czy można sie ubiegac o młodego rolnika gdy ma sie gospadarstwo więcej niż 12 mieśięcy prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Witaj !Panowie ci nic nie napiszą- :rolleyes: -odeślą cię do lektury,albo na stronę mr...myślę,że masz szansę ale najlepiej udaj się do najbliższej ARiMR. o poradę.

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Popatrz sobie ile ten temat ma stron i pomnóż razy 20 postów, a potem miej pretensje, że ktoś nie chce Ci czegoś po raz n-ty napisać. Skoro nie masz na tyle motywacji, by poszukać potrzebnych informacji, to znaczy, że na uzyskaniu pomocy w ramach programu niewiele Ci zależy.

PS. i nie - nie pomogłaś koledze ani troche tylko wprowadzasz go w błąd.

Edytowano przez lukasz222
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radecki2    3

witam mam pytanko nie posiadam ziemi lecz jestem żonaty i zona posiada 6ha.Tata chce przepisac mi gospodzrstwoi w tym pytanie czy mogę starac się o dofinansowanie mlody rolnik? je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkowniku Maro0 najpierw przeczytaj swą wypowiedź i popraw błędy bo tego się czytać nie da:) mariuszkozikowski - wg. starych zasad nie można być posiadaczem gruntu dłużej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. (o ile mi wiadomo).

 

 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

heh już od dobrych 3 miesięcy przeglądam ten temat i non stop są pytania o MR a drugi odpisuję, że jeszcze nic nie wiadomo. Naprawdę nic się nie stanie jak poświęcicie chwilę na cofniecie się o kilka postów do tyłu tam znajdziecie odpowiedź na nurtujące was pytania, sam czekam aż będzie nabór na MR ale czekam aż to oficjalnie ogłoszą. Bo nic jeszcze nie wiadomo w 100% co, jak, i co trzeba spełniać. Jak coś to było trochę mowy, że mają jeszcze trochę pieniędzy i na starych warunkach mają być przyznawane, tak ma być NIBY.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam mam pytanko nie posiadam ziemi lecz jestem żonaty i zona posiada 6ha.Tata chce przepisac mi gospodzrstwoi w tym pytanie czy mogę starac się o dofinansowanie mlody rolnik? je

 

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyrael    25

jak tak czytam te posty typu mam kilka hekatrow czy moge dostac dofinanosowanie to odnosze wrazenie ze to nie sa rolnicy z zamilowania tylko jakies cwaniaczki co innym odbieraja nieswiadomie a sami sobie przywlaszczaja zeby potem sprzedac po 5latach to co wczesniej kupili. Powinni wprowadzic specjalna selkecje kazdego chetnego na MR, albo taki rygor ze odechcialo by sie latwych pieniedzy tym co nie beda siedziec w tym biezniesie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Hmmm... rozmowa kwalifikacyjna na Młodego Rolnika z urzednikami ARiMR - to by mogło wypalić. Wielu cwaniaczków by sobie odpuściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

jeżeli jest możliwość wzięcia premii to nikomu nie można zabraniać jej wziąć jeżeli spełnia warunki.. a czy sprzeda wszystko za 5 lat to już nie nasza sprawa

 

Świata nie zmienimy, nie tylko kasa na rolnictwo z UE jest wyrzucana w błoto, tyczy się to też tworzenia firm jednoosobowych, dostajesz premie przez rok musisz działać a potem zamykasz. Więc jak dają to się nie ma co zastanawiać :P

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

he a do tego dochodzi ubezpieczenie i nie robi sie tak różowo jak to sie wydaje

WITAJCIE

szukam porady o młodym rolniku przejełem gospodarstwo rolne po tacie w maju więc chciałem sie zapytać czy mam szannse dostac dotacje dla młodego rolnika jeszcze jestem w trakcie nauki w technikum rolniczym czy do wniosku a by go zlożyc potrzebne jest ukonczenie szkoły i kiedy bd przyjmowanie wnioski czy tżeba sie zapisac wczesniej prosze opomoc to pilne a i jeszcze jedno czy można sie ubiegac o młodego rolnika gdy ma sie gospadarstwo więcej niż 12 mieśięcy prosze o pomoc

 

Na samym początku powinneś otrzymać niezłe zj**ki za swą "nieświadomą głupote". Bo raczej na 90% jestem przekonany ze widziełeś o takim to własnie programie jak MR i bez powodu tu sie nie zjawiłeś !! A teraz pozostaje tylko czekać na nabór a zeby on nastąpił prze upływem 12msc a to jest raczej znikome bo mamy juz grudzień i nikt nic nie wie.

Wiesz co teraz musisz liczyć na nielada farta. I do tego dojdzie kilka tysiecy lub kilka dziesiat tysiecy osob czekajacych włanie z przepisem i z za***istym zainteresowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedzik28    0

a jak skończyłem zawodówke w zawodzie mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych i jak mi przepiszą gospodarstwo to czy będe mógł się starać o dofinasowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

wszystk to bylo juz 100x pisane i powinny pojechac tu grubo % i ostrzezenia, bo sie robi jeden wielki bajzel. Ludzie mysla, ze forum to ksiega zyczen i zazalen, a samemu mozgu sie ruszyc nie chce i wpisac pare slow do przegladarki. Wszystko o MR ( i o PROW 07-13 i 14-20) jest napisane na stronie ministerstwa w rozporzadzeniach, a tutej bylo powtorzone dziesiatki razy- wystarczy uzyc magicznej opcji SZUKAJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj