Polecane posty

Gość   
Gość

Nabór ponoć ma być w styczniu. Ale na jakich warunkach nie wiem, już nie dopytywałem tej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od takiej jeden osoby co rzeczy niemożliwe załatwia od ręki a cuda do 3 dni jeśli chodzi o wnioski składane w ARiMR. Więc pewne znajomości ma to raczej sprawdzona informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Nabór w styczniu 2014?? czy 2015?? pierwsze słyszę, nie możliwe !!! skąd masz taką informacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Ja mam takie pytanie, może ktoś już to przerabiał, mianowicie: mamy zamiar z ojczulkiem w nadchodzącym roku postawić bina 60 ton, na taką pojemność muszą być już plany i pozwolenie, z tym, że papiery chcemy robić od razu na 2 sztuki. Jako, że po cichu liczę na to cudowne przesunięcie Pana Ministra, to może udałoby się zrealizować ta inwestycje z premii?? Tylko jeśli ojczulek zrobi pozwolenia na siebie, czy ja potem będę mógł na ich podstawie budować?? Wszystkie te procedury prawne chwile trwają, dlatego chcemy ruszyć z tym już teraz, aby móc coś postawić na kolejne żniwa. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Nom właśnie proszę w takim raźie podać konkretne informacje skoro takowe już się pojawiły ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja mysle ze do stycznia się na pewno nie wyrobią bo dopiero co ogłoszono ewentualny nabor w 2014, a jednak unia musi dac na to zgode a to na pewno trochę potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam takie pytanie, może ktoś już to przerabiał, mianowicie: mamy zamiar z ojczulkiem w nadchodzącym roku postawić bina 60 ton, na taką pojemność muszą być już plany i pozwolenie, z tym, że papiery chcemy robić od razu na 2 sztuki. Jako, że po cichu liczę na to cudowne przesunięcie Pana Ministra, to może udałoby się zrealizować ta inwestycje z premii?? Tylko jeśli ojczulek zrobi pozwolenia na siebie, czy ja potem będę mógł na ich podstawie budować?? Wszystkie te procedury prawne chwile trwają, dlatego chcemy ruszyć z tym już teraz, aby móc coś postawić na kolejne żniwa. Dzięki za pomoc.

 

Prawdopodobnie jest to możliwe. Miałem podobną sytuację i z tego co się dowiadywałem u prowadzącej osoby wniosek możliwe było to do zrealizowania w taki sposób.

Nie doszło do skutku ponieważ sytuację Twoją od mojej różnił jeden szczegół. Ja chciałem budować halę która nie byłaby budynkiem gospodarczym. Ale tak jak u Ciebie miała powstać na działce rodziców którą później bym wydzierżawił. Wszystkie procedury prawne związane z budową były podpisane przez rodziców, wniosek na mnie. Jednak nie dostaliśmy pozwolenia budowlanego na obiekt przemysłowy w terenie rolniczym. A na decyzji dostarczanej do ARiMR aby otrzymać dofinansowanie musiało widnieć obiekt przemysłowy nie- stodoła, garaż itd. tylko przemysłowy ponieważ miało być dofinansowanie do działalności.

 

Ja wdałem się w taką krętaninę ponieważ działka jest duża a chciałem wydzierżawić max 1 ha, Czyli trzeba by nająć geodetę aby przeprowadził podział działki i skasował ze dwa tysiące. A nie chciałem ponosić nadmiernych kosztów do puki nie miał bym pewnego dofinansowania. Jak widać dobrze zrobiłem, bo działkę byśmy podzielili a decyzji i tak bym nie dostał tylko stracił ze 2 tys na geodetę.

 

Więc myślę że w Twoim przypadku udało by się to przepchnąć jeśli chodzi o obiekty typowo rolnicze, jednak wiele zależy od osoby prowadzącej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

byłem na szkoleniu dzisiaj i...

Nowy PROW ruszy najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Mam pytanie czy można jakoś zrobić tak żebym dostał kasę na młodego rolnika ponieważ mam skończone 18 lat i tato chce mi przepisać 40 ha pola ale nie mam szkoły rolniczej Więc co mogę zrobić żeby dostać te pieniądze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

rafals2

 

No powiedz jak możesz dostać jak nie ma naboru ? takich cudów chyba nie ma .. a na uzupełnienie wykształcenia masz 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Czyli po przepisaniu gospodarstwa mam 12 miesięcy do złożenia papierów a po przyznaniu pomocy mogę iść do szkoły uzupełniające rolniczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Poczekajcie az KE wyrazi zgodę na przesuniecie środków na MR,póki co dopiero Kalemba zamieszal w worku z kasą :unsure:

Edytowano przez marcin1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

rafals2

 

Tak dokładnie ale jeśli nie będzie naboru w ciągu 12 miesięcy od przepisania to klapa ..

 

marcin1832

 

Tak własnie narobił ruchu i czekamy z cierpliwością aż ktoś da informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

a ja bym chcial zeby nie przesuwali nic i zeby ruszyl na wiosne program Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw :D bo chcialbym otworzyc firme i dostac dotacje :P

Edytowano przez konrad451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

byłem na szkoleniu dzisiaj i...

Nowy PROW ruszy najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku ;/

 

Też tak wczoraj słyszałem w ministerstwie rolnictwa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostek1515    36

Witam :) mam pytanie może coś wiecie więcej. Znane są już zasady otrzymania MR ??? jakie wymogi trzeba spełnić żeby dostać dofinansowanie. Dziękuje za odpowiedzi. :)

Edytowano przez szostek1515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

@damianzbr dzięki za konstruktywną wypowiedź, z papierkami zaczniemy już teraz. W sumie, to jeszcze nie wiadomo jak będzie, może budowę zrealizuje za "swoje", a premie, o ile takowa będzie i się załapie, to wykorzystam na zakup ziemi i maszyn, pożyjemy zobaczymy, dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak grochem o ścianę... Użyj przycisku "POPRZEDNI", ewentualnie opcji "szukaj", nikt tutaj nie będzie powtarzał się 10 razy, żeby każdemu podać informacje na talerzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj