Polecane posty

Polus0    16

Ot właśnie, dobre spostrzeżenie. Najlepiej mieć zrobione ksero tego co się składa i wtedy pieczątka urzędu/agencji że wpłynęło (mojej żonie chcieli wlepić karę za nie zapłaconą składkę zus, trzy lata temu - oj była pani zdziwona w zus, kiedy moja żona przedstawiła jej kwit, która ta pani sama podpisała trzy lata temu :-D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Za każdym razem jak coś składałem to dostawałem kartkę i na niej wypisane co zostało złożone i przystawiona pieczątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

mozna jesli zapisales to w BP

z tego co ja wiem to nie mozna.....robiac biznesplan chcialem wpisac bydlo i powiedzieli ze we wczesniejszych naborach byla moliwosc kupienia zwierząt ale bylo to klopotliwe i agencja sie wycofala z tego.....

 

Za każdym razem jak coś składałem to dostawałem kartkę i na niej wypisane co zostało złożone i przystawiona pieczątka.

ja dokumenty skladalem w olsztynie i tak jak u Ciebie zanim przyjeli odemnie jakies kwity to najpierw kazali wypelnic cos w rodzaju protokolu zdawczego na ktorym wypisywalem ile czego im oddaje..... puzniej stawiala pieczatki i kserowala i jeden egzemplarz szedl dla mnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom766    1

  • wydatkować, w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pomocy, co najmniej 70% kwoty (52 500 zł) na inwestycje zaplanowane
    w biznesplanie. Mogą one obejmować wydatki określone jako „koszty kwalifikowane" w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych" objętym PROW 2007-2013, na zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej, na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych - związany
    z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji. Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta, ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta);

tu pisze że można kupic krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można kupić zwierzęta, jak najbardziej. Sam kupiłem 7 sztuk jałowic z importu. Niestety jeszcze nie byłem złożyć dokumentów potwierdzających zakup. Muszę złożyć im przetłumaczone na polski dokumenty, tj rodowody, na których do tłumaczenia jest dwa zdania i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639

a do powierzchni gospodarstwa na MR zalicza się też las??


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dawno nie zaglądałem w ten temat. Czy z rozliczenia 70% kwoty przyjmujemy kwotę netto czy brutto dla vatowca?. Najpierw było netto, jakiś czas temu dzwoniłem do mazowieckiego OR i powiedzieli że zmieniła się interpretacja i już liczy się brutto nie zależnie czy jest się na vacie czy też nie. A teraz nie odmieniło im się coś znowu?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Według mnie, nie słuchaj takich informacji. Skoro jesteś na VAT to zawsze będzie to kwota netto. Takie jest moje zdanie. Możesz wysłać info na ministerstwa rolnictwa (na kancelarię), trochę poczekasz na odpowiedź (zwykle 2-3 tygodnie), ale dostaniesz treść z pierwszej ręki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W instrukcji wyraźnie jest napisane od cen brutto. Od cen netto tylko niektóre oddziały sobie wymyśliły ale już się chyba poprawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Co do instrukcji to jest to tylko instrukcja tak mi kiedyś powiedział jeden urzędnik z pełnymi majtkami gdy tam zawitałem bo właśnie z AF dowiedziałem się, że netto. I zacząłem dokupywać sprzętu. Np. żmijka ślimakowa słono przepłacona stoi w stodole nawet raz nie użyta. Ale dzwoniłem ja, kolega dzwoni teraz nie dawno i mówią, że już jednak BRUTTO


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Składając wniosek i biznesplan podawałem wyłącznie działki będące moją własnością. Pominąłem dzierżawy bo były one bardzo niepewne i w każdej chwili mogłem je stracić. Tak się jednak nie stało i dziś dostałem pismo z agencji że występuję o dopłaty z tych działek a nie ująłem ich we wniosku i biznesplanie. Czy teraz mogę zmienić wniosek i biznesplan podając te dodatkowe działki? Wówczas zmieniła by się struktura upraw oraz wartośc ESU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

tez mam takie dzierzawy tzw ustne dzwonilem do arimr i pan mi powiedzial ze sa to dzierzawy krotkoterminowe odnawiane co roku i w kazdej chwili moga ustac wiec nie podaje sie ich w bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jak kolega wyżej pisał, wysyłasz pismo do nich że są to dzierżawy krótkoterminowe i nic we wniosku nie zmieniasz. Ja miałem tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladzio    0

Nie wiem czy był taki port czy nie. Ale pytanie jaką szkołę muszę skończyć aby dostać te pieniądze? . Sry. za odkop

Edytowano przez Wladzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

jestem właścicielem spółki z.O.o. płacę zus. czy mogę otrzymać premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0

czy jest nowy nabur ma młodego rolnika niewiem czy mam na siepie przepisywać pole i jak by to wyklodałoz esu jak bym po dziatku przejoł pasiekę 100 pniową z moich inwormacji jest to dział specjalny rolnictwa więć krus bym musił płacic wiekszy ale niewiem czy to prawda sory za pisownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

Napisze w skrócie z dzisiejszej gazety. Zasady nowej Wspólnej Polityki Rolnej UE zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. Wyjątkiem będą tu jedynie kwestie nowych płatności bezpośrednich (płatności ekologiczne, dodatkowa pomoc dla młodych rolników itp.), które wejdą w życie rok później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Czyli MR dopiero od 2015? Czy określenie "dodatkowa pomoc dla młodych rolników" to po prostu coś innego niż MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

"według nowych zasad na wieksze o 25% wsparcie unijne mogą liczyć młodzi rolnicy. Posiadacze małych gospodarstw rolnych będą mogli na zasadach uproszczonych ubiegać się i otrzymywać płatności od 500 do 1000 euro rocznie." to było napisane wcześniej, nie jest podane czy chodzi tu o premie dla młodego rolnika.

mlodyhef widzę, że jesteś z mazowieckiego, jeżeli masz dostęp to wszystko jest napisane w Tygodniku Siedleckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

"według nowych zasad na wieksze o 25% wsparcie unijne mogą liczyć młodzi rolnicy. Posiadacze małych gospodarstw rolnych będą mogli na zasadach uproszczonych ubiegać się i otrzymywać płatności od 500 do 1000 euro rocznie." to było napisane wcześniej, nie jest podane czy chodzi tu o premie dla młodego rolnika.

mlodyhef widzę, że jesteś z mazowieckiego, jeżeli masz dostęp to wszystko jest napisane w Tygodniku Siedleckim

tak napisane, że nic z tego nie wiadomo w tym Tygodniku.. trzeba czekać na oficjalne stanowisko matuszki uniji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

No racja trzeba czekać. Nigdy nie wiadomo co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj