Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wel    0

Mam pytanie. Czy można dostać premie młodego rolnika w taki sposób. Np Ojciec przepisuje na mnie ziemie a ja studiuję dziennie , szkołę rolniczą zrobiłbym zaocznie w ciągu 2 lat Dałoby się?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To pytanie było już chyba milion razy. W starych naborach były 3 lata na uzupełnienie wykształcenia, a co będzie teraz to nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Ale mi chodzi o to czy można studiować dziennie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Tzn. chcesz po otrzymaniu premii dalej się uczyć-z tego co wiem to dzienne by odpadały.Dostajesz kasę i gospodarstwo to masz na nim pracować.Lepiej idź do jakiegoś doradcy powiatowego czy kogo tam masz pod ręka od takich spraw i się dopytaj.Ja dalej nie kontynuowałem nauki na studiach to i w temat się nie zagłębiałem -ale coś tam zasłyszałem,że nie tylko to było w 2011 to może coś zmienili.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a czy mozna wziasc mlodego rolnika gdy ma sie tylko ziemie dzierzawiona bez zadnych wlasnych hektarow? bo jesli mialbym np 15 hektarow czyli powyzej wojewodzkiej i krajowej i chcialbym mlodego rolnika to mozna skorzystac? z tej premii bym np kupil 2 hektary ziemi z tej dzierzawionej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ale mi chodzi o to czy można studiować dziennie??

 

 

Prawnego i oficjalnego stanowiska Ci nie podam, ale dużo jest takich osób, które są studentami dziennymi z wziętym Młodym Rolnikiem. Tylko prawdopodobnie te osoby najpierw wzięły MR, a później poszły na studia. Sam mam kilku kolegów, którzy są w takiej sytuacji, z tym, że oni pracują na tych gospodarstwach a nie przykladowo Ty się uczysz, a ojciec robi :) Ale też radziłbym się dopytać kogoś obeznanego, jak to z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Witam, pewnie sie już powtórze, ale może ktoś mi jasno i szybko odpowie. Zakupiłem na młodego rolnika przyczepe 3,5t. Pytanie brzmi: Czy muszę ją zarejestrować??? W wydziale komunikacji uzyskałem odpowiedź, że nie jestem zobowiązany do rejestracji pojazdu w tym przypadku przyczepy, natomiast w agencji upierają się że muszę mieć zarejestrowaną bosprawdzili sobie na mapkach w internecie i widać tam, że moje dwie działki z czterech jakie mam, są oddalone od gospodarstwa i dojazd do nich jest drogami publicznymi. Od producenta przyczepy uzyskaem informację, ze w jego województwie (małopolska), osoby które też zakupiły od niego przyczepy nie musiały przedstawiać dowodów rejestracyjnych w agnecji. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

 

 

Mam pytanie. Czy można dostać premie młodego rolnika w taki sposób. Np Ojciec przepisuje na mnie ziemie a ja studiuję dziennie , szkołę rolniczą zrobiłbym zaocznie w ciągu 2 lat Dałoby się?????

 

 

A w czym problem? Przecież nikt Ci nie zakaże poszerzania swojej wiedzy. To jest twoja włana chęć, że chcesz studiować i poszerzać swoje kwalifikacje. Żyjemy w wolnym kraju i w wolnym dostępie do nauki. Przecież studiowanie nie ogranicza cie od pracy w gospodarstwie. Można jedno z drugim pogodzić.

Edytowano przez Krzysiek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom766    1

Czy jak wydzierżawie gospodarstwo i wezme Mr to moge póżniej normalnie pracować ?

 

Czy jak wydzierżawie gospodarstwo i wezme Mr to moge póżniej normalnie pracować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

Witam mam pytanie odnośnie MR. Moja żona pracowała od ukończenia szkoły zawodowo przez okres 5lat. aktualnie traci pracę z końcem kwietnia. posiadamy gospodarstwo ok 12h nabyła je przed ukończniem 18lat. pytanie brzmi czy będę mógł na nią wziąć MR? A dodam jeszcze że cały czas bierzemy doplaty bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

na mnie ojciec przepisal gospodarstwo, w tym czasie studiowalem zaocznie. skonczylem studia i zrobilem technika roln. i nikt nie stwarzal problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

kurcze ale u mnie jest troszkę inna sytuacja.. najlepiej zadzwonie do gościa który zajmuje się dotacjami i wtedy wszystko będzie jasne.. jak się dowiem wszystkiego to z pewnością napiszę jak na taką sytuację patrzy agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Po pierwsze(jak zwykle) nie ma żadnych naborów, ani nie jest znany tarmin takowych. wiec po co spekulowac? W przyszłym roku wchodzi nowy budzet, nowe programy i nowe warunki. Na starych zasadach było to rok albo dwa od przejecia gospodarstwa(ale tez w zaleznosci od naboru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Panowie mam pytanko, w tym roku kończe studium policalne Techik architekruty krajobrazu. Czy w czerwcu musz zdawać egz końcowy czy wystarczy świadectwo ukończenia szkoły?? Na wniosku mam napisane ukończenie tego technikum bez zdawania egzaminu końcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Witam. Muszę wysłać świadectwo o ukończeniu szkoły. Z tego co rozumiem to ma być wysłane do warszawy i czy to musi być oryginał czy kserokopia wystarczy? Czy coś musi być konkretnego dopisane na kopercie itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi800302    0

witam

mam pytanie

czy w poprzedniej sredniej krajowej ziemi do młodego rolnika zaliczały sie stawy zbiorniki retencyjne?

wykopałem 0,5h zbiornik retencyjny i teraz nie bede miał sredniej krajowej nie wiem czy to sie zalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Panowie mam pytanko, w tym roku kończe studium policalne Techik architekruty krajobrazu. Czy w czerwcu musz zdawać egz końcowy czy wystarczy świadectwo ukończenia szkoły?? Na wniosku mam napisane ukończenie tego technikum bez zdawania egzaminu końcowego.

 

Kilka stron temu była dyskusja na ten temat i koledzy słusznie pisali że wystarczy tylko ukończenie szkoły, bez egzaminu końcowego


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlysy    2

a jak chodzę do szkoły rolniczej pierwszy rok i mam 17lat to kiedy bede mogl wziasc mr i ile?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

@ djlysy

 

Nikt nie jest wróżbitą i nikt nie odpowie ci dokladnie na te pytania. To wszystko zależy od nowego PROWu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Musicie cierpliwie czekać. Najblisze okrojone zarysy programów juz niebawem poczekajcie do konca czerwca to cos powinno sie wyklarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9    0

Witam, ja mam pytanie odnośnie tytułu wykwalifikowanego traktorzysty, a mianowicie, czy dokumentem potwierdzającym ten tytuł jest prawo jazdy kat. T ?????

Proszę o odpowiedź, pilnie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj