Polecane posty

krisu1990    0

i jeszcze jedno czy jak po szkole byłem zatrudniony miesiąc,to mnie wyklucza z dotacji,bo coś takiego słyszałem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wykształcenie jest OK. a co do pracy po szkole i ewentualnej premii to nie jestem pewien ale chyba to zbytnio rożnicy nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mi się zdaje że dobrze Ci ktoś mówił. Bo do tej pory to właśnie była szkoła wyższa lub średnia rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Dostałem wezwanie do ARiMR w sprawie złożenia wyjaśnień dotyczących działek. W skrócie napiszę to tak. W PRG były podane działki jakie przejmę od rodziców, działki przejąłem w listopadzie 2011. W grudniu wziąłem kredyt i zakupiłem od sąsiada 1,20 ha ziemi,dostałem w tym roku już na nią dopłaty. Premię wypłacono mi w lutym 2012. Teraz się czepiają, że powierzchnia deklarowana i obecna się nie zgadzają i muszę nanieść ewentualne poprawki w tabeli 2,2. W ODR zaraz jak kupiłem powiedziano mi, że tam nawet nie ma gdzie wpisać, bo działka została kupiona za własne(kredytowe) pieniądze niezwiązane z realizacją PRG. Zwiększać do średniej krajowej nie musiałem, bo przejąłem ok 15ha. U mnie w PRG był zapisany zakup min 7 jałowic hodowlanych i tak zrobiłem. W poniedziałek jadę wyjaśniać. Myślę, że oni się mylą a ja mogę kupować tyle ziemi ile chcę. Mieliście coś podobnego?

 

 

Daj znac co z tego wyszlo. Mi w ODR powiedzieli ze nie ma sensu takimi rzeczami zawracac glowe agencji jak zmiana ilosci zasiewow.Co innego gdyby sie zmniejszaly ale gdy sie zwiekszaja to znaczy ze sie MR rozwija czyli dobrze.

 

A jezeli chodzi o zgloszenie zmian gdy struktora zasiewow rozni sie o 30% to czy tyczy sie to jezeli sieje tylko zboza?? Niby gatunek ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Mi to ręce opadają jakich rzeczy oni się czepiają. Musiałem wyjaśnienia pisać że mam 22 krowy a w biznesplanie było że będzie 21. To chyba trzeba być wróżką jakąś żeby przewidzieć na tyle lat do przodu takie drobiazgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Witam w warunkach otrzymania dotacji jest punkt o wymaganych kwalifikacjach traktorzysta - wykwalifikowany traktorzysta to znaczy że wystarczy prawko kat. T czy jak?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8911    0

Witam!

Mam pytanie ponieważ jestem w trakcie korzystania z pomocy ARiMR dla młodego rolnika (od przyznania dotacji minęło 2 lata) i czy w tym czasie mógłbym skorzystać z kredytu CSK bądź jakichś innych dotacji na modernizacje gospodarstw rolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8911    0

Nie byłem pewny ponieważ do CSK dokłada ARiMR a ja jestem w trakcie korzystania z jednej ich formy pomocy ale dzięki za odpowiedź jeszcze nie wiem jak to jest z innymi dopłatami na modernizacje kiedy korzystam z młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Kredyty z dopłatą ARiMR-u nie kłócą się ze środkami pomocowymi z programów MGR UE.Z tego co wiem to kasa z premii MR może być nawet traktowana jako wkład własny przy ubieganiu się np. o kredyt z linii nMR.Znajomi tak ciągnik kupili.Wzięli kasę z MR jako te 20% a reszta to kredyt nMR.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Mam pare pytań, jeżeli chodzi o MR:

1.Czy mogę dostać młodego rolnika 3 lata przed ukończeniem szkoły rolniczej? (Gdzieś wyczytałem, że mogę)

2.Wiadomo może ile będzie wynosić dofinansowanie MR?

3.Czy w 2014 roku będzie nabór?

4.Czy nabór jest na początku roku, czy mogę się zgłaszać kiedy chcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

1.TAK

2;3;-zadzwoń do wróża Macieja +48 608-071-771 :D

4.Kiedy- w jakim terminie ogłoszą nabór to leży w decyzji min. rol.Różnie bywało.To kiedy Ty sobie zechcesz złożyć wniosek to twoja indywidualna sprawa obyś tylko zdążył zanim źródło wyschnie. :ph34r:


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mietek musisz mieć dobre stopnie skoro wiesz ze do ukończenia szkoły pozostało ci 2,5 miesiąca. Ja nie byłbym taki pewien, zawsze matematyczka lub polonistka może wyskoczyć z jakimś egzaminem z materiału ze wszystkich lat i du*pa blada... Na Twoim miejscu pomyślał bym o efektywnym ukończeniu szkoły średniej a następnie się martwił czy mogę składać mimo że szkoła się kończy za 2,5 miesiąca.

Ale zaraz, zaraz, skąd ty to wytrzasnąłeś że nabór będzie i nie wiesz czy możesz składać, hm... co?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkołę możesz uzupełnić w przeciągu 3 lat, więc 2,5 miesiąca znajduje się w tym przedziale co oznacza że składać możesz. A z tym do 23 kwietnia to podobno jakaś bujda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Daj znac co z tego wyszlo. Mi w ODR powiedzieli ze nie ma sensu takimi rzeczami zawracac glowe agencji jak zmiana ilosci zasiewow.Co innego gdyby sie zmniejszaly ale gdy sie zwiekszaja to znaczy ze sie MR rozwija czyli dobrze.

 

A jezeli chodzi o zgloszenie zmian gdy struktora zasiewow rozni sie o 30% to czy tyczy sie to jezeli sieje tylko zboza?? Niby gatunek ten sam.

Mi to ręce opadają jakich rzeczy oni się czepiają. Musiałem wyjaśnienia pisać że mam 22 krowy a w biznesplanie było że będzie 21. To chyba trzeba być wróżką jakąś żeby przewidzieć na tyle lat do przodu takie drobiazgi

 

To tak. Byłem dzisiaj i złożyłem akt notarialny i poprawione tabele 2 oraz 2.2 ponieważ zmienia się początkowa wielkość gospodarstwa. Gdybym miał liczone ESU od upraw to musiałbym jeszcze poprawić tabelę 6 i pkt. 74 wniosku o płatność. Ja mam ESU liczone na podstawie zwierzaków(bydła mianowicie). Teoretycznie 1,18ha stanowi sporo poniżej 30% powierzchni, ale gdybym nie poprawił co roku ktoś miałby o to pretensje. Dla spokoju zmieniłem też wielkość zasiewów, bo zwiększam kukurydzę z 2,5 na 4 ha.

Co do twojego stanu bydła ta sytuacja jest co najmniej śmieszna. Ja miałem zapisane na ten rok i do końca programu 25 krów a mam obecnie 28 i nikt się o to nie czepia. Może jeszcze ie przeprowadzili kontroli krzyżowej dotyczącej bydła. Reszta też się nie zgadza. To nie możliwe, aby przewidzieć ile i jakich sztuki będziemy hodować, bo np raz rodzi się więcej byczków a raz jałóweczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj