Polecane posty

farmer_89    20

ale konkretow jak nie bylo tak nie ma

w co drugim agrobiznesie wspominaja o MR i tylko mowia ze sie staraja i moze ........ moze ......... cos z tego bedzie albo i nie

Ja powiem ze ostatnio bylo szkolenie u mnie w gminie na temat warunkow dobrostan zwierzat i takie tam moj ojciec byl i kobitka powiedziala ze z tego programu szkolenia dle rolnikow wykozystano tylko 50% czyli 50% srodkow mozna by przeniesc na MR. Kalemba mowi ze bede przenosic srodki z programow ktore maja jeszcze jakies srodki a tak wogole to powiem ze na pier**ly to jeszcze kase maja a na MR to juz nie! na tym szkoleniu byl wyjazd do gospodarstwa ktore juz jest ladnie przystosowane do unijnych warunkow i bylo ono oddalone od urzedu gminy ok 4km ale musial byc wynajaty specjalnie extra bus do przewozu ludzi gdzies z okolic Lodzi czyli ok 80-90km a w gminie gimbus stoi i jaka to polityka jest!!! na to kase maja

Ja jednak uwazam ze MR bedzie pod koniec tego roku poniewaz ta kasa ktora jeszcze zostala po tych programach , trochu tu troche tam i sie jakas kasa zbierze , jezeli tej kasy nie wykozystaja w tym roku to te pieniadze przepadaja, beda musieli nasi oddac to co sie zostanie do uni bo juz nowy budzet jest. Czyli jest nadzieja ze cos z tego bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wykształcenie technik elektryk a narzeczona hotelarstwo mojej narzeczonej rodzice maja 8ha i teraz moje pytanie czy jeśli rodzice przepiszą na nia gospodarstwo będzie się mogła starać o MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć a jak masz tak głupio pisać to nie pisz :) a farmer_89 dziękuję. :) a tak a propo dzisiaj się tym zaciekawiłem i dla tego piszę

Edytowano przez hubert199501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

musi miec srednia krajowa czyli cos ok 10,5 ha lub jakas dzierzawe oczywiscie notarialnie

 

Chyba wprowadzasz trochę ludzi w błąd jak ktoś to czyta. Bo z tego co ja wiem nie ma przymusu, że musi być norarialnie. Dzierżawa może być notarialnie lub na datę pewną.

 

 

Mietek1234 Możesz uzupełnić dzierżawą w taki sposób jak wyżej napisałem.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutz12    2

A może ktoś się orientuje czy można zrezygnować z niektórych działek po wypłacie kasy? Chodzi o to że deklarowane miałem coś koło 19 ha i ale wynikła sytuacja i mogę tylko brać dopłaty na 10,40 a na resztę musi kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Jeżeli chodzi ci tylko odeklarowanie działek we wniosku o dopłaty to mozesz całkiem zrezygnować z płatności bo to jest dobrowolne. Nie można natomiast przez 5 lat zmniejszyć powierzchni działek wchodzących w skład gospodarstwa deklarowanych we wniosku o przyznanie pomocy na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mietek1234    0

Dziekuje ci witek 2010 cos tak slyszalem ale chcialem byc pewny;) a wiecie juz cos na temat mlodego rolnika 2014:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

dziś bedąc na szkoleniu dowiedziałem się ciekawej sprawy otóż w przyszłym budżecie ma byc tzn. bonus dla MR w postaci 25% wzrostu dopłat bezpośrednich tj ok. 280euro do hekatara a ubiegać sie o to beda mogły osoby ktore rozpoczeły gospodarowanie w przeciagu ostatnich 5lat od ogłoszenia przez ARiMR owej możliwosci i przez kolejne 5lat by przysługiwała taka pomoc. i nie mozna miec wiecej jak 40lat

raczej to pewna inforamacja od kierownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

@janczar, a wspominano cos o kwocie dofinansowania dla mlodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita_p    0

Witam

mam konkretne pytanie, byłaby wdzięczna za odpowiedź jesli ktoś sie orientuje w temacie albo był w podobnej sytuacji. Mój przyszły maż posiada gospodarstwo rolne od 6 lat (ojciec odpisał mu w zamian za rente strukturalną) niestety mąż nie skorzystał z młodego rolnika (w chwili przejęcia włądzy przez PiS lata 2005 - 2007 wstrzymano wypłacanie młodego rolnika) Potem wznowiono wypłacanie pieniędzy i cofnięto je o jakiś czas, ale brakło kilku miesięcy żeby mógł sie na nie załapać mąż. Zastanawiamy się czy po ślubie jest możliwość skorzystania z pieniędzy przeze mnie jeśli powstanie małżeńska wspólnota majątkowa? Prosze o pomoc icon_smile.gif chodzi o ewentualną premie w okresie 2014-2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Jeżeli chodzi ci tylko odeklarowanie działek we wniosku o dopłaty to mozesz całkiem zrezygnować z płatności bo to jest dobrowolne. Nie można natomiast przez 5 lat zmniejszyć powierzchni działek wchodzących w skład gospodarstwa deklarowanych we wniosku o przyznanie pomocy na MR.

Nie zgodzę się z tym że nie można zmniejszyć powierzchni gosp. jest wymóg że gosp musi być większe niż średnia krajowa, że ESU nie może być mniejsze niż było w momencie przejęcia gosp. Ale że powierzchnia nie może się zmniejszyć to pierwsze słyszę. Jeśli to prawda to proszę o źródło gdzie jest to zapisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Nie wiem,ale może by dało wniosek złożyć na Ciebie tj. najpierw musiałabyś skorzystać z MR a potem zawrzeć związek małżeński :ph34r: Zresztą nie chcę mącić,najlepiej dowiedz się w ARiMR-ze.Co to wcześniej wypowiedzi janczara80 to właśnie o tym ktoś tu już wspominał...jak się uda to powinienem się załapać na ten wzrost..jeszcze przez 3 lata bo już 2 rok mam na siebie ziemię a do 40-tki też mi jeszcze trochę brakuje :P


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    28

Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczania zakupionych maszyn. Chodzi mi o terminy dostarczenia faktur. Czy jest to termin do 31stycznia bieżącego roku złożenia faktur za zakupione maszyny w roku poprzednim czy jest to termin do 3 lat od wydatkowania kasy. Wyczytałem że ten do 31 to było kiedyś. Powiedzcie mi jak to jest teraz który termin jest aktualny bo zaczym się niepokoić. jestem z naboru 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Na zakup maszyn masz 3 lata .

Jeśli np. kupisz maszynę w drugim roku , to masz czas na złożenie dokumentów do 31 stycznia roku następnego , nie że kupujesz maszynę np. w 1 roku i składasz dokumenty do 31 stycznia po 3 roku .

 

Bynajmniej ja tak to rozumiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    28

Dobra. Jest taka sytuacja maszynę kupiłem w maju 2012, więc fakturę musiałem dostarczyć do 31 stycznia 2013. Czy to jest termin 3 lat od wypłaty pomocy tak mi powiedzieli pracownicy z agencji. ,,Od dnia wypłaty pomocy ma pan 3 lata na dostarczenie dokumentów o wydatkowaniu 70% kwoty", która opcja jest dobra bo 31 stycznia juz był dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

do 3 lat od wypłaty trzeba się rozliczyć, ja chciałem iść z jedną fakturą w tamtym roku ale powiedzieli że lepiej dwie na raz bo jedną deklaracje piszę i tyle i tak jest dla nich i dla mnie wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam

mam konkretne pytanie, byłaby wdzięczna za odpowiedź jesli ktoś sie orientuje w temacie albo był w podobnej sytuacji. Mój przyszły maż posiada gospodarstwo rolne od 6 lat (ojciec odpisał mu w zamian za rente strukturalną) niestety mąż nie skorzystał z młodego rolnika (w chwili przejęcia włądzy przez PiS lata 2005 - 2007 wstrzymano wypłacanie młodego rolnika) Potem wznowiono wypłacanie pieniędzy i cofnięto je o jakiś czas, ale brakło kilku miesięcy żeby mógł sie na nie załapać mąż. Zastanawiamy się czy po ślubie jest możliwość skorzystania z pieniędzy przeze mnie jeśli powstanie małżeńska wspólnota majątkowa? Prosze o pomoc icon_smile.gif chodzi o ewentualną premie w okresie 2014-2020

 

Chyba jest tylko jedno wyjście tak jak ktoś już trochę tutaj pisał powyżej o ile były by takie same warunki MR jak do tej pory. Przed ślubem mąż może przepisać na Ciebie :) i chyba można było by skorzystać bez problemu. Z tą wspólnotą majątkową nie wiem ale raczej pewnie nie dało by się aby otrzymać MR bo będzie tam, że gospodarstwo już jest te 6 lat po przepisaniu. Tylko teraz mogą być inne warunki. Najlepiej poczekać do nowego naboru i będzie wiadomo czy coś można zrobić w tym celu.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    28

Dzisiaj byłem w agencji w wawie. Dostarczyłem fakturę za belarkę zakupiona w maju 2012 (juz dawno był 31 stycznia). I tak na rozliczenie jest 3 lata od wypłaty pomocy. Terminy dostarczania dokumentów są zawarte na decyzji o płatności tak powiedział i pracownik. To tyle z mojej strony (ale nerw był bo dostałem też z agencji inną kartkę razem z decyzją 2012 że faktury do 31 stycznia, okazało się że to jest nieaktualne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostałem wezwanie do ARiMR w sprawie złożenia wyjaśnień dotyczących działek. W skrócie napiszę to tak. W PRG były podane działki jakie przejmę od rodziców, działki przejąłem w listopadzie 2011. W grudniu wziąłem kredyt i zakupiłem od sąsiada 1,20 ha ziemi,dostałem w tym roku już na nią dopłaty. Premię wypłacono mi w lutym 2012. Teraz się czepiają, że powierzchnia deklarowana i obecna się nie zgadzają i muszę nanieść ewentualne poprawki w tabeli 2,2. W ODR zaraz jak kupiłem powiedziano mi, że tam nawet nie ma gdzie wpisać, bo działka została kupiona za własne(kredytowe) pieniądze niezwiązane z realizacją PRG. Zwiększać do średniej krajowej nie musiałem, bo przejąłem ok 15ha. U mnie w PRG był zapisany zakup min 7 jałowic hodowlanych i tak zrobiłem. W poniedziałek jadę wyjaśniać. Myślę, że oni się mylą a ja mogę kupować tyle ziemi ile chcę. Mieliście coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

No i nic dziwnego że się czepiają bo zwiększyłeś powierzchnię gospodarstwa a w planowanych zasiewach tego nie uwzględniłeś. Poprawki powinno się nanosić nawet jeżeli zmiana powierzchni zasiewów danej grupy upraw przekracza 30% w stosunku do całej powierzchni upraw (coś tym rodzaju). Za przeproszeniem w ODR-ach pracują tacy idioci że nie warto pytać się o cokolwiek, więc najlepiej wyjaśnić całą sytuację w Agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisu1990    0

koledzy mam pytanie,mam wykształcenie zawodowe o profilu mechanik i operator maszyn i urządzeń rolniczych,czy ż takim wykształceniem moge sie starać o dotacje na MR ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj