Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895

o widze ze mam doczynienia z nieomylnym :) Jakbys nie zauwazyl (moze tobie powinienem pogrubic czcionke?) przeprosiłem za wprowadzanie w maliny, skad moglem wiedziec ze strona skad wzialem te info tez zawiera bledy? Faktycznie, napisalem glupote, Ty to poprawiłes i powinien byc koniec tematu, a zachowujesz sie jakbym conajmniej probowal ludzi specjalnie w bledy wprowadzac

 

piszac kilka pytań, nie mialem na mysli kwestii wykształcenia panie nieomylny, tylko ogolnych pytan nt MR


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Małe info ku pokrzepieniu z którego wynika że np brak tabliczki 'zakaz wstępu' na oborze = kilkadziesiąt tysięcy w plecy :)

 

125]
Sprawa:
sankcje za brak standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW na lata
2007-2013

 

 

 

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na e-mail uprzejmie informuję, że sankcja w wysokości 25 % kwoty pomocy za nie spełnienie w ciągu 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt i nie zachowanie ich do upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy, nie ulega zmianie w wyniku stwierdzenia np. małego stopnia szkodliwości braku spełnienia standardów.

Wynika to z faktu, że wysokość sankcji została w sposób jednoznaczny określona w przepisie § 20 ust 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm). Powyższy przepis nie przewiduje możliwości uzależnienia wysokości sankcji od stopnia szkodliwości wynikającego z braku spełnienia i zachowania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów pomocy na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

o widze ze mam doczynienia z nieomylnym :) Jakbys nie zauwazyl (moze tobie powinienem pogrubic czcionke?) przeprosiłem za wprowadzanie w maliny, skad moglem wiedziec ze strona skad wzialem te info tez zawiera bledy? Faktycznie, napisalem glupote, Ty to poprawiłes i powinien byc koniec tematu, a zachowujesz sie jakbym conajmniej probowal ludzi specjalnie w bledy wprowadzac

 

piszac kilka pytań, nie mialem na mysli kwestii wykształcenia panie nieomylny, tylko ogolnych pytan nt MR

 

Jako moderator powinieneś darować sobie ten post. Czytaj troszke ze ZROZUMIENIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

A jeżeli ktoś ma samą ziemię bez budynków i zwierząt to chyba agencja nie może się czepiać warunków higieny i utrzymania zwierząt skoro ktoś ich nie posiada co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Małe info ku pokrzepieniu z którego wynika że np brak tabliczki 'zakaz wstępu' na oborze = kilkadziesiąt tysięcy w plecy :)

 

125]
Sprawa:
sankcje za brak standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW na lata
2007-2013

 

 

 

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na e-mail uprzejmie informuję, że sankcja w wysokości 25 % kwoty pomocy za nie spełnienie w ciągu 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt i nie zachowanie ich do upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy, nie ulega zmianie w wyniku stwierdzenia np. małego stopnia szkodliwości braku spełnienia standardów.

Wynika to z faktu, że wysokość sankcji została w sposób jednoznaczny określona w przepisie § 20 ust 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm). Powyższy przepis nie przewiduje możliwości uzależnienia wysokości sankcji od stopnia szkodliwości wynikającego z braku spełnienia i zachowania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów pomocy na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

 

 

czyli moga mi wlepic prawie 19tys kary za to ze nie mam tabliczki na drzwiach obor albo powiedza ze mam o pare centymetrow za male okno w budynkach inwentarskich i za malo swiatla dostaje sie do zwierzat??

przeciez jak beda chcieli to prawie kazdego kto bral premie moga tak usadzicCos czuje ze to jeden z sposobow odzyskania kasy przez ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

qba333 każdy kto wnioskuje o dopłaty bezpośrednie automatycznie zobowiązuje się do przestrzegania przepisów odnośnie ochrony środowiska, utrzymania zwierząt itp. W praktyce agencja nie jest w stanie skontrolować wszyskich dlatego wybierają tylko największe gospodarstwa albo osoby które korzystały z innej formy pomocy np. MR czy MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

 

 

czyli moga mi wlepic prawie 19tys kary za to ze nie mam tabliczki na drzwiach obor albo powiedza ze mam o pare centymetrow za male okno w budynkach inwentarskich i za malo swiatla dostaje sie do zwierzat??

przeciez jak beda chcieli to prawie kazdego kto bral premie moga tak usadzicCos czuje ze to jeden z sposobow odzyskania kasy przez ARiMR.

qba333 zapominasz o odsetkach;) Takie jest prawo niestety. Jedyne na co można liczyć to rozsądek kontrolujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

mi nie chodzi o to ze sie zobowiazalem bo biore doplaty tylko o to ze jako mlody rolnik ktory bierze dofinansowanie w wysokosci 75tys to mi moga zabrac 25%tej sumy a komus kto takiego dofinansowania nie bierze to nawet w najgorszym wymiarze kary tyle mu pieniedzy nie zabiora. Co z tego ze dostane kase z MR albo doplaty 25% wieksze jak w kazdej chwili moga sie do czegos doczepic i wyjde na tym jak zablocki na mydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Ja rozumiem że przepisy są porąbane ale niestety nie ma nic za darmo. Unia daje ale i wymaga. Nienormalne jest natomiast to że w Agencjach panuje taki bajzel i dezinformacja że kogo bys się nie spytał to każdy ma 10 różnych odpowiedzi bo nie ma jednoznacznych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie i panie znowu powroce do tematu wykształcenia. Nigdzie nie mogę dostać jednoznacznej odpowiedzi mianowicie robię teraz w szkole policealnej technika weterynarii i czy jest potrzebny egzamin zawodowy czy nie?

 

Gadałem z Panią z mojego OR i powiedziała, że wystarczy świadectwo ukończenia szkoły oraz ZAŚWIADCZENIE od dyrektora szkoły, że ukończyłeś ją w kierunku technik rolnik i odbyłeś wymaganą liczbę godzin i jesteś przygotowany do zawodu, jakoś tak.

 

Ja natomiast chciałem zapytać, bo wypłacili mi MR w lipcu 2011 roku, pierwszy etap realizacji i ostatni zresztą mam zrealizować w latach 2010-2013 i ostatnio przeglądałem, że ciągnik miałem zakupić w 2012 roku!! Mamy już 2013, pojechać do nich i zrobić korektę, czy jak.

Jest chyba coś takiego, że mam pół roku na zmianę po dniu upływu terminu realizacji, czyli że kończy się w 2012, a mogę pójść do nich w ciągu pół roku i powiedzieć, że nie zakupiłem maszyny i zrobić korektę. Przypomnę, że etap realizacji jest od 2010-2013.

aa i jeszcze, w decyzji jest, że środki mam wykorzystać w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pomocy, czyli u mnie lipiec 2011, czyli minęło dopiero rok i 9 miesięcy.

Mogę np. powiedzieć, że nie miałem wystarczającej ilości pieniędzy?? MR 75 tyś. zł a ciągnik wiadomo przeszło 100 netto, w biznes planie było napisane 80 tyś. zł brutto.

 

Bardzo bym prosił, żeby ktoś mnie poduczył w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

tomekkomar tutaj raczej się nie dowiesz bo to w dużej mierze zależy od interpretacji i dobrej woli urzędników. Musisz się zapytać u siebie w agencji. W biznes planie trzeba było pisać jak najwięcej ogólników bo tak to się lata z byle czym i korekty robi. Wiem to z własnego doświadczenia jak chciałem 20 cm siewnik szerszy kupić i musiałem korektę składać. A z zakupem maszyn też czekałem i parę ładnych tyś straciłem bo tak ceny nowych poszły do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wie ktos czy sa juz jakies informacje o MR tzn czy bedzie ten program w nowym budzecie w 2014 r czy dopiero ruszy w 2015. Moj ojciec przechodzi na emeryture i nie wiem czy juz przepisywac gospodarstwo czy poczekac troche bo chce sie starac o MR ale jak teraz przejme gospodarstwo a ten program bedzie dopiero w 2015 to sie nie zalapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wie ktos czy sa juz jakies informacje o MR tzn czy bedzie ten program w nowym budzecie w 2014 r czy dopiero ruszy w 2015. Moj ojciec przechodzi na emeryture i nie wiem czy juz przepisywac gospodarstwo czy poczekac troche bo chce sie starac o MR ale jak teraz przejme gospodarstwo a ten program bedzie dopiero w 2015 to sie nie zalapie.

 

przyszłe przepisy niby maja wziac pod uwage lata kiedy MR nie było ale to tylko plotki. Dla pewności czekaj z przepisem bo kaska moze przejsc Ci kolo nosa a co budzietu 2014-2020 nkt nic nie wiem.

 

 

niech ci przepisze a jak bedzie nabór to najwyżej o jednego kandydata bedzie mniej :P

 

głupio mądry. nie wiadomo śmiać sie czy płakać.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a wogole kto jest uwazany za mlodego rolnika bo mowia ze mlody rolnik bedzie dostawal 25% wiecej doplat ale to tylko ten co obejmnie gospodarstwo? czy ten ktory ma np 30 lat i ma gospodarstwo od 10 lat tez jest mlodym rolnikiem? jezeli mlody rolnik bedzie otrzymywal zwiekszone doplaty to do jakiego czasu? jak bedzie mial 50 lat to tez bedzie mial powiekszone doplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ale z TEGO CO WIEM to nie ma jeszcze określonego budżetu na kolejne lata, więc te 25% dopłat więcej dla młodych to są tylko plotki.

Po drugie jak mnie pamięć nie myli kilka postów wstecz ktoś też wspominał o tych dopłatach i była mowa że dostaną je ci którzy gospodarują od poczatku przez okres pięciu lat, ale tak jak pisałem wyżej, to tylko ploty


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Zgadzam się z kolegą w/w. Ktoś coś gdzieś usłyszy doda i robią z tego juz gotowe przepisy ale jak narazie jak to juz wiadomo to tylko PLOTY

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

głupio mądry. nie wiadomo śmiać sie czy płakać.

 

Głupi to raczej ty jesteś jeśli nie zajarzyłeś to się nie wypowiadaj flecie ty.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a sluchajcie jezeli w tym roku bedzie MR i bede sie o niego staral ale nie dostane to czy za rok (jezeli bedzie ten program) to bede mogl znow skladac papiery na MR ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

będziesz mógł - a zresztą... do tej pory tak było...

Co będzie teraz nikt nie wie. Najpierw UE musi wprowadzić przepisy, potem Polska. Wszystkie pytania co będzie od 2014 nie mają sensu

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam. Mam do was pytanie a bardziej do tych co mają tutaj jakąś wiedzę na temat zasad MR, o tuż w moim przypadku jest tak, że nie jestem właścicielem ani 1 ha gruntu, ale jako, że uprawiam ziemie w "rodzinną" a ARiMR powiedzieli mi że mogę korzystać z pomocy dopłat bezpośrednich, i tak zrobiłem od 3 lat pobieram dopłaty bezpośrednie za część gruntów które obsiewam oraz jako że hoduje bydło załozyć musiałem na siebie siedzibę stada. A żeby pozyskiwać dopłaty oraz założyć siedzibę stada musiałem się zarejestrować w ARiMR. Teraz moje pytanie jest takie czy to dyskwalifikuje mnie do skorzystania z premii młodego rolnika? Wszędzie o wymogach piszą zeby mieć MR trzeba grunty mieć na własność albo chociaż na umowę dzierżawy na min 10lat wiec z tego rozumiem że mam szanse skorzystać, oraz to że nie opłacam KRUSu, teraz prosiłbym kogoś niech mi wytłumaczy jak jest to naprawdę bo zasięgałem informacji w regionalnym urzędzie ARiMR i niestety pani była tak nie kompetentna że nie potrafiła odpowiedziec na to pytanie i skierowała mnie do oddziału we Wrocławiu i stąd moje pytanie tutaj bo jesli nie mam szans to szkoda mojego zachodu by tam jechać. A jak wygląda sytuacja gdybym chciał skorzystać z prow czy gdybym stał sie włascicielem gruntów mógłbym uzyskać pomoc? Z góry dziękuję za wyjaśnienie ;)


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ARiMR powiedzieli mi że mogę korzystać z pomocy dopłat bezpośrednich, i tak zrobiłem od 3 lat pobieram dopłaty bezpośrednie za część gruntów które obsiewam oraz jako że hoduje bydło załozyć musiałem na siebie siedzibę stada.

 

NIE JESTEM PEWIEN ale wydaje mi sie iz tym pobieraniem dopłat przez okres 3lat przepasciłeś swoja szanse na premie i do tego dochodzi bydło to raczej nie ma podstaw o staranie sie o MR :( na Twoim miejscu wziałbym telefon i do oddziału regionalnego i tam sie dopytać i bedzie miał sytuacje jasną.

 

ps. Kalemba ostatnio wspominał o prawdopodobnym naborze na MR2013 pod koniec roku. Jeśli w jego wypowiedzi jest odrobina prawdy najszybciej co możecie sie spodziewac naboru na początku przyszłego roku wedlug mnie.

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj