Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

dla mnie to też nie mały grosz, ale dowiedz się lepiej ile na zachodzie mają tej premii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Od wpłaty na konto jest 12msc - w zapisie jest to że mamy 2 msc na dostarczenie jak minie rok

 

Mi minął rok pod koniec stycznia więc musze to w końcu zawieść i jutro jadę do KRUS i właśnie sama nie wiem czy to ma być zaświadczenie czy co :)

 

Maszyny mozna kupić używane do 5 lat ale wtedy rzeczoznawca musi ją wyceni a nie że my sami :) no i one nie mogą być wcześniej kupione za kasę unijną więc trzeba uważać bo teraz 5-letnie maszyny w większość są z dopłat UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

witam, Ojciec korzystał z modernizacji gospodarstw rolnych, wzął ciągniki o największej mocy jakie przysługiwały na określony areał. czy może mi przepisać część gospodarstwa na młodego rolnika przed okresem 5 lat od płatności za ciągniki? czy ktoś tak robił? co na to Agencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

madzia20

z krusu musi być zaświadczenie o okresie podlegania ubezpieczniu dostaje się od ręki po wypelnienu i złożeniu wniosku dostępnego w krus

  • Like 1

pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie sądzę w końcu to maszyna rolnicza nie jest

a aj ma pytanie jak to jest z tym watem bo chętnie przeszedł bym na vat i kupując maszyny na MR i zaraz po przekazaniu gosp przejcie na wat przed zakupem maszyn czy to nie za dużo zamieszania będzie czy to wykonalne, oraz jak się wtedy rozlicza zakupy, czy netto czy brutto liczy się ceny maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro123321    0

To taka dotacje można przeznaczyć tylko na zakup sprzętu rolniczego? Czy nie dało by jakoś rady aby udowodnić że taki ciągnik siodłowy będzie potrzebny mi w gospodarstwie do przewozu pasz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a ja mam pytanie co do szkoły... kończe właśnie studia ekonomiczne na uw a dokładniej licencjata i co według Was jest najszybciej zrobić żeby mieć rolnicze wykształcenie... chciałbym to zrobić w ten sposób żeby nie poświęcać na to dużo czasu( chcę ciągnąć magisterkę ekonomii.

Czy da się załatwić coś szybciej niż roczne studia podyplomowe? bo jeśli będzie młody rolnik to chciałbym z niego skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

jakieś roczne/dwuletnie szkoły zaoczne, kierunków do wyboru troche jest, jakiś Agrobiznes czy Turystyka wiejska


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

no egzamin musisz zdać bo samo ukończenie szkoły nic nie daje, po drugie magistra będziesz robił i sie takiego egzaminu obawiasz :P?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Podyplomowe rolnictwo na SGGW. Sam właśnie kończę. Zajęcia, praca dyplomowa i jeden egzamin na końcu - oczywiście dyplomowy. No stress:D

Zajęcia są całkiem ciekawe, zależy co lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

nie chodzi o to że obawiam się egzaminów:p tylko moje studia wymagają naprawde dużo czasu:p a te rolnicze to raczej wolałbym iść żeby posłuchać czegoś ciekawego a nie jakichś głupot się uczyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

To jak nie masz czasu...a możliwości to sobie opłać 5 lat w KRUS wstecz hehe i po sprawie.Żart ale osobiście słyszałem i o takich przypadkach.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyrael    25

no egzamin musisz zdać bo samo ukończenie szkoły nic nie daje, po drugie magistra będziesz robił i sie takiego egzaminu obawiasz :P?

 

skad masz takie informacje ze trzeba zdać egzamin panstwowy ?? bo mozna nawet na tym forum przeczytac ze nie trzeba zdawac egazminu tylko wystarczy zaswiadczenie ze szkoły, wiec ludzie zastanowcie sie co piszecie i co jest prawda !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja mam ukończoną podyplomówkę "rolnictwo dla absolwentów studiów o kierunkach nierolniczych" nie mówcie tylko że teraz nie będzie to honorowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ferdek, ja właśnie kończę ten kierunek. Jest honorowane, jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no egzamin musisz zdać bo samo ukończenie szkoły nic nie daje, po drugie magistra będziesz robił i sie takiego egzaminu obawiasz :P?

 

moze tak przydało by sie jakieś źródło w/w informacji i najwazniejsze korzystałeś z MR ? Bo Twoje informacje na pewno szerokie grono w początkowej fazie zmartwi ale to kompletne BREDNIE!!

W celu udokumentowania wykształcenia nalezy ukończyć szkołe!! a dyplom jest tylko i wyłacznie dla satysfakcji zdającego, i wystarcza zaświadczenie z sekretariatu lub jak kto woli moze pochwalić sie dyplomem :)

WYKSZTAŁCENIE = DYPLOM lub ZAŚWIADCZENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

nie korzystałem z MR, swoją wiedze opieram na tym co wyczytałem w internecie albo czego sie dowiedziałem od ludzi, możliwe że wystarczy tylko świadectwo ukonczenia szkoły, jeśli tak jest to przepraszam za wprowadzanie w błąd, ale jak sam poszukasz to znajdziesz róźne inf na ten temat. Daleko szukac nie trzeba, tutaj podają Ci jakie zawody kwalifikowane są jako rolnicze:

http://www.wir.org.pl/siewca/kwalifikacje_rolnicze.htm

Tu już pisza co innego

 

Z kolei młodzi rolnicy z wykształceniem średnim innym niż rolnicze mogą podjąć naukę w szkole policealnej dla dorosłych, ale tylko w zawodach technik turystyki wiejskiej lub technik weterynarii.

 

A ty janczar korzystaleś z MR? Jeśli tak to może pomógłbyś tym którzy sie do tego szykują i mają kilka pytań?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyrael    25

kamień z serca :D juz myslalem ze wprowadzili znowu jakieś zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Wystarczy ukończyć szkołę. Nie trzeba koniecznie zdać egzaminu zawodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marunde_89    0

koledzy potrzeba mi pomocy. Czy macie może jakiś wzór pisma przewodniego które składa się wraz ze zmianą w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Nie ma żadnego wzoru. Piszesz zwyłe pismo urzędowe w którym zwracasz się z prośbą o uwzględnienie zmian w biznesplanie, której części dotyczy np. tabeli takiej czy owakiej, podajesz szczegóły czego zmiana dotyczy i ewentualnie powód zmian. Jeżeli zmianę musi zatwierdzić dykektor ARiMR to piszesz wniosek o zmianę biznesplanu do dyrektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Panowie i panie znowu powroce do tematu wykształcenia. Nigdzie nie mogę dostać jednoznacznej odpowiedzi mianowicie robię teraz w szkole policealnej technika weterynarii i czy jest potrzebny egzamin zawodowy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie korzystałem z MR, swoją wiedze opieram na tym co wyczytałem w internecie albo czego sie dowiedziałem od ludzi, możliwe że wystarczy tylko świadectwo ukonczenia szkoły, jeśli tak jest to przepraszam za wprowadzanie w błąd, ale jak sam poszukasz to znajdziesz róźne inf na ten temat. Daleko szukac nie trzeba, tutaj podają Ci jakie zawody kwalifikowane są jako rolnicze:

http://www.wir.org.p...je_rolnicze.htm

Tu już pisza co innego

 

 

 

A ty janczar korzystaleś z MR? Jeśli tak to może pomógłbyś tym którzy sie do tego szykują i mają kilka pytań?

 

sorry kolego ale za***iście mnie irytuje Twój post otóż wiesz dokładnie o czym piszesz iz w jednym artykule pisze tak a w innym inaczej a Ty starasz sie pomoc rozumiem moze masz dobre chceci ale moze nie umyslenie nieświadomnie robisz ładny bajzer. A wiec WIEM to pisze nie jestem pewien siedze cicho tyle!

A co do MR to tak korzystałem a odpowiedź masz w poscie wcześniej nie wiem czy to wytłuszczenie jest jeszcze za małe czy co bo masz notke w zdaniu jak i krótkie równanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj