Polecane posty

oaxis3333    39

Dziś wyczytałem że nabory na młodego rolnika będą od 2014 roku ..... młodzi rolnicy będą mogli się starać o 25% więcej kwoty przy dopłatach bezpośrednich przez 5 lat:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Tak przez 5 lat tylko że trzeba odliczyć lata od momentu utworzenia gospodarstwa tzn. jeżeli ktoś po raz pierwszy przejmie gospodarstwo po 2014r dostanie przez 5 lat 25% wyższe dopłaty, a osoby, które posiadają gospodarstwo np. od 2011 dostaną na 3 lata a od 2008 nie dostaną nic bo posiadają gospodarstwo dłużej niż 5 lat. I wyższe dopłaty mają być tylko do 20ha a powyżej tej powierzchni dopłaty już normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dziś wyczytałem że nabory na młodego rolnika będą od 2014 roku ..... młodzi rolnicy będą mogli się starać o 25% więcej kwoty przy dopłatach bezpośrednich przez 5 lat:)

i tylko te wyższe dopłaty a żadnych 75 czy 100 tys nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

na młodego rolnika bedzie dofinansowanie tylko nie wiem w jakiej kwocie , wątpię aby 100 tys dali ..


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

lepiej sie dowiadujcie o zmianach w wymogach, bo okaże się że połowa z tych co chcieli by skorzystać nie skorzysta bo nie spełnią któregoś wymogu, kasa to wg mnie drugorzedna sprawa

 

po drugie miał być nabór w połowie tego roku, jeszcze na starych zasadach


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

No właśnie co z wymogami ?! oriętujecie sie już ?:) jakie zmiany ? może ci którzy będą brali dofinansowanie będą musieli całe gospodarstwo zmienic o 360 stopni ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

to i tak będzie jeden **uj :lol:

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta + wulgaryzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a mam pytanie jak to jest z dopłatami paszowymi przy przekazaniu gospodarstwa, bo doradca a odr mówił mi że niby będzie kontynuacja pod warunkiem że całe gosp przekaże się następcy a co jesli chciałbym czesc gosp to i mniejsze szanse na premie i jeszcze dopłaty paszowe strace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Ja przejąłem całe a i tak dopłaty o których piszesz straciłem bo nie dołączyłem jakiegoś oświadczenia o którym nikt mi nic nie powiedział. Pocieszali mnie tylko że prawdopodobnie ostatni rok już będą te dopłaty przyznawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Wymogi na MR nie powinny się jakoś szczególnie zmienić w nowym PROWie. Nadal kluczowym elementem będzie powierzchnia gospodarstwa (oczywiście im większe tym łatwiej będzię dostać premię), ale znając pomysłowość urzędników to mogą coś wymyślić, żeby mniej osób się załapało bo jak wiadomo pieniędzy nie będzie za dużo. Co do wysokości premii to mogą zrobić tak żę pulę pieniędzy jaka będzie przeznaczona na MR w latach 2014-2020 podzielą przez średnią ilość osób które dostały premię w latach 2007-2013 i wyjdzie im wysokość premii taka żeby nie zabrakło pieniędzy. I na pewno nie będzie to 100tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Pamiętasz może gdzie znalazłeś ta informacje? Szczególnie interesuje mnie fragment o "nabyciu ziemii w trakcie nauki

 

Znalazłem to w necie wpisałem hasło o wymogach młodego rolnika za 2012 rok.. teraz próbowałem odszukać tą samą stronę ale nie mogę na nią trafić a w historii mam tylko do niedzieli. Znalazłem tylko link do rozporządzenia ministra http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Akty_prawne_rozporzadzenia/rozp_mlody/Rozp_zm_rozp_mlody_rolnik_bdck_2011062032101.pdf .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajtar1188    7

Orientuje się ktoś może czy przeszła ta ustawa, aby za młodych rolników uznawano osoby które prowadzą gospodarstwo do 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek17    0

A mi powiedziano że te uprawy które są w kalkulatorze napisane pochyłą czcionką to są uprawy które do wyliczenia ESU nie są brane pod uwagę, w przypadku prowadzenia produkcji roślinnej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A mi powiedziano że te uprawy które są w kalkulatorze napisane pochyłą czcionką to są uprawy które do wyliczenia ESU nie są brane pod uwagę, w przypadku prowadzenia produkcji roślinnej.....

 

No to w takim razie po co byłyby tam umieszczane? Po drugie nawet jeśli by było tak jak mówisz to powinna być jakaś legenda, albo chociaż gwiazdka że takie oznaczenie nie jest brane pod uwage przy obliczaniu ESU, wg mnie ktoś Ci naściemniał

 

pytanie dwa posty wyżej zostawie bez komentarza :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

A wiecie może czy te same działki np Mój brat wział młodego minęło minimum 5 lat i on opisuje na mnie te działki,które już były w programie czy ja mogę składać wniosek z tymi samymi działkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mysle że nie ma na to ograniczenia bo masz wymóg 5 lat prowadzić gosp a co potem to już ich nie powinno obchodzić,

ps. czy jest jakas szanse na jakąś formę rent strukturalnych w nowym budżecie lub wcześniejszych emerytur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

A i wiem że to nie w tym dziale ale sie spytam czy będą jakieś kredyty nisko procentowe np na postawienie obory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

mysle że nie ma na to ograniczenia bo masz wymóg 5 lat prowadzić gosp a co potem to już ich nie powinno obchodzić,

ps. czy jest jakas szanse na jakąś formę rent strukturalnych w nowym budżecie lub wcześniejszych emerytur?

 

Narazie to każdy się może domyślać co będzie i jak to będzie wyglądało, ale jest troche plotek że będzie coś na wzór renty strukturalnej (raz w roku wypłata jakiejś tam ustalonej kwoty) no ale to nic pewnego

 

A ja jeszcze mam pytanie!

Z premii MR trzeba wydać 52,5 tys zł np. na maszyny. No i nie wiem jak to jest, czy np na gospodarstwo o powierzchnii 5 hektarów mogę sobie kupić siewnik zbożowy 3m czy obowiązują zasady tak jak w poniższym linku (dla siewników zbożowych strona 49, wychodzi że na gospodarstwo 5ha można wziąć 2,5 metrowy siewnik)

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/Zas_dob_masz_rol_300309.pdf


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No włąsnie co planujecie kupić, mi by sięprzydała porządna przyczepa wywrotka i nowy rozrzutnik ale na to już będzie mało 75 tys a załatwienie wszystkiego to też wydatek ponad 10 tys heh żeby chociaż ze 150 tys było MR a tak to dziadowska ta premia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Z tego co na tą chwilę było na MR nie ma wymogów co do wielkości maszyn, inaczej jest przy MGR.

Przynajmniej tak mi się wydaje i tak wynika z obserwacji na moim przykładzie jak i innych tutaj.

 

A takie pytanie o rozliczenie, chyba jutro pojadę rozliczyć KRUS (ten wymóg min.1 rok ubezpieczenia) w KRUS-ie od ręki dostaje się zaświadczenie?

I jest to zaświadczenie że jestem ubezp. min rok czy jest tylko okres od kiedy do kiedy byłam ubezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

dzięki za odpowiedź

 

a mogłabyś jeszcze przybliżyć jak to wygląda z ubezpieczeniem w KRUSie? Jeśli nie jestem tam ubezpieczony to mam chyba 14 miesięcy (od przyznania decyzji albo wpłacie pieniedzy na konto) na dostarczenie zaświadczenia do armir?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

No włąsnie co planujecie kupić, mi by sięprzydała porządna przyczepa wywrotka i nowy rozrzutnik ale na to już będzie mało 75 tys a załatwienie wszystkiego to też wydatek ponad 10 tys heh żeby chociaż ze 150 tys było MR a tak to dziadowska ta premia

 

jak dla ciebie to dziadoska premia to daj mi te 75 tyś skoro tak mówisz

 

a mam pytanie czy za tą premie można kupywać maszyny używane czy jest jakaś granica"wieku" dla nich z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj