Polecane posty

arni251    5

Witam chciałby kupić używaną prase rolującą na kredyt MR od osoby prywatnej(gospodarza) prasa ma 4 lata, czy jest to możliwe??


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

To wycena przez samego rolnika nie wystarczy? A jak rzeczoznawca wyceni mniej niż rolnik sprzedający??


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mam pytanko: kolega jest posiadaczem 1,5h gruntu - rodzice przekazali mu to w 1998r czyli był wówczas niepełnoletni. Rodzice nadal posiadają 15ha. Czy kolega ten może się ubiegać o MR? Ma 20 lat, bezpieczony jest jako domownik, posiada wykształcenie rolnicze.

 

Pytanie jest hipotetyczne - zakładam że będzie nabór w 2013 na zasadach z 2012.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

tak i ku...wa kolega pewnie by chętnie chciał wyrwać te hipotetyczne 75 tys zł bo mu na zmianę samochodu brakuję albo na motor......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

czy warto w tej chwili przepisywać pole i czy wiadomo coś o naborze wniosków na młodego rolnika ? jestem w trzeciej klasie technikum rolniczego

Lepiej sie wstrzymaj, bo jak nie bedzie teraz naboru, to pozniej mogą byc problemy z terminami, bo jest limit 12 miesiecy. Chociaz mozesz sie zorientowac czy mozesz posiadac ziemie ale nie byc ubepieczonym w krus-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

kolego chomik, co Cie interesuje co kto zrobi z premią? to jego sprawa, o co Tobie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

tak i ku...wa kolega pewnie by chętnie chciał wyrwać te hipotetyczne 75 tys zł bo mu na zmianę samochodu brakuję albo na motor......

Chciałby przejąć gospodarstwo i zakupić ziemię. Studiuje po technikum rolniczym ale z pracą cienko więc chce rozwijać gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale ziemię tą otrzymał będąc dzieckiem - nie korzystał z niej, wniosek o dopłaty składał ojciec. Teraz nadal się uczy a ubezpieczony jest jako domownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli już na ziemie na siebie to i tak nie dstanie premii

 

Jesteś tego pewien? Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jak dobrze pamiętam jeśli ma ziemie dłużej niż rok na siebie to nie dostanie... ale zawsze możesz mnie wyprowadzić z błędu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, ale jeśli nabył ją po ukończeniu 18 roku życia. Jak widzimy kolega kolegi pawelol111 gdy dostał ją od rodziców, był niepełnoletni.

Jeśli by taki przepis nie istniał wykluczyłoby to wszystkich których rodzic zmarł i część majątku dokładnie gruntu przeszło w posiadanie tych osób bez ich ingerencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

tak masz rację.. mój błąd i przyznaję się do tego. Poszperałem dokładnie w zasadach i znalazłem to samo co ty, że nabycie ziemi przed 18 rokiem życia i w trakcie nauki pozwala na ubieganie się o premie..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio55555    29

mam pytanie szłyszeliście moze o mozliwym naborze na młodego w tym roku? u mnie w odr-ze twierdza ze nie jednakze obiło mi sie o uszy i to z wiarygodnego zródła ze agencja ma zamiar przeniesc srodki z innych działań właśnie na młodego i uruchomic nabór w czerwcu macie jakieś info na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tu masz wywiad z kalembą

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-w-ii-polroczu-co-z-prow-w-2013-r,41086.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Cholery można dostać z tym ARIMR ostatnio zawoziłem zaświadczenie z krusu i pytam uprzejmie panią "urzędniczkę" która zamiast zająć się petentem rozmawia z resztą leni o rybkach czy w przypadku zakupu nowej maszyny również potrzebne jest zaświadczenie o nie zawieraniu umowy kupna z zstępnymi/wstępnymi/małżonką itp . a ona odpowiada ,że się na tym nie zna i każe mi dzwonić do innej :o :lol: :ph34r:

 

Może ktoś z was pomoże ...

 

Czy potrzebne / wymagane jest takie zaświadczenie/oświadczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejkobs    0

mam pytanie szłyszeliście moze o mozliwym naborze na młodego w tym roku? u mnie w odr-ze twierdza ze nie jednakze obiło mi sie o uszy i to z wiarygodnego zródła ze agencja ma zamiar przeniesc srodki z innych działań właśnie na młodego i uruchomic nabór w czerwcu macie jakieś info na ten temat?

 

Kolego też słyszałem o tym, dokładnie chodzi o środki z "Przywracania potencjału rolnego". I jak to powiedział pan Minister Kalemba we wczorajszym AgroB : wszystko zależy od pogody, czyli jak będzie dobrze to uda się przesunąć środki na MR. Ale będzie sytuacja jak w obecnym planowanym MGR. Nic znamy dokładnego terminu nadal, mało kasy przez co mało wniosków może się załapać. Fajnie by było jakby i mi się udało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Tylko na ten nabór przywracania brakuje dla 1000 wniosków a mówią że wszyscy mają dostać i że ten program ma pierszeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

No, no. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nawet jak będzie nabór na MR w tym roku, to nie we wszystkich województwach(info nie oficjalne od pracownika ministerstwa). Noż kuźwa! Albo wszędzie albo wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

tak masz rację.. mój błąd i przyznaję się do tego. Poszperałem dokładnie w zasadach i znalazłem to samo co ty, że nabycie ziemi przed 18 rokiem życia i w trakcie nauki pozwala na ubieganie się o premie..

 

Pamiętasz może gdzie znalazłeś ta informacje? Szczególnie interesuje mnie fragment o "nabyciu ziemii w trakcie nauki"

 

Mam jeszcze pytanko do tych którzy robili sami biznes plan, dużo jest z tym zabawy? Musieliście wprowadzać jakieś poprawki bo coś sie nie zgadzało?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

pawlus224 u mnie to oświadczenie było wymagane.Ja sam robiłem biznesplan i żadnych poprawek nie miałem,dla mnie to było proste i nie zajęło dużo czasu.

Edytowano przez tomek30
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

Witam, mam pytanie odnośnie premii na młodego rolnika. Decyzje przyznajaca płatnosc otrzymalem dnia 25-08-2009 a kase na konto dnia 30-03-2010. w biznes planie mialem zakup ziemi, która nabylem dnia 17-02-2010 i tam byly moje wlasne środki w kwocie 42,500zł i teraz mam takie pytanie czy moglem wylozyc swoja kase przed wyplata dofinansowania na konto, a to 50tys zł pozniej przenaczylem na inne wydatki, traktujac te 42,500zł jako kwote do rozliczenia z agencja mam to zapisane w akcie notarialnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie było podobnie bo zakupiłem maszyny jeszcze przed wpływem kasy na konto i nie było problemów z rozliczeniem, ale o to sie najpierw spytałem w agencji czy tak mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj