Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafik87    16

Witajcie, ja mam pytanie odnośnie biznesplanu. Jeżeli ja cała uprawę zbóż przeznaczam na pasze dla zwierząt to wielkość ekonomiczna czyli te ESU Tabela nr 6 jest liczona tylko od ilości zwierząt czy tez liczy się ilość zbóż? Mi się wydaje że tylko ilości sztuk zwierząt, ale chce się upewnić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Już wcześniej o tym było, do ESU liczy się to co tak naprawdę sprzedajesz czyli jak masz tylko produkcję roślinną to liczysz powierzchnię upraw, jeśli wszystko dajesz zwierzętom to ESU liczysz na podstawie ilości sztuk a pow upraw się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

głupoty wypisujesz!! do ESU zalicza sie wszystko co jest w gosp. od upraw po hodowle nie wprowadzaj ludzi w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@janczar810 to ty wprowadzasz ludzi w błąd dobrze mówi,

Z tego co przeczytałem w gazecie Farmer to ma być młody rolnik ale kiedy to nie pisało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Witam

Czy gdy skożystałem w 2011 roku z premii dla młodego rolnika to mogę należeć do grupy producentów rolnych produkując nadal to co wpisałem w biznesplanie????

Edytowano przez margo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Majac chodowle i produkcje roślinną to mogę to co wyprodukowałem z pola sprzedać, czyli mam z tego zysk a to co mi potrzebne dla zwierząt to moge kupić. Liczy sie to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
power1    31

Wiam już niedługo będe miał 18 lat i zostały mi 2 lata do ukończenia szkoły i chcę złożyć papiery na wsparcie młodego rolnika jakie są zasady i czy moge składać przed ukończeniem szkoły?

A jak bym dostał decyzję o przyznaniu pomocy unijnej to mogę się starać o kredyt preferencyjny lub na PROW .?????

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

no właśnie też mi się tak wydaje, że liczy sie to i to

 

Oczywiście, jeśli to co Ci urośnie sprzedasz i dla zwierząt całą paszę zakupisz to ESU liczy się uprawy plus zwierzęta. Jeżeli natomiast to co Ci urośnie wszystko przeznaczysz na paszę dla zwierząt to w takim przypadku ESU liczy się tylko z produkcji zwierzęcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Oczywiście, jeśli to co Ci urośnie sprzedasz i dla zwierząt całą paszę zakupisz to ESU liczy się uprawy plus zwierzęta. Jeżeli natomiast to co Ci urośnie wszystko przeznaczysz na paszę dla zwierząt to w takim przypadku ESU liczy się tylko z produkcji zwierzęcej.

 

Sam się zapędziłeś w kozi róg kolego, czyli twoim zdaniem w tabelce jest możliwość wyboru, czy zboże przeznaczysz na opas, czy na sprzedaż tak?

Proszę nie słuchać tym wywodów, oczywiście liczy się to i to, ale bezpieczniej jest wliczać tylko produkcję roślinną, ponieważ zwierzęta odznaczją się dużą nieprzewidywalnością i trudno jest powiedzieć ile będziesz miał np. tuczników za 3 lata.

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

jak patrzylem u mnie we wniosku jest produkcja roslinna i zwierzeca w wyliczeniu ESU, wiec to i to sie liczy na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Majac chodowle i produkcje roślinną to mogę to co wyprodukowałem z pola sprzedać, czyli mam z tego zysk a to co mi potrzebne dla zwierząt to moge kupić. Liczy sie to i to.

Sam się zapędziłeś w kozi róg kolego, czyli twoim zdaniem w tabelce jest możliwość wyboru, czy zboże przeznaczysz na opas, czy na sprzedaż tak?

Proszę nie słuchać tym wywodów, oczywiście liczy się to i to, ale bezpieczniej jest wliczać tylko produkcję roślinną, ponieważ zwierzęta odznaczją się dużą nieprzewidywalnością i trudno jest powiedzieć ile będziesz miał np. tuczników za 3 lata.

 

Chodziło mi o to co napisał 'poosa21' poszedłem tropem jego myśli... Mój doradca mówił mi, że to co urośnie jeśli przeznaczę na pasze to nie liczy się do ESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Przykład

Dla zwierząt potrzebuje 30t mieszanki zbożowej, przy założeniu że bede miał 3t/ha mam na to przeznaczone 10ha, a co jak w kolejnym roku bede miał 6t/ha? Bede musiał skarmić 60t bo mam na to przeznaczone 10ha.

 

Robiłem wniosek dla kolegi i w wyliczeniach podalismy roślinną i zwiarzęcą, miał kontrole i wszystko było dobrze bo powiedział ze jak mu potrzeba zboza to kupuje, o faktury sie nie pytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Trochę to nielogiczne, ale wpisuje się i zboże i zwierzęta. Info z mojego oddziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Witam Panowie.. takie pytanie odemnie, otóż w 2009 ojciec złożył wniosek na PROW(ciągnik,maszyny), ktory zostal rozpatrzony pozytywnie.... maszyny były brane na areał 60 ha ktory od tamtej pory się nie powiększył, o ile w tym roku byłby nabór na MR chciałbym złożyc wniosek, i tu pytanie czy nie będzie przeszkód w odpisaniu przez Ojca kilkunastu ha na utworzenie mojego gosp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Według projektu nowego rozporzadzenia mają sie zmienić przepsiy odnośnie sankcji za nieterminowe dostarczenie dokumentów (zaśw. z KRUS, faktury, oświadczenia itp.) w wysokości 3% od każdego dokumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

witam, czy ktos wie gdzie moge znalezc liste osob, ktore dostaly MR w 2010 roku? bo nie moge nigdzie znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0

czy warto w tej chwili przepisywać pole i czy wiadomo coś o naborze wniosków na młodego rolnika ? jestem w trzeciej klasie technikum rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

koledzy czy jak skorzystałem z MR to mogę na jednej z działek zrobić tunele pod warzywa???oczywiście w BP nic o tym nie ma wspomnianego, ale byłaby okazja nawiązania wspołpracy i szansa na dodatkowe pieniązdze


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

witam, czy ktos wie gdzie moge znalezc liste osob, ktore dostaly MR w 2010 roku?

Nie znajdziesz bo Unia zabroniła udostępniać takie dane - ochrona danych osobowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Mam takie pytanko... Ogólnie to skorzystałem z premii, jestem na Vacie i teraz chcę się rozliczyć z agencją z tych faktur. No i chodzi o to czy mogę im wysłąć kopie tych faktur czy muszą być oryginały, no bo jesli oryginały to agencja musiałaby mi je oddać bo ksiegowa musi je trzymac. Także pytanie do Vatowców: jak wy się rozliczaliście z tych faktur? pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Musisz im wysłać oryginały faktur ale po opieczętowaniu oddają ci je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj