Polecane posty

kierowiec    112

Witam.Chciałbym się ubiegać o MR w 2014 roku ale nie posiadam własnej ziemi mój ojciec jest jeszcze zbyt młody aby przepisać mi gospodarstwo.Czy wystarczyła by dzierżawa z umową długoterminową na minimum 10 lat i potwierdzona u notariusza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Świeżutkie info od pracownika MINROLu:

"Raczej nie przewidują naboru w tym roku, ALE co do "młodego rolnika" jest to działanie bardzo efektywne i jeżeli pojawią się jakieś "oszczędności" z pozostałych działań PROWu to "młody" jest najszybszym działaniem do wprowadzenia. Czyli drodzy Państwo, nie rzucać się tak na kasę z innych działań, to dla młodych zastanie :ph34r: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkar    0

Świeżutkie info od pracownika MINROLu:

"Raczej nie przewidują naboru w tym roku, ALE co do "młodego rolnika" jest to działanie bardzo efektywne i jeżeli pojawią się jakieś "oszczędności" z pozostałych działań PROWu to "młody" jest najszybszym działaniem do wprowadzenia. Czyli drodzy Państwo, nie rzucać się tak na kasę z innych działań, to dla młodych zastanie :ph34r: :lol:

 

 

Jak wygląda sprawa gru ktos prxejął gospodarstwo w 2012 roku, a nabór będzie w 2014. Mogę wtedys się ubiegać o MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Po pierwsze nie cytuj postu poprzedniego! REGULAMIN! Dostaniesz w ucho od moderatora <_<. Obecnie jest max 12 miesięcy i raczej tak pozostanie. O MR w 2014 nikt nic nie wie! Nie ma żadnych nawet nie oficjalnych info. Wydaje mi się, że nie zmienią tego. 12 miesięcy to 12 miesięcy. Poza tym w 2014 nie spodziewaj się nabory, może pod koniec albo w 2015 :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

poniżej link z wypowiedzią kalemby na temat MR:

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-w-ii-polroczu-co-z-prow-w-2013-r,41086.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielskoq7    0

witam, moja nażyczona jest studentką, mogę jej wydzierrzawić grunty pod Młodego rolnika ? jak to jest potem z kontrolą itp. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

witam

ile na podkarpaciu wynosi minimum h jakie młody rolnik po wzięciu dotacji musi uprawiać

jeśli w biznes planie napisze ze środki przekaże na kupno ziemi czy mogę ziemi kupić np od rodziny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper007a    0

Mam pytanie obecnie kończę liceum ogólno kształcące i mam pytanie jaką szkołę i ilo letnią musiał bym ukończyć aby starać się o dofinansowanie na MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlysy    2

a ja chciałem się dowiedzieć bo to raczej pewne jest ze od 2014r bedzie nabór. ile teraz kasy dają?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A kto to może wiedzieć ile będzie z następnego programu, poczekaj to zobaczysz.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

będzie jakiś problem jeśli w biznes planie dam że kupie ziemie i kupie ziemie od rodziny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Może być problem z tym kupnem, bo przy rozliczaniu się z MR piszesz oświadczenie, że nie kupowałeś od rodziny.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

a jak dzwonilem do agencji to powiedziano mi ze moge kupic od brata, nie mozna kupic od ojca, matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlysy    2

A kto to może wiedzieć ile będzie z następnego programu, poczekaj to zobaczysz.

 

Bo ja słyszałem od kolegów że do tej pory było 75 tysięcy a w latatch od 2014 ma być 75 tysięcy Euro bo tamto było za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

No to nieźle Cię koledzy w maliny chcą wprowadzić. NIE MA ŻADNYCH INFORMACJI CO DO CAŁEGO PROWu na przyszłe rozdanie. Przecież słyszysz, że ciągle się targują kto dostanie więcej a kto mniej. Na pewno nie będzie 75k "jurków"! Zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

MDSikor przeczytaj dokladnie to oswiadczenie, nie ma tam nic napisane ze od brata nie mozna, od ojca lub dziecka nie mozna kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

A czy ktoś może podać link do oświadczenia odnośnie podatku vat bo niby przy rozliczaniu faktur potrzebne jest jeszcze takie coś a nie mogę tego znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

a może ktoś wie jak to jest z tą dzierżawą młody rolnik nie może być dzierżawcą a jeśli jestem dzierżawcą 10 ar ziemi budowlanej to czy to będzie jakoś kolidowało? dodam ze na tej ziemi stoi budynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Wysłałem do Agecji faktury, potwierdzenia przelewów i oświadczenie w sprawie nie zawierania umów z małżonkiem wstępnym i zstępnym i babka do mnie dzwoniła że potrzebne jest jeszcze jakieś oświadczenie czy rozliczam sie z vatu i czy dostane zwrot vatu ale na vacie nie jestem, a takiego oświadczenia nie mogę znaleźć na stronie ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja takiego oświadczenia też nigdzie nie widziałem, ale ktoś o nim już coś pisał.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj