Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik3P    0

nie wiem ile bo mam ten sam problem wiem że jak jesteś w trakcje nauki możesz składać papiery ale masz 3 lata do uzupełnienia zawodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Słuchajcie brałem MR w 2011r. teraz w 2013r. 1 Kwietnia będzie 2 lata jak otrzymałem premię...che iść do pracy i zupełnie odciąć się od tego...tzn. w papierach itd. dalej będę samodzielnie prowadził gospodarstwo i będę figurował z tym że chcę wziąć teraz kredyt z linii młody rolnik na pewną inwestycję ale nie dla mnie tylko dla brata i żeby wziąć kredyt trzeba mieć co najmniej 1 ha i być zapewne ubezpieczonym w KRUSIE....jak obejść ten przepis żeby można było iść do pracy na umowę o pracę? Oczywiście na KRUSIE mógłbym być ale jak będę na umowie to ZUS powiadomi KRUS i co dalej?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Witam na przełomie 2011-2012 dostałem pieniądze z młodego rolnika, ale musze zdobyć wykształcenie rolnicze. Nie jest to problemem bo chodze do technikum rolniczego, profil technik rolnik. Ale mam pytanie wystarczy jak skończe tą szkołe czy musze zdać egzamin zawodowy? Słyszałem że ukończenie szkoły wystarczy, ale wolałbym się upewnić bo jeśli nie muszę się przyłolżyć i napewno zdać egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

wystarczy samo swiadectwo i zaswiadczenie ze szkoly, że chodziles w tym i tym kierunku, jesli dasz rade to moze byc i dyplom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Witam na przełomie 2011-2012 dostałem pieniądze z młodego rolnika, ale musze zdobyć wykształcenie rolnicze. Nie jest to problemem bo chodze do technikum rolniczego, profil technik rolnik. Ale mam pytanie wystarczy jak skończe tą szkołe czy musze zdać egzamin zawodowy? Słyszałem że ukończenie szkoły wystarczy, ale wolałbym się upewnić bo jeśli nie muszę się przyłolżyć i napewno zdać egzamin.

a to w ktorej jestes klasie ze juz starales sie i dostales dofinansowanie i jak dostales dofinansowanie to pewnie tat musial ci przepisac srednia wojewódzką ?czy mogles za te 75 tys kupic jakies ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

mógł uzupełnić wykształcenie w szkole policealnej, która trwa dwa lata, za otrzymaną premię można kupić ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Jak składałem wniosek miałem 18 lat bo taki był wymóg i ledwo się załapałem. Teraz jestem już w 4 klasie. Co do pola to tato przepisał średnią województwa bo mieliśmy tyle pola i nie było problemu. Można też było średnią krajową, ale potem i tak chyba trzeba uzupełnić więc po co było kombinować. Też od wielkości powstałego gospodarstwa zalerzy ile punktów dostaniemy. A za kasę mam kupić pole w wniosku napisaliśmy dwa hektary, ale przy dzisiejszych cenach to będzie za to hektar, wiec chyba trzeba będzie pisać jakiś wniosek o zmiany dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Słuchajcie brałem MR w 2011r. teraz w 2013r. 1 Kwietnia będzie 2 lata jak otrzymałem premię...che iść do pracy i zupełnie odciąć się od tego...tzn. w papierach itd. dalej będę samodzielnie prowadził gospodarstwo i będę figurował z tym że chcę wziąć teraz kredyt z linii młody rolnik na pewną inwestycję ale nie dla mnie tylko dla brata i żeby wziąć kredyt trzeba mieć co najmniej 1 ha i być zapewne ubezpieczonym w KRUSIE....jak obejść ten przepis żeby można było iść do pracy na umowę o pracę? Oczywiście na KRUSIE mógłbym być ale jak będę na umowie to ZUS powiadomi KRUS i co dalej?...

 

Po co dublujesz posty?

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27058-premia-mlody-rolnik-a-praca-poza-rolnictwem/page__st__40#entry1060809

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Ale to chyba nie problem jeśli wydam kase, ale kupie mniej bo ceny poszły do góry? Dobrze że nie musze zdać tego egzaminu zawodowego, bo już nawet nauczycielka mnie w błąd wprowadziła, mówiła że musimy zdać egzamin żeby myśleć o dofinasowaniu młody rolnik w moim przypadku o nie zwracaniu pieniądzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

mam pyt ile trzeba mieć min punktów na młodego rolnika aby otrzymać premie (ile przyznają za ziemię wiem ze od 5-16 ale za ile ha , czy 5 punktów za średnią wojew cz krajową?) ja mam 12 ha a śred woj 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

mam pyt ile trzeba mieć min punktów na młodego rolnika aby otrzymać premie (ile przyznają za ziemię wiem ze od 5-16 ale za ile ha , czy 5 punktów za średnią wojew cz krajową?) ja mam 12 ha a śred woj 15 ha

Narazie nie wiadomo czy wogule będzie nabór a ty chcesz już punkty liczyć.

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Co Ty się chcesz upewniać ? kto Ci zagwarantuje ,że w następnym naborze też będą wnioski "punktowane" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

pawlus224 masz rację nikt tego nie wie ponieważ jeżeli będzie MR to mogą zaostrzyć wymagania bo kasy mało, a tu na forum co drugi oto pyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

chciałabym zapytać czy może orientował się juz ktoś po bankach czy są MR lub KZ?

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Co do tegorocznego domniemanego naboru na MR to w agrobiznesie dziś powiedzieli ,że pieniądze sie skończyły i nie będzie naborów uzupełniających póki co ...

 

Więc czekajcie 2014 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Jakbyś dokładnie oglądał to byś się dowiedział że to dotyczy Dolnego Śląska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

No właśnie. Ciekawi mnie dlaczego tylko na dolnym śląsku, przecież w 2011 doszło do kopert na cały kraj, a nie tylko na województwa. Czyli najpierw są koperty wojewódzkie a później pewnie dogrywka na cały kraj. Ale to zapewne zrobili tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkar    0

Mam pytanko odnośnie MR. W marcu 2012 przejąłem gospodarstwo w wyniku śmierci mojego ojca. Od tamtej pory zaraz minie rok a podobno nie przyjmują wniosków na dotacje dla MR. Wie ktoś kiedy ruszy ten program? Czekam już prawie rok i ciągle mi mówią, że nie ma naboru. Co będzie jeśli minie więcej niż rok od przejęcia gospodarstwa? Czy wtedy należy mi się MR? W KRUS jestem ubezpieczony od 6 lat bez przerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Wiadomo tylko że napewno nie będzie MR na górnym śląsku a reszta to jeden wielki znak zapytania. Zasady mogą się zmienić ale nie muszą. Na przyszłość przejrzyj choć dwie ostatnie strony tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkar    0

Wiadomo tylko że napewno nie będzie MR na górnym śląsku a reszta to jeden wielki znak zapytania. Zasady mogą się zmienić ale nie muszą. Na przyszłość przejrzyj choć dwie ostatnie strony tematu.

 

Czytałem i na poprzednie stronie napisałeś, że nie wiadomo czy będzie nabór, a z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że coś mówiono na ten temat... więc jeśli można to poproszę o jakieś info.

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkar    0

spójrz na stronę 404

 

Ok, jest coś wspomniane, ale to nie wszystko o co pytam ;)

W marcu 2013 minie rok od przejęcia gospodarstwa i nie wiem czy załapię się na MR. Czy nie jest w przepisach że do roku czasu po przejęciu gospodarstwa należy ubiegać się o dotację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj