Polecane posty

jakuq1626    0

Mam pytanie, chodze do szkoły rolniczej i w lutym bede miał 18 lat , czy mam szanse na dofinansowanie młody rolnik

Jak wygląda budżet na dzień dzisiejszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wiesz co kolego co strona to samo pytanie zanim cos napiszesz POCZYTAJ chociaz z 2str chyba nie masz problemów z czytaniem w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baczys    0

Mam pytanie na które nigdzie nie mgoe znaleźc odpowiedzi.

Czy jeżeli chciałbym złożyć podanie o młodego rolnika, na zakup ziemi, to musze wiedzieć jaka kąkretnie działkę chce kupić, czy moge podać np szacunkowy metraż cene itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Musisz wiedzieć jaką konkretną działkę chcesz kupić bo tam trzeba wpisać dokładnie ile kiedy gdzie itp.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No i nic na razie nie wiadomo czy będą i kiedy nowe umowy na młodego rolnika?


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Przy okazji najbliższego naboru na MR tata przepisałby mi gospodarstwo, w najbliższym czasie jest trochę ziemi do nabycia, więc czy tą ziemię tata może już kupić na mnie czy lepiej na siebie? Czy zakup ziemi na mnie będzie miał jakiś wpływ na ewentualne przyznanie premii? Ma to wgl jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Przy okazji najbliższego naboru na MR tata przepisałby mi gospodarstwo, w najbliższym czasie jest trochę ziemi do nabycia, więc czy tą ziemię tata może już kupić na mnie czy lepiej na siebie? Czy zakup ziemi na mnie będzie miał jakiś wpływ na ewentualne przyznanie premii? Ma to wgl jakieś znaczenie?

jesli kupi na Ciebie to nie bedziesz mogl ubiegac sie o premie, na siebie niech kupi

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam, może mi ktoś powiedzieć czy jeslim skorzystałem w 2012 roku z premi dla mlodych rolników mogę sprzedać 0,5h łaki i kupić w to miejsce np. hektar ziemii? dodam ze spokojnie spelniam ta minimalna powierzchnię 10,23 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Napisz pismo do ARiMR że masz mozliwość powiększenia gospodarstwa ale prosisz też o zmiane zadeklarowych działek które podałeś we wniosku. Ja też zmianiałem działki i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

jesli kupi na Ciebie to nie bedziesz mogl ubiegac sie o premie, na siebie niech kupi

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Napisz pismo do ARiMR że masz mozliwość powiększenia gospodarstwa ale prosisz też o zmiane zadeklarowych działek które podałeś we wniosku. Ja też zmianiałem działki i nie było problemu.

 

Dobrze doradziłeś, dzwoniłem do agencji i mówili że nie powinno być problemu tylko prosili aby wysłać do nich taki wniosek że chcę sprzedać ziemię i kupić inną. Mam tylko nadzieję ze nie bede musial dlugo czekac na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

Witam mam pytanie czy można otrzymać premię młodego rolnika jeżeli przejmie się tylko działki rolne bez żadnych zabudowań ani maszyn oczywiście o wymaganej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

ja nie mam zadnych maszyn, pola na siebie tez nie mam, dzierżawę mam notarialna na 10 lat, maszyny pozyczam od ojca, napisane mam uzyczenie takie i premie dostalem 1,5 roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1

Witam w 2011 roku otrzymałem premię MR od tego czasu mineło 1,5 roku moje pytanie brzmi czy mogę już iść do pracy proszę o odpowiedzi pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Witam:) Mam pytanie, czy jesli mam wykształcenie zawodowe '' mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych'' to czy wystarczy mi ono do składania wniosku czy trzeba dalej sie uczyć ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

czy mozna skaldac te papiery w trakcie konczenia tj chodze do 2 klasy t rolniczego to mozna skaldac juz i ile teraz bedzie tego dofinansowania tak jakbylo te 75 czy cos wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik3P    0

Mam pytanie. Zasady przeczytałem na stronie ARIMR jak pozyskać dofinansowanie ale czy przy tym programie nie ma haczyka że musisz mieć średnią krajową czy jak mam 5 ha to też dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

W nowym budżecie UE ma być podobno zapis o wyższych o 25% dopłatach bezpośrednich dla młodych rolników, do powierzchni 25 ha.Czy oznacza to wyższe dopłaty dla tych którzy dostali premię na Młodego Rolnika, czy dla wszystkich którzy przejęli gospodarstwo.Czy będzie się to również tyczyć tych którzy przejeli gospodarstwo np w roku 2011, czy tylko tych, którzy będą przejmować od roku 2014?Macie jakies informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli średnia krajowa jest większa od średniej wojewódzkiej to musisz na początek mieć średnią wojewódzką a w ciągu 3 lat uzupełnić areał do średniej krajowej .

Jeśli średnia krajowa jest mniejsza od średniej wojewódzkiej musisz najpierw mieć średnią krajową a w ciągu 3 lat uzupełnić areał do średniej wojewódzkiej .

 

Nie muszą to być grunty na własność , może być dzierzawa notarialna na 10 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli średnia wojewódzka jest większa od krajowej to nie muszę uzupełniać do średniej wojewódzkiej, wystarczy średnia krajowa czyli 10 z groszami ha.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

witam mi w ARIMR powiedzieli ze można się starać o MR mając przynajmniej średnią krajową ale lepiej by było żeby mieć średnią wojewódzką więc niewiem czy warto składać na śreednią krajową jak można niedostać premi Dużo zależy tez od ilości wniosków i limitu w województwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

Mam pytanie. Zasady przeczytałem na stronie ARIMR jak pozyskać dofinansowanie ale czy przy tym programie nie ma haczyka że musisz mieć średnią krajową czy jak mam 5 ha to też dostane

 

Poczytaj lepiej więcej na forum .

Musisz mieć średnią krajowa jest to 10,23. Masz na to 3 lata od dostania premi .

haczyków niema trzeba aby dobrze wszystko przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam w 2011 roku otrzymałem premię MR od tego czasu mineło 1,5 roku moje pytanie brzmi czy mogę już iść do pracy proszę o odpowiedzi pozdrawiam :)

 

jezeli od daty przelewu pieniedzy na konto minal rok i nie pozniej niz od daty przelewu jestes ubezpieczony w pelnym zakresie jako rolnik ( musisz miec pelny rok ubezpieczenia w krusie jako rolnik) to mozesz isc do pracy i moga cie ubezpieczyc w zusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj