Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Macius    60

Z tego co nasz doradca rolniczy mówił to najprawdopodobnej będzie tego roku nabór na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

O właśnie ja też się przyłączam do pytania czy będzie nowy nabór na MR ?

Edytowano przez Slomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Można chyba w wieku 17 lat, ale trzeba mieć pisemne pozwolenie dziadków, albo sołtysa.

 

 

Tak i jeszcze pisemne zezwolenie stryjecznego wuja szwagra męża babki ze strony ojca :lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie gdy miałem przekazywane gospodarstwo wraz z polem dostalem parę maszyn np: brony, przewracarkę kultywator. maszyn wogóle nie używam dlatego się zastanawiam czy mogę je sprzedac. w niczym to nie przeszkadza?? bo są wpisane w BP jako wyposażenie. trzeba coś zgłosic do agencji?? wie ktoś proszę o odpowiedz

 

niech sie wypowie ktoś kto był w takiej sytuacji i wie na pewno czy trzeba to zgłaszac:)

 

Dołączam się do pytania, w roku bazowym miałem wpisany do BP ciągnik Zetor 80km, premie dostałem już rok temu ale zachciało mi się wymienić Zetorka na coś większego.

Będe musiał robić jakieś korekty odnośnie tego? Jeszcze jedno, odnośnie roku docelowego.

Zakładając ze mam tam wpisane powiedzmy Jałowki opasowe szt. 10 a będe miał ich podczas kontroli 20 to zrozumiałem, że też będe musiał składać korekte bo przekracza to 30%. Dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tduda    1

czesc jestem tu nowy mam takie pytanie odnosnie premi młody rolnik czy za premie moge kupic ciągnik jakiej mocy chce jak to z tym jest posiadam gospodarstwo 15 ha +5 ha dzierżawy choduje trzode chlewną interesował by mnie ciągnik o mocy 100 km prosze o jaką porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Koledzy,głównie z Wielkopolski,wiecie może gdzie są szkoły które już prowadzą lub zamierzają prowadzić Kwalifikacje zawodowe na Rolnika?

Trochę OT ale tutaj przebywa Was znających temat duzo więcej niż w tematach o szkolach.

Daleko moze nie mial bys do Sypniewa, Kujawsko- Pomorskie, prowadza kurs od wrzesnia. Prawdopodobnie w przyszlym roku go nie bedzie ale moze jeszcze bys sie zalapal.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

Witam , mam pytanie , mianowicie chciał bym zmienić zakup maszyn w swoim biznes planie .

 

Czy zmieniał ktoś już biznes plan w programie Młody Rolnik ?

 

Trochę czytałem i wyczytałem tyle ze trzeba się odnieść do Dyrektora ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

O właśnie ja też się przyłączam do pytania czy będzie nowy nabór na MR ?

 

Pracują nad uruchomieniem środków na "Młodego Rolnika" w drugiej połowie 2013 roku, poniżej wypowiedź ministra Kalemby:

 

http://www.agrofoto.pl/agrosfera/farmertv/mlody-rolnik-w-ii-polroczu-co-z-prow-w-2013-r,41086.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Witam , mam pytanie , mianowicie chciał bym zmienić zakup maszyn w swoim biznes planie .

 

Czy zmieniał ktoś już biznes plan w programie Młody Rolnik ?

 

Trochę czytałem i wyczytałem tyle ze trzeba się odnieść do Dyrektora ARiMR.

 

Tak ja zmieniałem. zmieniasz strony w biznes planie które dotycza zakupu maszyn i wysyłasz pismo do agencji z prosba o zmiane zakupu maszyn. ja czekałem 2 tyg za odpowiedzia i była pozytywna.

 

Odział Wielkopolska :) jak co pisz na priv postaram sie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

witam. mam takie pytanie, moze ktos mi odpowie, wiem ze juz to bylo, dostalem premie 1,5 roku temu, brakowalo mi ziemi do sredniej krajowej wiec za otrzymana premie postanowilem kupic ziemie, czy moge uzupenic ziemie do sredniej krajowej dzierzawa i co za tym idzie zmienic biznes plan i kupic jakas maszyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Witam mam pytanko pilne czy z dzierżawionej ziemi do MR trzeba brać dopłaty do tych pul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Trzeba brać bo ty musisz złożyć wniosek na siebie o te pola. Bez dopłat agencja nie wie czy masz te pole czy nie.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

Koleżanki i koledzy a jak to jest z tym rozliczeniem się z wydatkowania premii młodego rolnika. Wiem że jeżeli zakupy miałem wpisane na 2012 r to musze się rozliczyc do 31 stycznia 2013r Ale podpowiedzcie jak to zrobic- zakupy zrobiłem, faktury mam i poszłem do oddziału agencji u siebie że mi podbiją ksero faktur i przelewów za zgodnośc z orginałem a Pani mi pow że oni faktur nie podbijają- i nie potraiła mi pow gdzie mam iśc z tym- może ktoś się rozliczał z zakupów i mi podpowie jak to wygląda bo za dużo czasu to mi nie zostało. dodam że jestem z mazowieckiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Koleżanki i koledzy a jak to jest z tym rozliczeniem się z wydatkowania premii młodego rolnika. Wiem że jeżeli zakupy miałem wpisane na 2012 r to musze się rozliczyc do 31 stycznia 2013r Ale podpowiedzcie jak to zrobic- zakupy zrobiłem, faktury mam i poszłem do oddziału agencji u siebie że mi podbiją ksero faktur i przelewów za zgodnośc z orginałem a Pani mi pow że oni faktur nie podbijają- i nie potraiła mi pow gdzie mam iśc z tym- może ktoś się rozliczał z zakupów i mi podpowie jak to wygląda bo za dużo czasu to mi nie zostało. dodam że jestem z mazowieckiego .

 

ale czemu musisz do 31 stycznia mi mówili ze na wydanie jest do 3 lat działasz zgodnie z biznes planem bo zakupiłeś w 2012 a przy okazji się rozliczysz poprawcie mnie jeśli źle myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Do wojewódzkiego musisz i im przedstawiasz oryginały i oni na nich pieczątki przystawiają z napisem (nie pamiętam dokładnie) przedstawione do rozliczenia działanie "Ułatwianie startu Młodym Rolnikom"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Dokładnie jak pisze kolega powyżej :)

dlatego w oddziale powiatowym nie wiedzieli co z tobą zrobić, choć powinni poinformować Cię że masz się wybrać do województwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Albo jedziesz osbiscie i oni zrobia ksero i postawia swoje pieczątki. Albo wysyłasz pocztą razem z pismem o zwrot faktur.

Ja musiałem jeździć 2 razy z fakturami bo na jednej z pięciu faktur pani nie postawiła pieczątki

Nawet jak coś sie ma kupić np. do 2015 a kupiło sie to w 2012, to trzeba to rozliczyć do 31 stycznia 2013, tak samo jak coś sie kupi w 2013 czas jest do 31 stycznia 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Specjalnie dzwoniłem przed nowym rokiem do ARIMR Krakowa i babka mi tak wytłumaczyła. Dopytam się jeszcze raz żeby coś nie za walić a może ktoś to potwierdzić jakimś linkiem ze strony ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Z tym rozliczaniem do konca stycznia, tak było kiedyś, bodajże nabory przed 2010r. Teraz trzeba się rozliczać do końca trzeciego roku od otrzymania premii. Tak przynajmniej twierdzą w moim oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W Toruniu także mi powiedzieli że są 3 lata przepis o 31 stycznia został zniesiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj