Polecane posty

sylwekbarca2    147

a jak to jest, jak zdeklarowalem sie ze wezme nowy ciagnik a jednak wolalbym teraz uzywke. trzeba gdzies wnosic poprawki. dodam ze minelo juz 150 dni od wydania decyzji tak wiec chyba nie da rady. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

mysle ze najlepsza opcja jest nadplacenie krusu za 3 lata. troche to bedzie kosztowalo ale nic nie ryzykujesz. ja sam skonczylem szkole w tym roku, mialem egzamin zawodowy i jakos poszlo. ale na Twoim miejscu bym oplacil kurs.

 

 

 

Niby na jakiej podstawie można nadpłacić krus za lata wstecz? Jako domownik nie ma takiej możliwości, bo oni muszą być rejestrowani na bieżąco czyli teoretycznie ktoś może Cię zarejestować poczynając od dnia dzisiejszego. Natomiast można opłacić KRUS za lata wstecz jeżeli w danym okresie posiadało się ziemie. W przypadku MR jest to nie możliwe, bo jedym z warunków otrzymania premii jest nie posiadanie i nie prowadzenie gospodarstwa wcześniej, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

mareoo, no właśnie, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. KRUS można opłacić wstecz na co jestem żywym przykładem. Wychodzi ok 5tys. za 3 lata. Trzeba się zgłosić z osobą, która ubezpiecza jako domownik i dwóch świadków. Niby nie jest to zgodne z przepisami, ale przymykają oko, bo lepiej mieć 5tys. niż ich nie mieć;-) Żeby było jeszcze ciekawiej, w Agencji złożyłem papiery, że nie mam stażu i uzupełnię wykształcenie, a za parę mies. cudownie znalazł się staż:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

ciekawe.... jeżeli to prawda to mój błąd. Najwidoczniej każdy KRUS to inna interpretacja przepisów. W moim oddziale takiej możliwości na 100% nie ma. Domownika można zgłaszać w ciągu 14 dni i tak stanowi ustawa. Natomiast każdy indywidualny przypadek jest inny i jeżeli w twoim przypadku byli powoływani świadkowie i pisane stosowne oświadczenia to trudno jest mi się odnieść. Swego czasu chcałem zrobić coś podobnego, abym mógł otworzyć działalność gospodarczą na krusie, niestety nic z tego nie wyszło z powodu który podałem wyżej.

Edytowano przez mareoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Po jakim okresie moge sprzedac zakupiny sprzet z dofinansowania MR( nabór 2011)w decyzji ani w warunkach nie ma o tym mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolas89    0

Witam .Mam pytanie do tych którzy za premie kupywali ziemie.Jak wygląda rozliczanie się,wystarczy sam akt notarilany i potwierdzenie przelewu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Tylko akt notarialny, w którym musi być podana kwota i adnotacja, że kupujący "zapłacił". Potwierdzenie przelewu nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Tylko akt notarialny, w którym musi być podana kwota i adnotacja, że kupujący "zapłacił". Potwierdzenie przelewu nie jest potrzebne.

potwierdzenie przelewu jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

czy jest jakieś wyjście???

 

Składaj jak najszybciej poprawne zaświadczenie z KRUS, a sankcja spada do 15 %. Nic więcej cię nie ratuje.

Ewentualnie będziesz mógł się odwoływać, ale szanse na wygraną masz dopiero w Sądzie, bo druga instancja (Prezes ARiMR) raczej podtrzymuje takie decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a w razie zwrotu pieniedzy jak to wyglada?? Trzeba oddac po roku czasu 100% plus odsetki za rok czy od razu naliczaja sobie za 5 lat z gory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

witam.co do tego zwrotu premi to tez dostalem takie pisemko i juz im wlasnie wyslalem swieze zaswiadczenie no i maja przyslac najpierw informacje a potem decyzje o zwrocie,a swoja droga to bezsens ze chca zwrot premi tylko dlatego ze jak w moim przypadku wyslalem im zaswiadczenie 2 miechy za wczesnie.no moze cos sie da z tym zrobic zobaczymy.ciaglosc ubezpieczenia mam caly czas to z jakiej paki mam zwracac im kase.przeciez mozna by to uznac jako przeoczenie albo nie dopatrzenie.chociaz nie umiejetnosc czytania nie zwalnia z odpowiedzialnosci jak to sie mowi,ale odwolanie i tak im napisze .a moze ktos mial taka sytuacje i z niej wybrnol to niech sie odezwie

 

co do biznes planu to zmnielalem go w drugim roku do stan inwentarza nie pokrywal sie z rzeczywistym i problem nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmlody19    0

a może ktoś wie czy będzie jeszcze nabór wniosków na MR w tym roku albo na początku następnego?

Edytowano przez xxmlody19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Słyszałem plotki , że w lubelskim jest jeszcze możliwy nabór na MR w w tym lub następnym roku, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Informacje od firmy zajmującej się doradztwem rolniczym oraz przedstawiciela handlowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

pytanko do maciomg .

 

a co do tego zwrotu to kiedy dostales pisemko o zwrot.bo ja tydzien temu i juz wyslalem swieze zaswiadczenie i powiedzieli mi ze teraz przysla informacje o zwrocie 15 procent.a prezes czego bierze wine na arimr.wojewodzkiego armiru czy jak.jak to zalatwiles ze nie kaza ci zwracac,bo w pomorskim armir sa bardzo nieugienci jak narazie.pisemko pisales jakies czy jak,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

A spoźnił się Ktoś z Was Młodych Rolników z wnioskiem o płatność?Jak uzasadnialiście swoje odwołania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

potwierdzenie przelewu jest potrzebne

 

To prawda, że lepiej mieć potwierdzenie przelewu i spać spokojnie, niemniej jednak w moim przypadku również wystarczył akt notarialny z notką notariusza, że rizliczenie nastąpiło w jego obeności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolas89    0

W razie czego lepiej wezmę te rozliczenie .Będę potrzebował czegos jeszcze do rozliczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Rolas89 nie rozliczenie, tylko najlepiej przelej z konta na konto i wez na to potwierdzenie z banku jak będziesz jechał się rozliczać do agencji. Oczywiście w tytule przelewu muisz zawrzeć wszelkie informacje tj. kto komu, za co, ile. Ja tego niestety nie zrobiłem, ale w regionalnym oddziale dostałem info. że sam akt z odpowiednią adnotacja też wystarczy, ale po co się stresować i myśleć o tym. Dziś zrobiłbym tak jak napisałem wyżej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj