Polecane posty

katopo    43

Tego co mam w profilu dawno nie zmieniałem samochodówkę skończyłem w czerwcu 2011 i teraz chodzę do dwuletniej szkoły policealnej na kierunku technik rolnik, obecnie jestem na drugim roku czyli w czerwcu egzamin. Żadnej premii nie mam przyznanej bo się o nią nie starałem dopiero teraz zaczynam sie tym interesować i sprawdzać czy coś jest w moim zasięgu.

A tak nawiasem może moje pytania i gdybania są denerwujące ale nasz oddzał tak fajnie działa że chyba specjalnie nie udzielają informacji rolnikom żeby mieć mniej roboty.

 

 

Czyli sprawa jest jasna. Nie musisz się teraz zbytnio interesować dotychczasowych naborów bo nowy MR z nowego budżetu będzie miał zupełnie inne kryteria przyznawania pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Szykuje poprawki w strukturze zasiewów (dokładnie tabela 2.2 BP). Pozmieniało sie u mnie z zasiewami (teraz-jesiennymi). Czy te zmiany wpisuje w roku 2012 czy 2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Plon bedzie zbierany w 2013 r i to dla tego robisz zmiany ale jeżeli zmiany nie przekraczają 30% to nie musisz tego robić lub gdy zmieniasz np pszenice na żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Witam. Jako że nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie(lub słabo patrzyłem) mam pytanie odnosnie potrzebnego wykształcenia do otrzymania dopłaty na start dla młodego rolnika. Ukończyłem technikum mechaniczne o specjalizacji: "Projektowanie i eksploatacja maszyn i urządzeń" Wiem że ukończenie takiego technikum o specjalizacji :"Projektowanie i eksploatacja maszyn i urządzeń rolniczych"; jest kwalifikowane jako potrzebne wykształcenie. Jak jest w moim przypadku?? Ewentualnie ile lat muszę być ubezpieczony w KRUSIE jako domowik aby móc się ubiegać o taką dopłatę? Drugie pytanie: Czy prowadząc teraz firmę o profilu rolnym, świadczę usługi rolne maszynami. Moge się póżniej ubiegać o dopłatę dla młodego rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Pablo16

 

 

czytaj troche forum!

 

Czyli sprawa jest jasna. Nie musisz się teraz zbytnio interesować dotychczasowych naborów bo nowy MR z nowego budżetu będzie miał zupełnie inne kryteria przyznawania pomocy.

Edytowano przez pit17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Plon bedzie zbierany w 2013 r i to dla tego robisz zmiany ale jeżeli zmiany nie przekraczają 30% to nie musisz tego robić lub gdy zmieniasz np pszenice na żyto.

 

czyli jezeli dokonuje zmian w tym samym gatunku roslin czyli np zboza to poprawek nie trzeba wysylac??bo w odr powiedzieli ze nie a tu czytam i widze ze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek17    0

Nie musisz, można zmienić, aby załozenie było zgodne z tytułem biznes planu. W twoim przypadku to jest bez problemu jak z jednej maszyny na inna. Ja zmieniłem z ciągnika na kilka maszyn np agregat, opryskiwacz itp. Napisałem podanie do kierownika, i dołączyłem zmienioną stronę z planowanymi zakupami, i tyle, dostałem info zwrotną że przeszło i ze jesli jest to zgodne z tytułem ( załozeniami BP) to nawet nie trzeba pisać podania. Ale wtedy masz czarno na białym ze przeszlo i można działac, tylko zebyś daty faktury nie miał przed dokonaniem korekty bo mogą sie czepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A elektroniczną wersję BP też trzeba im wysyłać czy tylko drukowane strony gdzie zaszły zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Hej. A ja mam takie pytanie. W biznesplanie MR 2010r wpisalam produkcje ROSLINNA(laki zboze marchew,pietruszke).Premie otrzymalam w 2011r.Chcialam teraz zarejestrowac na siebie np.2sztuki bydla. Czy musze robic zmiany w biznesplanie i miec dostosowane warunki (obora)do tych 2 sztuk? Prosze o odpowiedz osoby co mialy podobna sytuacje. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Otrzymałem płatność z Młodego Rolnika 24.10.2011. Kiedy mam przedstawić zaświadczenie z KRUS-u o okresach podlegania ubezpieczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

zaświadczenie z krusu bierzesz 24.10.2012 i wysyłasz czy wieziesz do arimr masz na to 30 lub 60 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Jak zakupiłem maszyne w sierpniu za pieniadze z premii to do kiedy musze okazać sie fakturą w ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Z tego co mi powiedzieli to masz w ciągu 3 lat złozyć,ja składałem w zimę to nic nie przyszło czy dobrze jest,wiem tylko że mają te dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Pablo16

 

 

czytaj troche forum!

 

Do @PIT Ty taż czytaj bo ja to już przeczytałęm przed Tobą i jeśli udzielił mi informacji to po co się wpier między wódkę a zakąskę ??

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

zaświadczenie z krusu bierzesz 24.10.2012 i wysyłasz czy wieziesz do arimr masz na to 30 lub 60 dni

 

60 dni jest na to.

 

Jak zakupiłem maszyne w sierpniu za pieniadze z premii to do kiedy musze okazać sie fakturą w ARiMR?

 

Podobno jest 3 lata ale jest ale do końca nie wiadome pewnie zależy, który odział ARiMR jak uważa. Ja miałem jakoś w grudniu zakupione i też w grudniu była kontrol powiedzieli, że mam czas do 31 stycznia następnego roku okazać faktury jak nie to jest zwrot iluś procent premii. Mówili, że trzeba się rozliczyć do każdego ostatniego stycznia. Był ten temat kiedyś tutaj poruszany i dużo osób pisało, że po 3 latach zawieźli i też było także różnie może być.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

a np u mnie jest tak ze musze uzupelnic wykształcenie. zapisałem sie do policealnej szkoly na ten kiernuek no i niestety kierunek nie zsotał otwarty od pazdziernika bo za malo chetnych osob i niby ma byc od nowego roku i co teraz? decyzje dostalem w marcu 2012 roku ze dostane premie wiec niby powinienem sie wyrobic a jak w tej szkole albo w innych bo tez szukalem i pytalem nie otworza tych kierunkow? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipek    2

Ja mam ta sama sytuacje, skończyłem studia w tym roku a premie dostałem w zeszłym, zajęcia na policealnej razem ze studiami się pokrywały i ciężko właśnie było znaleźć szkołę o taki profilu bo nie ma chętnych a dla kilu 4-7 osób nie bedą trzymać roku. Teraz od października załapałem się do szkoły policealnej i skończę w czerwcu 2014r a z premią muszę rozliczyć się do lutego. Na stronie arimr pisze na czerwono że termin jest nie przekraczalny. Na gosdpodarstwie jestem od urodzenia z dzierżawami mam 30h, również w tamtym roku złożyłem papiery na modernizację na sumę 350tyś netto i jestem przed podpisaniem umowy. Niestety jestem w wielkim zakłopotaniu ponieważ jak się nie rozlicze ze szkołą bede zmuszony oddać kase z młodego i modernizacji. doradźcie co robić. Prawdopodobnie nadpłacenie krusu jako domownik uratowało by sytuację bo jestem po szkole średniej a nawet studiach, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ja mam ta sama sytuacje, skończyłem studia w tym roku a premie dostałem w zeszłym, zajęcia na policealnej razem ze studiami się pokrywały i ciężko właśnie było znaleźć szkołę o taki profilu bo nie ma chętnych a dla kilu 4-7 osób nie bedą trzymać roku. Teraz od października załapałem się do szkoły policealnej i skończę w czerwcu 2014r a z premią muszę rozliczyć się do lutego. Na stronie arimr pisze na czerwono że termin jest nie przekraczalny. Na gosdpodarstwie jestem od urodzenia z dzierżawami mam 30h, również w tamtym roku złożyłem papiery na modernizację na sumę 350tyś netto i jestem przed podpisaniem umowy. Niestety jestem w wielkim zakłopotaniu ponieważ jak się nie rozlicze ze szkołą bede zmuszony oddać kase z młodego i modernizacji. doradźcie co robić. Prawdopodobnie nadpłacenie krusu jako domownik uratowało by sytuację bo jestem po szkole średniej a nawet studiach, czy to prawda?

 

Jeśli udało by się zapłacić wstecz w krusie to powinno być dobrze tylko trochę dziwne bo we wniosku napisałeś, że uzupełnisz wykształcenie a teraz nagle staż spadł z nieba :D ale tu jest Polska... Jeśli nie chodziłeś do szkoły wcześniej to chyba spokojnie da się zapłacić wstecz.

 

sylwekbarca2

 

A z jakiego jesteś województwa ?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

ja jestem z wielkopolskiego. jesli ktos mialby nabor do poznania to jestem zainteresowany. prosze podac adres. chce zrobic to jak najszybciej. tylko ze w tym roku pisalem mature wiec mi chyba przysluguje szkola policealna. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Koledzy,Zaświadczenie z KRUS o ubezpieczeniu rolników trzeba zawieźć razem z wnioskiem o płatność czy można później im donieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nalezy razem bo i tak dopóty nie dostarczysz zaświadczenia z KRUS nie złożą wniosku do płątności i ty dostaniesz pismo zwrotne o niekompletnym zestawieniiu dokumentów a wiec lepiej razem

 

 

 

Jeśli udało by się zapłacić wstecz w krusie to powinno być dobrze tylko trochę dziwne bo we wniosku napisałeś, że uzupełnisz wykształcenie a teraz nagle staż spadł z nieba :D ale tu jest Polska... Jeśli nie chodziłeś do szkoły wcześniej to chyba spokojnie da się zapłacić wstecz.

 

sylwekbarca2

 

A z jakiego jesteś województwa ?

 

własnie ze nie!!!! jesli miałeś przerwe w nauce to Młody rolnik sie komplikuje jesli mialeś ziemie predzej.

A z tego co wiem słyszałem czekajac w KRUSie to mozna jakoś zrobić i zapłącic zaległe skłądki jako domownik i kwota ksztaltuje sie w granicy 5-6tys a najlepiej zadzwonic do ARiMR i dopytać sie i być pewnym jak i również podejść do KRUS bo przez telefon bedzie cieżko. A jesli byś musiał zwracać pieniązki to nie rozumiem dlaczego mialbyś nie dostać na modernizacje co innego z MR.

A jeszcze jedno przecież jakoś w tym roku prawdopodobnie mialy wejść jakies kursy rolnicze uprawniające do prowadzenia gosp. rol. i nawet coś mi kuzyn cos tam wspominał czy nie chcem iść i trwa to cos ok. 1-2roku ale pewny nie jestem

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filipek    2

 

Jeśli udało by się zapłacić wstecz w krusie to powinno być dobrze tylko trochę dziwne bo we wniosku napisałeś, że uzupełnisz wykształcenie a teraz nagle staż spadł z nieba :D ale tu jest Polska... Jeśli nie chodziłeś do szkoły wcześniej to chyba spokojnie da się zapłacić wstecz.

 

sylwekbarca2

 

A z jakiego jesteś województwa ?

 

ja jestem z Łódzkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Ile czasu potrzebowali w waszych przypadkach na wyplate premi od momentu przekazania wniosku do dzialu platnosci w oddziale regionalnym a nie w centrali. Czy kazdego kto ma dzierzawe od rodzicow brali na kontrole? Pozdrawiam PS. Czy da sie te wyplate w jakis sposob przyspieszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj